Zrodzony z fantastyki

 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

śr wrz 10, 2003 12:38 am

U nas przez te 6 lat grania postaci sie dosyæ namno¿y³o. Jednak przewa¿nie byl to efekt realiów ¶wiata fantasy w ktorym gramy. Aczkolwiek jak ktos ma pomysl na jaka¶ now± postaæ i chce go przetestowaæ dla mnie nie ma problemu-byle nie w trakcie rozgrywania scenariusza lub kampanii., lecz pó¼niej. Zawsze mo¿na zrobic now± dru¿ynkê. Je¿eli postacie siê spodobaj± graczom do niej wracamy a jak siê okazuje ¿e jednak nie jest to co¶ co im odpowiada, po skonczeniu scenariusza druzyna zostaje Bn-ami. Kto¶ musi pilnowaæ zamkow, wiosek, sklepów, róznych interesow podstawowych postaci wiec dlaczego nie tacy BN. Z drugiej strony po jakims czasie zawsze mo¿na do nich wóciæ sprobowac ozywiæ ich inaczej i na nowo ruszyæ w ¶wiat fantasy. <br />sam mam sporo postaci zupelnie roznych ale wszystkie jako¶ lubiê i z chêci± co jaki¶ czas do nich wracam. Ponadto po jakims czasie okazuje siê ¿e zale¿nie od nastroju mo¿na graæ scenariusz na dowolnym poziomie trudno¶ci bo zawsze s± odpowiedni zaawansowaniem bohaterowie :)
 
Kiven Wilvarte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 21, 2003 3:58 pm

moj gracz jest ¿onglerem.

ndz wrz 21, 2003 2:44 am

a dok³adniej chodzi o to, ¿e nie mo¿e zdecydowaæ siê na to kim w zasadzie chce zagraæ, w zwi±zku z tym co kilka sesji wyra¿a chêæ zrobienia nowej postaci bo ... i tu wymysla tysi±c powodów, dla których przesta³ czuæ postaæ i ze ma pomys³ na now±. marnuje to nie tylko mój czas, bo uk³adam w±tki, dorabiam przesz³o¶æ, chcê nadaæ postaci trochê realizmu i my¶lê jak tu osadziæ j± w sadze, ale te¿ czas graczy, którzy znowu poraz kolejny musz± siê przedstawiaæ i nawi±zywaæ kontakt z nowa postaci±. kurde, to tak jakby w Dru¿ynie Pierscienia przez trzy tomy jedna z postaci zmienia³a siê 7- 8 razy - chybaby mnie szlak trafi³ jakbym to czyta³... gada³em z gosciem nie raz i nie ja jeden, sytuacja ci±gnie siê od dawna. a odpowiedz jest ta sama - bo ja chce mieæ przyjemnosæ z grania - ja jestem w miare cierpliwy, ale graczy z druzyny zaczyna to wkurzac. i w sumie slusznie. mieliscie takich graczy juz, a jesli tak to jak sie z nimi uporalismy? co radzicie o MG.
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

ndz wrz 21, 2003 2:50 am

Po pierwsze informujê ¿e nie tylko on chce mieæ przyjemno¶c z grania i albo dostosuje siê do wiêkszo¶ci albo niech szuka nowej ekipy która bedzie bardziej odpowiadaæ jego podej¶ciu do gry. Nie widzê bowiem powodów ¿eby to wiêkszo¶æ musia³a siê dostosowaæ do jednej osoby jak jej takie postêpowanie nie odpowiada. <br />Wiecej przyjemno¶ci bowiem daje gra przy której wszyscy siê dobrze bawi± z jedn± osoba mniej niz z jedn± osob± wiêcej a wszystkich pozostalych trafia szlag
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

ndz wrz 21, 2003 10:57 am

Według mnie ten gracz to straszny samolub. Wpełni zgadzam się ze zdaniem Duncana.
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

ndz wrz 21, 2003 11:08 am

Wiesz, wszystko zale¿y, jak on odpowiada Tobie, kiedy z nim rozmawiasz. Je¶li to jest z zadart± g³ow± do góry: "ja chcê mieæ przyjemno¶æ z grania i tak bêdzie!", to nie widze sensu siê z nim mêczyæ. Ale zamin podejmiesz jakie¶ dzia³ania, u¶wiadom mu, ze jak nie przestanie celowo psuæ innym zabawy, to po¿egna sie z gr± z wami. Co innego, kiedy te postacie mu sie po prostu tak szybko nudza i bynajmniej nie umy¶lnie. Bo ciê¿ko jest postaci± graæ na si³ê postaci±, która wcale nie dostarcza przyjemno¶ci. Wiem, bo sam kiedy¶ mia³em podobny okres (choæ juz dawno - moi bohaterowie zmieniali sie co 4, 5 sesji :mrgreen: ). Ale mimo to musicie wypracowaæ jaki¶ kompromis. Dlatego porozmawiaj z nim, ale postaw sprawe jasno. I, je¶li dalej zapragnie on tak ¿onglowac postaciami, to zaproponuj mi jeszcze jedna alternatywê: stanie sie on wa¿niejszymi NPC, nie nale¿±cymi do dru¿yny. To brzmi troche dziwnie, ale powinno sie sprawdziæ. Nie bedzie o prostu w dru¿ynie, przez co inni gracze nie mog± sie juz tym denerwowaæ. A jak wiadomo, NPC s± zmienni, i dosæ szybko uchodz± w t³o, gdy inni zajmuj± ich miejsce. Wiêc moze uda³o by sie zastosowaæ cos takiego. G³ównie jako sytuacjê przej¶ciow±, licz±c, ¿e predzej czy pó¼niej temu graczowi przejdzie ten problem ze zmian± postaci (wystarczy, by z jednym bohaterem naprawdê sie z¿y³). CoTy na to?
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

Re: moj gracz jest ¿onglerem.

ndz wrz 21, 2003 11:24 am

<!--QuoteBegin-Kiven Wilvarte+-->
Kiven Wilvarte pisze:
<!--QuoteEBegin--> marnuje to nie tylko mój czas, bo uk³adam w±tki, dorabiam przesz³o¶æ, <br />
<br />Niech gracz sam napiszê swoj± historiê (najlepiej na kilka stron :evil: ) <br />Jesli popracuje trochê nad swoj± postaci±, bêdzie do niej bardziej przywi±zany.Porozmawiaj z nim o wszystkich szczegó³ach i powiedz, ¿e nie pozwalasz na dalsze zmiany tej postaci.Mo¿esz z nim równie¿ zagraæ sam na sam i sprawdziæ, czy ten typ bohatera mu odpowiada.
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

ndz wrz 21, 2003 11:24 am

je¶li chcesz go zatrzymaæ to patrz nizej - je¶li nie to poprostu go wywal <br /> <br />ma zostaæ ?? - zrób wiêc tak: <br />1 zmiana postaci - niech zaczyna z 1 levelm <br />2 zmiana postaci - wprowad¼ mu dwie u³omno¶ci - ¶lepy, niemowa czy mo¿e przyg³uchy <br />3 zmiana postaci - niech jego postaæ nie umi robiæ tego co powinna robiæ jego klasa - np. nich bard nie umie ¶piewaæ, tropiciel nie odró¿nia ¶ladów smoka od dzika, wojownik sam okalecza sie swoim mieczem w czasie walki (chodzi tu o krytycznie nieudane testy) <br />4 zmiana postaci - wymy¶l co¶ gorszego <br />5 zmiana postaci - wywal go z dru¿yny <br />* PS. Je¶li go¶æ zmieni³ postaæ np.3 razy to obowi±zuj± go punkty od 1 do 3 <br /> <br />I jeszcz ogólne zasady: je¶li gracz sie poprawi czyli nei bêdzie zmienia³ postaci to napraw mu jego wady (wiêcej XP, wish który przywraca mu wzrok, noramlne testy itd.), przy ka¿dej zmianie postaci powiedz ¿e czekaj± go konsekwencje (te wy¿ej wymienione) <br /> <br />Ostatnie najwa¿niejsze - niech sam wymy¶li swoj± historie postaci (wnioskuj±c z twojej wypowidzi to ty j± mu piszesz), niech sam wymy¶li jak do³aczy³a ona do dru¿ny, niech sam (ale sie powtarzam) wci±gnie j± do wontku (na podstwie wcze¶niejszych przygód) - nie pozwalaj tutaj na lanie wody to musi byæ najlepsza historia postaci jak± widzia³e¶ w przeciwnym wypadku nie dopu¶æ jej do gry <br /> <br />Je¶li go¶æ bedzie chcial zmieniæ postaæ po kryjomu -tzn. daæ sie zabiæ to zrób wszystko ¿eby inni bohaterowie go wskrzesili (i niech dalej sie mêczy) <br /> <br />Przypominam - pamiêtaj o ¶ci±gniêciu kar je¶li gracz sie uspokoji - o tym te¿ mu powiedz <br /> <br />ta metoda jest zrobiona tak ¿eby zmusiæ go do zostania przy swojej postaci karami, je¶li nie lubisz takich metod to zastosuj sie do tego co napisa³ Raw (bardzo dobre pokojowe rozwi±zanie)
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

ndz wrz 21, 2003 11:30 am

Powiedz mu, ¿e nie tylko on chce mieæ przyjemno¶æ z grania, a takim zachowaniem zabiera przyjemno¶æ innym, je¶li siê nie zmieni, to albo: nie bêdzie wogóle gra³, albo inne postacie bêd± powiedzmy ju¿ na 10 poziomach z magicznymi przedmiotami, a on bêdzie musia³ zaczynaæ od poziomu 1 z podstawowym ekwipunkiem. <br /> <br />Do notki poni¿ej: Przede wszystkim nie klnij. <br />Do notki jeszcze ni¿ej: Nie pisz jednej notki pod drug±.
 
Kiven Wilvarte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 21, 2003 3:58 pm

ndz wrz 21, 2003 11:35 am

Raw: no wlasnie chodzi o to, ze gramy razem od 4-5 lat on gra jeszcze dluzej i nie jest on typem gracza pocz±tkujacego, wiec takie wachlowanie powinno mu juz przejsc.. Zaproponuje mu odgrywanie npców. moze to lepsze rozwi±zanie. <br /> <br />reszta : <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->[cenzura] <!--colorc--></span><!--/colorc-->gracza jest najlatwiej. a graczy nie ma za du¿o. zwlaszcza takich z 7 letnim doswiadczeniem. pomimo kilku wad reprezentuje dobry poziom gry. w odroznieniu od wiel ludzi z ktorymi gralem, nie preferuje H&S a kiedy juz dochodzi do walki to stac go na cos wiecej niez "no to ja go wale".Dlatego wole sie z nim pomeczyc i miec gracza, niz go torturowac ograniczeniami w styu slepota, gluchota i go niemieæ. <br />--- <br />chociaz musze przyznac ze w odroznieniu od innych kar, zaczynanie na 1st lev to bardzo rozs±dne rozwi±zanie. W koncu inni gracze bardzo siê mêczyli, ¿eby zarobiæ doswiadczenie na postacie ktorymi graj±. Przez wiele przeszli i najedli siê nerwów. Zw³aszcza, ze nie daje na sesji wiêcej niz 700 xp. Dlaczego niby mialby zaczynac z takiego samego poziomu. od teraz bedzie 1st levelowcem. <br />dzieki za pomysly.
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

ndz wrz 21, 2003 11:44 am

hmm co¶ mi tu nie pauje - je¶li go¶æ d³ugo gra ju¿ w RPG to dlaczego ty masz mu tworzyæ historie postaci
uk³adam w±tki, dorabiam przesz³o¶æ, chcê nadaæ postaci trochê realizmu i my¶lê jak tu osadziæ j± w sadze
dla mnie jest to troche nielogiczne - przecie¿ móg³by siê na co¶ wysiliæ i wymy¶liæ wszysto sam oszczêdzaj±c przy okazji du¿o czasu Tobie !!
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

ndz wrz 21, 2003 11:46 am

Prawdê powiedziawszy w moim przypadku d³ugosæ grania nie mia³a najmniejszego znaczenia. Sam gram ju¿ z 4-5 lat, a dopa³o mnie to moze z rok temu przy W:GW. I co chwilê mia³em pomys³y na tuzin ¶wietynych postaci. Potem jednak mi to przesz³o. Spróbuj po prostu z nim otwarcie i szczerze porozmawiaæ, powiedz, ¿e nie chcesz go wywalaæ, ale jak siê nie zmieni to nie bêdziwe wyboru. Mo¿e to poskutkuje. I ew. zaproponuj mu odgrywanie enpeców, ale nie w formie kary (bo moze sie poczuæ ura¿ony), tylko by wszyscy sie dobrze bawili. Co do wyrzucenia: to tylko ostateczno¶æ. Ale pamiêtaj, ¿e je¶li nic nie poskutkuje... Chyba, ¿e wolisz, by¶cie sie z nim mêczyli... <br /> <br />po chwili: <br /> <br />
chociaz musze przyznac ze w odroznieniu od innych kar, zaczynanie na 1st lev to bardzo rozs±dne rozwi±zanie. W koncu inni gracze bardzo siê mêczyli, ¿eby zarobiæ doswiadczenie na postacie ktorymi graj±. Przez wiele przeszli i najedli siê nerwów. Zw³aszcza, ze nie daje na sesji wiêcej niz 700 xp. Dlaczego niby mialby zaczynac z takiego samego poziomu. od teraz bedzie 1st levelowcem.
<br />Nie by³bym tego taki pewien, czy jest to dobre rozwi±zanie. Mo¿e z pozycji DMa tak sie wydaje, ale inaczej odbieraja to gracze. Bo co moze zrobiæ 1 levelowiec w druzynie na 7 poziomach. Nic. Jedynie s³u¿yæ za traga¿a. I nie ma mowy o dobrej zabawie dla tego gracza. "A skoro on robi mi tak" - pomy¶li - "to ja sie odegram". I wedle zasady "jak DM kubie, tak Kuba DMowi" zaznie jeszcze bardziej psuæ zabawê. I nie dosæ, ¿e w koñcu bedziesz zmuszony wyrzucic go z dru¿yny, to jeszcze najpewniej stracisz dobrego kumpla. Za to znacznie lepiej, by zaczyna³ 1-2 poziomy ni¿ej. Bêdzie oczywi¶cie s³abszy, ale jednak dalej w stanei cos zrobiæ.
 
Lusek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 8:19 pm

ndz wrz 21, 2003 2:27 pm

Znam ten problem. Sam mialem gracza ktory w vampirze zmienia³ postacie kilka sesji. Troszke to denerwowalo i mnie i graczy, wiec sobie z gosciem pogadalem i przestal. To jest moja rada. A jak ktos nie przestanie to niestety papa...i trzeba szukac nowego, powa¿niejszego gracza.
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

wt wrz 23, 2003 1:45 pm

Mam takiego jednego w dru¿ynie :) od czasu gdy prowadzê D&D 3ed zmienia³ postacie z 10 razy. Je¿eli jaka¶ przesta³a mu siê podobaæ to zazwyczaj robi³ co¶ potwornie g³upiego np: jako kap³an Bane'a rzuci³ siê na Fzoul'a Chembryl'a :mrgreen: ; innym razem odgrywaj±c dobrego mnicha zamordowa³ kilka osób w wiosce itp. Zreszt± podobnie jest gdy on prowadzi zmienia systemy co 3 miesi±ce ; ¿adna z moich postaci nie prze¿y³a wiêcej ni¿ 3 sesje :). Wiem , ¿e kto¶ mo¿e powiedzieæ pozbyc siê go , ale to dobry gracz i kolega. Pozostaje jedynie mieæ nadziejê ¿e w koñcu zmieni swoje zachowanie i spróbowaæ pomys³u z 1POZ postaci± mo¿e wtedy sie nauczy :evil:
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

wt wrz 23, 2003 8:57 pm

Ja mam znajomka z klasy, jego zmienianie postaci wygl±da mniej wiecej tak: <br />Pon: "-s³uchaj stary, bêdê gra³ pó³orkiem barb. chcê siê wyluzowac i pograæ g³upaw± postaci±. <br />- Ok." <br />Wt. "Wiesz co na my¶li³em siê i jednak bêdê gra³ tropicielem, a pó¼niej wezmê mistycznego ³ucznika, dobra. Alt to ju¿ na 100% ? <br />- :roll: ... ok" <br />?r: "- nie wiesz co przemy¶la³em na powarznie tê sprwê i bedê gra³ ³otrzykiem, a gdzie¶ ko³o 6-7 lvl. wezmê tancerza cienia, ok ? <br />- ...................................." <br />Jest to dok³adna inscenizacjia - nawet raz zdarzy³o sie ¿e w ci±gu 6 godzin lekcyjnych facet zmnieni³ postanowienie DWA razy. <br />nic ju¿ nie mówiê, nic........
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

wt wrz 23, 2003 10:38 pm

<!--QuoteBegin-Ikki+-->
Ikki pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja mam znajomka z klasy, jego zmienianie postaci wygl±da mniej wiecej tak: <br />Pon: "-s³uchaj stary, bêdê gra³ pó³orkiem barb. chcê siê wyluzowac i pograæ g³upaw± postaci±. <br />- Ok." <br />Wt. "Wiesz co na my¶li³em siê i jednak bêdê gra³ tropicielem, a pó¼niej wezmê mistycznego ³ucznika, dobra. Alt to ju¿ na 100% ? <br />- :roll: ... ok"  <br />?r: "- nie wiesz co przemy¶la³em na powarznie tê sprwê i bedê gra³ ³otrzykiem, a gdzie¶ ko³o 6-7 lvl. wezmê tancerza cienia, ok ? <br />- ...................................." <br />Jest to dok³adna inscenizacjia - nawet raz zdarzy³o sie ¿e w ci±gu 6 godzin lekcyjnych facet zmnieni³ postanowienie DWA razy.  <br />nic ju¿ nie mówiê, nic........
Hmmm... jest to do¶æ denerwuj±ce, ale ten cz³owiek ma chyba drobne problemy w ¿yciu (niemo¿no¶c podjêcia decyzji). <br />Ja natomiast, gdy przygotowujê postaæ, zmieniam koncepcjê kilkakrotnie. Czasem i ca³y weekend spêdzam nad kart± i podrêcznikiem, na medytacjach i ustaleniach - ¿eby mi siê dobrze gra³o, no i ¿eby pasowaæ do dru¿yny. Jednak gdy podstawowy pomys³ siê skrystalizuje, to trudno mnie z niego wytr±ciæ. <br />Wed³ug mnie wiêkszym problemem jest sytuacja opisana przez Tolka, Luska i im podobne. Gracze, którzy dla draki zmieniaj± co i rusz postacie. Mo¿e ich to bawi, ale przeszkadza bawiæ siê innym.
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

wt wrz 23, 2003 11:22 pm

ja gdy tworze swoj± postaæ to wyobra¿am sobie jak bêdzie wygl±da³a i co bêdzie robi³a - pó¼niej rzucam na statystyki pisze historie i uzupe³niam kartê postaci - i taki model dzia³ania polecam innym - gdy go¶æ nie mo¿e siê zdecydowaæ (ale tylko przed gr±) to trzeba go zapytaæ co wg niego powinna umieæ ta postaæ (zazwyczaj opisy bêd± przypakowane ale pó¼niej MG mo¿e wszystko zmieniæ) i rozpisaæ z nim karte postaci - niech na pocz±tku nie zastanawia siê w jakiej bedzie oraganizacji i co bêdzie robi³ - niech sobie wyobrazi tylko wygl±d i zachowania swojej postaci na 20 levelu
 
Zak Sey Ghareth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 9:17 pm

śr wrz 24, 2003 4:14 pm

Ja jak tworzy³em potsaæ to my¶la³em od razu o klasie presti¿owej dla niej. Stworzy³em z 5 wersji maga, a i tak po dwóch sesjach za zgod± MG pogrzeba³em w umiejêtno¶ciach i featach (ale ju¿ na sta³e). <br /> <br />Mnie to siê wydaje dobrym pomys³em ¿eby daæ mo¿liwo¶æ zmian na pocz±tku gry, gdy zauwa¿y siê ewidentne b³êdy, a nie potem mêczyæ siê w trakcie rozgrywki.
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

śr wrz 24, 2003 4:28 pm

<!--QuoteBegin-Zak Sey Ghareth+-->
Zak Sey Ghareth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mnie to siê wydaje dobrym pomys³em ¿eby daæ mo¿liwo¶æ zmian na pocz±tku gry, gdy zauwa¿y siê ewidentne b³êdy, a nie potem mêczyæ siê w trakcie rozgrywki.
Tak, masz racje. Ale co innego, gdy jest to wywo³ane koncepcj± postaci, a co innego, gdy ba³aganiarskim widzimisiê. Sam stwierdzi³e¶, ¿e zmieni³e¶ feats tylko raz i ju¿ na sta³e, to rozumiem. Ale s± tacy, co chc± je zmieniaæ co sesja.
 
Kiven Wilvarte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 21, 2003 3:58 pm

śr wrz 24, 2003 5:57 pm

no wlasnie. <br />czytaj±c te wasze wypowiedzi, doj¶æ mo¿na do wniosku, ¿e ten problem jest do¶æ popularny. Zastanawiam siê sk±d siê to bierze ? mo¿e najpierw powiedzcie ile lat maj± wasi gracze-zmieniacze i od ilu lat graj± w rpg. <br /> <br />mój gracz ma 22 lata i gra w rpgi od jakich¶ 7 lat
 
Picasso11
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn sie 04, 2003 7:00 pm

śr wrz 24, 2003 6:20 pm

Ja zmieniam postaæ wtedy kiedy jest po prostu za mocna. Nie lubiê graæ kim¶ kto rozwali po momencie ka¿dego atakuj±cego go potwora. Moi gracze natomiast robia dziwna rzecz. Mianowicie jak im siê zrobi kartê to przepisuj± j± dok³adnie do notatników na komputery dbaj± o nie i wogule ale po paru misjach/kampaniach nie podoba im siê rasa lub klasa postaci wiêc j± wywalaj± i ca³o¶æ zaczyna siê od nowa. (Gracze nie s± zbytnio doro¶li)
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

śr wrz 24, 2003 8:29 pm

Ja tak samo nie lubię grać przepakowanymi postaciami. Nie czuję wtedy zabawy. NA 15 l praktycznie każdego mogę zabić bez większych problemów.A na 1l muszę kombinować przemykać niezauważony nie wdawać się w walkę itd. Dlatego dochodząc do pewnego momentu kończę grać daną postacią ale nie ot tak że już nią nie gram tylko klimatycznie przegrywam w walce lub itd.
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

śr wrz 24, 2003 11:28 pm

Moje wysokopoziomowe postacie staj± siê powoli BN-ami, ale czasem wracaj± do gry, kiedy stawka jest odpowiednia- ot mój bard 20 lvl powócil do walki jak na horyzoncie pojawi³ siê czarny slaad -w³adca ¶mierci a w wolnych chwilach odwiedza na tygodniowe wycieczki Tartar
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

śr wrz 24, 2003 11:36 pm

Ja sobie stworzy³em maga i jeszcze ani razu go nie zmienia³em. Je¶li chodzi o to ¿e pomys³ z zaczêciem jako 1-poziomowa postaæ jest z³y, to powiem tak, u mnie jest z tym pomys³em dobrze poniewa¿ gracze nie maj± jeszcze zbyt wysokich poziomów, ale je¶li ju¿ bêd± mia³y te powiedzmy 10 poziomy, to pozwolê graczowi zacz±æ na powiedzmy 7 poziomie, ale jakimi¶ niezbyt dobrymi przedmiotami.
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

czw wrz 25, 2003 8:05 am

Ad'Ghe'Rheia - dok³adnie, ogó³em ma niez³e problemy, ale nie o tym mi tu pisaæ; Kiven Wilvarte pyta³ siê ile ma lat i ile gra - lat ma 15 a gra ju¿ ca³e ( :wink: ) 6 miesiêcy
 
Shantirel Galaerivel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 11:59 pm

czw wrz 25, 2003 11:17 am

<!--QuoteBegin-Terai+-->
Terai pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja sobie stworzy³em maga i jeszcze ani razu go nie zmienia³em. Je¶li chodzi o to ¿e pomys³ z zaczêciem jako 1-poziomowa postaæ jest z³y, to powiem tak, u mnie jest z tym pomys³em dobrze poniewa¿ gracze nie maj± jeszcze zbyt wysokich poziomów, ale je¶li ju¿ bêd± mia³y te powiedzmy 10 poziomy, to pozwolê graczowi zacz±æ na powiedzmy 7 poziomie, ale jakimi¶ niezbyt dobrymi przedmiotami.
<br />Terai powiem tylko tyle ze pomysl jest zly. Zauwaz jak bardzo postacie odstaja od siebie rozniac sie tylko o chocizby 3 levelki ... Na poczatku gdy postacie sa na niskich poziomach taki gracz co zaczyna od poczatku nie ma zbyt duzych szans na przezycie. Co innego na bardzo wysokich ... tam juz jest zupelnie inna sprawa ...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw wrz 25, 2003 11:30 am

Terai powiem tylko tyle ze pomysl jest zly. Zauwaz jak bardzo postacie odstaja od siebie rozniac sie tylko o chocizby 3 levelki ... Na poczatku gdy postacie sa na niskich poziomach taki gracz co zaczyna od poczatku nie ma zbyt duzych szans na przezycie. Co innego na bardzo wysokich ... tam juz jest zupelnie inna sprawa ...
<br />Zależy od typu przygód, w detektywistycznych to nie robi różnicy. Nam ten pomysł się sprawdza. Co do szans na przeżycie, dużo zależy od współpracy z resztą drużyny. <br /> <br />Co do graczy zmieniających często postacie, to mamy jednego. I jest on strasznie denerwujący z tymi zmianami. Kombinował jak zacząć na 3 poziomie z doświadczeniem starej postaci, kiedy średni poziom drużyny wynosił coś koło 2,(3). Jest tylko jedna metoda naprawdę skuteczna: Oduczyć gracza takich zachowań.
 
Xariell
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 21, 2002 9:30 am

czw wrz 25, 2003 12:49 pm

Ja mam problem innej natury ni¿ ten postawiony w temacie, aczkolwiek podobny... <br />Co zrobiæ z MG, który - kiedy ju¿ fajnie gra siê Wam Waszymi postaciami - nagle stwierdza: "Zróbcie sobie nowe postaci, bo mam zamiar poprowadziæ nowy scenariusz" <br />Jak zdarza siê to raz, to ujdzie, ale potem... wrrr... <br />Proszê o pomoc :mrgreen:
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

czw wrz 25, 2003 1:12 pm

Grzecznie wytlumaczyæ ¿e takie przerzucanie siê wam przeszkadza i ¿eby poszuka³ scenariuszy pasuj±cych do nowych poziomow waszych postaci a jak ma jakie¶ genialne scenariusze dla 0-poziomowej druzyny to najwy¿ej trochê niech z nimi poczeka :)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw wrz 25, 2003 1:16 pm

Najlepiej porozmawiać z nim. Można także tworzyć postacie i robić im długa historię, mało jest mistrzów którzy każą zmieniać postacie, jeśli pierwsze są bardzo dopracowane.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

czw wrz 25, 2003 7:02 pm

Tym Mistrzem Gry, o którym mowi Xariell , jestem Ja. I niestety, ma racje swego, czasu jak zaczynalem prowadzic, to mialem 102 pomysly na minutę :) . I dlatego kazalem im tak zmieniac , obecnie nie ma tego problemu, a raczej gracze zmieniaja postacie jak rekawiczki, ale to sie zmieni z nastepna sesja ( od jakiegos czau mamy przerwe ) i bedzie dobrze . <br /> <br />Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości