Zrodzony z fantastyki

 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

Cienisty mag i pytania o ¶wiat po Wojnie Dusz

sob paź 11, 2003 9:36 pm

Mam dwa pytanka: <br /> <br />1) Kim by³ Cienisty Mag (Shadow Mage) i co sie z nim sta³o po Wojnie Dusz? <br /> <br />2) Jak to jest z Magi± Pierwotn± na Ansalonie? Czy wci±¿ dzi³a? S³ysza³em gdzie¶, ze Palin nie moze rzucaæ czarów, czemu? Czy nie by³ przypadkiem adeptem Magii Pierwotnej? (która przecie¿ istnieje). Poza tym duza czê¶æ magów Wysokiej Magii odzyska³a swe moce wraz z powrotem ksiê¿yców. Czemu Palin, który przecie¿ przechodzi³ przynajmniej przez Test w Wie¿y Wielkiej Magii (co sugerowa³o by co najmniej cztery poziomy jako mag "starej magii") nie moze rzucaæ w ogóle ¿adnych czarów? Chyba co¶ tu ¼le zrozumia³em. Pomocy! <br />----------- <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Nast±pi³a zmiana tytu³u w tym temacie na bardziej adekwatny<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob paź 11, 2003 10:15 pm

Był to Shadow Sorcerer. Praktycznie nie wiadomo skąd się wziął. Pomógł on odkryć Palinowi nową magię po czym zniknął. Niektórzy sądzą, że był to Dalamar. <br /> <br />Primal Magic działa i ma się dobrze, zwana jest też dziką magią. <br />Zapewne chodzi Ci o tą "zwykłą" magię czyli Arcane magic. <br />Palin nie mógł rzucać czarów, zresztą jak każdy inny wizard, gdyż bogowie odeszli. Powstała też rzeka umarłych kradnąca energię magii. To właśnie dlatego rzucanie zaklęć było możliwe jedynie przy użyciu magicznych przedmiotów. <br /> <br />Po wojnie dusz wraz z powrotem bogów Arcane Magic działa normalnie.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

sob paź 11, 2003 10:29 pm

Tak wiêc wnioskujê, ¿e Palin równie¿ mo¿e ju¿ rzucaæ czary? <br /> <br />Do notki poni¿ej: Dziêki Edo 8)
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob paź 11, 2003 10:36 pm

Tak.
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz paź 12, 2003 9:18 pm

Nie:) Po wojnie dusz Palin rezygnuje z magii, wybiera zycie z rodzina.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 12, 2003 10:02 pm

To jak to w koñcu jest? Palin zrezygnowa³ z umiejêtno¶ci rzucania czarów, czyte¿ raczej z prowadzenia trybu zycia jako mag? Czy wci±¿ posiada moce, czy te¿ jest ich pozbawiony, bo z nich jakim¶ cudem zrezygnowa³? Nie czyta³em ¿adnej z nowszych ksi±zek, a zale¿y mi na odpowiedzi i sklaryfikowaniu tego faktu.
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz paź 12, 2003 10:17 pm

Najlepiej poczekaj powiesci wyjda po polsku albo dorwij je po angielsku:) <br />Jesli jestes tak bardzo niecierpliwy... <br /> <br />SPOILER! <br /> <br /> <br />W "Dragons of a Vanished Moon" Palin i Dalamar zostaja zabici przez Mine... potem jescze troche sie znimi dzieje, bo az tak latwo umrzec im nie dano, to juz niech kazdy sam sobie przeczyta. Po powrocie bogow Solinari, Lunitari i Nuitari przywrocili ich do zycia i mocy, jednak Palin postanowil by nie przywracano mu magii. Postanowil dokonac wyboru odmiennego niz stryj, porzucil magie dla rodziny. Oczywiscie to jego wybor, magia ksiezycow powrocila na Krynn, podejmowane sa proby odbudowy zakonow itp.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 12, 2003 10:58 pm

A co siê sta³o z Dalamarem? Czy to on by³ cienistym magiem? (Masz racjê, jestem niecierpliwy i nie za bardzo chce mi siê czytaæ tego wszystkiego mimo, i¿ jestem te¿ anglist± :wink:).
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz paź 12, 2003 11:21 pm

Nie, Dalamar byl w tej samej sytuacji co Palin. Zostal nauczony sztuki nekromancji przez tajemniczego maga, tak jak Palinowi dano dzika magie. Kim byl Shadow Sorcerer nie wiadomo i nie jest to wyjasnione. W powiesci sugeruje sie ze mogla to byc Takhisis, ale to tylko moje przypuszczenia - jak mowilem, na ten temat brakuje wyjasnien. <br />Moze Darklord wie cos wiecej?:)
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 12, 2003 11:25 pm

A Dalamar wci±¿ ¿yje, prawda? Co sie z nim dzieje? Czy w czym¶ sie ró¿ni z zachowania od dawnego, dobrego Dalamara z Kronik i Legend?
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz paź 12, 2003 11:38 pm

Zyje ale co sie z nim po Wojnie Dusz dzieje, nie wiem:) <br />Gdy brakowalo mu magi byl nieco zgryzliwy, kiedy odzyskal sily raczej szybko mu przeszlo i chyba dziala po dawnemu. No, dobry to on nigdy specjalnie nie byl:) <br />Jedno co wiem to ze musial opuscic zajmowana przez siebie Wieze Wielkiej Magii.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 12, 2003 11:50 pm

A czemu musia³ tê Wie¿ê opu¶ciæ? I kto jest teraz przywódc±(przywódcami) magów? Czy powrócili do Wie¿y w Wayreth?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz paź 12, 2003 11:58 pm

Szalone krasnoludy bij± mnie m³otkami po g³owie... [jestem chory i nie my¶lê zbyt jasno] <br /> <br /><!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->A czemu musia³ tê Wie¿ê opu¶ciæ? I kto jest teraz przywódc±(przywódcami) magów? Czy powrócili do Wie¿y w Wayreth?
<br />Dalamar i Jenna kieruj± teraz zakonami i poszukiwaniem zaginionych Wie¿ (ta z Palanthas zniknê³a po Lecie Chaosu a z Wayreth w okresie Wojny Dusz). <br /> <br />Cienisty Mag nie zosta³ chyba ujawniony (przynajmniej w materia³ach które do tej pory czyta³em).
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn paź 13, 2003 12:04 am

Aha, tak wiêc zakon Bia³ych Szat nie ma jeszcze przywódcy? I czy zosta³y jeszcze jakie¶ Wie¿e Wielkiej Magii? Ta w Istar zosta³a zniszczona wraz z miastem, a co z pozosta³ymi? Chyba te¿ s± zniszczone?
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

pn paź 13, 2003 12:07 am

Z wyroku bogow magii, gdy przywracano go do zycia. Za zdrade - gotow byl sluzyc Takhisis dla magii. Trudno mowic o przywodcy magow. Palin wraz z Master of the Tower i Shadow Sorcerem rozwiazal zakon magow podczas Ostaniego Konklawe, w czasie gdy nie bylo bogow. Czesc magow "przerzucila" sie na nowa magie, czesc na mistycyzm, niektorzy calkowice porzucili magie. Wielu zostalo zabitych. Wieza w Wayreth nie dawala sie odnalezc. <br />Po Wojnie Dusz i powrocie bogow, powrocila rowniez magia (arcane magic). Niestety, rozwiazany zakon jest w rozsypce. <br />Dalamar i Jenna staraja sie ponownie zjednoczyc magow i odtorzyc potege zakonu. Wieza w Wayreth jest poszukiwana:)
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn paź 13, 2003 12:09 am

To wie¿a z Wayreth zniknê³a, czy istnieje? Bo Darklord twierdzi inaczej ni¿ Reaper...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn paź 13, 2003 12:09 am

Szalone krasnoludy bij± mnie m³otkami po g³owie... [jestem chory i nie my¶lê zbyt jasno] <br /> <br /><!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Aha, tak wiêc zakon Bia³ych Szat nie ma jeszcze przywódcy? I czy zosta³y jeszcze jakie¶ Wie¿e Wielkiej Magii? Ta w Istar zosta³a zniszczona wraz z miastem, a co z pozosta³ymi? Chyba te¿ s± zniszczone?
<br />Zapewne Bia³e Szaty maj± przywódce, ale w chwili obecnej nie odpowiem na to (nie doczyta³em jeszcze DLCSa a mój stan ¶wiadomo¶ci mi to dodatkowo utrudnia). Pozosta³e Wie¿e zosta³y zniszczone.
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

pn paź 13, 2003 12:16 am

Nie, Darklord twierdzi to samo :) Wieze zniknely :) <br />Tyle ze w powiesci znikniecy Wiezy w Palanthas jest dzialaniem Dalamara, ktory z obawy przed Khellendrosem Blekitnym przenosi ja w lasy Nightlund. Potem zostaje z niej wygnany przez bogow. <br /> <br />Do notki ponizej: <br />Tak:) <br />Wieza w Wayreth jest przeciez znana ze swoich zdolnosci do znikania. <br />A wieza z Palanthas wiadmo gdzie jest. W gestym lesie cyprysowym, wyzszym od Wiezy, tak ze kompletnie jej nie widac:) <br />Jakies 30 mil na poludniowy-zachod od Twierdzy Dargaard, zamieszkiwanej niegdys przez Lorda Sotha... ale to juz zupelnie inna historia.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn paź 13, 2003 12:21 am

Och... ¼le zrozumia³em pojêcie "znikniêcie"... nie wiem czemu uto¿sami³em je ze sformu³owaniem "zniszczenie". No... taka dezintegracja. :) Ach... Wiêc poszukiwane s± dwie wie¿e... ta z Wayreth nie wiadomo gdzie jest, a ta z Palanthas jest gdzie¶ w Nightlund tak?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn paź 13, 2003 8:02 am

<!--QuoteBegin-Alkin+-->
Alkin pisze:
<!--QuoteEBegin-->Z tego co sie doczytalem to ten pan Cienisty byl "duchem" wiezy Wayreth. Ale moge sie mylic. :)
<br />Duchem Wie¿y z Wayreth by³/jest Master of the Tower.
 
Goduum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 23, 2003 4:48 pm

wt paź 14, 2003 2:55 am

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->By³ to Shadow Sorcerer. Praktycznie nie wiadomo sk±d siê wzi±³. Pomóg³ on odkryæ Palinowi now± magiê po czym znikn±³. Niektórzy s±dz±, ¿e by³ to Dalamar.
<br />Shadow Sorcerer wg Age of Mortals byla Takhisis (w opisie historii Palina jest wzmianka o tym s. 62) :)
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt paź 14, 2003 12:29 pm

Nie mam jeszcze AOM, czy jest to powiedziane wprost, czy na zasadzie domyśleń?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości