Zrodzony z fantastyki

 
tenosil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 20, 2003 10:36 pm

wt wrz 30, 2003 2:24 pm

Chce swoja postacia zalozyc maly sklepik z magicznymi artykulami tyle ze strasznie sie boje zlodzieji(moja postac to zlodziej/mag wiec to chyba jakas mania zawodowa :razz:) i mam prosbe czy moglibyscie poradzic mi jak sie zabezpieczyc dobrze przed z³odziejami(Mam nadzieje, ¿e mój mg tego nie przeczyta :razz: ale ja sie boje, ¿e (jak to w jego zwyczaju) na¶le na mnie sporo tych zlodzieji)
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

wt wrz 30, 2003 4:17 pm

Mo¿esz: a) wynaj±æ obronê; B) samemu za³o¿yæ pu³apki; c) zbudowaæ sobie golema, lub kupiæ Dywan, który bêdzie ³apa³ z³odziei; d) dowoln kombinacja pozosta³ych punktów. Nic innego nie przychodzi mi do g³owy, jak przyjdzie to uaktualnie tê notkê.
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

wt wrz 30, 2003 4:24 pm

Mo¿e jakie¶ runy, z zaklêtymi Symbolami, np Symbol of Hopelessness lub Sleep?
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

wt wrz 30, 2003 4:27 pm

A moze jakis glif z wkletym ghost dogiem, brytanem z zaswiatow? <br />Niepozornie maly, wrecz smiech wzbudzajacy, lecz smiertelnie niebezpieczny golem? <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

wt wrz 30, 2003 6:11 pm

Witam <br />Zawsze mo¿na w sklepie zostawiæ swojego Familiara aby obserwowa³, a jak kto¶ sie bêdzie chcia³ w³amaæ to owe zwierz±tko mo¿e poinformowac swojego w³a¶ciciela, a on(jak jest w miare silny) odpowiednio potraktuje w³amywacza(:evil:).
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

wt wrz 30, 2003 7:15 pm

Mi wpad³ jeszcze do g³owy pomys³ na ochronê "Na trolla". Otó¿ to jest tak: umieszczamy trolla w torbie przechowañ [czy jak jej by³o, w ka¿dym razie chodzi o t± z której wyjmuje siê to o czym siê my¶li(oczywi¶cie je¶li to co¶ tam jest)], kto¶ na tym forum wpad³ na to jak to zrobiæ (wk³adamy czê¶æ cia³a trolla do ¶rodka, a reszta siê regeneruje). Umieszczamy torbê w pomieszczeniu na jakim¶ piedestale czy czym¶ (tak ¿eby nie mo¿na siê by³o oprzeæ zajrzeniu do niej), na ¶cianach pomieszczenia wszêdzie piszemy jedno s³owo: troll. Zagl±daj±cy raczej bêdzie my¶la³ co to troll znaczy, a kiedy my¶l±c o tym zagl±dnie do torby, wyskoczy mu troll, który raczej nie bêdzie przyja¼nie nastawiony. Je¶li ta metoda jest w rzeczywisto¶ci niemo¿liwa, to przepraszam.
 
Vangerdahast__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lip 18, 2003 9:00 pm

wt wrz 30, 2003 7:18 pm

Poprostu od³ó¿ swój sklepik wszystkimi czarami "p³apkami" jaki uda ci siê rzuciæ/zkaupiæ zwój/wynaj±æ koko¶ np. "Wierny Ogar Mordenkainena" pilnuj±cy sklepikowego magazynu, na noc jaka¶ "Wê¿owa pieczêæ mocy w sepii" jakie¶ "wybuchowr runy"... mo¿liwo¶ci jes mnustwo :mrgreen:. <br />Ponak³adaj sobie tyle czarów, ¿e w koñcu z³odziejowi nie uda siê rozbroiæ/rozproszyæ którego¶ z nich :evil:.
 
Grzbietokłuj__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob cze 28, 2003 7:29 pm

wt wrz 30, 2003 9:06 pm

ee ino magia pomóc mo¿e pare parobków na noc lub czatowanie parê nocy na z³odzieja zabiæ go w wywie¶iæ jego czerep przed sklep dla ostrze¿eni innych co ³apki swêdz±!
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

wt wrz 30, 2003 9:34 pm

mo¿na stworzyæ czar który bêdzie pozwala³ wej¶æ do ¶rodka osobie która bêdzie mia³a tylko dobre (w stosunku do w³a¶ciciela i zawarto¶ci sklepu) zamiary i umie¶ciæ go na zewn±trz budynku <br /> <br />lub wybudowaæ sobie sklepik bez okien - tylko z magicznym ¶wiat³em w ¶rodku - z jednymi drzwiami - z wej¶ciem do sklepu nie bêdzie problemu ale z wyj¶ciem tak - na drzwiach rzucisz czar który nie pozwala danej osobie wyj¶æ ze sklepu chyba ¿e ty siê na to zgodzisz - czyli je¶li nie wiesz ¿e dana osoba chce wyj¶æ ze sklepu to nie wyjdzie - co automatycnie nie pozwala wyj¶æ na zewn±trz z³odziejom - tylko trzeba rzuciæ jeszcze jaki¶ czar który nie pozwoli siê teleportowaæ
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

wt wrz 30, 2003 10:57 pm

A ja mam zupełnie inny pomysł: <br />wprowadzić sprzedaż wysyłkową (samotleleportujące się do kupujących przedmioty) towar trzymać w magicznie zamkniętym sejfie (+ pułapki wymyślone wyżej) i liczyć kasę. :wink: <br /> <br />A co do pułapek: kilka iluzji straży miejskiej powinno spłoszyć złodzieja
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

wt wrz 30, 2003 11:55 pm

Sposób jeszcze prostszy, wykupić u największej z gildii złodziejskich polisę i niech bezprawie pilnuje dobytku maga.
 
tenosil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 20, 2003 10:36 pm

śr paź 01, 2003 7:22 am

CZy bedzie mozliwe ze jakis zazdrosny mag np. okradnie mój sklepik ? W³a¶nie siê tej opcji najbardziej boje rzuci detect magic i jush wie gdzie wszystkie pulapki magicze i dispel magic i po pulapce [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]. Na golema mnie jeszcze nie stac. I jako¶ tak nie mialem czasu i nie mam jeszcze familiara :razz:.Okien tam tesh nie ma s± tylko dzrzwi frontowe i wlasnie sie zastanawiam jak je dobrze zabezpieczyc tak zeby jakis przypadkowy koles nie pociagnal za klamke i ¿eby go nie zabilo
 
Shantirel Galaerivel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 11:59 pm

śr paź 01, 2003 11:01 am

Wydaje mi sie ze na razie musisz sobie jakos z tym poradzic dopoki nie zbierzesz funduszy badz tez zwiekszysz swoje umiejetnosci aby krok za krokiem ulepszych ochrone towarow i calego sklepu ... poza tym wydaje mi sie ze poczatkowo nie bedziesz mial az tak cudnych towarow zeby od razu mieli by Ci je krasc ... Achh i oczywiscie uwazaj na konkurencje ;-) A jesli juz cos Ci zginie to bardzo dobrym rozwiazaniem w pomocy znajezienia zguby beda czary wieszczenia (czary poszukujace). <br />Pozdrawiam ...
 
Dzidek__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 04, 2002 9:00 pm

śr paź 01, 2003 12:39 pm

Wszystko zalezy od tego na jakim jestes poziomie i jakimi funduszami dysponujesz, ale sprobuje dac troche rad najpierw czary <br /> <br />0 poziomu <br />- Arcane mark - w wersji niewidzialnej, przyda sie pozniej do rozpanawania skradzionych przedmiotow <br /> <br />1 poziom <br />- Alarm - to chyba oczywiste najlepiej ze dwa albo i trzy. <br />- Unseen Servant - nalezy wydac mu scisle polecenia, np gdy bedzie wlamanie ma uderzyc w dzwon, albo uruchamiac pulapki gdy zlodziej znajdzie sie w tym i tym miejscu. <br />- Nystuls Magic Aura - nalezy zakupic troche ladnie wygladajacych przedmiotow nadac im aury i dodatkowo ladnie podpisywac, a prawdziwym magicznym aury zataic i dac nazwy wskazujace ze nie sa to cenne przedmioty. <br /> <br />2 poziom <br />- Arcane Lock - to chyba oczywiste na wszystkie mozliwe zamki. <br />- Obscure Object - jezeli chcemy ukryc polozenie naprawde cennych przedmiotow, lub zataic swoje polozenie a dysponujemu jakims latwo identyfikowalnym przedmiotem. <br />- Locate Object - przy poszukiwaniu zguby. <br />- Leomunds Trap - niezbyt przydatne, zamontowac nie zaszkodzi (najlepiej na drzwi frontowe) <br />- Magic Mouth - jako alram badz ostrzezenie. <br />- Rope Trick - mozna spokojnie zaczaic sie na zlodzieja, wsopomagajac sie czarami iluzji pokazujacymi jak to ladnie wychodzimy ze sklepu, moze tez posluzyc do ukrycia cenniejszych przedmiotow. <br />-Whispering Wind - mozna wezwac pomoc. <br /> <br />3 poziom <br />- Explosives runes - calkiem przydatne pozatym mozna zabezpieczyc przez NMA przed wykryciem. <br />- Nondetection - najlepiej na siebie aby utrudnic zlokalizowanie. <br />- Sepia Snake Sigil - dosc przydatne na kilka scrolli wystawionych na wabik, albo tez na zwykly tekst z jakas informacja na wierzchu. <br />- Illusory Script - calkim przydatne, najlepiej tez na jakis zwykly tekst. <br />- Secret page - mozna uzyc, zabezpieczajac co ceniejsze ksiegi. <br />- Shrink Item - mozna zastosowac do krat, by pozniej zlapac zlodzieja w srodku. <br />- Clairaudience/Clairvoyance - zawsze to dobrze wiedziec co dzieje sie w sklepie. <br /> <br />4 poziom <br />- Fire Trap - mowi samo za siebie. <br />- Detect Scrying - dobrze wiedziec gdy ktos szpieguje <br />- Scrying - nie tak latwo ukryc sie przed magiem. <br />- Illusory Wall - calkiem przydatne, a za sciana skarby... <br />- Stone shape - w polaczeniu z NMA moze narobic pietra niejednemu zlodziejaszkowi z detect magic. <br /> <br />To na razie tyle z magii, a teraz porady ogolne. <br /> <br />-jezeli zatrudniasz straznikow to tylko takich ktorzy dobrowolnie podadza sie dzialaniu dominacji na czas trwania kontraktu. <br />-wewnatrz sklepu mozna poustawiac metalowe prety, w ten sposob by uniemozliwily teleportacje do srodka. <br />-duzo pulapek (przedewszystkim niemagicznych), szczegolnie z uzyciem trucizny ale nie tylko. <br />-jak juz bylo napisane najlepiej nawiazac kontakt z gildia zlodzieje i wykupic nietykykalnosc <br />-nalezy miec tez dobre uklady ze straza, nieduzy datek spowoduje ze beda baczniejsza uwage zwracali na sklep. <br />-przebudowac tak pomieszczenie, aby jak najtrudniej bylo sie dostac do srodka, np od drzwi frontowych nalezy obejsc cale pomieszczenei dookola by dostac sie do srodka, a po drodze moge czychac rozne niespodzianki. <br />-pulapki magiczne najlepiej z przyzywanymi istotami. <br />-pobudowac duzo skrytek, a na wabik wystawiac bezwartosciowe przedmioty z NMA. <br />-cenne przedmioty nalezy trzymac w skrytce obudowanej olowiem, uniemozliwi wykrycie przez detect magic, dodatkowo najlepiej cale pomieszczenie, obudowac olowiem
 
Chłopiec z piorunami
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 17, 2003 9:00 am

śr paź 01, 2003 1:45 pm

Moim patetem na zabezpieczenie sklepu jest umieszczenie w drzwiach magicznej pu³apki z czarem teleport tzn. przy jej aktywowaniu bêdzie ona teleportowa³a z³odzieji do najblizszego wiêzienia :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości