Zrodzony z fantastyki

 
Manakien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 12, 2003 7:51 pm

ndz sie 17, 2003 11:05 pm

Nie niewyszed³ jeszcze, wydawnictwo ISA w planie wydawniczym ma do koñca roku wydaæ wszystkie KlassBoki.
 
Father Michael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 15, 2003 2:25 pm

pn sie 18, 2003 9:05 am

A propos "sejmitara", to tak jak powiedzial Tomek Kreczmar, czytalem kiedys w MiMie wlasnie artykul, w ktorym jeden z redaktorow czepial sie tlumaczenia ISY wlasnie slowa "sejmitar". Byl to okres, kiedy w MiMie pojawiala sie seria artykulow o broni bialej. Obok w nawiasie byl dopisek redaktora naczelnego, ze ich "ekspert od bronii" jak najbardziej potwierdza, ze angielskie Scimtar to po polsku Sejmitar. Bron taka istnieje, taka jest jej prawdziwa nazwa, wiec nie ma sie co czepiac. Inna sprawa, ze brzmi to tak sobie, no ale to juz wina jezyka.
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

pn sie 25, 2003 12:00 pm

Mam pytanie (trochê dziwne): <br />Jak± czcionk± zosta³y napisane polskie podrêczniki D&D ?
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pn sie 25, 2003 12:54 pm

Times New Roman, chyba... :mrgreen:
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

ndz wrz 07, 2003 10:58 pm

<!--QuoteBegin-Eberk Luthger+-->
Eberk Luthger pisze:
<!--QuoteEBegin-->Od jakiego czasu jest 3 edycja D&D? <br />Oczywi¶cie po polsku!
<br />Bêdzie z rok :wink:...
 
Zozo8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 29, 2003 8:09 pm

Podrêczniki

śr paź 29, 2003 10:10 pm

A mo¿e ma kto¶ SDR przet³umaczone na jêzyk polski??? Poza tym wg. mnie to 165z³ za 3 ksi±¿ki to drobne ¼dzierstwo. 80 z³ to dla mnie max.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

śr paź 29, 2003 10:18 pm

SRD po polsku, o ile mi wiadomo nie istnieje. Chyba że ktoś je przetłumaczył i umieścił na necie. <br />Skoro masz max. 80 zł, to kup na razie podręcznik gracza. kosztuje 60 złociszy. Jak już kupisz i się wciągniesz, to granica max. znacznie się zwiekszy :wink:
 
Vlad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 5:02 pm

śr paź 29, 2003 10:28 pm

Dobrze by by³o znale¼æ gdzie¶ na sieci materia³y po polsku - ja mam angielski podrêcznik ale nie znam za bardzo tego jêzyka, wiêc na niewiele mo¿e mi siê przydaæ (poza tabelkami).
 
Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: pt sty 03, 2003 12:26 am

śr paź 29, 2003 10:37 pm

Masz przynajmnije dobr± motywacjê by rozpocz±c nauke. Bierzesz do rêki podrêcznik, s³ownik Ang-Pol z pó³ki i te trzy milusie linki: <br /> <br />:arrow: FAQ: Skróty angielsko-polskie v4.3.3 <br />:arrow: Zestawienie angielskich i polskich nazw umiejêtno¶ci <br />:arrow: Zestawienie angielskich i polskich nazw atutów <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Malanter Al`Dreth, najpierw porównaj zarobki Polaków i Brytyjczyków :wink:
 
Malanter Al`Dreth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 16, 2003 6:27 pm

czw paź 30, 2003 6:30 pm

Podreczniki wydawane w Polsce i tak s± du¿o tañsze od tych w UK. Tam podrêcznik do D&D kosztuje 30 funtów a 1 funt stoi po co¶ ko³o 6z³. Czyli 180z³ za jeden. Jak widaæ polski podrêcznik to czysty zysk. (Pomijaj±c b³êdy w t³umaczeniu, ale obecnie sprzedaje siê ju¿ poprawione wersje podrêcznika gracza).
 
Ariakan__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:05 am

ndz lis 09, 2003 6:17 pm

Witam! <br />Ma kto¶ ju¿ Ksiêgê Wyzwañ? By³em dzisiaj w Empiku z nadziej± na kupno, a tu lipa - nie ma jeszcze. <br />Mówiê tu o ³ódzkim Empiku, mo¿e w innych miastach ju¿ jest? <br /> <br />Do notki poni¿ej: Dziêki, w takim razie ¼le zrozumia³em pewnego newsa :?
 
pandi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz sty 12, 2003 11:38 pm

śr lis 12, 2003 6:01 pm

Drogi Ariakanie - Ksiêga Wyzwañ dostêpna jest tylko w sprzeda¿y przedpremierowej na stronie www.isa.pl. Zachêcam do kupowania w Isowym sklepiku, mo¿na sporo zaoszczêdziæ, no i podrêczniki ma siê szybciej :mrgreen: . A tak BTW, to s± one zazwyczaj w du¿o lepszym stanie ni¿ te z EMPiK'ów... <br /> <br />I ju¿ u ISY mo¿na zamawiaæ Zapomniane Krainy - Opis ?wiata. Patrz±c na ok³adkê ma³o co nie za¶lini³em monitora :wink: . I zrobili tak, jak sugerowali¶my :mrgreen: . Aaa, zreszt±, sami zobaczcie - link jest tutaj <br /> <br />Pozdrawiam Was, <br />niezwykle ucieszony <br />i uradowany <br />pandi <br /> <br />PS: Kryptoreklama Sklepiku ca³kowicie zamierzona :razz: .
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

śr lis 12, 2003 10:13 pm

re Ariakan: Widzę więc, że osób, które zamowiły FRCS (w tym ja) jest coraz więcej :) Szkoda tylko, ze ISA, spętana umowami z WotC, nie mogła od razu inwestować w Zapomniane Krainy. W świecie Greyhawka nie gra nikt ze znanych mi osób (znanych twarzą i twarz).
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

czw lis 13, 2003 12:28 am

Ju¿ kilka dni temu widzia³em Ksiêgê Wyzwañ w warszawskim Empiku Megastore Junior na Marsza³kowskiej...
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw lis 13, 2003 12:56 pm

Drogi Matis99 gra w GreyHawka dużo osób. Po 8 latach grania, FR zaczynają się nudzić, gdzie się nie ruszy to chłop z widłami +5 (vorpal), pługiem +4 (Elemental Command - Earth), ciągle jacyś bogowie umierają :mrgreen: <br />GreyHawk u nas nie jest popularny dlatego że w Polsce nie istnieje praktycznie RPGA, cały urok GreyHawka polega na wpływaniu na losy świata przez graczy. I nie ma gier komputerowych takich jak Baldursy czy NWN.
 
pandi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz sty 12, 2003 11:38 pm

pn lis 17, 2003 9:28 pm

Prosi³bym osoby, które naby³y ostatnio wydane podrêczniki o skrócony ich opis. Nigdzie na Forum nie znajdziemy informacji o tym, czy np. warto zakupiæ polskie wydanie jakiej¶ przygody, clasbooka, czy czego tam jescze... (Ksiêgi wyzwañ?) Na stronie ISY znalaz³em informacjê, ¿e rozpoczê³a siê ju¿ dystrybucja Bóstw i pó³bogów. Czy (na dobry pocz±tek) kto¶ móg³by napisaæ co¶ o nim? <br /> <br />Pozdrawiam, <br />pandi
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt lis 18, 2003 7:56 am

Bóstwa i Półbogowie są specyficznym podręcznikiem, jeśli gracze nie zamierzają się bawić w "Czas Kłopotów" (czytaj zabijać bogów) lub sami nie chcą stać się bogami można go nie kupwać. W B&P są przedstawione panteony : GreyHawka, Grecki, Egipski, Nordycki, są przykłady tworzenia własnych panteonów jak ktoś zamierza tworzyć własny panteon może się pokusić. Ja osobiście kupuję tą książkę w ramach wspierania ISY i polskiego rynku RPG :mrgreen: (mam ang. wydanie) jest to ciekawa pozycja aczkolwiek można się bez niej spokojnie obejść, no chyba że prowadzimy epickie przygody i gracze co chwilę się spotykają/walczą z avatarami/bóstwami. <br />Sumując : podręcznik jest wart kupienia, nie jest niezbędny, w normalnej rozgrywce rzadko się przyda, korzystać z niego będzie najczęściej MG, niemniej jednak za te pieniądze warto go mieć. Większość podręczników ma iestety to do siebie że się ich rzadko używa. Na konwenty zwykle taszczę stertę podręczników a i tak korzysta się z 2 - 3. :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości