Zrodzony z fantastyki

 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

Gdy zakoñczymy SAGÊ - co dalej?

ndz paź 26, 2003 9:35 am

Setting Dragonlance jest przeznaczony do prowadzenia SAG - d³ugich ,heriocznych kampanii gdzie gracze pokonuj± z³o. Jednak co dalej ? CO robicie po zakoñczeniu SAGI ? Ja po skoñczeniu mojej przenosze siê do innego settingu . Uwa¿am ,¿e z³ym pomys³em jest zaczynaæ now±. Od kampanii trzeba odpoczywaæ.
<br />
<br />Czy preferujecie pojedyñcze scenariusze w ¶wiecie Krynnu ? Ja nie ,zrobi³em tak tylko raz (a poto by gracze siê zapoznali) .
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz paź 26, 2003 11:23 am

Jasne, że można prowadzić pojedyńcze scenriusze. Nie widzę żadnej różnicy w prowadzeniu shortów w DL lub FR. W Ravenlofcie już co innego (zapewne domyślacie się dlaczego :) ).Obecnie prowadzę kampanię w DL, ale przed nią były pojedyńcze scenariusze i gracze bawili się przednio.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 26, 2003 1:22 pm

W Dragonlance zazwyczaj prowadzê krótsze sesje. Kampanie monotematyczne s± raczej u mnie rzadko¶ci± - wprowadzam je najczê¶ciej w momencie, gdy gracze osi±gaj± 8 lub wy¿szy poziom. W moim prze¶wiadczeniu kampania to seria sesji powiazanych ze sob± tematyka przewodni±. Zatem przed osi±gniêciem 8 poziomu gracze prze¿ywaja ró¿nego rodzaju pomniejsze przygody, wiec maja szansê "odpocz±æ" od wiekszych, epickich prze¿yæ nim nadejdzie ich czas :). Dragonlance to heroic fantasy - ka¿dy bohater na moich sesjach staje siê kim¶ naprawdê wa¿nym dla ¶wiata, dokonuj±cym tego, czego ¿adna inna osoba nie zdo³a³a dokonaæ...
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

ndz paź 26, 2003 9:08 pm

Po zakonczeniu sagi postacie graczy, tak samo jak w powiesciach,powinni miec szansê na odpoczynek i u³o¿enie sobie ¿ycia. Niech ka¿dy pójdzie w swoj± strone, a nastêpnie niech po kilku latach przez przypadek spotkaj± siê i zostan± wci±gniêci w wir nowych przygód.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

ndz paź 26, 2003 9:37 pm

Kiaryn'Veil Duskrynie <br /> <br />Wed³ug ciebie d³ugie herioczne kampanie s± przeznaczone dla postaci wyskopoziomowych bo one "mog±" zaistnieæ w ¶wiecie gry. Nie prawda . Herosem nie zostaje ten kto ma 10 lvl . Herosem zostaje ten kto zachowuje siê jak heros . I niewa¿ne czy jest mocny czy s³aby . HEROS jest HEROSEM . A herosem zostaje siê w toku kampanii a nie w kilku przypadkowych przygodach.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz paź 26, 2003 10:58 pm

<!--QuoteBegin-Silimarilion+-->
Silimarilion pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiaryn'Veil Duskrynie  <br /> <br />Wed³ug ciebie d³ugie herioczne kampanie s± przeznaczone dla postaci wyskopoziomowych bo one "mog±" zaistnieæ w ¶wiecie gry. Nie prawda . Herosem nie zostaje ten kto ma 10 lvl . Herosem zostaje ten kto zachowuje siê jak heros . I niewa¿ne czy jest mocny czy s³aby . HEROS jest HEROSEM . A herosem zostaje siê w toku kampanii a nie w kilku przypadkowych przygodach.
<br />To oczywiste. Nie twierdzi³em, ¿e herosami s± tylko wysokopoziomowcy. Raczej mi chodzi³o o to, ze wygodniej mi siê prowadzi epickie kampanie w³asnie takim postaciom, bo maja moce i przedmioty, dziêki którym ich dzia³ania mog± naprawdê daæ porz±dane przez nas heroiczne efekty. Nawet niskopoziomowe postacie mog± zaistnieæ w ¶wiecie gry, jednak tak sie z³o¿y³o, ze zazwyczaj kampanie zaczynaja siê u nas od wysokiego poziomu i tyle. Nigdy nie przeczy³em w to, ¿e wiekszej kampanii nie mozna rozpocz±æ ju¿ od pierwszego poziomu.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

pn paź 27, 2003 2:57 pm

Trzeba równie¿ pamiêtaæ ,¿e Herosi lancy gdy zaczynali swe przygody (te opisane w kronikach ) mieli mo¿e z 4 poziom ,chyba ,¿e co¶ pomyli³em.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn paź 27, 2003 5:21 pm

<!--QuoteBegin-Silimarilion+-->
Silimarilion pisze:
<!--QuoteEBegin-->Trzeba równie¿ pamiêtaæ ,¿e Herosi lancy gdy zaczynali swe przygody (te opisane w kronikach ) mieli mo¿e z 4 poziom ,chyba ,¿e co¶ pomyli³em.
<br /> <br />Nie, nie pomyli³e¶ siê. W settingowym pude³ku do Dragonlance'a 2ed s± kartoniki z parametrami bohateroów lancy i wiêkszo¶æ z nich rzeczywi¶cie ma 4-5 poziom.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości