Zrodzony z fantastyki

 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

[d20] Czy i jak poprawiæ noble'a?

ndz sie 31, 2003 11:15 pm

No w³a¶nie, w SW revised jest ju¿ lepszy ni¿ poprzedni, ale i tak ciê¿ko nim graæ. Mo¿e macie jakie¶ pomys³y na poprawki np. w sztandarowej umiejêtno¶ci tej klasy - tzn. favor. Obecnie jest to tylko i wy³±cznie ³ut szczê¶cia gdy¿ bonusy (+5 na 20 poziomie!) s± mizerne.
Co s±dzicie o podwajanu tego bonusu? Tzn zamiast +1 -> +2, +2 to +4?
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

śr wrz 03, 2003 3:39 pm

Favora wywalić. Cecha nieprzydatna. Zamiast tego można daćwiększy wybór umiejętnośći klasowych, kilka dodatkowych atutów.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

śr wrz 03, 2003 4:01 pm

Nie jest a¿ tak nieprzydatna. W ostatniej przygodzie potrzeba nam by³o speca od komputerów (w dru¿ynie bark). Mogli¶my zap³aciæ kupê kasy - albo w³a¶nie u¿yæ favor. Sêk w tym, ¿e MG uzna³ DC na 15 (nie by³o to nic bardzo nielegalnego). I gdyby nie ten niski modyfikator, wzystko by³oby fajnie. Cecha ta jest obecnie nieprzydatna, dlatego warto j± poprawiæ. <br />Je¶li chodzi o umiejêtno¶ci to popieram zmiany. A czêstotliwo¶æ bonus feats jak scoundrel mo¿e?
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

śr wrz 03, 2003 7:46 pm

Za skandal uważam fakt, że noble w pierwszej edycji nie miał Gather Information i Bluff. Zdałoby się też Treat Injury.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr wrz 03, 2003 10:28 pm

Ja bym się jednak wstrzymał ze zwiększaniem tej specjalnej zdolności. Favor z założenia ma być rzadko używana (głównie dlatego by gracze jej nie nadużywali :wink:) Jeśli grcze będą mieli za duże szanse na powodzenie testu favor, mogą szybko uznać tę zdolność za cudowne i łatwe zarazem wyjście z każdej sytuacji. Pamiętajmy, że zgodnie z zasadami można kumulować favor zyskiwany z innych klas. W podręczniku Hero's Guide są prestiźówki 5-cio poziomowe mające favor +2 lub nawet +3. Pozatym jest feat Political Pull dający między innymi bonus +2 do rzutów na favor jeśli prowdzi się rozmowy z politykami (a oni często mogą bardzo wiele :wink:) Dodatkowo, jeśli chce się skorzystać z favor w przypadku niektórych frakcji (np. syndykat przestępczy Huttów) wówczas, jeśli posiada się odpowiedni feat dla danej frakcji, można dodać do testu dodać posiadane punkty sympatii max.+5(oczywiście danej frakcji). Jednak po takim użyciu traci się jeden punkt sympatii, który potem można oczywiście odzyskać, wykonując jakieś zadanie dla danej frakcji. Jak widać jest możliwe uzyskanie dość przyzwoitych bonusów do testu. Pamiętajmy, że zawsze MG może dodać circumstance bonus, jeśli gracz odegra przekonująco swą prośbę o przysługę lub wyjątkowo zasłużył się dla postaci/organizacji, od której chce takową przysługę uzyskać. <br /><!--QuoteBegin-Erpegis+-->
Erpegis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Za skandal uważam fakt, że noble w pierwszej edycji nie miał Gather Information i Bluff. Zdałoby się też Treat Injury.
<br />A ja nie stosuję u siebie class oraz cross class skills, bo limtuje to tworzenie urozmaiconych postaci. Gracze punkty wydają wedle własnego uznania sensownie uzasadniając czemu ich postacie mają dane umiejętności. Soldier wykonujący zadania w małych grupach, na jakiś odległych planetach (dzungle, bagna itp.), polegający na uderzeniu z zaskoczenia i... bez normalnego dostępu do move silently? :roll: Raczej nie. To jedna z małych zasad, którą przeniosłem z d6. :wink: To było małe off-topic.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

czw wrz 04, 2003 2:20 pm

Darklighter, pewnie masz racjê - ale mój Hero's guide trochê siê opó¼nia. A nie-klasowe skille... hmmm.... warto siê zastanowiæ.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt wrz 05, 2003 5:39 pm

Potencjalne nadużycia mogą nastąpić np. gdy wpływowa (wysokopoziomowa :wink: ) postać Noble'a (15 poz.+) o poglądach proimperialnych (ma punkty sympatii u Imperium) poprosi imperialnego Moffa o wsparcie. Moff ma, oprócz floty, osbisty Niszczyciel Gwiezdny, który może wykorzystywać w dowolny sposób. Zjawia się u niego przedstawiciel rodu szlacheckiego i proso o pomoc w wyeliminowaniu natrętnych piratów, którzy od dłuższego czasu nękają szlaki handlowe, narażając jego firmę na ogromne straty (straty te odbijają się także na Imperium). Jako, że dla Moffa użycie niszczyciela to żaden problem. (przynajmniej jeśli ma 5 poziom w klasie prestiżowej Moffa) to DC na favor nie powinno być wyższe niż 15. No i noble uzyskuje w ten sposób: okręt wyposażony w 60 turbolaserów, 60 dział jonowych, 10 stanowis promieni ściągających. Ponadto ma odziały stormtrooperów w liczbie 9700, 20 walkerów AT-AT, 30 AT-ST oraz wsparcie 6 szwadronów TIE. Jak blado wypadają przy tym inne postacie korzystające z reputacji do zdobywania popleczników? :wink: <br />Jak widać dzięki klasie Noble'a da się uprawiać munchkinizm. <br /> <br />PS. Dla sprostowania, Noble ma favor +5 na 16-tym poziomie, a nie na 20-tym. Można więc dobrać sobie jakąś prestiżówkę by ten bonus jeszcze rozwinąć.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

sob wrz 06, 2003 10:41 pm

A nie uwa¿asz, ¿e noble na takich poziomach powinien mieæ ogromne mo¿liwo¶ci i trz±¶æ po³ow± sektora (co najmniej)?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz wrz 07, 2003 12:42 am

Skie pisze:
A nie uważasz, że noble na takich poziomach powinien mieć ogromne możliwości i trząść połową sektora (co najmniej)?

<br />A czy nie trzęsie dzięki takim wpływom? Pozatym wystarczy, że wybierze karierę polityczną. Wtedy sam może zostać Moffem :evil: . Może też przejąć np. rodzinny majątek i dobrać tak ciekawe klasy jak Lord of Expanse lub Corporate Viceprex(korporacyjni magnaci mają niezłe bonusy np. podwajanie wartości favor).

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości