Zrodzony z fantastyki

 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

Gdzie graæ?

pt paź 24, 2003 8:32 pm

Ja mam 5-ciu graczy. ka¿dy jest fajny lecz nie mamy gdzie graæ. jest tylko jedno miejsce w pewnym sklepie. a tak to ca³y czas u mnie bo reszt ma kawalerki. Gdzie mozna graæ w Warszawie :?
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

pt paź 24, 2003 9:05 pm

Zajrzyj do Bastionu, klub RPG w Empiku Junior, można rejestrować sesje jako MG, bądź zapisywać się jako gracz. Obsługa jest fachowa, atmosfera wydaje się być miła. Nie wiem więcej o dokładnych warunkch bo jeszcze nie grałem, a poprowadzę tam jakąś sesję dopiero 30 - tego.
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pt paź 24, 2003 9:09 pm

Podam recepte, ktora w moim wypadku sprawdzala sie przez 4 lata: gdzie sie da. W lecie, pod chmurka :)
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

sob paź 25, 2003 3:03 pm

Ej Draco! Pisz normalnie please! Wiesz jak to razi - tak jakby¶ by³ na pospolitym czacie... <br /> <br />Ja gram u siebie - nawet je¶li jest ciasno. Poza tym mo¿e kiedy¶ zagram w Empiku.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

sob paź 25, 2003 3:11 pm

Uwa¿am ,¿e empik jest beznadziejnym miejscem do gry .Ani tu ciemno¶ci zrobiæ czy ¶wiecy zapaliæ ,o ciszy nie mówi±c. Chyba ,¿e macie jakie¶ specjalne pomieszczenia do tego przygotowane.Wtedy to inna sprawa .
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

ndz paź 26, 2003 12:17 am

Ani tu ciemno¶ci zrobiæ czy ¶wiecy zapaliæ ,o ciszy nie mówi±c
<br /> <br />Jak bym chcia³ siê martwiæ ¶wiecami i zaciemnianiem nie rozegra³bym ¿adnej sesji od 5 lat :) <br />Bez tego te¿ mozna graæ i wczuwaæ siê w ¶wiat fantasy <br />A ' Bastion ' ma swoje zalety chocia¿ jest problem z kontynuowaniem rozpoczêtych sesji w tym samym sk³adzie ( mam 4 rozpoczête a nieskoñczone przygody :razz: )
 
Kane_DarkSoul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 12:04 am

ndz paź 26, 2003 5:58 pm

W sumie mogê sie zgodziæ ¿e na sesji nie potrzeba ¶wiec ,a miejsce mo¿na znalê¿c wszedzie g³ównie w lato na dzia³ce na ¶wie¿ym powietrzu ,zdala od kompa i miasta. W innych porach roku mo¿na graæ poprostu tam gdzie siê da. My¶lê ¿e niewa¿ne jest miejsce gry ale by wszyscy graj±cy czuli dany klimat na sesji prowadzonej przez misia gry. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

ndz paź 26, 2003 9:10 pm

Gdzie graæ? No có¿, ja zawsze stosowa³am tak± taktykê, ¿e dla mnie najwa¿niejsze by³y: wygoda i komfort. Je¶li zatem gracze chc± po ludzku zagraæ, to musz± po prostu mieæ miejsca siedz±ce, widzieæ przed sob± karty postaci (Czyli stolik) i du¿o ¿arcia (Te¿ stolik)... G³ówn± osi± takich wymagañ s± mieszkania. Naprawdê, czy to blok, czy szeregówka, chyba nie problem znale¼æ krzes³a i stó³, prawda? A klimat to i tak, jako dobry MG, stworzysz sam.
 
Mefi100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 472
Rejestracja: wt maja 07, 2002 6:09 pm

pn paź 27, 2003 1:44 am

Dobrze Samica Niziola prawi. Kilkukrotnie w trakcie swojej 10 letniej kariery rpgowej probowlaem sesji "pod chmurka", "bez stolika", ew. w piwnicy. Kompletnie nie dalo sie grac. Niewygodnie, kostki sie gubia, nie ma na cyzm karty polozyc nie mowiac o pisaniu jakimkolwiek. I tak latwo sie rozproszyc, ale podstawa do siedzisko+stolik+wlasne kosci+dach nad glowa. Reszta wedle uznania. A w Bastionie gralem i nie jest najgorzej, po pewnym czasie nawet udalo mi sie wylaczyc percepcje ludzi przechodzacych obok i podejrzliwie patrzacych sie na buchajace od naszego stolika emocje.
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

pn paź 27, 2003 11:13 am

No dobrze, a ja akurat grywa³am pod chmurk± i by³o fajnie.. ko¶ci jako¶ siê nie gubi³y... pisaæ siê da³o, od czego s± podrêczniki? Poza tym pod chmurk± nie wyklucza siedzisk i stolika, tylko z tym dachem nad g³ow± ró¿nie. Natomiast ogólnie rzecz bior±c, to nie polecam miejsc czêsto uczêszczanych, jak puby. Mimo wszystko w domu, u siebie, bez osób postronnych, graæ jest najlepiej. <br />Natomiast czy jest ciemno, czy jest jasno, to ju¿ kwestia drugorzêdna. Nie raz mia³am mroki nocy przed oczami gdy mi MG opisywa³ polowanie w wampirze. Potem nagle cz³owiek zdaje sobie sprawê, ¿e jest dzieñ, i prze¿ywa szok...
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn paź 27, 2003 7:21 pm

A ja s±dze, ¿e taka sesja w tradycyjnej, "kamiennej" piwnicy moze byæ naprawdê ciekawa... W domu jak najbardziej - wszystko siê ma pod rêka... no i ta wolno¶æ: mozna krzyczeæ, rozbijaæ szklanki, biæ siê, a i tak nikt spoza ci nie zwróci uwagi :mrgreen:. Przynajmniej u mnie tak jest.
 
tsar__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:46 pm

wt paź 28, 2003 2:15 pm

Z miejscem do grania czêsto bywa k³opot, ale nie znaczy to, ¿e wogóle nie mo¿na go znale¼æ. Je¿eli odpada wasz dom to trzeba zacz±æ poszukiwania od szko³y, do której siê uczêszcza. Czêsto znale¼æ mo¿na w ten sposób miejsce do gry szybko i ca³kiem darmowo, co najwy¿ej dostanie siê polecenie za³o¿enia jakiego¶ ma³ego klubu czy k±cika RPGowego co chyba nie jest k³opotem prawda ? <br /> <br />Je¿eli szko³a zawiedzie, b±d¼ do ¿adnej siê ju¿ nie chodzi czy nie ma znajomej, wtedy ca³± zabawê najlepiej powtórzyæ z miejskim, osiedlowym klubem, domem kultury czy ¶wietlic± . Wtedy najczê¶ciej bêdzie ³±czy³o siê ze sformalizowaniem swoich dzia³añ i za³o¿eniu jakiej¶ grupki rpgowej ale jak ju¿ mówi³em chyba nie powinno to odstraszaæ ¿adnego rpgowca. <br /> <br />Ostatnim proponowanym przeze mnie sposobem (sprawdzony!!) jest znalezienie w¶ród znajomych nieu¿ywanej piwnicy, któr± przy ma³ym nak³adzie pracy, mo¿na przerobic w ca³kiem sympatyczne miejsce spotkañ. Sam zna³em jedno takie miejsce na osiedlu gdzie siê wychowa³em i pamiêtam, ¿e spêdzili¶my tam wiele godzin na graniu.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

wt paź 28, 2003 6:25 pm

najczesciej gram gdzie popadnie (od razu mowie ze nie mieszkam w Warszawie, a miejsca w ktorych gram sa uniwersalne :wink: ), moim ulubionym miejscem jest moja piwnica - na drzwi (a raczej zbitych kilka desek) zawieszam czarne plutno, a swiatlo daja nam wylacznie... znicze - sasiedzi obawiaja sie ze od swieczki mozemy cos podpalic, a znicz to jakies tam male zabezpieczenie :wink:
 
Sarrivin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 31, 2002 9:49 pm

wt paź 28, 2003 6:37 pm

Ja, jak niektórzy poprzednicy, najbardziej polecam miejsca zamkniête, zaciszne i w miarê mo¿liwo¶ci odizolowane (jak w³asny pokój :wink: ). W ten sposób nikt nie popsuje nam pieczo³owicie tworzonej atmosfery, ³atwiej te¿ zapanowaæ nad kostkami i ksiêgami. Na ¶wie¿ym powietrzu, np. przy ognisku, szczególnie wieczorem jest rzeczywi¶cie bardzo klimatycznie, ale nie radzê zabieraæ wtedy podrêczników. Mój PH (w angielskiej wersji na szczê¶cie) po takiej sesji kompletnie zawilgotnia³ i pomarszczy³ siê jak orzech w³oski. By³em w¶ciek³y. To siê tyczy tak¿e piwnic - uwa¿ajcie na wilgoæ! <br />Prócz tego zdarzy³o mi siê tak¿e zgubiæ ko¶ci na dzia³ce, wiêc polecam bardzo na nie uwa¿aæ, je¶li ju¿ gracie na zewn±trz. <br />Ale o czym ja tu piszê, teraz jest tak zimno, ¿e i tak do gry pozostaj± przestrzenie zamkniête, chyba, ¿e kto¶ jest naprawdê hard core'owcem :wink:. <br /> <br />Pozdrawiam, <br />Sarr <br /> <br />------Edit--------- <br />Do notki poni¿ej - racja nekromancer. Przeedytowa³em te¿ swoj± notkê, dla porz±dku.
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

wt paź 28, 2003 6:58 pm

tu nekromancer:<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro--> oczy¶ci³em w±tek z pewnej liczby notek. Nie piszcie gdzie nie grali¶cie, lub gdzie nie mo¿ecie graæ, bo nie o to chodzi w tym w±tku!!! Pozatym kogo obchodzi gdzie nie grali¶cie do tej pory?! Ja nie gra³em na dnie oceanu nie bêdê o tym pisa³. Czekam na ciekawsze notki gdzie graæ. Je¶li siê nie pojawi±, to w±tek kasujê. <!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

czw paź 30, 2003 2:32 pm

Je¿eli kto¶ jest szczê¶liwym posiadaczem piwnicy z w miarê ma³± ilo¶ci± szczurów lub gara¿u zdolnego pomie¶ciæ jedn± dru¿ynê to sugerowa³bym te w³a¶nie miejsca. <br />Wilgotna, o¶wietlona jedynie dwoma ¶wieczkami, cicha i ch³odna piwnica, w której czasami odzywaj± siê szczury mog³aby byæ ¶wietn± recept± na zbudowanie klimatu i jednoczesne znalezienie sta³ego zakwaterowania do gry w D&D. <br />Gara¿ natomiast. Unosz±cy siê kurz, tudzie¿ ma³± plama jakiej¶ dziwnej cieczy, dziwne zapachy i wiatr uderzaj±cy o dzrwi gara¿u równie¿ mog³yby w spory sposób pomóc mistrzom jak i graczom w ich przygodzie na sesji.
 
Behemot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 1:23 pm

czw paź 30, 2003 4:29 pm

co ju¿ kto¶ wspomnia³ w domku jest najlepiej...poniek±t, w lecie grali¶my z kumplami przy ognisku na dzia³ce, usiedli¶my dooko³a , zaczêli¶my grê, klmat by³ naprawdê fajny, zw³aszcza opisy mistrza wygl±daj±cego zza buchaj±cego ognia hehe :wink: , polecam
 
świerzbik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 27, 2003 11:40 am

śr lis 05, 2003 11:01 am

My prawie zawsze idziemy graæ do altany na dzia³ce(nawet w zimie). Ogólnie dobrym miejscem na sesje mo¿e byæ bardzo du¿a piwnica. Znam nawet go¶cia który ma j± tak wielk±, ¿e zrobi³ w niej sobie swój w³asny pokoik :mrgreen: .
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

śr lis 05, 2003 11:15 am

Na samym pocz±tku mojego RPG'owego ¿ycia moja dru¿yna spotyka³a siê w mieszkaniach. Raz by³o u jednego kumpla, raz u drugiego, raz u mnie, etc. Gra³o siê przyjemnie - w koñcu komfort i wygodê mieli¶my zapewnion±. Powoli jednak - z biegiem czasu -zaczê³o nam czego¶ brakowaæ. Czego ? rzecz jasna - klimatu i spokoju. <br />W domu, podczas gry, mog³y wyst±piæ pewne - denerwuj±ce ju¿ - problemy, jak choæby: telefon, wkurzaj±ca siostra, mama co ka¿e je¶æ obiad, etc. <br />Latem, z koleg±, przejecha³em siê rowerem do parku na poszukiwania miejsca na sesjê. Od parku, poprzez Pa³ac Branickich, a¿ po Planty. Nie znale¼li¶my miejsca, które spe³nia³yby nasze warunki. Ja by³em bardziej otwarty na nowe pomys³y, miejsca, lecz mój towarzysz upar³ siê, ¿e "nie, w parku sesji nie bêdzie". Wiêc nie. <br />Znowu grali¶my w domu. Mieszkania - wszêdzie te same... <br />Doszli nowi gracze... <br />...I skombinowali kanciapê. <br /> <br />Od tamtej pory gramy w³a¶nie w owym miejscu - takiej jakby piwnicy, lecz wygodniejszej. Jest stó³, krzes³a, tapczan. <br />?ciany ³adnie posprejowane. I ogólnie mieli¶my to - klimat, ciszê i spokój.
 
Ivelios_Glandoel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 07, 2003 8:21 pm

Sesja

pt lis 07, 2003 9:42 pm

My tak, jak wiêkszo¶æ tu pisz±cych gramy w domu. Ale te¿ nie zawsze jest to mo¿liwe. Wiêc, jako ¿e w Katowicach jest Bard- gramy w Bardzie. Fajne miejsce- ¿arcie na miejscu, i co najwa¿niejsze klimat.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości