Zrodzony z fantastyki

 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

Obowi±zki Mistrza gry

ndz lis 23, 2003 12:24 pm

Jakie sa wed³ug was obowiazki Mg? czy to on powinien np: chodziæ od domu do domu muwi±c "Choæ dzi¶ gramy" czy powinni robiæ to gracze? Czy to on powinien za³atwiaæ miejsca do gry czy grajacy?
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

ndz lis 23, 2003 12:33 pm

Tzn. powinienes uzgodnic w grupie dni i godziny, oraz u kogo. Najlepiej zrobiæ to na pocz±tku bo potem mog± wynikn±c ro¿ne nieporozumienia... <br />Ja (mG) powiedzialem graczom(wszyscy z osiedla), zeby np. o 16.50 zaczeli sie zbierac i zeby o 17 byli u mnie, w ten sposob ja siedze sobie w domku a oni siedz± na mrozie :razz:
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

ndz lis 23, 2003 1:24 pm

Je¿eli chodzi o nastêpne sesje powinien podaæ termin, uzgodniæ z graczami miejsce oraz formê kontaktu w przypadku zdarzeñ losowych utrudniajacych grê w umówionym terminie.
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

ndz lis 23, 2003 2:12 pm

My¶lê, ¿e najlepiej gdy gra siê przewaznie o tej samej porze w tym smym miejscu. Np. w ka¿d± sobotê o 10.00 (my tak robimy) a gdy komu¶ co¶ wypadnie to wtedy telefoniecznie lub normalnie powidamiamy wspó³graczy o ewentualnych zmianach.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Obowiązki Mistrza gry

ndz lis 23, 2003 2:55 pm

<!--QuoteBegin-DRACO+-->
DRACO pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jakie sa według was obowiazki Mg??
<br />Od kiedy to granie czy prowadzenie to OBOWI?ZEK? <br /><!--QuoteBegin-DRACO+-->
DRACO pisze:
<!--QuoteEBegin-->czy to on powinien np: chodzić od domu do domu muwiąc "Choć dziś gramy" czy powinni robić to gracze?
<br />Jasne, i zanoscić ich na ręakch na sesję. I jeszcze robić wszystko co mu każą... <br /><!--QuoteBegin-DRACO+-->
DRACO pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy to on powinien załatwiać miejsca do gry czy grajacy?
<br />A tak na poważnie. Cała grająca w RPG powinna decydować wspólnie. Kiedy kończymy grę, przestajemy być MP czy graczem i jestesmy kolegami - i każdą decyzję podejmuje się wspólnie!
 
Awatar użytkownika
Petra Bootmann
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 172
Rejestracja: śr mar 23, 2005 5:27 pm

ndz lis 23, 2003 7:55 pm

Wydaje mi się, że to MG jest odpowiedzialny za generalną organizację sesji. To do niego inni gracze się dopasowują, ale także do niego powinny spływać informacje typu "dziś nie mogę". Oczywiście najlepiej by było, gdyby funkcja organizacyjna MG była ograniczona do minimum.
 
Peruk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: wt lip 29, 2003 11:26 pm

ndz lis 23, 2003 8:03 pm

A ja zapytam <br /> <br />Jaka jest ró¿nica pomiêdzy umówieniem siê na piwo do knajpy, czy wyskok do kina od organizacji sesji? Na piwo i do kina umawiamy siê normalnie dzwoni±c do siebie i sprawdzaj±c kto mo¿e. Podajemy miejsce spotkania i ustalamy docelowy pub/kino. Nie rozumiem dalczego w takim razie nie mo¿na organizowac sesji w ten sam sposób???? <br /> <br />Zadaniem mistrza gry jest przygotowanie scenariusza, stawienie siê na sesji i poprowadzenie ww. scenariusza w sposób który zagwarantuje wszystkim dobr± zabawê KROPKA <br /> <br />Organizacja sesji spoczywa na wszystkich którzy chca sie dobrze bawiæ i którym zale¿y. <br /> <br />I tyle <br /> <br />Pozdrawiam <br />Peruk
 
Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob maja 31, 2003 2:26 am

pn lis 24, 2003 3:53 am

Ludzie przecież MG to taki sam uczestnik zabawy zwanej RPG jak każdy inny. Tylko zadanie do spełnienia ma inne. <br />Czemu to on ma cos oragnizowac, albo zamiast niego gracze???Organizacja sesji należy do wszystkich. Nie traktujcie MG gry jako kogoś wyjątkowego!!! <br />Mam wrażebnie, że niektóre osoby traktują RPG jak jakąś straszną prace w której MG jest dyrektorem, szefem itd. 8O <br />W życiu nie chiałbym mieć gracza ani MG który myślałby w ten sposób. <br />Straszne.... :roll:
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6447
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pn lis 24, 2003 12:38 pm

<!--QuoteBegin-Peruk+-->
Peruk pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jaka jest ró¿nica pomiêdzy umówieniem siê na piwo do knajpy, czy wyskok do kina od organizacji sesji? Na piwo i do kina umawiamy siê normalnie dzwoni±c do siebie i sprawdzaj±c kto mo¿e. Podajemy miejsce spotkania i ustalamy docelowy pub/kino. Nie rozumiem dalczego w takim razie nie mo¿na organizowac sesji w ten sam sposób???? <br /> <br />Zadaniem mistrza gry jest przygotowanie scenariusza, stawienie siê na sesji i poprowadzenie ww. scenariusza w sposób który zagwarantuje wszystkim dobr± zabawê KROPKA <br /> <br />Organizacja sesji spoczywa na wszystkich którzy chca sie dobrze bawiæ i którym zale¿y.
<br /> <br /> Przygotowanie wyj¶cia do kina czy pubu trwa piêæ minut - trzeba siê ubraæ i wzi±æ odpowiedni± ilo¶æ kasy - to tyle; przygotowanie sesji to dla wielu MG znacznie wiêcej roboty, a co za tym idzie - tak¿e czasu. <br /> <br /> Druga ró¿nica jest zasadniczo taka, ¿e je¿eli do kina czy na piwo nie pójdzie jeden czy kilku z regularnych uczestników takich eskapad, to nic nie szkodzi, natomiast je¿eli na sesji nie pojawi siê nawet jeden z graczy, to mo¿e siê ona posypaæ. W mojej karierze gracza kilkakronie zdarzy³o mi siê, ¿e brak zrozumienia w kwestii informowania uczestników gry powodowa³, ¿e nagle na sesji brakowa³o graczy ("Zenek, powiadomi³e¶ Jurka, ¿e dzisiaj gramy?" "Ja? A to nie Zdzisiek mia³ do niego zadzwoniæ?" A Jurek poinformowany na piêæ minut przed sesj±, albo ju¿ w trakcie jej trwania z ¿alem stwierdza³, ¿e ju¿ ma inne plany, i teraz jest za pó¼no, ¿eby wy³ga³ siê rodzinie z pielenia grz±dek.) Dlatego konieczne jest ustalenie jednej osoby odpowiedzialnej za informowanie wszystkich uczestników gry o planowanych sesjach, a MG jest do tego zadania najlepszy, jako ¿e w najwiêkszym stopniu mo¿e ingerowaæ w ¶wiat gry w celu uzasadnienia czasowej nieobecno¶ci jakiej¶ postaci (spowodowanej nieobecno¶ci± gracza na sesji), chocia¿ oczywi¶cie nic nie stoi na przeszkodzie, by funkcjê tê pe³ni³ który¶ z graczy (je¿eli sesje tocz± siê w mieszkaniu którego¶ z nich, to on by³by wówczas najlepiej predestynowany do pe³nienia tej funkcji). <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Peruk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: wt lip 29, 2003 11:26 pm

pn lis 24, 2003 1:57 pm

<!--QuoteBegin-Adam Wa¶kiewicz+-->
Adam Wa¶kiewicz pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br /> Przygotowanie wyj¶cia do kina czy pubu trwa piêæ minut - trzeba siê ubraæ i wzi±æ odpowiedni± ilo¶æ kasy - to tyle; przygotowanie sesji to dla wielu MG znacznie wiêcej roboty, a co za tym idzie - tak¿e czasu. <br /> <br /> <br />
<br /> <br />Toæ ja nie pisa³em ¿e MG ma siê zdecysowaæ w pi±tek o 22:30 ¿e co¶ porprowadzi w sobotê :mrgreen: . Przygotowanie scenariusza to inna bajka, a organizacja inna. <br /> <br />Nasza dru¿yna liczy 5-7 osób, w zale¿no¶ci od systemu.Nigdy nie zdarzy³o siê ¿eby kto¶ nie dotar³ na sesjê z powodu niedoinformowania. Wrêcz przeciwnie. Ok czwartku wieczorem dostajê 6,7 wiadomo¶ci na GG albo tyle samo telefonów. Aha. Dodam jeszcze ¿e gramy teraz w 4 ró¿ne systemy prowadzone przez ró¿nych ludzi naprzemiennie. To kto prowadzi w weekend tez nie podlega d³u¿szy debatom. <br /> <br />Nigdy nie by³o tez problemu kto co kupuje na sesjê (napoje, przegryzki, ¶wieczki itd.) <br /> <br />Nie wiem. Mo¿e kiedy gra siê d³u¿ej z t± sam± ekip± to poprostu jako¶ to samo wychodzi? :mrgreen: <br /> <br />Pomys³ z jedn± osob± koordynuj±c± ne jest mo¿e z³y. Trzba tylko wybraæ kogo¶ kto nie cierpi na chroniczny zapominalizm i nie powie po dwóch tygodniach "mam do¶æ dlaczego zawsze ja?" <br /> <br />Pozdrawiam <br />Peruk
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn lis 24, 2003 6:36 pm

.
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2023 11:13 am przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Alein_Atryda_III
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 24, 2003 9:43 am

wt lis 25, 2003 8:41 am

W mojej ekipie spotykamy siê w ka¿d± sobotê o 11. Oczywi¶cie mimo tego stwierdzenia i tak to jest tylko co druga sobota. Raz MP z³apa³a gor±czka(to ja? ups) i szybko porozsy³a³ SMSy do wszystkich graczy. Z dotarciem graczy nie ma problemów z wyj±tkiem pewnej pó³orczycy, ale to temat na inn± sesjê:) <br />Organizacja? Spotykamy siê u jednego z graczy bo ma du¿y i wygodny pokój, a jego rodzice siê nie czepiaj± nawet jak ha³asujemy(tym bardziej, ¿e ich nigdy nie ma). <br />Inny gracz zawsze na wszelki wypadek dzwoni do wszystkich wieczroem przed sesj± by siê upewniæ, ¿e wszyscy ¿yj± i nikt nie zapi³ siê w trupa... Ale je¶li sesji ma nie byæ to zwykle dowiadujemy siê ustnie(4/6 z nas chodzi do tej samej klasy) <br />Ja mam k³opot z g³owy i tylko muszê siê wyrobiæ ze scenariuszem co do tej pory k³opotu nie stanowi³o. <br /> <br />Umawianie siê na knajpke to naprawde inna sprawa chyba, ¿e istnieje ona tylko w ¶wiecie kreowanym przez MP:)
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

wt lis 25, 2003 9:11 am

<!--QuoteBegin-Peruk - forumowicz+-->
Peruk - forumowicz pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ja zapytam  <br /> <br />Jaka jest ró¿nica pomiêdzy umówieniem siê na piwo do knajpy, czy wyskok do kina od organizacji sesji?
<br /> <br />Sesja sprawia du¿o wiêcej przyjemno¶ci od zwyk³ego piwa czy dwóch w mi³ym gronie lub wyskoku do kina i to jest w³a¶nie ta zasadnicza ró¿nica, o któr± zapytujesz. <br /> <br />Mimo wszystko pamiêtaæ nale¿y o tym, ¿e to MG jest g³ównym ogniwem zabawy i o ile bez gracza sesja mo¿e siê odbyæ o tyle bez MG jest to niemo¿liwe, tym bardziej, ¿e jak mniemam to MG trzyma wszystkie podrêczniki i dodtaki do gry.
 
Peruk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: wt lip 29, 2003 11:26 pm

wt lis 25, 2003 12:16 pm

<!--QuoteBegin-Abaddon+-->
Abaddon pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Peruk - forumowicz+-->
Peruk - forumowicz pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ja zapytam  <br /> <br />Jaka jest ró¿nica pomiêdzy umówieniem siê na piwo do knajpy, czy wyskok do kina od organizacji sesji?
<br /> <br />Sesja sprawia du¿o wiêcej przyjemno¶ci od zwyk³ego piwa czy dwóch w mi³ym gronie lub wyskoku do kina i to jest w³a¶nie ta zasadnicza ró¿nica, o któr± zapytujesz. <br /> <br />
<br /> <br />Chyba mnie nie zrozumia³e¶. <br />Ja zapytujê o ró¿nicê w kontekscie tematu, czyli organizacji sesji. Nie jestem upo¶ledzony i nie trzeba mi t³umaczyc ¿e ¶nieg jest bia³y :) <br /> <br />Pozdrawiam <br />Peruk
 
samuraii__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 18, 2003 5:26 pm

wt lis 25, 2003 3:16 pm

Jak na mój gust to gracze powinni wydzwaniaæ do MG b³agaj±c o sesje... :evil: nie no ¿art, ale wydaje mi sie ze to gracze jak naprawde chca grac powinni siê nawzajem poinformowaæ: czyli MG dzwoni do jednego gracza a ten do reszty(no bo niby dlaczego tylko MG ma bulic za telefon.. 8) )
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

śr mar 03, 2004 9:53 pm

Ostatnio jeden gracz mnie bardzo zdenerwowa³ muwi±c mi tak: <br /> <br />Ja: [...] taaak a jakie s± wed³ug ciebie obowi±zki mistrza gry? <br /> <br />On: za³atwiæ miejsce do gry zadzwoniæ po graczy i poprowadzic ¶wietnie sesje <br /> <br />Ja: a twoje obowi±zki jako gracza to? <br /> <br />On: granie <br /> <br />Co wy na to? Wiem ¿e to nie miejsce na to ale co powinienem zrobiæ gdy jest to dobray gracz który zawsze muwi "ja moge nie graæ" i mu nie zale¿y. Jak go ukaraæ. Wiem ¿e powinienem znale¼æ innego gracza ale ¿e tak powiem reszta to paralityki z którymi sie nieda graæ. poradcie mi co¶
 
Xantos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 12:33 am

śr mar 03, 2004 10:04 pm

Coz..pogadaj, wytlumacz jakie sa zasady DnD i ze gracie w to a nie w chinczyka-powinno pomoc :razz:
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

śr mar 03, 2004 10:36 pm

Niestety nie. Nic nie dzia³a. on zachowuje siê jak komunista wie nie wie to i tak wie
 
Miedziak__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 12, 2004 10:57 pm

śr mar 03, 2004 10:58 pm

Draco dwa pomys³y na kare: <br />1.Daæ tymczasowego bana na :evil: <br />2.Uprzykrzyæ mu gre do czasu poprawy(zani¿anie rzutów itp.) <br /> <br />Co do g³ównego w±tku to jak dlamnie najlepsze jest takie co¶ ¿e kto¶ kto za³atwia lokal dzwoni do jednej osoby ta do drugiej. Druga do trzeciej. trzecia do czwartej itd... Poczym ostatnia do MG i mówi kto mo¿e a kto nie
 
Xantos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 12:33 am

czw mar 04, 2004 12:19 pm

Coz...obnizanie rzutow itp. do zly pomysl. Gosc bedzie sie wkurzal i tylko psul sesje. <br />Co do umawiania sie na sesje to poprostu umawiamy sie z MG kiedy nam pasuje i wszyscy przychoadza
 
Vh__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2003 9:38 pm

czw mar 04, 2004 4:05 pm

moi gracze wiedza np ze jak gramy dluzej to trzeba cos przyniesc na sesje, zeby sie napic czy cos zjesc w czasie sesji (zwykle ja prowadze, a nawet jak nie to sesje sa u mnie) i ze potem trzeba cos posprzatac <br />wiedza tez ze w czasie gry maja sie starac i jak juz smi nie umieja dobrze odegrac postaci to tak zebynie psuc innym zabawy
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

czw mar 04, 2004 8:32 pm

W naszym zespole ja jestem MG i ustalam ogólnie najczęściej po zakończeniu sesji kiedy jest następna, gdzie nie muszę bo gramy u mnie. W czasie od jednej do następnej dzwonię i/lub rozmawiam z graczami czy i kiedy im pasuje, oczywiście jeśli mi totalnie nie pasuje to nie gramy nawet jeśli im pasuje (niestety), chociaż to raczej gracze mają inne plany. <br />Na jedzenie się zrzucamy, jakieś inne płyny niż kawa, herbata we własnym zakresie. <br />Wolę sam ustalać termin i o nim informować, gdyż później nie ma problemów w postaci "ja nie wiedziałem" lub sesja "odbywa" się bez MG jeśli mi coś akurat nie pasuje.
 
IvaN_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn lut 16, 2004 2:11 pm

czw mar 04, 2004 9:17 pm

Z moj± dru¿yn± te¿ nie ma wiêkszego problemu, zawywa¿yli¶my ¿e termin pasuj±cy wszystki wypada w sobotê o 10 i tak siê zawsze zbieramy, w razie czego kontakt z ca³± (prawie) dru¿ynk± mam w szkole, wiêc w razie czego mam czas i mo¿liwo¶ci co¶ poza³atwiaæ <br /> <br />Pozdro <br />IvaN
 
embryo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 7:14 pm

sob mar 06, 2004 4:15 pm

U nas drogi Ivanie jest identycznieD <br />Sobota, godzina 10.00, a do kogo idziemy to zmawiamy siê w szkole, do ludzi z poza szko³y dzwoni±c z ustalonym miejscem i terminem. <br />Oczywi¶cie ustalone jest równie¿ kto prowadzi i do czego 8)
 
BajMic__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt lut 10, 2004 9:43 pm

wt mar 09, 2004 7:09 pm

Co do problemu z zapyzia³ym graczem, to najlepiej najpierw strzeliæ tak± sesjê, na której z³oto i PD sypie siê gêsto, bohaterowie zdobywaj± s³awê itp. To bardzo go zachêci. A kiedy bêdzie widaæ, ¿e mu siê podoba i bêdzie pyta³ o nastêpny raz- nale¿y takiego ignorowaæ. Teraz niech sam chodzi za swoim MP. Taka zamiana ról. Czasem dzia³a :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości