Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
vanamet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 07, 2003 8:18 pm

sob wrz 20, 2003 10:35 am

Kiedy¶ na jakie¶ stronie by³ generator imion elfickich (nie najlepszej jako¶ci) wpisa³em swoje imiê i wyskoczy³o mi vanamet, i siê mi spodoba³o :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

sob wrz 20, 2003 11:13 am

No coż moja kzywa, to mala kosmetyka, jednego z Lordów WaterDeep, Mirt -a, akurat tak wyszło ze zle napisałem jego Imię, ale cóż Mnie się podoba :) .
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

sob wrz 20, 2003 4:21 pm

A moje czê¶ciowo pochodzi od gry Master of Orion <br />a czêsciowo od wyobra¼ni. A poza tym wymowa xywy: Master of Onion jest jaka¶ g³adka i mi siê podoba. Poza tym mogê sobie przyzwaæ cebulê:razz: <br />A jak ju¿ j± mam (cebulê nie ksywe) to potem mi pewni ludzie (takie Horned Raty :razz: ) j± wyrzucaj± :mrgreen:
 
Alauna
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pt sty 24, 2003 2:05 pm

sob wrz 20, 2003 5:57 pm

Alauna ma bardzo prost± ewolucjê : Kiedy¶ , czytaj±c Ludzi Lodu , zdziwi³am siê widz±c opis typowego cz³onka tego rodu -> jakby kto¶ mnie opisywa³ .... jeszcze te mojê "dziwne zdolno¶ci" i wogóle -> wykapana Sol ... <br /> <br />No i w Ludziach Lodu by³ taki "sprzymie¿eniec" -> mandragora , kwiat wisielców , alrauna ... Historia tej magicznej i ro¶liny bardzo mnie poruszy³a (jak ca³a saga) . Moja postaæ podczas tworzenia nazywa³a siê Shiva <- niestety by³ to bardzo popularny nick / imie , wiêc przyje³am imie Alrauna .... <br /> <br />No i jak ka¿da porz±dna cz³onkini Rodu Ludzi Lodu mia³am imie objawione ... po prostu przy¶ni³o mi siê , ¿e pisa³am list i podpisa³am siê "Alauna" i tak zacze³am pisaæ .... Dopiero po d³ugim czasie okaza³o siê , ¿e zgubi³am r .....
 
Zelvherst
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 9:38 am

sob wrz 20, 2003 6:04 pm

Mój nick to imie mojej postaci z D&D- pantero³aka. Prawa zastrze¿one. Sam wymy¶li³em to imie.
 
dyktator_nawróconych
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 6:51 pm

sob wrz 20, 2003 7:14 pm

mój nick wzi±³ sie od tego ¿ê ¿±dze nad nawróconymi na rpg i fantasty
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

sob wrz 20, 2003 9:53 pm

A ja w 6 klasie grałem na przedstawieniu baranka. To było zabawne, bo miałem tylko kicać i hasać wokół sceny i miałem na plecach kartkę z napisem: "BARAN" i miałem co jakiś czas się odwracać i ją pokazywać. I się przyjęło i wiedziałem, że to było dobre. <br />I chicałem mieć takiego maila, ale nie było baran. To wziąłem baran1. I też nie było. To wziąłem baran11 i też nie było i się wkurzyłem i wziąłem baran666 i było. I się przyjęło i wiedziałem, że to do końca to dobre nie było. :evil:
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

ndz wrz 21, 2003 11:01 am

Nic bardziej prozaicznego chyba siê nie mo¿e zdarzyæ. Mój nick to po prostu fremeñskie imiê Paula Atrydy, bohatera ksi±¿ki Diuna, pióra Franka Herberta.
 
Chłopiec z piorunami
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 17, 2003 9:00 am

ndz wrz 21, 2003 11:26 am

Mó nick to pieszczotliwe okre¶lenie mojego Mistrza ¿ywio³u (powietrza :mrgreen:)
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

ndz wrz 21, 2003 12:05 pm

Mój nick wymy¶li³ mi mój wielki i kochany przyjaciel (têskiê za tob±, Del!!), kiedy by³am w 8 klasie podstawówki, ko¿ystaj±c z jakiego¶ elfickiego s³ownika, zakupinego gdzie¶ w Anglii. Loethlin mia³o znaczyæ "P³atek Ró¿y", ale Del zgubi³ gdzie¶ jedn± literkê, i teraz to nic nie oznacza. W koñcu, po jakich¶ 2 latach siê przyzna³, ¿e zgubi³ t± literkê, ale ju¿ wszyscy przywykli do Loethlin, wiêc stwierdzi³am, ¿e nie ma sensu zmieniaæ. Teraz wiêkszo¶æ osób mówi do mnie Loe, nawet mama Warina, mojego mê¿czyzny. <br />A to "@-'-,--" to ma byæ ró¿a. Kiedy siê rejestrowa³am, to chyba co¶ siê dzia³o nie tak z forum, bo nie uda³o mi siê aktywowaæ konta "Loethlin". Wiêc doda³am ró¿yczkê. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz wrz 21, 2003 12:14 pm

Mój nick pochodzi oczywiście z sagi Imć Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie. Cahir był oczywiście postacią z tej serii, wszystkim zapewne znanym rycerzem w służbie Cesarstwa Nilfgaardu. <br />Nicka tego używam juz przeszło 5 lat na sieci, więc już przywykłem :)
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

ndz wrz 21, 2003 1:29 pm

<!--QuoteBegin-storm_shadow+-->
storm_shadow pisze:
<!--QuoteEBegin-->Darius to ty jestes podobno najlepszym specjalista od barbow.
<br />Jak mawia Elminster "Zawsze jest kto¶ lepszy (potê¿niejszy) od ciebie". :)
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

ndz wrz 21, 2003 4:11 pm

Mój nick to moje imiê. <br />A wywodzi siê ono jeszcze z Nowego Testamentu, a tak dokladniej z Apokalipsy ¶w. Jana. Jest to imiê Anio³a Czelu¶ci. Ogólnie to taki "z³y pan". :evil:
 
Belbashi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 15, 2003 1:10 pm

pn wrz 22, 2003 7:17 pm

Ja wykorzysta³am nazwê archeologicznej kultury epipaleolitycznej z obszaru Anatolii, ale jest to jednocze¶nie imiê mojej starej, niestety ju¿ ¶wiêtej pamiêci postaci.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Mój nick

śr wrz 24, 2003 9:27 pm

Miałem kilka przezwisk w szkole podstawowej, ale najmocniej przylgnęło do mnie bukwa. Jak łatwo się domyślić pochodzi od mojego nazwiska. <br /> <br />I tak dobrze mi z tą bukwą. :-)
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

śr wrz 24, 2003 10:13 pm

Jestem na dzia³ce z przyjació³k±, no moi rodzice te¿ s±. W koñcu zmusili nas do zgaszenia ¶wiat³a, le¿ymy w ³ó¿eczkach :wink:, ona prowadzi. <br /> <br />W którym¶ momencie, na granicy u¶niêcia, wiêc nie pamiêtam dok³adnie, o co chodzi³o, pytam: <br /> <br />"Ale jak? No czy kto¶ co¶ o mnie mówi, s³yszê mo¿e swoje imiê? Chwila, JAK ja mam na imiê?!" <br /> <br />"Sk±d mam <zieeew> wiedzieæ. Wymy¶l co¶" <br /> <br />Pierwsze co mi przysz³o do g³owy: "Aisseveu?" <br /> <br />Jak widaæ, bardzo pó¼ne godziny nocne nie wp³ywaj± pozytywnie na nicków wymy¶lanie. A ¿e Ais Seveu... nikt nie móg³ orygina³u zapamiêtaæ, wszyscy zdrabniali do Ais, a nawet kto¶ napisa³ Ice kiedy¶... Wiêc zosta³o tak.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

śr wrz 24, 2003 10:27 pm

Thomas Percy to... bardzo skomplikowane. <br />Thomas - ja tak mam na imię. <br />Percy (czytane PERsi) <br />1. Tak miał na imię przyjaciel i według plotek kochanek mojego ulubionego poety lorda Byrona ---> Percy Bysshe Shelley. Też poeta, bodaj bardziej dziś ceniony na Zachodzie niż Byron. <br />2. Percy to nazwisko rodu arystokratycznego earlów z Worcester w zachodniej Anglii, może nawet Walii. W historii odegrali małą rolę, ale William Shakespeare uczynił jedno ich pokolenie bohaterami dramatu HENRYK IV. Chodzi o Hotspura (gorącą ostrogę), Harry`ego Percy lora Northumberlandu i lady Percy. <br /> <br />Teraz sam Thomas Percy: <br />Taka postać historycznie nie istnieje (mimo istnienia dzieci o dokładnie tym imieniu w drzewie rodu), bowiem narodził się on z rodu WYGAS?EGO, był pogrobowcem wymarłej rodziny i samozwańczym earlem, wygnanym przez Henryka V, zbiegłym do Francji, służącym jako sobowtór delfina Valois, następnie skłóconym i zabitym pod Azincourt przez marszałka Armagniaca, wskrzeszonym przez akolitów z sercem demona morskiego jako czarny mesjasz Szatana, mszczącym się na przeklętej przez tempolariuszy Francji u boku Burgundów, wreszcie pokonanym przez Joannę d`Arc pod Orleanem i ostatecznie doprowadzającym do jej pojmania i spalenia na stosie. Uff. <br /> <br />Po co mi był ten Percy? <br />Jest to postać, którą zamierzam (od 5 lat :) ) opisać w powieści. <br /> <br />W takim razie skąd znienawidzony przez graczy Thomas Percy, postać z mojego D&D? <br />Pojawił się w Birthright jako inne wcielenie mesjasza najgorszego z bogów, ukradł wiele milionów gp, doprowadził do powstania wrót do innego wymiaru i inwazji potworów na Anurię. Popełnił samobójstwo podczas rytuału otwarcia Gate... ale naprośbę graczki może powrócić :evil: <br /> <br />Jak wygląda Percy: <br />1. 150 cm w kapeluszu, kulejący, o wrednych ślepiach, zarozumiały arystokrata. Mogę wkleić zdjęcie (z filmu Henryk V Brannaha) ale nie wiem jak. <br />2. Po wskrzeszeniu monstrum z urwaną i przydrutowaną żuchwą. <br /> <br />A teraz konkurs: <br />---> kto ma bardziej porąbany nick? :)
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

śr wrz 24, 2003 10:54 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz sie 13, 2023 11:43 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Adi Cherryson
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 567
Rejestracja: ndz paź 20, 2002 1:47 am

Adi Cherryson

czw wrz 25, 2003 1:06 am

<!--QuoteBegin-Thomas Percy+-->
Thomas Percy pisze:
<!--QuoteEBegin-->A teraz konkurs: <br />---> kto ma bardziej por±bany nick? :)
<br />Mój pseudonim jest prosty, ale mo¿e byæ te¿ por±bany. To dobra okazja, aby go zr±baæ. :mrgreen: <br /> <br />Skoro wiêkszo¶æ moich Forumowych Przyjació³ ju¿ siê przedstawi³a – to ja jestem Adi Cherryson lub prosto Adi. <br /> <br />Adi Cherryson. <br /> <br />„Lecz jakie zadanie, jaka rola by³a mu przeznaczona? <br /> <br />Zapiêcie bransolety pu¶ci³o nagle, jedna z czê¶ci zatrzasku oddzieli³a siê od toroidalnej po³ówki miedzianej obrêczy, ukazuj±c wewnêtrzne wydr±¿enie. Wypad³ stamt±d drobny owoidalny przedmiot przypominaj±cy ¿elatynow± kapsu³kê jakiego¶ leku. Uj±³ j± w palce. By³a przejrzysta, a w jej wnêtrzu przelewa³a siê kropla b³êkitnego p³ynu. Na jej powierzchni widnia³y drobniutkie litery napisu. <br />‘Wypij mnie’ – odczyta³(...) <br /> <br />Z g³êbi minionego czasu wróci³y zdania, czytane g³osem matki: <br /> <br />- ‘My¶lê, ¿e mog³abym, gdybym tylko wiedzia³a, jak zacz±æ’... Bo, widzicie, tak wiele zdumiewaj±cych rzeczy wydarzy³o siê ostatnio, ¿e zaczê³a uwa¿aæ ju¿ tylko nieliczne z nich za mo¿liwe.(1) <br /> <br />Sta³ wraz z Alicj± przed maleñkimi drzwiczkami, za którymi rozpo¶ciera³ siê urzekaj±cy widok gwiezdnego nieba. W ustach mia³ jeszcze resztki ¿elatynowej kapsu³ki. <br />- To przej¶cie do innego ?wiata, gdzie nie siêga ich moc. Obieca³am ci pomóc i oto jestem. Chod¼ za mn±. <br />- A ci wszyscy, tutaj? – wskaza³ d³oni± za siebie.(*) <br />- Ich tak¿e zabierzemy poprzez ten otwór ³±cz±cy dwa wszech¶wiaty. <br />- Jak? <br />- Zapnij bransoletê, chwyæ rêk± za cokolwiek i ci±gnij ten biedny, udrêczony glob. Po to da³am si³ê twojej d³oni. <br /> <br />Spojrza³ w jasn± twarz Alicji, trwaj±c w radosnym poczuciu ol¶nienia i zrozumienia, na granicy snu i jawy, nie wiedz±c ju¿, co jest jaw±, a co snem, lecz pewien, ¿e dopiero z ostatnim z ludzi umiera nadzieja.”(2) <br /> <br />(1) Lewis Carroll „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, przek³ad Macieja S³omczyñskiego. <br /> <br />(2) Janusz A. Zajdel „Limes inferior”, SuperNova 1997. <br /> <br />Tutaj mo¿na zobaczyæ mój prawdziwy, dostêpny i jedyny znany mi portret: <br />http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ksiaz...ka.html?kw=3047 <br /> <br />Poni¿ej wiêcej opinii: <br />http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/stron...skad=uzkmucpmny <br /> <br />Kilka s³ów wyja¶nienia. <br /> <br />Bez lektury owej powie¶ci trudno to wyt³umaczyæ, czyli trzeba j± prze³kn±æ (do czego zachêcam). Czyta³em j± w szkole ¶redniej. Adi bardzo mi wtedy imponowa³ sprytem, intelektem, wiedz± i m±dro¶ci±. Chcia³em byæ w ¿yciu kim¶ takim, jak on. Doros³em, lat przyby³o drugie tyle. Byæ mo¿e przez chwilê nim by³em. Pewne nawyki pozosta³y. Ale cieszê siê, ¿e te¿ w koñcu znalaz³em swoj± Alicjê i uspokojenie, ale do zrozumienia dalej mi daleko. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br />Adi wg ksi±¿ki Zajdla to dla mnie pewien symbol: zmiany swego charakteru, uznawanych warto¶ci i sposobu ¿ycia. Zawsze gdy sobie j± ponownie czytam, zastanawiam siê, dlaczego by³em g³upcem, kiedy czyta³em po raz pierwszy. <br /> <br />(*) A wy wszyscy, tutaj? :wink: <br /> <br />Adi
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

czw wrz 25, 2003 4:01 am

Có¿. Mój nick po prostu pochodzi od imienia mojego drowa czarodzieja z rodu Duskryn - dziewi±tego domu Menzoberranzan. Gra³em nim przez cztery sesje i jestem zaledwie na szóstym poziomie, ale takiego mocnego charakteru nie ma ¿adna z moich postaci
 
Rafael__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 12:51 pm

czw wrz 25, 2003 1:48 pm

No Tibicen by³ moj± pierwsz± postaci± w dnd. Znalaz³em u mamy s³ownik ³aciñsko-polski. No i rybka, bo nie by³ polsko-³aciñski, ale wypad³o na stronê gdzie by³o tibi-cen = grajacy na flecie/lutni. no i bêc. bêdê siê tak nazywa³- my¶lê sobie. I ten jedyny nick podszed³ wszystkim moim znajomym, poza "huczkiem"(mala zabka ktora chowa sie pod skaly- kolega mnie tak przezwal choc nieiedzielismy, ze taka zaba istnieje) <br /> <br />Tibicen to flecista => <br />Tibicen to flet LUB <br />Tibicen to artysta.
 
tsar__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:46 pm

czw wrz 25, 2003 2:58 pm

Kiedys bardzo dawno temu gralem w jakas gre na grach telewizyjnych, udalo mi sie osiagnac jakis mocny wynik co dalo mozliwosc zapisania sie na liscie najlepszych graczy. Jakos nie lubilem sie wpisywac wiec losowo machajac galka manipulatora i naciskajac jeden z klawiszy wyszlo CAR. Wtedy mozna bylo wpisac najwyzej 3 literki. Jakos to car mi sie spodobalo i dlugo go uzywalem na CB, na konwentach. <br /> <br />Potem przyszla era internetu i tu pojawil sie problem, poniewaz moi anglojezyczni rozmowcy mowili do mnie samochodzik, lub zegnali sie slowami brum brruuum. Postanowilem wiec zmienic nick na anglojezyczny i stad Tsar. <br /> <br />ot i historia cala
 
RedTalon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:21 pm

sob paź 11, 2003 9:16 am

Mój nick to nazwa jednego z wilko³aczych plemion w W:A
 
Samael__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 98
Rejestracja: sob paź 11, 2003 4:27 pm

wt paź 14, 2003 7:17 pm

Imiê jednego z 4 archanio³ów obok Rafa³a, Micha³a i Gabriela
 
świerzbik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 27, 2003 11:40 am

wt paź 14, 2003 8:28 pm

Na mnie tak po prostu kumple mówi±. Pochodzi on od nazwiska :)
 
Sekulah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 12:03 pm

ndz paź 26, 2003 11:03 pm

heh... <br />mój ¶miesznie powsta³- pewnego dnia pisali¶my z kumplem 'szatanowcem' ATECHIZM (katechizm dla ateistów) i podczas tworzenia kolejnego przykazania pad³o has³o: strzeliæ SE KULê w ³eb. A on na to 'a co to jest sekula'? Tak powsta³o fajne has³o. A doda³em -h na koñcu dlatego ¿e i bez tego brzmi tak samo :mrgreen:
 
Predee'Thor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 22, 2003 12:13 am

pn paź 27, 2003 7:51 am

Bohater pewnego filmu [kto zgadnie jakiego? :) ] i zmiana pisowni, daje wspania³y przepis na nick [bo przewisko mam inne].
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

śr paź 29, 2003 5:52 pm

Stal i magyja- Lubiê wsadzaæ rzeczy z XIXw. w RPG... st±d jak by³ wiek Stali i Pary to ja stworzy³em wiek Stali i Magii, a magyja brzmi bardziej staro¶wiecko... ot, ca³a filozofia mojego nicku [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Dark Elf from Underdark
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: czw lis 13, 2003 5:42 pm

ndz lis 16, 2003 1:58 pm

Moja prawdziwa ksywka to tak naprawde Vilmar Di'Makiir, jednak ¿e akurat przechodzê fazê fascynacji mrocznymi elfami ksywka ulegla zmiania (byc mo¿e jeszcze kiedy¶ j± zmienie, tylko ¿e nikt ju¿ na forum mnie nie pozna [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] )
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

ndz lis 16, 2003 2:31 pm

moj nick (i czeste imie w RPG'ach) jest prosty <br />Dark - od angielskiego :wink: <br />Dar - pierwsze trzy litery mojego imienia (Darek :mrgreen: ) <br />po zlozeniu wyszlo Dark Dar
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość