Zrodzony z fantastyki

 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

wt paź 21, 2003 1:30 am

Pisklakiem smok byæ przestaje jak ma ok 50 lat . Druidka/tropicielka jest elfk± wiêc siê doczeka o ile nie zginie wcze¶niej. Z do¶wiadczenia innej druzyny wiem jak potê¿ny jest ju¿ nieletni doros³y smok :)
 
Thor__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: pn maja 13, 2002 1:23 pm

wt paź 21, 2003 10:35 am

Gracz posiadaj±cy w/w atut - Leadership jak zauwa¿y³ ShadEnc mo¿na posiadaæ nie tylko zwierzê o takim samym charakterze jak postaæ ale nawet od niego odbiegaj±cym. Kohorta to nie musz± byæ tez zwyk³e zwierzêta czy humanoidy to mo¿e byæ co tylko sobie gracz wymy¶li a MP siê zgodzi pod warunkiem nie przekraczania poziomu efektywnego ( ¿eby nie zak³ócaæ równowagi gry ). Przyk³adem mo¿e byæ krasnolud dosiadaj±cy hoppogryfa jako wierzchowca - o ile pamiêtam to jest nawet takowa klasa presti¿owa a znajduje siê w dodatku Races of Fearun :)
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

śr lis 19, 2003 7:53 am

Na stronie WotC pojawila sie pierwsza czesc artykulu o Wild Life bazujaca na atucie Wild Cohort <br />Zachecam do lektury.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lis 25, 2003 8:09 am

Pojawi³a siê druga czê¶æ Wid Life - Tricks and Training for D&D Animals. Zawiera ona nowe atuty przydatne przy wspó³dzia³aniu z kompanem oraz nowe sztuczki do wyuczenia.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw lut 12, 2004 5:42 pm

Możesz mieć dowolne stworzenie typu: animal. Jego HD (czyli kostki) nie mogę przekroczyć twojego (caster level)x2
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

ndz lut 29, 2004 12:03 pm

Ja tam wole tropicieli i tak od 4 poziomu posiadaj± podstawowe czary druidzkie. A powracaj±c do zwierz±tek to ja bardziej wole ptaki typu sokó³ orze³. I np. bardzo mi siê nie podoba opis w Podrêczniku gracza ¿e wilki s± tak szybkie jak np. soko³y . Przecie¿ soko³y lataj± i nie maj± ¿adnych przeszkód a wilki maj± np. rzeka. Wed³ug mnie nie dopracowali tego [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz lut 29, 2004 12:31 pm

Tak, tak, ale to jest predkosc poczatkowa* ( o ile mozna to tak nazwac ), to przy wiliczaniu jej nie brano pod uwagę rzeki :wink: , a tylko wyrównane mozliwości ( plaski, dosc twardy grunt ). Wiec ta część zarzutu, ma się nijak do mechaniki. A ptak latająć pokonuje dwie podstawowe siły , grawitację i opór powietrza ( tak jak wilka ale --> ) z czego to drugie, stawia mu wieksze wyzwanie gdyz 'wiatr wieje mocniej' na jego wysokosci a nijezeli poziomu gruntu. <br /> <br />Pozdrawiam
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

Pomocy [chodzi o Animala do ?owcy]

pt mar 05, 2004 5:45 pm

Mam ?owce 7 lvl ale nie znam jeszcze wszystkich zasad. Chodzi o to ¿e MG siê nademn± zlitowa³ i pozwoli³ mi znale¼æ mojego kompana [ po 3 dniach szukania :? ]. Powiedzia³ ,, znalaz³e¶ ma³ego dzika który zapewne od³±czy³ siê od stada. Jest tak ma³y ¿e jeszcze nie poradnie siê rusza." No wiêc ja wykorzystuj±c sytuacje postanowi³em go oswoiæ. Po udanej próbie dowiadujê siê ¿e ma Int:2 i ¿e nie bêde go wstanie nauczyæ praktycznie niczego [np. rozmowy po le¶nemu]. Czy taki zwierzak nie powinien mnie jako¶ s³uchaæ lub chocia¿ rozumieæ co mówie ?? Bo tak pokazuj±c mu co chce zrobiæ to niejest ³atwo [ zw³aszcza gdy ostatnio zaatakowa³y nas trolle i chcia³em mu pokazaæ ¿ê chce go w³o¿yæ do plecaka. Ten niestety siê przestraszy³ i siê schowa³ ]. B³agam odpowiedzcie na moje pytanie jeszcze dzi¶ bo jutro jest nastêpna sesja. :!: :!: :!:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pt mar 05, 2004 6:13 pm

Spróbuję Ci pomóc na miarę moich małych możliwości. <br />Nie wiem wg, których zasad gracie. Jak jest to 3ed (polski Podręcznik Gracza) to skorzystaj z umiejętności Animal Empathy (Zwierzęca Empatia, czy coś takiego). Będziesz wtedy wiedział co czuje zwierzak i będziesz mógł mu wydawać polecenia tak jak np. swojemu psu, czyli także gestem. <br />Jeśli gracie w 3.5ed to możliwe, że DM dał ci należnego tobie Animal Companion z 4 poziomu. Ten powinien cię słuchać tak jakby była pomiędzy wami empatyczna więź, czyli drobny gest nakaże mu się np. schować. <br />Może DM chcial Ci pokazać, że mały dzik zachowuje się jak dziecko i nie zawsze słucha :)
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 6:42 pm

Dziêki tak w³a¶nie zrobie tylko jeszcze jedno. Skoro ja bêde móg³ odczytywaæ jego my¶li to czy on bêdzie móg³ odczytywaæ moje. NP. ¿eby rozkazaæ mu gdzie¶ i¶æ.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pt mar 05, 2004 6:58 pm

Empatia to nie czytanie w myślach. Dzięki wysokiej empatii wiesz co czuje, tym wypadku twój zwierzak. Masz świadomość, że odczuwa on strach, gniew, głód, zimno itd. Jeśli jest to twój Animal Companion z edycji 3.5 to wg tego co jest napisane jest to twój lojalny towarzysz, więc może także wyczuć jakie są twoje uczucia. W tym wypadku, aby wydać mu polecenie wystarczy mały gest ręki lub spojrzenie itd. <br />Jeszcze raz empatia to nie czytanie w myślach. <br />Pozdrawiam. <br />Owocnej sesji.
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 7:36 pm

Jejku mówi³em to potocznie bo uczucia takie jak strach mo¿na przeczytaæ w czyich¶ my¶lach. Ale nie o to chodzi ja mam 3ed wiêc compana muszê sobie oswoiæ. Napisa³em nawet ¿e tego dzika oswoi³em. No i czy moge mu rozkazywaæ za pomoc± Empatii ??
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

pt mar 05, 2004 7:55 pm

Niezale¿nie od tego jak± inteligencjê pocz±tkow± ma ta istota istnieje czar (chyba... je¶li mnie pamiêc nie zawodzi : P) który mo¿esz j± zwiêkszyc ... <br />To przebudzenie ... Z inteligencj± 3k6 kontakt ze zwierzêcym towarzyszem powinien byc ³atwiejszy...
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pt mar 05, 2004 8:07 pm

Za pomocą Animal Empathy możesz rozkazywac w ten sam sposób jak np. teraz domowemu psu. <br />Najlepiej przed sesją pogadaj z DM i razem przeczytajcie opis Animal Empathy. <br />A tak poza tym czemu niby nie można uczyć malego dzika sztuczek. Skorzystaj z Handle Animal i zacznij go trenować. Fakt, że czasochłonne, ale efekty powinny być.
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 8:21 pm

Dzienx wam. Zrobiê tak jak mówicie. A wa¿ne by³o to dla mnie bo to by³ 1 Akt ³aski naszego MG. Takto to musia³em ¿uciæ K20 wynik dwadzie¶cia ¿eby znale¼æ konia na polanie gdzie niegdy¶ by³o ich od ...... [oczywi¶cie mnie siê nie uda³o]. A najciekawsze jak potraktowa³ mojego konia. Pisa³em chyba dwa dni historie mojego ³owcy gdzie zawar³em przygody z moim koniem. A on po prostu wprowadzi³ nas do wioski kompletnych g³upców [ludzi] u których nie ma ani jednego konia. Po prze¿ytej przygodzie w tym¿e mie¶cie, wie¶niacy w dowód wdziêczno¶ci oddali mi kawa³ki miêsa z mojego konia. Wiem wiem mój MG jest okrutny
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

pt mar 05, 2004 8:27 pm

Lecz jest jeszcze opcja tak na mój sposób my¶lenia ¿e je¶li jeszcze ma³y dzik jest to niczego sie nie nauczy. Je¶li MG powiedzia³ ¿e wyglada na to ze jeszcze nie ca³kowicie umie chodzic, to musi podrosn±æ. Co wy chcecie odrazu z niemowlaka zrobiæ bestie? Gdzie tu realizm? Dzik musi miec chyba jakis wiek np. kilka miechów i umiec chodziæ :]
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

pt mar 05, 2004 8:38 pm

Moim zdaniem nie ma sensu starac sie o zwiêkszenie si³y tego "dzika" O.o <br />Wraz ze wzrostem poziomów ³owca mo¿e miec silniejszych zwiêrzêcych towarzyszy wiêc dzik nie bêdzie mu ju¿ do niczego przydatny na wy¿szych poziomach...
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 8:45 pm

Ja was kompletnie rozumiem. Wiem ¿eby zrobiæ z niego dobrego kompana to troszkê minie ale jak ju¿ wspomnia³em to by³ 1 akt mi³osierdzia naszego MG wiêc warto go wykorzystaæ nieprawda¿ ?? :mrgreen::D:D
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

pt mar 05, 2004 8:48 pm

Nom mo¿na zrobiæ niez³y bigos luch jakas dobra szyneczke.
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

pt mar 05, 2004 9:10 pm

: D <br />Na pocz±tku zwierzêcy towarzysz raczej sie nie przydaje (na co komu borsuk albo dzik ? ) ... dopiero pó¿ñiej gdy mo¿na miec z³owieszcze zwierzêta jako towarzyszy op³aca siê u¿yc czaru "Zwierzêca Przyja¿ñ" <br /> <br />Je¿eli masz 7 level to nie ma problemu ze znalezieniem jakiego¶ odpowiedniego stworzenia (mo¿esz miec do 7 kw ) ... Z³owieszczy wilk ma chyba 6 : P <br />Do tego Przebudzenie czyli 3k6 Int dla stworzenia i taki zwierzêcy towarzysz mo¿e siê ju¿ liczyc w walce...
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

pt mar 05, 2004 9:15 pm

Ale takie z³owieszcze zwierzaki moga ¼le wp³ywaæ, np. smak zepsuæ. Ja bym wzio³ takiego pupilka ¿ebym mó³ go pó¼niej sprzedaæ na czê¶ci oraz gdy zginie dostaæ niez³a sumke za zw³oki. I inne czê¶ci.
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 9:24 pm

No tak teraz tak co to jest to przebudzenie ?? to jaki¶ atut czy czar ?? je¿eli czar to jeszcze go niemam w³a¶ciwie na 7lvl mam tylko 3 alarm, opl±tanie i zwierzêca przyja¼ñ dizêki której mam dzika :mrgreen::D:D. O i nie pozwole go zje¶æ mój kumpel Kap³an chcia³ go zje¶æ i skoñczy³o siê na ¿ucie czy mój dziczek nie wyd³uba³ mu oka :mrgreen::D:D
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

pt mar 05, 2004 9:30 pm

Je¶li chodzi o Przebudzenie to nie ma go na Li¶cie zaklêc ³owcy ale je¶li trochê poszukac znajdziecie jakiegos druida ktory zgodzi siê rzucic ten czar... <br />Daje on 3k6 Int, jaki¶ bonus do Cha i +2 do KW <br /> <br />Z tego co wiem efekt jest na STA?E ... a na 2 punkty Int jakie ma ten twój dzik mo¿na go nauczyc (chyba 6 ) sztuczek które s± gdzie¶ w PG opisane... <br />Pozwalaj± na nauczenie atakowania wynaturzeñ,pilnowanie jakiego¶ miejsca oraz pod±¿anie wszêdzie za Bg...
 
AndrewsPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 28, 2004 10:01 am

pt mar 05, 2004 9:37 pm

No dzienx ale przy ³askawo¶ci naszego MG to druida spotkamy za uhuhu przygód. No i zapewne nie zgodzi siê na ¿ucenie tego czaru :mrgreen::D:D
 
0k0
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:14 pm

sob mar 06, 2004 1:50 pm

To moze zadamy pytanie w tym temacie skoro juz jest Czy jest jakis sposob na to azebym mogl miec wiez empatyczna ze swoim zwierzecym towarzyszem jak mag z chowancem czy nie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości