Zrodzony z fantastyki

 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

śr wrz 10, 2003 8:18 am

Hm... Nie przypominam sobie grania postaci±, która nie nazywa³aby siê Ais Seveu (pocz±tkowo Aisseveu, ale nikt nie móg³ tego zapamiêtaæ :wink: ). <br /> <br />Prowadz±c, wymy¶lam imiona NPC-ów metodami wy¿ej ju¿ wymienionymi, ew. korzystam z http://kabalarian.com. Ostatnio (w nowej kampanii) zaczê³am nazywaæ postacie nazwami przedmiotów, ro¶lin, zjawisk czy okre¶leniami, np. ?wierk, Aksamitna czy Z³ocisty Ksiê¿yc, a PC otrzyma³y od graczek imiona Gwiazda Po³udnia i Kolec Akacji. <br /> <br />Staram siê te¿, by nie budzi³y skojarzeñ wiadomych (Lackmir przekrêcane by³o uporczywie na "lick me"... :evil: ).
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

śr wrz 10, 2003 8:44 am

Ja sobie zrobilem liste kilkuset imion i to z niej kozystam.
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

śr wrz 10, 2003 11:08 am

Ciekawe. Dobrze, ¿e narazie nikt nie napisa³ o postaciach imieniem Zbys³aw lub co gorsze Zbys³aw von Supermarket (pó³-ork barbarzyñca naszego MG) :mrgreen: . <br />Ostatnio z pomoc± przysz³a mi kole¿anka (thx Aga) i pdes³a³a mi listê kilkunastu ciekawych imion. A poniewa¿ zna ona me zami³owania do bardzo czarnych :evil: charakterów to s± to imiona g³ównie demonów, diab³ów etc . <br />Nie mam tej listy przy sobie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] ale niektóre pamiêtam. By³y tam m.in.: <br />Demogorgon, Azazel, Arakiel, Balaam, Szariel, Szemehazaj, Gadriel, Penemue, Diabolos, Belzebub, Czort :mrgreen: (rosyjski diabe³). <br />Zapewne wszyscy kojarzycie te imiona (niektóre) ale wydaj± mi siê one bardzo ciekawe. <br />Pó¼niej jeszcze co¶ dorzucê. :evil:
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

śr wrz 10, 2003 4:14 pm

<!--QuoteBegin-Halgir Seth+-->
Halgir Seth pisze:
<!--QuoteEBegin-->(...) oraz oryginalne imona/nazwy Dakow i Pieczyngow. <br />Te ostatnie sa dosc ciekawe - Sarmetegetuza, Burebista, Phradmon, Argedava etc. <br />
<br />Nie wiem jak inne przytoczone nazwy ale ta pierwsza to miasto. Hmm..., nie wiem jak ty Halgir, ale mi ciê¿ko b³oby siê wczuæ w postaæ nazwan± Warszawa albo Birmingham :wink:
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

śr wrz 10, 2003 4:23 pm

Pedro - szczerze Ci powiem ze takze 2 ostatnie :wink: <br />Jesli nawet wiem ze moja postac nosi imie zuluskiej/mongolskiej/innej egzotycznej wioski/miasta nie sadze abym mial duze problemy (aczkolwiek mowie teoretycznie, nigdy nie bylem w takiej sytuacji)
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

śr wrz 10, 2003 4:59 pm

Ja do imion przywi±zujê du¿± wagê. Przewa¿nie s± one powa¿ne, ale gra³em kiedy¶ gnomem ¿ebrakiem, który by³ dodatkowo schizofrenikiem :) Zwa³ siê Podrapek (ciekawe sk±d to siê wziê³o :mrgreen: ) Przez moje sesje i opowiadania (niedokoñczone) przewinê³y siê dziesi±tki postaci. Czasem korzysta³em z Tolkiena, Sapka czy Herberta, ale przewa¿nie je modyfikowa³em. Z generatorów te¿ zdarza³o siê braæ, chyba najlepszy jest ten w NWN :wink: Sam te¿ wymy¶la³em. By³o ich mniej, ale zawsze lepsze :) Jinn Silverwolf, Nathan Kieraan, obecnie Jierdan El-Sakalthor (no dobra, tego sam nie wymy¶li³em), Orome Falconhand (to imiê wymy¶li³em zanim czyta³em Silmarillion) i jeszcze trochê innych. Korzysta³em równie¿ z imion z indeksów, przypisów. Najlepsze s± historyczne. Kiedy¶ mia³em ca³± dru¿ynê perskich miast :)
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr wrz 10, 2003 6:05 pm

Odrobinę mniej związane z tematem, ale... <br />Zdarzyło mi się wszystkie postacie do larpa (całe 23...) nazwać w ramach zemsty łacińskimi nazwami kwiatków, które zakuwałam do egzaminu...muszę powiedzieć, że wyszło to bardzo fajnie, zwłaszcza, że larp był maksymalnie mrrroczny...ludzie reagowali bardzo różnie, kiedy dowiadywali się, że nazywali się np. Goździk albo ?nieżyczka Przebiśnieg, takie małe zaskoczenie na koniec :razz: <br />Jeszcze kiedyś zrobię taki numer :razz:
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

śr wrz 10, 2003 6:39 pm

Nyo, to by³o boskie. Tylko, zapomnia³am, co znaczy³o Callune (tak siê nazywa³am...) Sorry za offtopic.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr wrz 10, 2003 7:01 pm

Calluna to wrzos, Loe :razz: <br />Ja też przepraszam sa offtop :razz:
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

śr wrz 10, 2003 11:49 pm

Je¶li chodzi o imiona, to nigdy nie zagra³bym postaci± o wykorzystanym ju¿ kiedy¶ imieniu. Wiêkszo¶æ imion moich postaci pochodzi z jêzyków skandynawskich i germañskich (Sven, Eiric, Snorri). To taka moja ma³a fiksacja ;-) <br /> <br />Polecam stronkê, niewyczerpan± (niemal) kopalniê wiedzy: <br />http://www.behindthename.com/ <br />(Ju¿ kilkukrotnie widzia³em na forum linki do niej :-) ) <br /> <br />Czasem te¿ stosujê ró¿nego rodzaju generatory imion. Czasem sam "bawiê siê w generatora". Stukam bezmy¶lnie w klawiaturê i patrzê co z tego wychodzi. Zazwyczaj nic, ale w be³kocie mo¿na znale¼æ ca³kiem ciekawe zlepki liter. Czasem same mog± stanowiæ imiê, czasem mog± pos³u¿yæ jako j±dro imienia.
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

czw wrz 11, 2003 12:12 am

Heh a moze Eric pasowa³o by do krasnoluda ;P. A tak poza tym to najlepiej szykac imion w ksi±¿kach oczywi¶cie o w³a¶ciwym temacie i kilmacie.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

czw wrz 11, 2003 1:20 am

Ostatnio wpadłem na pomysł zagrania postacią maga, który urodził i wychowywał się w Thay, skąd w wyniku przegranej ugrupowania i rzeźi jego zwolenników musiał uciekać. <br />Imię: Vern oczywiście (nie mylić z Juliuszem) <br />Natomiast problem, który mnie trapi to to, jak powinien mieć na nazwisko. Przecież każdy wie, że wielkie postacie nie zadowolą się tylko imieniem, potrzebują czegoś wiecej, czegoś co będzie je wyróżniać ponad przeciętność. Nie znam żadnego nazwiska, które jest popularne w Thay. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazów.
 
Terrasqe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:23 pm

czw wrz 11, 2003 10:51 pm

Imiona sprawiaja najwiekszy klopot moim graczom. dlatego zawsze zostawiaja je sobie na koniec tworzenia postaci. Najczesciej konczy sie na tym ze daja sobie z tym spokoj i wlaczaja neverwintera zeby im imie wylosowal. Wlasciwie to moga byc dwie zasady nadawania postaciom imion. Pierwsza z nich to taka ze losujemy sobie imie (chciazby w NWN) i przyjmujemy pierwsze jakie nam wypadnie (w koncu to nie my powinnnismy nadawac sobie imie tylko nasi rodzice, czlonkowie klanow - w zaleznosci od rasy), a druga to taka gdy mamy juz jakies upatrzone imie i bardzo nam zalezy na tym zeby nasza postac je nosila. Osobiscie praktycznie zawsze w kazdym rpegu (zarowno kartkowym jak i komputerowym) gram elfem o imieniu Va'ein
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

pt wrz 12, 2003 6:44 pm

Hmmm... moje imiona sa zazwyczaj na A. I ró¿ne. Powstaj± raczej jako zlepki ró¿nych sylab ze s³ownika tolkienowskiego, ale nie zawsze.
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

pt wrz 12, 2003 6:58 pm

Dzi¶ siedz±c w szkolnej biliotece, z nudów napisa³em kilka nazw od ty³y, poprzestawia³em kilka liter i oto efekty: <br />Zekswaar, Gvar, Vriiv, Silmna, Slii, Xarax, Aaras, Pinivra, Sinistra, Clevick, Didozos, Olox, Iinii, Airada, Ajernar, Awtil, Okano, Agewru, Aniarku, Lerigz, Ingar, Tono, Ehtok, Akutz, Sog, Zythar, Civik, Tard, Nilki, Riwmar, Iksal, Orton <br />i jak ?
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

pt wrz 12, 2003 8:19 pm

<!--QuoteBegin-Ikki+-->
Ikki pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zekswaar, Gvar, Vriiv, Silmna, Slii, Xarax, Aaras, Pinivra, Sinistra, Clevick, Didozos, Olox, Iinii, Airada, Ajernar, Awtil, Okano, Agewru, Aniarku, Lerigz, Ingar, Tono, Ehtok, Akutz, Sog, Zythar, Civik, Tard, Nilki, Riwmar, Iksal, Orton  <br />i jak ?
Wiêkszo¶æ do bani. Podoba mi siê Vriiv (brzmi strasznie jaszczurkowato) i Slii.
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

pt wrz 12, 2003 9:11 pm

Dla mnie imiê odgrywa bardzo wa¿na rolê...Moim ulubionym jest Eylon...W³a¶nie takie imiê maj± moje postacie. Chocia¿ nie zmieniam ich czêsto. Jak narazie jestem elfk± tropicielk± o imieniu Eylon. A skad wziê³am to imiê? Po prostu...wymy¶li³am :)
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

ndz wrz 14, 2003 7:54 pm

<!--QuoteBegin-Ikki+-->
Ikki pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zekswaar, Gvar, Vriiv, Silmna, Slii, Xarax, Aaras, Pinivra, Sinistra, Clevick, Didozos, Olox, Iinii, Airada, Ajernar, Awtil, Okano, Agewru, Aniarku, Lerigz, Ingar, Tono, Ehtok, Akutz, Sog, Zythar, Civik, Tard, Nilki, Riwmar, Iksal, Orton  <br />i jak ?
<br />Gvar? Sinistra? Oj, nie... <br /> <br />Reszta ujdzie. Zw³aszcza Nilki i Awtil mi siê podobaj±. Chyba je sobie po¿yczê, je¶li nie masz nic przeciwko ;-).
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

ndz wrz 14, 2003 11:18 pm

Ikki: to brzmi jak wynik z generatora :razz: <br />Zasada jest taka - imię odzwierciedla możliwości 'lingwistyczne' rasy, której przedstawiciel je nosi (chyba, że jakieś dodatkowe czynniki wchodzą w grę, np. adopcja :razz:) tak więc imię, w którym sąsiadują ze sobą spółgłoski, mnie osobiście kojarzy się wybitnie nie-ludzko, za to jakoś smoczo-gadzio-reptiliońsko...
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

ndz wrz 21, 2003 4:05 pm

A które z imion u¿ytkowniów "naszego" forum podoba wam siê najbardziej? <br />Bo mi osobi¶cie najbardziej podoba siê Loethlin@-'-,-- i Shirak. :evil:
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

ndz wrz 21, 2003 4:19 pm

Je¶li chodzi o imiona postaci, którymi gram to zwykle d³ugo sie nad nimi zastanawiam, ale unikam takich, które wszyscy znaj± i kojarz± ze znanymi postaciami z ksi±¿ek i filmów. Przydatne s± s³owniki Tolkienowskie (zwykle gram elfami). <br /> <br />Z imionami NPC mam du¿y problem, zw³aszcza gdy trzeba je wymy¶laæ nagle, dla karczmarzy, ¿ebraków itp.
 
Lusek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 8:19 pm

ndz wrz 21, 2003 5:11 pm

Z imonami zawsze mam problem. Zwykle staram siê u¿ywaæ imion z ksi±¿ek, których moi gracze nie czytali. Ale one sie do¶æ szybko koncz±. No ale znalazlem sobie dwa generatory imion. I jako¶ idzie. <br />(ten pomys³ z imionami z ksia¿ek jest dobry, pod warunkiem ze twoi gracze nie przeczytaja pó¿niej tych samych ksi±zek, bo wtedy jest niez³a wtopa :oops: :mrgreen: )
 
Zolrax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 8:30 pm

ndz wrz 21, 2003 5:16 pm

(ten pomys³ z imionami z ksia¿ek jest dobry, pod warunkiem ze twoi gracze nie przeczytaja pó¿niej tych samych ksi±zek, bo wtedy jest niez³a wtopa   )
<br />No W³a¶nie :razz: ostatnio kumple zachecili mnie do czytania ksiazki pt. Dragon LAnce (calej sagi) a z Mg Lusekiem mieslismy sesje i walsnie mi sie imiona pokojazyly i wiekszosc naszych Questow :evil: Nie ladnie, weny musisz uzywac :) <br />[EDIT] co do imion to proboje wymyslic i jak juz jakies wysmyle (fuxem) to daje Np. Zolrax :razz:
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

ndz wrz 21, 2003 5:21 pm

Dla mnie imie jest dosyæ wa¿ne - nigdy nie nazwa³bym swojego bohatera Bolek czy mo¿e Zxsdwrtgh <br />Pierwsze dlatego nie ¿e kojarzy mi sie zupe³nie nie z RPG-iem <br />A drugie ¿e trudno by je by³o wymówiæ <br />Moje imiona s± zazwyczaj tak tworzone by nie by³y ani ¶mieszne ani g³upie - co niekoniecznie musi oznaczaæ to samo
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

ndz wrz 21, 2003 6:22 pm

Co do imion magów to możnaby skrzystać z nazwisk autorów różnorakich książek o specyficznym i niespotykanym zbyt często wydźwięku. Weźmy chociażby i Juluisz Verna :) <br />Orkom, ogrom, goblinom itd pasują imiona śmieszne, bądź określające jakąs cechę którą dany osobnik się chce pochwalić, albo jakiś ważny moment z jego życia, np: Kichkirt Maczuga, Gruryppa ?amignat ird...
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

...nie jedno ma imiê...

pn paź 20, 2003 5:40 pm

No w³a¶nie... jak nadawaæ imiona postaci± (gracz) i NPC, ¿eby by³ ten "klimacik"??
 
Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2003 2:25 pm

pn paź 20, 2003 7:22 pm

Na przyk³ad korzystaj±c z generatora imion. <br />Ja oprócz generatorów u¿ywam tak¿e podrêcznika "Treasury of Archaic Names" oraz po prostu sk³adam wyraz z paru liter tak, ¿eby odpowiednio brzmia³.
 
pandi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz sty 12, 2003 11:38 pm

pn paź 20, 2003 7:28 pm

Bywa³y ju¿ takie tematy na Forum, bywa³y... Ja u¿ywam Name Mage 2, oraz generatora imion krasnoludzkich ze strony forumowej. Czasem imiona mych BN to po prostu bezsensowne (chocia¿ nie zawsze...) zlepki liter i sylab. Oczywi¶cie w klimacie :evil: . <br /> <br />Pozdrawiam <br />pandi
 
Mordoran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 8:55 pm

pn paź 20, 2003 7:42 pm

Sprawdz w ksi±¿kach od Historii jest tam du¿o historycznych imion i nazwisk (szukaj w indeksie postaci historycznych), <br />Biblia taz jest dobrym ¼ród³em imion.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości