Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob wrz 06, 2003 11:17 pm

Tak, taka klasa prestiżowa istnieje. <br />Znajduje się w Defenders of the Faith (Obrońcy Wiary) pod nazwą Church Inquisitor.
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

wt paź 14, 2003 8:23 pm

Czy kapłanem prestiżowym można zostać od pierwszego poziomu?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt paź 14, 2003 8:31 pm

<!--QuoteBegin-Lorrain+-->
Lorrain pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy kap³anem presti¿owym mo¿na zostaæ od pierwszego poziomu?
<br />Nie - trzeba spe³niæ wymagania, a na to potrzeba kilku poziomów.
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

wt paź 14, 2003 8:49 pm

Chciałabym zostać Starsingerem, kapłanem prestiżowym Sehaine Moonbow. W Demihuman Deities napisane jest, że powinnam mieć minimum 9 inteligencji, 13 roztropności, być elfem lub półelfem, chaotycznie dobra, umieć posługiwać się łukiem, nie mogę byc wieloklasowcem i na tym wypisane tutaj wymagania się kończą. A mogłabym je spełnić już na 1 poziomie.
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

wt paź 14, 2003 9:01 pm

O ile siê nie myle to Demihuman Deites by³o do 2ed. w AD&D nie by³o klas presti¿owych. Starsinger to tak zwany "character kit". Oczywi¶cie mogê siê myliæ (je¿eli tak to niech mnie kto¶ poprawi, np. Darklord :wink:). <br /> <br />Pozdrawiam, <br />Ezy <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Wow, Devik, a jednak nie Darklord :wink:! <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Choruje i rzadziej bywam :wink: . - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

wt paź 14, 2003 9:31 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz sie 13, 2023 11:19 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Imanel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 498
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 1:37 pm

śr maja 12, 2004 7:43 pm

Co do prc dla kap³ana, to ostatnio przyjrzalem sie W³adcy Ca³unów(nie jestem pewny czy to sie tak nazywa, bo mam ang. wersje). Nie do¶æ, ¿e ma max atak i podniesiony poziom czarów co poziom, to jeszcze ma¿e sobie przyzywaæ umarlaków(przy dobrym zagraniu nawet 13 razy na dzieñ!)
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

czw maja 13, 2004 3:11 pm

Czy mógłbyś podać dodatek, z którego jest Władca Całunów? I czy aby jest on na pewno zrobiony przez WotC? I wreszcie, jak brzmi jego angielska nazwa?
 
Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 727
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 9:01 pm

czw maja 13, 2004 4:51 pm

Czy mógłbyś podać dodatek, z którego jest Władca Całunów? I czy aby jest on na pewno zrobiony przez WotC?
<br />"Obrońcy Wiary" (ang. "Defenders of the Faith"). To oficjalny podręcznik klasowy dla kapłanów i paladynów.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

czw maja 13, 2004 10:07 pm

Hmm... u mnie władca całunów ma BAB równe połowie poziomów, tzn. taki jak czarodziej. A nie max, jak powiedział Imanel.
 
Paolo33
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob gru 20, 2003 8:35 pm

sob maja 15, 2004 4:57 pm

Jak uważacie, jaka klasa prestiżowa byłaby korzystna w miarę dla mojego krasnoluda?? Jego atrybuty: S17 Zr14 Bd 17 Int14 Rzt17 Cha10 <br />Myślę, że nie potrzebuje być specjalnie pakerny, gdyż mam solidną 5-osobową drużynę: <br />Człowiek paladyn, Półelf tropiciel, Półelf zaklinacz - wojownik, niziołek łotrzyk i ja. <br />Jak narazie z "Obrońców Wiary" podoba mi się Kontemplujący, ma ciekawe zdolności, tylko zmniejszoną kostkę i BAB, ale jak mowilem poradze sobie bez tego. Moze Hierophant z DMG v3.5 , w końcu jest to taki odpowiednik arcykapłana... Problem się raczej rozwiąże gdy wyjdzie Complete Divine, słyszałem o Book of Exalted Deeds, ale ponoć dużo gorsze od złego odpowiednika (Book of Vile Darkness) i nie oferuje zbytniego wyboru... co Wy na ten temat sądzicie??
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

sob maja 15, 2004 6:12 pm

Kap³an jest tak± klas±, ¿e mo¿na zupe³nie odpu¶ciæ sobie presti¿ówki i nadal byæ bardzo mocn± postaci± mechanicznie. Jednak spo¶ród nadaj±cych siê dla kleryka presti¿ówek polecam takie, które licuj± z dobrymi predyspozycjami krasnoludów do walki, czyli do roli bojowych kap³anów, np. templariusza (dawniej Templar, obecnie Pious Templar) czy m³ot Moradina (Hammer of Moradin), oczywi¶cie je¿eli twój dwarf jest wyznawc± tego bóstwa.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

sob maja 15, 2004 7:23 pm

Przy okazji - BAB można sobie śmiało odpuścić. Jednym 4-poziomowym czarem podbija się je do BAB wojownika analogicznego poziomu.
 
Paolo33
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob gru 20, 2003 8:35 pm

pn maja 17, 2004 3:01 pm

Mój krasnal wyznaje Moradina. Wezmę raczej kontemplującego, chyba że nagle pojawi się jakaś inna ciekawa klasa. Jeśli będzie za słaby, to złamię go z wojownikiem na jeden czy 2 poziomy, da mi to 2 atutyi +2 do BAB bez straty PDków (ulubiona krasnoludzka klasa).
 
kruk__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 455
Rejestracja: pt lis 15, 2002 2:39 pm

pn maja 17, 2004 5:49 pm

Ja polecam po³±czenie Geomancera i Mistic Theurge. Co prawda to du¿o poziomów i 3lvle na maga, ale te czary!!! <br />Kap³an z jedn± z domen: Air/Fire/Water/Earth - mo¿e wzi±¶æ Elemental Sevant (Uczonego ¯ywio³u - choæ polska nazwa jest chyba inna) z Tome & Blood - który jest jedn± z najlepszych pcr :mrgreen: <br /> <br />Pozdrawiam <br />kruk
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt maja 25, 2004 2:55 pm

Władca Całuw to wg. mnie jedna z ciekawszych prestiżówek dla Kapłana: umożliwia dostęp (choć nie zesłane moce) do kilku domen, w tym Śmierć, Ochrona i Zło, po za tym nie traci się na niej poziomów czarującego ani dostępu do czarów wyższego poziomu. I, co jest rzadkością, biorąc tę klasę nie poświęca się siły swojego karcenia/kontrolowania (to jedno z wymagań - trzeba umieć karcić/kontroloawć, odganianie jest zabronione...) nieumarłych, a nawet się je poprawia (premiowe atuty Pprawione odganianie bodajże). No i klasa ta umożliwia dostęp do wszystkich ciekawszych czarów nekromanckich, które normalnie rzucać może tylko Czarodziej/Zaklinacz, wzywać bezcielesnych nieumarłych (cienie, allipy, spektry itd.) - ogólnie cudo. Jdyną wadą jest bazowy atak - taki jak u Czarodzieja, czyli połowa poziomu, a nie 3/4... Klasa zasadniczo dla tych Kapłanów, którzy zupełnie skupiają się na nieumarłych. Jest najzupełniej oficjalna, znajduje się w WotC-owskich Obrońcach wiary. A teraz pytanie do ogółu: gdzie można znaleśc Geomancera? Jakoś go nie kojarzę, a chyba by mi się przydał do kampanii - jeden z graczy jest Druidem genasim ziemi, a ta klasa jest chyba jakoś z tym związana, przynajmniej nazwą...
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

wt maja 25, 2004 3:13 pm

Geomancer jest w Masters of the Wild
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

wt maja 25, 2004 5:45 pm

Mam pytanie jaka prestiżówka jest najlepsza dla kleryka Św. Cuthberta? <br />(mam prośbę piszcie nazwę po Polsku)
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

wt maja 25, 2004 5:48 pm

Mam pytanie jaka prestiżówka jest najlepsza dla kleryka Św. Cuthberta?  <br />(mam prośbę piszcie nazwę po Polsku)
<br /> <br />Do stereotypowego kapłana św. Cuthberta najbardziej IMHO pasuje Inkwizytor z Defenders of Faith (Obrońcy Wiary). Ewentualnie Egzorcysta z tej samej książki.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

wt maja 25, 2004 5:52 pm

Dzienki te klasy właśnie brałem pod uwagę :evil:
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

ndz maja 30, 2004 10:28 am

Która z klas prestiżowych w obrońcach wiary jest najlepsza (ni chodzi mi o żadnego konkretnego kapłana). Piszcie która się wam najbardziej spodobała. Która wnosi najwięcej do gry.
 
Van Halen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:26 pm

ndz maja 30, 2004 1:16 pm

Witam. <br /> <br />Je¶li chodzi o Obroñców Wiary i nie kap³anów to profesj± wymiataj±c± jest oczywi¶cie templariusz. Jest to profesja bardzo pote¿na, mo¿e lekko przesadzona, ale skoro jest oficjalna to mo¿na ni± przecie¿ graæ. <br /> <br />Profesja ma redukcjê obra¿eñ, atuty premiowe dwa, ugodzenie z³a oraz bardzo dobre czary. Jest znacznie lepsza od zwyczajnych klas, tzn wojownika i paladyna.
 
wuluk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 24, 2004 9:08 pm

ndz maja 30, 2004 6:55 pm

Có¿ moim skromnym zdaniem zdecydowana wiêkszo¶æ presti¿ówek z Obroñców Wiary jest ostro przesadzona. Przede wszystkim Hospitaler który ma bazowy poziom wojownika i czary kap³ana na ka¿dym poziomie i na dodatek specjalne zdolno¶ci mi. Turn Undead... Kto¶ tutaj da³ cia³a... <br /> <br />Zsu-Et-Am --> Wydaje mi siê ¿e Master of Shrouds ma bazowy atak wojownika... Tak przynajmniej pisze w moim podrêczniku... Choæ nie mam zielonego pojêcia sk±d to siê tam wzie³o... Szkoda ¿e nie ma jeszcze jakich¶ ciekawych specjalnych zdolno¶ci. <br /> <br />Z presti¿ówek dla kap³ana najbardziej przypad³ mi do gustu Darkmask z Lords of Darkness. Chyba najlepszy sposób na po³±czenie ³otrzyka i kap³ana. <br /> <br />[/b]
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz maja 30, 2004 10:54 pm

Czyli błąd - on (Władca Całunów) ma bazowy atak jak mag - połowa poziomu... Jednak jak pisałem - jedyna jego wada, po za tym jest doskonałym rozwinięciem dla ?Kapłana-nekromanty. Ze strony fabularnej też jest ciekawa - Władcy to kapłani boga śmierci i nieumarłych, którzy do perfekcji doprowadzają swoje zdolności związane z nekromancją. W zamian za poświęcenie części swoich umiejętności bojowych i pozostaniu przy medytacjach, kontaktują się z umarłymi duszami i są w stanie wzywać je do pomocy we własnych celach na krótki czas. Ciągle muszą się borykać z trudnościami - łowcy nieumarłych wyznaczają ich sobie za główny cel (obok lichy, wampirów i podobnych stworzeń) i tępią z niezwykłą zaciekłością, tropiąc ich po całych rejonach. Władcy zwykle przewodzą rozmaitym nekromanckim stowarzyszeniom, mogą też tworzyć wokół siebie (po zebraniu wyznawców) rozmaite kulty i sekty związane ze śmiercią. Słabi w walce, świetnie sprawdzają się w magii, a nawet jeśli nie posiadali dostępu do domeny Śmierć, to po osiągnięciu odpowiedniego poziomu i tak są w stanie rzucić Wrzask Banshee. Do ich listy dochodzą również przydatne zaklęcia nekromanckie z niższych poziomów, które w normlanych warunkach są niedostępne Kapłanom. Po prostu wymarzona prestiżówka dla wszystkich Kapłanów, którzy nie lubią samemu walczyć i lubią stosować magię śmierci. Mogą się też sprawdzić jako założyciele i przywódcy jakichś tajemnych ugrupowań, które drużyna graczy musiałaby odnaleść i zniszczyć - po prostu kopalnia pomysłów, o ile chcemy pozostac w klimatach śmierci i nieumarłych - czy to jako sług, czy przeciwników graczy.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

śr cze 09, 2004 4:51 pm

Czy jest możliwość korzystania z dwóch klas prestiżowych jednocześnie??
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

śr cze 09, 2004 4:55 pm

Mechanicznie dopóki spełniasz wymagania możesz robić tyle prestiżówek ile chcesz, chyba że opis mówi inaczej.
 
Zmienokształtny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 26, 2004 6:04 pm

sob sty 08, 2005 3:38 pm

Czy ktoś grał lub gra Techmistrzem [ten gość z robotem z Wyznań i Panteonów (Faits adn Panteons jesli sie nie myle )]. Mam zamiar takim sobie zagrać, lecz nie wiem jak podejść do tego fabularnie. Jeśli możecie to powiedzcie jak kimś takim skutecznie grać.

Z góry dziękuje
pozdrawiam

P.S. nigdzie nie znalazłem tematu o techmistrzu wiec pisze tutaj
 
Vesemirus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 3:11 pm

pn mar 06, 2006 1:50 pm

Co s±dzicie o po³±czeniu Dreadmastera i Wearer of Purple z Faiths and Phantheons (5 clr+10Dre+2WoP)? Przy pomocy Dreadmastera mogliby¶my jako swój cohort wzi±¶æ powiedzmy M³odocianego Czerwonego Smoka (przy wysokiej chary¼mie) i poszar¿owaæ na nim (nie mówi±c ju¿ nic, ¿e mielibysmy dodatkowego towarzysza - second special cohort) :) Zawsze chcia³em mieæ tak± bestyje:) Do tego jeszcze utrwalone divine might i nic nas nie powstrzyma. I jak podoba siê?
 
Avenius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: sob sie 27, 2005 2:19 pm

czw maja 25, 2006 8:27 pm

Szukam Prc dla kapłana Maski. Podobają mi się klasy dla kapłanów poszczególnych bóstw z Wyznań i Panteonów. Nie ma tam niestety klasy dla kapłana Maski a potrzebuję czegoś w tym właśnie stylu (połączenie kapłana z pełnym dostępem do czarów z łotrzykiem). Czy jest może taka klasa w jakimś innym podręczniku?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości