Zrodzony z fantastyki

 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

Arcane Archer w Forgotten Realms

czw lip 24, 2003 3:44 pm

Mam taki problem (natury czysto opisowej neimal¿e) <br /> <br />gracz (human ranger 8) chce zostaæ arcane archerem. <br /> <br />Co powinienem zrobiæ? Gdzie w faerunie mo¿e byæ takie miejsce gdzie mo¿na nauczyæ siê tej klasy presti¿owej... <br /> <br />ja uzna³em ¿ egdize¶ bedize taka szko³a, gdize jeszcze jaki¶ stary elf naucza tej profesji tylko tych którzy przejd± nastêpujace testy: <br />- bêd± w stanie nauczyæ siê w ci±gu 3 dni 1 levelowego scrollu a nastêpnie zademonstrowaæ ten czar (lub rzuciæ go ze scrollu) <br />- bêdzie elfem lub wykarze siê ¿ espe³ni³ specjalne heroiczne czyny wobec elfów <br />- bedzie potrafi³ strza³em ze zwyk³ego ³uku przebiæ 3 tarcze o ró¿nych AC (ma odpowiedni attack bonus) <br />- bêdzie umia³ w ci±gu 6 sekund ustrzeliæ 2 ptaki (2 cele, na to ¿ ema dwa ataki) <br /> <br />co wy na to? i gdize waszym zdaniem w obrembie dolin powinno jeszcze byæ takie miejsce...
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

czw lip 24, 2003 4:02 pm

W wymaganiach na Mistycznego ?ucznika wyra¼nie jest napisane ¿e trzeba byæ elfem lub pó³elfem, a ten twój go¶ciu jest human.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw lip 24, 2003 4:06 pm

Ludzie nie mogą być Arcane Archerami. <br />A co do pozycji takiej "szkółki leśnej": <br />Teren Deepingdale lub południowe części Cormanthoru.
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

czw lip 24, 2003 6:17 pm

Ewentualnie High Forest lub inne miejsce w Silver Marches, tam mieszka du¿o elfów. Ale Cz³owiek nie mo¿e za bardzo zostaæ Arcane Archerem, chyba, ¿e zrobisz z tego house rule. A je¶li nie chcesz tego zmieniaæ, to daj mu do obej¿enia Deepwood Snipera.
 
Yuz'Ef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: pt maja 09, 2003 12:39 pm

czw lip 24, 2003 6:40 pm

a mnie siêten pomys³ w ogóle nie podoba!!! Po co dawaæ co¶ czego nie ma w FR?! I oczywi¶cie tak jak zauwa¿yli przedmówcy...on jest cz³owiekiem...czyli nic z tego mój drogi :)
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

czw lip 24, 2003 6:48 pm

Jak to - nie ma?! 8O Oczywi¶cie, ¿e Arcane Archer JEST obecny w FR! W Races of Faerun jest napisane, ¿e Arcane Archer jest jedn± z czêstszych klas presti¿owych w¶ród Moon Elfów, Sun Elfów, Wild Elfów i Wood Elfów, czyli po³owie podras elfów ¿yj±cych na Faerunie!
 
Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: pt sty 03, 2003 12:26 am

czw lip 24, 2003 7:02 pm

Loethlin, <br />Yuz'Ef chodzi³o o to, ¿e oficjalnie nie ma ludzi Arcane Archer'ów. :wink: <br /> <br />BTW: To wcale nie oznacza, ¿e nie mozna tego stosowaæ jako house rule. Zale¿y jak bardzo trzymacie siê koncepcji ¶wiata :!:
 
Yuz'Ef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: pt maja 09, 2003 12:39 pm

pt lip 25, 2003 1:17 am

Ahhhaaaaa :wink: No to paln±³em zonka :) przepraszam :wink: <br />Ale nadal uwa¿am ¿e nie powinno go byæ :)
 
Nadiv__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 11, 2002 6:13 pm

pt lip 25, 2003 11:16 am

Ja bym raczej graczowi na to nie pozwoli³ - w koñcu nie jest elfem, a jakiej¶ konsekwencji trzeba siê trzymaæ. To tak, jakby¶ chcia³ go zrobiæ Dwarven Defenderem, gdyby by³ cz³owiekiem - to taka sama, abstrakcyjna sytuacja :wink: Có¿, nie wszystko jest dla wszystkich - st±d nazwa "klasy presti¿owe"...
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pt lip 25, 2003 11:59 am

Toudi - czlowiek - arcane archer bylby precedensem w FR. Popieram sugestie Loethlin abys ewentualnie pozwolim mu na Deepwood Sniper, ktorej to profesji moze nauczyc sie albo w Archendale ew pd Cormanthor albo w Elmswood na Srebrnum Pograniczu <br /> <br />pozdrawiam
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 25, 2003 12:21 pm

Toudi-pamiêtaj o tym, ¿e gra jest dla graczy i Ciebie, a nie Ty dla gry jak sugeruj± przedmówcy. Je¶li gracz chce zostaæ Arcane Archerem nie ma nic z³ego w tym, ¿e po wielu próbach pozwolisz mu nim zostaæ.Je¶li jednak dasz siê przekonaæ ¿e human Arcane Archer jest "be", pozostaje do wyboru bardzo podobna (a nawet trochê fajniejsza) klasa Peerles Archer z Silver Marches.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt lip 25, 2003 6:01 pm

W sumie zagadzam siê z Molobo. Zasady - owszem, ale je¿eli co¶ nie gwa³ci ich w bezczelny sposób, to MG mo¿e na to pozwoliæ, dlaczego nie... Dwarven Defender to jak sama nazwa wskazuje zupe³nie inna para kaloszy, nie jest to dobre porównanie. To tak jak ze sztuk± walki dalekiego wschodu - europejskich czy amerykañskich mistrzów trenuj±cych w szko³ach np. Chin czy nawet klasztorach w historii by³o bardzo niewielu, ale jednak istnieli. Mo¿na z tego zrobiæ np. fajny scenariusz - elfowie, choæ pocz±tkowo wydaje siê, ¿e nie ma o tym mowy, mog± nauczyæ cz³owieka sztuk znanych Mistycznym ?ucznikom, po tym jak nabior± do tego cz³owieka przekonania i zaufania. Egzotyczne, ale moim zdaniem nie niemo¿liwe. S± pewne zasady, których nie musimy siê kurczowo trzymaæ dla dobra równowagi, itp. Inny przyk³ad to Skrytobójca (Assassin). Wyobra¿am sobie sytuacjê kiedy zabójc± zostaje postaæ o charakterze innym ni¿ z³y i wcale nie musi zabijaæ swej pierwszej ofiary ot tak, dla swoistego rytua³u inicjacyjnego. To Twoja gra - je¿eli uwa¿asz, ¿e ludzki AA nie bêdzie stanowi³ jakiego¶ wynaturzenia, droga wolna. <br /> <br />BTW, bardziej ni¿ AA podoba mi siê DS i OotBI. PA jest moim skromnym zdaniem niezbyt rewelacyjny. Choæ oczywi¶cie ogromn± zalet± AA jest niesamowita samowystarczalno¶æ je¶li chodzi o magiczne strza³y. To, na co PA potrzebuje mnóstwo czasu/z³ota/do¶wiadczenia, AA tworzy poci±gaj±c za ciêciwê :) <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Proszê by¶ rozwin±³ skróty, które zastosowa³e¶, przynajmniej raz. Pocz±tkuj±cy raczej nie domy¶l± siê o co chodzi, a nawet ja siê pogubi³am w pewnym momencie... - Loethlin<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Nadiv__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 11, 2002 6:13 pm

pt lip 25, 2003 7:42 pm

Napiszê tak: dzia³aæ jak skrytobójca mo¿e ka¿dy. Ale nie ka¿dy mo¿e zostaæ nim z punktu widzenia klasy presti¿owej. Nie wszystko jest dla wszystkich...
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 25, 2003 7:57 pm

Najwa¿niejsza jest zabawa.Je¶li parê zdañ w podrêczniku jej przeszkadza to ¶mia³o mo¿na je zignorowaæ <br />A pomys³y które Toudi przedstawi³ s± bardzo rozs±dnym rozwi±zaniem.
 
Nadiv__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 11, 2002 6:13 pm

pt lip 25, 2003 8:21 pm

Molobo: tu siê z tob± zgodzê - najwa¿niejsza jest zabawa :) No ale to jest równie¿ gra, a w grze obowi±zuj± regu³y...Có¿ - MG powinien byæ konsekwentny, bo niekonsekwencja mo¿e go kosztowaæ. Potem inni gracze mog± siê burzyæ, gdy zechc± graæ kim¶, kim nie mog±, bo "jemu pozwoli³e¶" :) No ale to jego gra, jego gracze i zabawa - niech zrobi tak, jak uwa¿a za s³uszne :)
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 25, 2003 8:27 pm

No ale to jest równie¿ gra, a w grze obowi±zuj± regu³y
<br />Jak sami twórcy pisz±-wszystko zamieszczone w ksi±¿kach to tylko zalecenia, a co z tym zrobisz twoje.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob lip 26, 2003 1:03 am

[quote=Darius]BTW, bardziej niż AA podoba mi się DS i OotBI. PA jest moim skromnym zdaniem niezbyt rewelacyjny. (...) <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Proszę byś rozwinął skróty, które zastosowałeś, przynajmniej raz. Początkujący raczej nie domyślą się o co chodzi, a nawet ja się pogubiłam w pewnym momencie... - Loethlin<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br />W kwesti formalnej :) <br />AA :arrow: Arcane Archer :arrow: Mistyczny ?ucznik <br />PA :arrow: Peerles Archer <br />DS :arrow: DeepWood Sniper <br />OotBI :arrow: Order of the Bow Initiate <br />Gdzie znałem polskie tłumaczenie to podałem.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

sob lip 26, 2003 6:30 pm

BTW = by the way (tak przy okazji) :wink: <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Ok, tego nie musia³e¶ dodawaæ... :mrgreen: - Loethlin<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob sie 30, 2003 5:55 pm

Jest on opisany w Masters of the Wild.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości