Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

[Świat forumowy] "Associate"- Zrzeszony*

ndz lis 16, 2003 2:50 pm

"Zrzeszony" - niemal każdy mag na Silewardzie może to o sobie powiedzieć: Zrzeszony w Gildii Magów. Prestiżówka, określałaby tych magów, którzy aktywnie pracowali by w strukturach organizacyjnych Gildii, urzędników, magów rezydentów itp. Ta prestiżówka ma się opierać na nieofensywnym zastosowaniu magii.

Ewentualnie można stwierdzić, że "Mag z Gildii" z "Księgi i Krwi" jest wystarczająco dobry.

Przy udziale Pedra Alvarez'a:

Zrzeszony

Wymagania:

Klasa: czarodziej [wizard]

Możliwość rzucania czarów wtajemniczeń drugiego poziomu, [ability to cast 2nd level arcane spells]

Atuty: Czar Pracowni [Sanctum Spell]

Umiejętności: Dyplomacja [Dyplomacy] 6

Specjalne: opłata wpisowa 50gp i 500gp na rok (płatne w ratach miesięcznych lub kwartalnych]

Umiejętności klasowe: Alchemy (INT), Craft (INT), Concentration (CON), Diplomacy (CHA), Gather Information (CHA), Intimidate (CHA), Knowledge(arcana) (INT), Knowledge(royality and nobility) (INT), Sense Motive (WIS), Scry (INT), Spellcraft (INT)

Kość wytrzymałości: k4


Poziom W.p. BaB Wytrwałość Refleks Wola Specjalne/ Czary na dzień

1.____+0______+0_+0_+2 Rezydent

2.____+1______+0_+0_+3 Laska Rezydenta, Prestiż +1 poziom istniejącej klasy

3.____+1______+1_+1_+3 Mentor +1 poziom istniejącej klasy

4.____+2______+1_+1_+4 Studnia Czarów, Prestiż +1 poziom istniejącej klasy

5.____+2______+1_+1_+4 Mistrz, Prestiż

Rezydent: Czarodziej zostaje oficjalnie uznany za pracownika i przedstawiciela Gildii. Zrzeszeni na pierwszym poziomie częstą są zwykłymi urzędnikami i administratorami. Dobrze poznają jednak skomplikowane struktury działania Gildii. Znacznie ułatwia im to uzyskanie dostępu do komponentów, magicznych przedmiotów (normalnie szczególnie trudnych do zdobycia po wydaniu aktu Non Magicka Bellum), odpowiednich czarów czy dostęp do specjalistycznego treningu. Ponadto Rezydent jest uprawniony do bezpłatnych noclegów i posiłków we we wszystkich placówkach Gildii. Na 1 poziomie Zrzeszony otrzymuje też atut Leadership. Cohort Zrzeszonego musi mieć co najmniej 1 poziom czarodzieja.

Laska Rezydenta: Otrzymanie Laski Rezydanta to jeden z najważniejszych kroków w karierze Zrzeszonego. Zostaje mu ona przekazana podczas specjalnej uroczystości. To symbol przynależności do Gildii. Każdy Zrzeszony jest zobowiązany nosić ją ze sobą. Jest to magiczna laska (50 ładunków z czarami sending (1 ładunek), eagle's splendor(1 ładunek), suggestion(1 ładunek), unseen servant(1 ładunek) i levitate(1 ładunek). Umożliwia korzystanie z Studni Czarów. Zużytą Laskę Rezydenta można ponownie napełnić w siedzibie Gildii płacąc za tę usługę 250gp

Prestiż: Na poziomach 2, 4 i 5 Zrzeszony otrzymuję premię +2 dyplomacji i gather information i + 1 do leadership (premie się kumulują).

Mentor: Zrzeszeni na 3 poziomie to już wyżsi urzędnicy Gildii, najczęściej przedstawiciele dyplomatyczni, doradcy, szefowie lokalnych oddziałów, czy nauczyciele. Mentor otrzymuje w wybranym przez siebie lub wyznaczonym odgórnie przez Gildię miejscu ładnie urządzony pokój mieszkalny i czasami prywatne biuro lub laboratorium magiczne. Fallowers Mentora mogą mieć klasę Adepta bez żadnych kar.

Studnia Czarów: W głównych siedzibach Gildii, zwykle na dziedzińcu znajduje się marmurowy basen z lodowato zimną wodą. Takie zbiorniki nazywane są "Studniami Czarów" i służą do przechowywania zaklęć. Zrzeszony jest w stanie oddać (przy użyciu Laski Rezydenta) dowolną ilość czarów do 5-poz. do puli. Sloty zostają zużyte, natomiast można na to miejsce zapamiętać od nowa te same czy inne czary tak jak normalnie. Czary oddane do puli pozostaja tam przez k20+poziom Zrzeszonego dni. W dowolnej chwili zrzeszony może przywołać czar z puli jako move-equivalent action. Czar ten musi zostać rzucony w tyle rund ile jest poziomow Zrzeszonego. Poniwaz nie tylko on korzysta z puli i oddaje do niej czary szansa na obecność dowolnego czaru w puli wynosi 80% - 10% za każdy poziom czaru powyżej 1. (czyli 40% na czar. 5 poz.). Jeśli czar nie zostanie usunięty z puli przed upływem standardowych k20+poz dni następuje tzw. "spalenie many" [mana burn] czar ten automatycznie aktywuje się na osobę/miejsce gdzie przebywa Laska Rezydenta.

Mistrz: Zrzeszeni na piątym poziomie wspięli się prawie na sam szczyt drabiny politycznej Gildii, nominalnie są podlegli tylko Kolegium i Arcymagowi. Mogą nie być tak potężni jak inni magowie specjalizujący się w rozwoju swojej mocy i wiedzy, ale ich rozległe kontakty i znajomości pozwalają im prawie zawsze dostać to czego akurat chcą czy potrzebują. Najczęściej to wysocy urzędnicy, wykładowcy w Akademii Protektoratu, rezydenci i ambasadorzy na dworach koronowanych głów ect. Trudno jednoznacznie określić przywileje otrzymywane po uzyskaniu tego stanowiska. Powszechne jest nadawanie pozwoleń do budowy nowych filii Gildii, prywatnych wież czy nawet elementarnych magicznych szkół, przyznawanie środków na kosztowne badania, oraz często nadanie ziemi (ostateczny wybór należy do MG). Fallowers Mistrza mogą mieć klasę Czarodzieja bez żadnych kar.

___
Korekta
Nam
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 10:57 am przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn lis 17, 2003 9:16 pm

Czy nikt nie ma pomysłu, czy po prostu uważacie ten prestiż za niepotrzebny?
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn lis 17, 2003 10:20 pm

Wydaje mi siê, ¿e istniej±cy w Tome and Blood jest wystarczaj±cy, chyba ¿e pragniesz stworzyæ maga dyplomatê, która to nazwa z takowym mi siê kojarzy.
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

pn lis 17, 2003 10:32 pm

Jak to mawiaj±, "nie twórzmy bytów ponad potrzebê". :wink: Wydaje mi siê osobi¶cie, ¿e tamta presti¿ówka w pe³ni wystarczy, bo odpowiada ona dok³adnie czemu¶ takiemu. Jasne, ¿e mo¿na stworzyæ now±, ale zastanówmy siê, czy naprawdê to konieczne? Znacznie lepiej przeznaczyæ czas i energiê na co¶ innego. Poza tym móg³by wynikn±æ problem zbalansowanie tej nowej klasy, co nie zawsze jest ³atwe. A tak, to jest mo¿liwo¶æ zmiany tamtej (dodania skilla diplomacy i tak dalej), zachowuj±c przy tym równowagê.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1158
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn lis 17, 2003 10:52 pm

To będzie trochę średnio konstruktywne narzekanie. Co uważam o tej klasie (Mag Mistycznego Bractwa) i idei prestiżówki określającej przynależność do jakiejś gildii pisałem już w wątku Klasy prestiżowe. Oszczędzając szukania:
Jest to klasa raczej ograniczona. Nie widzę sensu w robieniu klasy prestiżowej z przynależności do gildii. To ograniczenie fabuły przez mechanikę. Wygrzebie sobie taki MG T&B i powie Graczowi-magowi, że, by wstąpić do jakiejś gildii, musi brać prestiżówki. IMO to jakiś absurd. W "naszych" FR jest sporo Gildii, część założyli sami Gracze i bynajmniej nie mają 10 lv w PrC Mag Bractwa Dzikiej Róży, by być tam odpowiednikiem regenta. Zamknięcie możliwości awansu w hierarchii w systemie leveli, kiedy to mag25/arcymag5/MAO8, który dołączył do Gildii jest mniej ważny niż mag7/MAO10, chyba że przyznamy mu honorowo zdolności tej PrC z 10 lv.... jest dziwne i powoduje kłopoty przy ewentualnej "lokalizacji" do świata danej Drużyny,  <br />W (przynajmniej) moim systemie gry ta prestiżówka jest do niczego i mechanicznie, i fabularnie. Nie polecam.
<br />Tutaj jest trochę inaczej, mamy tylko jedną Gildię. Moje pytanie: czy tą PrC musiałby brać każdy Gracz, który gra normalnym magiem (znaczy "legalnym") i przynależy do Gildii? Zresztą, nawet jeśli nie, IMO miałby tylko dwie drogi rozwoju: ta PrC (pnąc się po drabinie hierarchii Gildii) lub odseparować się od struktur Gildii, czy też działać na jakiejś granicy przynależności. <br />Czyli na razie abstrahując od mechaniki, jak ta klasa miałaby wyglądać fabularnie (tak konkretnie)?
 
Dark Elf from Underdark
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: czw lis 13, 2003 5:42 pm

pn lis 17, 2003 11:02 pm

Popieram Devika. Wystarczy i¿ magowie którzy rozpoczynaj± karierê dostan± dokument który mówi i¿ gilia pozwala im na odpowiednie u¿ywanie czarów. Natomiast je¶li chodzi o PrC to zostanie on dla osób, które bêd± chcia³y zostaæ urzêdnikami w gildii. Ograniczanie swobody w ten sposób i¿ ka¿dy czaruj±cy musi nale¿eæ do gildii jest nieco ¶mieszne a przede wszystkim nie jest fair wobec graczy.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn lis 17, 2003 11:07 pm

Nie nie prestiżówki tej nie musiałby by brać każdy. "Zwykły mag" (np. poszukiwacz przygód) owszem należy do Gildii (tu rzeczywiście terminologia jest trochę pomieszana "Zrzeszony" to właśnie "należący do") ale kończy się to na: miesięcznych opłatach, możliwości pomyślenia o zakupie magicznych przedmiotów magii wtajemniczeń (kapłani wciąż sprzedają, ich stosunki z Gildią są przez to bardzo napięte), konieczności przestrzeganie praw gildii (w tym ostatnio wydane "non magicka bellum"). <br />Natomiast prestiżówka, odpowiadała by komus w rodzaju karierowicza. Dawała dodatkowe przywile: stałe i pewne miejsce pracy i zamieszkania, dostęp do rzadzszych komponentów, ksiąg magicznych, szkolenia w specjanych oddziałach gildii (np,. na Elemental Savanta) itp. "Associate" to mag należący do struktury administracyjnej, coś jak cywilni urzędnicy. Ten prestiż nie daje wielkiej potęgi magicznej, zamiest twego zapewnia przywileje, które dla czarodziej- wędrowcow (nie mówiąc już o zaklinaczach czy bardach) zupełnie nie są możliwe. Zwykli magowie mogą zdobyć takie wpływy polityczne jak "Associate", jest to jednak trudniejsze. Zwrócie uwagę, że na Gildia oficjalnie rządzi Protektoratem, a Domy Gildii na Kontynencie są jego ambasadami i dyplomatycznymi przedstawicielstwami. "Associate" ma możliwość nacisku politycznego na rządzących kontynentem. Zauważcie jednak, że szefowie Gildii nie mają tej prestiżówki. "Associate" jest urzędnikiem i nie zdobędzie wystarczającej mocy, by przetrwać pojedynek magów, w którym wybiera się arcymaga. <br /> <br /><!--coloro:darkred--><span style="color:darkred"><!--/coloro-->Zgodnie z życzeniem notki scalono <br />Duncan<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />Dopisane później: wymagania na ten prestiż powinny być na tyle niskie by można było na niego wejśc już około 3 poziomu.
 
O.L.O
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 2:23 pm

wt lis 25, 2003 3:33 pm

Uwa¿am ¿e magowie posiadaj±cy tê prasti¿ówke powini mieæ darmowy (lub taniszy) dostêp do ¿adszych ksi±g/komponentów za kturych dostanie/wypo¿yczenie, zwykli magowie musieli by p³aciæ , a tag¿e taniszy dostêp do szkolenia siê w inych klasach presti¿owych. <br />DO NOTKI PONI?EJ: tak chyba masz racjê przepraszm
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

wt lis 25, 2003 6:18 pm

<!--QuoteBegin-O.L.O+-->
O.L.O pisze:
<!--QuoteEBegin-->Uważam że magowie posiadający tę prastiżówke powini mieć darmowy (lub taniszy) dostęp do żadszych ksiąg/komponentów za kturych  dostanie/wypożyczenie, zwykli magowie musieli by płacić , a tagże taniszy dostęp do szkolenia się w inych klasach prestiżowych
<br />Czy nie wynika to z mojego poprzedniego postu? <br /> <br />BTW, wciąż czekam na propozycję umiejętności tej klasy.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pt gru 12, 2003 7:48 pm

OK, więc wstępna prozycja: <br />czary: co drugi poziom (czyli trzy awanse) <br />kostka: k4 <br />bab: jak u maga <br />dobre savy: will <br />wymagania: opłata (wysokość do ustalenia), możliwość rzucania czarów drugopoziomowych, 6 rang w dyplomacji, (czyli można wskoczyć na czwartym), atut czar pracowni <br /> <br />Umiejętności na poziomach: <br />1 Rezydent: atut Leadership (zyskuje go już na 4 lev), + 1 lev czarów <br />2 Laska Rezydenta: (magiczna laska z czarami sending, calm emotions, suggestion i unseen serwant) Premia: +2 dyplomacji i gather information + 1 premia do leadership <br />3 Mentor: (fallowers mogą mieć klasę adepta) + 1 lev czarów <br />4 Laska mentora: (magiczna laska z czarami ealge splendor, fly, rary memory enchanter i ...) Premia: +2 dyplomacji i gather information + 1 premia do leadership <br />5 Mistrz: (fallowers mogą mieć klasę adepta) +1 lev czarów <br /> <br />I teraz pytanie: czy pozostawić to klasą pięciopoziomową, czy zrobić 10 poz i dołożyć dopłaty ppieniężne, premię do CH, własną wieżę, umiejętności w stylu przysługa itd? +1 lev czarów <br /> <br />(Uaktualniono notkę zbiorczą) <br />OK, czekam na komentarze. Jak się wam podoba ta wersja Zrzeszonego?
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz sty 11, 2004 10:52 am

<!--QuoteBegin-Antara+-->
Antara pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />I teraz pytanie: czy pozostawiæ to klas± piêciopoziomow±, czy zrobiæ 10 poz i do³o¿yæ dop³aty ppieniê¿ne, premiê do CH, w³asn± wie¿ê, umiejêtno¶ci w stylu przys³uga itd? +1 lev czarów
<br /> <br />10 poziomów i to co napisa³e¶. Pomogê Ci jak bêdziesz chcia³.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

ndz sty 11, 2004 4:51 pm

Phobos: bardzo proszę, podaj swoją propozycję, ale napisz też co sądzisz o obecnej.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

czw sty 22, 2004 9:24 am

To, ¿e ka¿dy mag mia³by nale¿eæ do gildii jest dobrym pomys³em. Magia bowiem to niebezpieczna si³a i dobrze jest mieæ magów pod kontrol±. Za¶ ci, którzy do gildii nie przynale¿± ze wzglêdu na nielegalne praktyki (o ile takie s± w tym ¶wiecie) lub s± po prostu zwariowani, mogliby zostaæ usuwani przez specjaln± sekcjê inkwizytorów/zabójców czarodziejów.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw sty 22, 2004 12:49 pm

Opowiem troszkę o magach w Anurii (nasz Birthright)... może się przyda. <br /> <br />Każdy mag w cesarstwie zapraszany jest do przystąpienia do Kapituły z Sorcerion i złożenia Przysięgi. Nie ma przymusu, ale: <br />1. Mag z Kapituły ma dane przez cesarza prawo odmówić władcy któremu służy udziału w wojnie przeciw Anuireańczykom i nie może być na taką wojnę zmobilizowany <br />2. Każdy członek Kapituły dostaje amulet (róża wiatrów z S stylizowanym na smoka w środku i alegoriami 8 szkół magii dookoła), który dodaje +1 do skills społecznych <br />3. Być członkiem Kapituły opłaca się, bo mag zyskuje dostęp do zwojów po cenie "fabrycznej", ma oparcie w bractwie i możliwość awansu w nim, czyli korzystania z bibliotek, przedmiotów magicznych i skarbca <br />4. Jak ktoś się nie zgodzi, to i tak musi przestrzegać Przysięgi, bo zostanie wskazany inkwizycji <br /> <br />Przysięga jest prosta: <br />1. Zobowiązuję się do nieużywania następujących zaklęć: <br />a) demonologicznych i diabolicznych użyć: Gate, Trap the Soul, Planar Binding, Magic Jar, Lesser Planar Binding, Planar Ally, Lesser Planar Ally <br /> <br />B) nekromantycznych: Animate Dead, Control Undead, Create Undead <br /> <br />i wszelkich innych o podobnym działaniu <br /> <br />2. Doniosę inkwizycji o każdym zaobserwowanym przypadku wykorzystania ww. zaklęć. <br /> <br />------------------------------------------------------------------------------ <br /> <br />Inną ciekawostką Kapituły z Sorcerion jest "draft". Co roku, na ucztę po rozdaniu dyplomów zapraszani są dyplomaci z dziesiątek baronii, hrabstw i księstw Anurii. Proponują oni chętnym, młodym (poz. 3) magikom pracę u swoich seniorów. Wynagrodzenie to zwykle 120gp/m-c, kilka komnat na zamku, 3 konie, służąca, ochroniarz (Ftr5), leczenie magiczne i kilka przedmiotów magicznych jako narządzia pracy, a na poz. 10 możliwość awansu. Praca może być różna: <br />- w specnazie (magicy z ikrą) <br />- jako mag nadworny (nudna, codzienna siepanina tych samych dywinacji itp.) <br />- specjalne... jako szpieg itp. <br />Oczywiście bohaterowie graczy po skończeniu Sorcerion odrzucają podobne oferty i ruszają na szlak przygody. <br /> <br /> <br /> <br /><!--sizeo:9--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->ADVENTURE HOOK na poz 1-3: BG kończy Sorcerion. Tuż przed obroną magisterki i Próbami wśród studentów krążą pogłoski o świetnej posadzie oferowanej przez władcę z drugiego końca kontynentu... ale jest haczyk: ów władca nie wyśle na bal absolwentów swego dyplomaty, tylko chce zatrudnić tego magika, który jako pierwszy do niego dotrze... taki test zaradności. BG jest zainteresowany osobiści lub prosi go o pomoc jakiś Harry Poter, a potem już va banque odrzucają wszytkie inne oferty i za ostatnie pieniądze organizują podróż-wyścig, w której nie zabraknie podstępnych, bogatych konkurentów typu Draco Malfroy.<!--sizec--></span><!--/sizec-->

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości