Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

ndz paź 12, 2003 9:45 am

<!--QuoteBegin-Arioch+-->
Arioch pisze:
<!--QuoteEBegin--><ciah>Zastanawiam się, czy ten wieśniak zdąrzyłby zasłonić się tarczą nim łucznik puściłby cięciwę :wink:
<br />Tymbardziej że Yarel wspomniał że ten wieśniak był zahipnotyzowany.
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

ndz paź 12, 2003 10:46 am

Z tego co mi wiadomo (nie znam siê na fizyce strzelania z ³uku, obserwujê tylko ³uczników z mego bractwa) strza³a ma pocz±tkowo do¶æ s³ab± si³ê uderzenia (tyle co si³a jak± nada³a jej naprê¿ona ciêciwa). To jednak spokojnie starczy ¿eby z metra przestrzeliæ kawa³ek kartonu (albo skórê nieruchomego cz³owieka) na przyk³ad. W pó¼niejszej fazie strza³a ma ju¿ wiêksz± si³ê rza¿enia. Niemniej, nagiego (b±d¼ w ³achah jaki¶) cz³owieka mog³aby do¶æ powarznie zraniæ. Nie bêd± to jednak obra¿enia porównywalne z ciosem miecza czy topora ani nawet postrza³em z wiêkszej odleg³o¶ci. Od twardzszych materia³ów strza³a taka siê zapewne odbije (czyli trudniej jest trafiæ cel patrz±c w/g zasad DnD). <br /> <br /> <br />Pozdrawiam (i przepraszam je¶li jak±¶ g³upotê palno³em, z fizyki mia³em naci±gane dwuje...).
 
tenosil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 20, 2003 10:36 pm

ndz paź 12, 2003 8:48 pm

co do tego k8 i 12 obra¿eñ to mo¿e by³ bonus od si³y ? :)
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

pn paź 13, 2003 3:13 pm

Ja s³ysza³am o pewnym MG, ktory tak przewala, ze to siê w glowie nie mie¶ci. Gracze, a raczej ich postacie, mog± mieæ dos³owinie wszystko. Maj± dostêp do najcenniejszych broni, artefaktow itp. Mog± byæ jak± chca ras± (np. smokiem). A przecie¿ takie przewalanie nie ma sensu. Wtedy jest dopiero glupia gra... <br />Czasem te¿ zdarzaj± siê tacy MG, ktorzy mszcz± siê na graczach, lub robi± wszystko na ich niekorzy¶æ. Stwarzaj± przeciwnikow nie do pokonania, dla postaci na okre¶lonym poziomie itd. No co¿...ka¿dy ma jakie¶ odchy³y... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Behemot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 1:23 pm

pn paź 13, 2003 3:47 pm

moj mistrz jest z w miarê normalny, ale pewnego razu sadystycznie katowa³ nas jednym typem wrogów np. goblinami na worgach, przed kilkoma sesjami poczêstowa³ nas setk±, dobrze ze to by³ chwilowy odchy³..mam nadziejê <br />czy u was zdarza³o siê co¶ takiego??
 
świerzbik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 27, 2003 11:40 am

pn paź 13, 2003 3:50 pm

A ja zna³em MG, który po ogl±dniêciu jakiego¶ filmu czy przeczytaniu ksi±¿ki od razu stwarza³ BN z powy¿szych dzie³. Wiecie to dopiero potrafi wpieniæ jak sie trafi na takiego Konana, Rambo czy Son-Goku :mrgreen:
 
Beniek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: sob lip 26, 2003 1:55 pm

wt paź 14, 2003 9:32 pm

Ja slyszalem o MG ktory pozwolil stworzyc graczom bogow. Nie wiem jak wyladala gra, ale slyszalem ze u tego samego Mg w Srodziemiu na 1 sesji gracze znalezli 4 Palantiry 8O.
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

wt paź 14, 2003 10:42 pm

<!--QuoteBegin-¶wierzbik+-->
¶wierzbik pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ja zna³em MG, który po ogl±dniêciu jakiego¶ filmu czy przeczytaniu ksi±¿ki od razu stwarza³ BN z powy¿szych dzie³. Wiecie to dopiero potrafi wpieniæ jak sie trafi na takiego Konana, Rambo czy Son-Goku :mrgreen:
<br />Coz, ja tak mam (vide Gildia Zlodziei na mojej stronie). Ale staram sie dobierac te postacie, ktore moga cos wniesc (np. w oparciu o ich historie mozna stworzyc ciekawom przygode) i najchetniej korzystam ze zrodel, ktorych gracze nie znaja. Kradne tez (a moze raczej przedewszystkim) imiona. Ale rzeczywiscie nazbyt czeste wciskanie postaci z innych zrodel, zwlaszcza tych, ktore gracze znaja, jesli nie wnosza one do gry jakiejs nowej jakosci jest najpierw nudne, a potem denerwujace. Ile w koncu mozna kopiowac Questy z filmow, ktore wszyscy widzieli (i dlatego np. w gildii nie uswiadczysz postaci z prozy Sapkowskiego - w tymkraju nie ma takiego, ktory by jej nie czytal). <br /> <br />Co do drugiego postu: coz, to prawdopodobnie wina niewyrobienia MG. Ja grajac na poczatku (gralem w prawdzie we wlasny autorski, ale ciagoty do cudzych pomyslow mialem wtedy przynajmniej rowne co dzis) sprezentowalem druzynie chyba caly komplet palanthirow i kilka smoczych kul z Dragonlance... zreszta jesli juz o smoczej lancy mowa... Tez chyba jakas dostali.
 
Asimm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 4:07 pm

czw paź 16, 2003 10:08 am

Pewnego razu MG przyszed³ na sesje nieprzygotowany (zawsze tak robi) i przez trzy godziny gry gracze polowali w lesie ( 2-BG) rozniecali ogieñ zajmowali siê oporz±dzaniem ogniska pieczeniem dziczyzny jedzeniem po pewnym czasie przyszed³ nizio³ek zacz± gotowaæ (4-godzina sesji) a kiedy doszli ju¿ do miasta to siê skoñczy³a sesja:)
 
Asimm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 4:07 pm

czw paź 16, 2003 10:08 am

Pewnego razu MG przyszed³ na sesje nieprzygotowany (zawsze tak robi) i przez trzy godziny gry gracze polowali w lesie ( 2-BG) rozniecali ogieñ zajmowali siê oporz±dzaniem ogniska pieczeniem dziczyzny jedzeniem po pewnym czasie przyszed³ nizio³ek zacz± gotowaæ (4-godzina sesji) a kiedy doszli ju¿ do miasta to siê skoñczy³a sesja:)
 
Asimm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 4:07 pm

czw paź 16, 2003 10:08 am

Pewnego razu MG przyszed³ na sesje nieprzygotowany (zawsze tak robi) i przez trzy godziny gry gracze polowali w lesie ( 2-BG) rozniecali ogieñ zajmowali siê oporz±dzaniem ogniska pieczeniem dziczyzny jedzeniem po pewnym czasie przyszed³ nizio³ek zacz± gotowaæ (4-godzina sesji) a kiedy doszli ju¿ do miasta to siê skoñczy³a sesja:) <br />przepraszam móg³by usun±æ kto¶ moje notki powy¿ej mia³em chwilowe problemy ze stron±. Asimm
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

ndz paź 19, 2003 4:47 pm

Drużyna 3 osobowa. Nastąpił podział łupów. Jeden kolega dostał 3kg herbaty (wd. MG wartej 2ss za kg) Później spotkaliśmy kupców, którzy stwierdzili, że jest to ich ulubiona herbata i chcieli kupić uwaga... za 150 sz gracz się nie zgodził 8O [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br />Kupcy podnieśli kwotę do 200 sz 8O 8O 8O <br />Później spotkaliśmy koboldy które miały wóz (bez muła nie wiem co z nim robiły) beczką najlepszego krasnoludzkiego piwa. Tylko nie mogliśmu jej otworzyć. <br />Karczmarz chciał to wyminić na 120sz. <br />Ten sam gracz się nie zgodził, więc karczmarz dał mu 5 beczek po 20l. piwa zwykłego. <br /> 8O 8O 8O [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] 8O 8O 8O
 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

Pytanko

ndz paź 19, 2003 7:35 pm

VVojtas mam pytanie, czy wasz MG na początku gry wyposarzył was w Płytówki +5 warzące tyle co przeszywanica i uważa że fireball zadawać powinien 10 razy więcej niż zadaje? Przecież to jest powergaming. Na początku mojej przygody z Dn'D miałem takiego mistrza ale znudziła mi się gra z nim. Ja sam miałem miecz który zadawał 2k6 trzymałem go w jednej ręce i miałem 50% szans że zabije jednym ciosem. No i graj sobie takim przez pół roku. Za naszą drużyną łaził kapłan na siedemdziesiątym którymś poziomie. Wprowadził zasadę że na każdy poziom maga czy kapłana ma się wszystkie czary z danego poziomu czarów. Pezy każdym wyrzuceniu najwyższej liczby na danej kostce rzucało się jeszcze raz. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale jest to na tyle zabawne że chyba mogę podzielić się takim szczytem powergamingu. Jeśli Moderatorom nie spodoba się to to prosze po prostu usunąć tą notke.
 
Isio
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: wt lip 29, 2003 6:39 pm

ndz paź 19, 2003 8:13 pm

Kiedy ja i moja dru¿yna walczy³a ( z inna druzyn±) i mieli¶mu po 0 pw to mg wymy¶li³ ze jedno z nich napoi nas miksturami leczenia (s±dze ze to by³ najg³upszy poys³ ze wszystkich innych)
 
Isio
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: wt lip 29, 2003 6:39 pm

ndz paź 19, 2003 8:14 pm

Kiedy ja i moja dru¿yna walczy³a ( z inna druzyn±) i mieli¶mu po 0 pw to mg wymy¶li³ ze jedno z nich napoi nas miksturami leczenia (s±dze ze to by³ najg³upszy poys³ ze wszystkich innych)prosze administratorów i moderatorów o usuniêcie tej notki (mia³em k³opoty z inernetem)
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

Re: Pytanko

pn paź 20, 2003 8:15 pm

<!--QuoteBegin-Xavier+-->
Xavier pisze:
<!--QuoteEBegin-->VVojtas mam pytanie, czy wasz MG na początku gry wyposarzył was w Płytówki +5 warzące tyle co przeszywanica i uważa że fireball zadawać powinien 10 razy więcej niż zadaje? Przecież to jest powergaming. Na początku mojej przygody z Dn'D miałem takiego mistrza ale znudziła mi się gra z nim. Ja sam miałem miecz który zadawał 2k6 trzymałem go w jednej ręce i miałem 50% szans że zabije jednym ciosem. No i graj sobie takim przez pół roku. Za naszą drużyną łaził kapłan na siedemdziesiątym którymś poziomie. Wprowadził zasadę że na każdy poziom maga czy kapłana ma się wszystkie czary z danego poziomu czarów. Pezy każdym wyrzuceniu najwyższej liczby na danej kostce rzucało się jeszcze raz. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale jest to na tyle zabawne że chyba mogę podzielić się takim szczytem powergamingu. Jeśli Moderatorom nie spodoba się to to prosze po prostu usunąć tą notke.
<br /> <br />No jeszcze nie mam fireballa, ale jak dostanę to ci powiem, ale w tym wypadku to raczej będzie na odwró gość faworyzuje raczej innych, fireball miałby raczej 10 mniejsze obrażenia. <br /> <br />Z tym pancerzem to raczej nie, ale od czasu do czasu na ziemi leża topory [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] , a za jedeną z piwrwszych misji chciał nam dać jakiś potężny przedmiot magiczny, naszczęście dało się go powstrzymać 8) i dał nam jakiś z najsłabszych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości