Zrodzony z fantastyki

 
Mordoran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 8:55 pm

śr lis 26, 2003 6:04 pm

Po pierwsze mo¿esz wykonywaæ gesty (jesli czar ich potrzebuje) <br />Po drugie mozesz siêgaæ go kieszeni po "komponenty" <br />Po trzecie pomys³ na nazwy ³aciñskie jest dobry (je¶li kto¶ zna ³acinê, ale zawsze mo¿na wyko¿ystaæ inny jêzyk)
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr lis 26, 2003 6:11 pm

Może odrobinę nie na temat i z pominięciem faktu, że magowie bywają różni... <br />Ale esencja magowatości w wydaniu fantastycznym to systemik zapewne Wam znany, a mianowicie Ars Magica...czasu nie mam za wiele a jako, że "typologia" magów to temat-rzeka, pozwolę sobie tylko zamieścić link do stronki, z której można wydobyć multum pomysłów: <br /> <br />http://szafir.univ.szczecin.pl/~slaanesh/ArsMagica/
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

sob lis 29, 2003 5:49 pm

Nasz MG nie bierze pod uwage dok³adnego opisywania czarów, jego opisy(jak mo¿na to tak nazwaæ) wygladaj± mniej wiêcej tak: <br />Ja - rzucam Lightning Bolt <br />MG - "Dobra, z koñcow twoich palców wylatuje b³yskawica, widzisz jak przeciwnik próbuje unikn±æ czru(potajemny rzut na Refleks), niestety nieudaje mu sie, blyskawica przechodzi po jego ciele.... <br />...Zadaj±c mu odpowiednie obrarzenia. I tak to wygl±da, raczej nic nadzwyczajnego.
 
Nethar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 03, 2003 1:28 pm

śr gru 03, 2003 1:51 pm

Witam , jako ze jestem nowy to na wstêpie ... <br /> <br />Mówicie gesty i inkantacje... <br /> <br />ale czy zastanowili¶cie sie chwilke nad tzw. gramatyk± takiej inkantacji.. co¶ co odru¿nia czar 1 poziomu od np 5 poziomu... <br /> <br />co¶ co kazdy mag na pierwszy "rzut oka" rozpoznaje... <br /> <br />np. pocz±tkuj±cy mag ma na tyle wiedzy zeby poznac czy czar jest 1 czy te¿ 10 stopnia na postawie pierwszego cz³ona czaru czyli idzmiey dalej <br />np. czar ogniowa strza³a dajmy na to bêd±cy on 1 poziomowym czarem przedstawia³ by sienastepuj±co <br /> <br />IN - przyk³adowe s³owo kluczowe do 1 poziomowych zaklêc <br />FLATH - dajmy na to ze bedzie to ogieñ <br />ARET- strza³a... <br /> <br />czyli formu³a czaru przedstawia³aby sie nastêpuj±co <br /> <br />IN FLATH ARET - i mamy gotowy czar <br /> <br />tak samo do gestów trzeba opracowaæ podtawowy gest poziomój±cy czary czyli dajmy na to <br />1 poziomowe zaklêcie bedzie sie zaczyna³o od skrzyzowanych pwóch przednich palców prawej d³oni... <br /> <br /> <br />zaznaczyæ trzeba, ¿e im bardziej skomplikowane zaklêcie tym sie trzeba bedzie bardziej nagimnastykowac palcami i d³oñmi... <br /> <br /> <br />p.s. <br />po³amcie palce Magowi zobaczymy czy sobie poczaruje wtedy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

S³owa zaklêæ

ndz sty 11, 2004 6:04 pm

Czy kto¶ sie kiedy¶ zastanawia³ jak np. brzmi zaklêcie ?wiat³a, czy Roju Meteorytów?? Ten drugi w ksiêdze maga zajmuje (je¶li siê nie myle) 9-10 stron, czyli ca³kiem sporo. Podajcie wasze pomysly zaklêæ, a raczej ich s³owa. <br />Moje zaklêcia wykorzystuj± nazwy bogów z ró¿nych mitologii lub bo¿ków ¿ywio³ów........i bêd± w jêzyku angielskim :wink: : <br />Lightning Bolt - Thu who is the God of Thunder, Thor - borrow me your power to punish this foe befor me - Lightning Bolt. <br />Gust of Wind - Sylph, let the wind gather in my hand. <br />Time Stop - Time, the eternal hole of past, present and future, distupt the dimentional distortion and let Time rest - Time Stop. <br /> <br />Wiêcej mi sie nie chce mysleæ, wielkie brawa dla tych którzy ukladali zaklecia maj±ce 10 stron :) .
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

ndz sty 11, 2004 6:10 pm

Zaklecia w ksiedze magow maja po klka stron bo jest tam zapisana cala formula czaru a nie tylko inkantancja. <br />I dlaczego miala by byc ona po angielsku?? To jest niby jezyk tajemny magiczny??? <br /> <br />a tak na marginesie ..ten temat juz sie kiedys gdzies tu przewija³ tylko moja stara pamiec juz mnie zawodzi.....
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

ndz sty 11, 2004 6:18 pm

<!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<!--QuoteEBegin-->I dlaczego miala by byc ona po angielsku?? To jest niby jezyk tajemny magiczny???
<br /> <br />Napisalem po angielsku bo po Drakoniku nie potrafie :wink: A powarznie, angielski fonetycznie podoba mi siê bardziej ni¿ polski. Nie napisa³em, ¿eby koniecznie pisaæ zakêcia po angielsku, je¶li kto¶ zechce mo¿e pisaæ po polsku, a nawet po ³acinie, jêzyk jest dowolny.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

ndz sty 11, 2004 6:24 pm

Trochê masz tam b³êdów :wink: <br /> <br />Ja akurat uwa¿am, ¿e "triggery" werbalne wiêkszo¶ci zaklêæ powinny byæ krótkie, symboliczne. Gdyby ka¿dy mag wypowiada³ nawet przy tych prostszych czarach patetyczne inwokacje, skoñczy³by szybko na ostrzu miecza, jako, ¿e na to nie ma po prostu czasu. <br /> <br />W mojej kampanii stosujê w³a¶ciwie (o ile w ogóle o tym wspominam) komponenty modu³owe, wzorem gry komputerowej sprzed kilku lat, Ultima IX: Ascension. Jest tam gar¶æ s³ów-symboli, które mo¿na ³±czyæ w czary, np. Corp = ¶mieræ, Tym = Czas, Lor = ¶wiat³o. <br /> <br />Przyk³adowe zaklêcie: Vas Flam Hur (wielki/p³omieñ/wiatr) = Kula Ognia albo An Tym (negacja/czas) = Zatrzymanie Czasu. <br /> <br />Jest to o tyle fajne, ¿e modu³ów jest zaledwie 26, a w³a¶ciwie mo¿na je po³±czyæ w dowolny czar. Czarów w D&D jest wprawdzie ca³a masa i mo¿e siê zdarzyæ, ¿e formu³a werbalna niekiedy bêdzie siê pokrywaæ, ale przecie¿ dochodz± jeszcze charakterystyczne gesty i ewentualne sk³adniki materialne.
 
shad0w
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 25, 2003 6:34 pm

ndz sty 11, 2004 6:32 pm

To jest ca³kiem fajny patent. Mo¿e zastosuje go u siebie. Darius je¶li mo¿esz wypisz te wszystkie komponenty werbalne, bo jak sam siê zbiorê za wymy¶lanie, to bêdzie tego albo 50, albo zapomnê o po³owie.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

ndz sty 11, 2004 6:34 pm

Proponujê ten temat po³±czyæ z TYM... <br /> <br /><!--coloro:brown--><span style="color:brown"><!--/coloro-->Zrobione... Aragathor<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pn sty 12, 2004 7:01 pm

<!--QuoteBegin-shad0w+-->
shad0w pisze:
<!--QuoteEBegin-->To jest ca³kiem fajny patent. Mo¿e zastosuje go u siebie. Darius je¶li mo¿esz wypisz te wszystkie komponenty werbalne, bo jak sam siê zbiorê za wymy¶lanie, to bêdzie tego albo 50, albo zapomnê o po³owie.
<br /> <br />Publikowanie tej b±d¼ co b±d¼ czê¶ci instrukcji do gry Ultima IX by³oby raczej naruszeniem praw autorskich.
 
Valdur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 12:02 pm

wt lut 10, 2004 9:18 pm

W zamerzch³ych czasach, kiedy gra³em z kumplami w erpega bez zasad, Harry mój mistrz gry wymy¶li³ takie co¶, ¿e aby rzuciæ jaki¶ czar, nale¿y co¶ zrymowaæ np Hatep Patah, Hatep Patah, niech goblina trza¶nie krata. <br />Teraz jest tak <br />Gracz. Rzucam magiczny pocisk <br />MG.No to rzucaj <br />albo co¶ takiego <br />MG. b¼dzium, posz³o w was to a to <br />ale najlepsze jest to, kiedy "czujemy na sobie wró¿enie" kiedy nas poszukiwano, z powodu szarego slaada który nas wrobi³ w morderstwo.
 
Tantal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 1:58 am

sob mar 13, 2004 5:33 pm

Hmmm ... u mnie to jest tak ¿e poprostu muwie ¿ucam kule ognia i tyle ... ale nasz MG chce zmienic to tak ze musimy stworzyc s³owa magiczne i wypowiadac je za kazdym razem przy tworzenia spella ( tak ¿eby gracze musieli cos przygotowywac ) ...
 
MrSatan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:52 am

Wokalizacja czarów

czw lis 25, 2004 1:02 am

Chcia³bym poruszyæ jeden z nurtuj±cych mnie tematów. Mam nadzieje ze nie znalazl sie on juz na forum. A mianowicie jak to jest z wokalizacja czaru? A dokladnie... co w momencie rzucania czarow mag wypowiada? Zastanawiam sie czy istnieja jakies oficjalne zrodla podajace tresc wypowiadanych zaklec. Bo jak dotad z mych skromnych zrodel wynika ze czegos takiego nie ma. A jesli nie, mozna pokusic sie o stworzenie "jezyka magii" dotyczacego rzucania zaklec. Co o tym sadzicie?
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

czw lis 25, 2004 8:37 am

Ja to fabularnie rozgrywa³em zawsze patrz±c na czas rzucania oraz zale¿nie od klimatu. Je¶li czas pozwala³ to postaæ rzucaj±c np.: Burning Hands wo³a³a "P³oñ". Je¶li natomiast zaklêcie by³o dziwniejsze i bardziej skomplikowane to zaklêcie raczej brzmia³oby jak dziwny jêzyk. Na przyk³ad: Hort! Axoretus! Gamofaxium!
Podoba³y mi siê te¿ na forum wielokrotnie cytowane przyk³ady rymowanych zaklêæ. To te¿ ³adnie ubarwia grê.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

czw kwie 28, 2005 9:50 am

Uważam, że zawsze znajdzie się czas na okrzyki typu "Płoń" bądź "Giń". Coś takiego podczas rozgrywania walki znacznie urozmaici monotonne rzucanie tysiącem kostek.
W przypadku żadszego stosowania czarów mamrotanie pod nosem niezrozumiałych słów bądź też głośna inkantacja jest jak najbardziej na miejscu.
Natomiast rymowane zaklęcia zostawiłbym szamanom, wiedźmom oraz innym wioskowym magikom. Szanujący się mag nigdy nie zniży się do tego poziomu.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw kwie 28, 2005 5:37 pm

Właśnie wpadłem na taki, może nieco głupi pomysł. W każdym razie do oceny :D. Co sądzicie o tym, że czarodzieje mówią jakieś skoplikowane, obce, pseudołaciński słowa, a zaklinacze takie typu giń, płoń itp.? Oczywiście nie zawsze, ale dla jakichś prostszych czarów Tak mi się zapomyślało :wink: .
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

czw kwie 28, 2005 5:51 pm

Czarodzieje rzucając czary powini powtarzać tą samą formułke przy rzucaniu tych samych czarów, a zaklinacze uzywaja róznych formułek dla tego samego czaru (kierują się intuicją).
Razczej powinny to byc słowa w jakimś niezrozumiałym dla większości języku. Jakiś język skandynawski, arabski. :D Co do słowa giń to chyba jest taki czar "słowo mocy -giń" :P
 
Awatar użytkownika
Anomer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: sob lip 16, 2005 10:11 pm

czw kwie 28, 2005 5:53 pm

A może skorzystać z książek DragonLance? Tam jest sporo ciekawych inkantacji + język magii. Na przykład:
shirak-światło,
dulak-ciemność, albo:
Uh, Lunitari's idish, shirak, damen du!- Och, na Lunitari, światło, niech cie szlag!
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

czw kwie 28, 2005 5:57 pm

Moje opinie i przypuszczenia w tej sprawie (dla FR):

A. Wtajemniczeñ:
1. Bardowie: Podczas rzucania czarów ¶piewaj± b±d¼ recytuj± melodyjne wiersze. Stosunkowo czêsto u¿ywaj± przy tym jêzyka smoczego, trochê rzadziej elfiego i ojczystego.
2. Czarodzieje: Nie ¶piewaj±, tylko wymawiaj± kolejne s³owa zaklêcia. Nie musz± byæ rymowane. Brzmi± zazwyczaj posêpnie, przepe³nione moc±. Bardzo czêsto u¿ywaj± do rzucania zaklêæ jêzyka smoczego.
3. Zaklinacze: Tak samo jak czarodzieje, aczkolwiek nie musz± tak sztywno trzymaæ siê tre¶ci zaklêcia (ale powinny byæ ogólna zgodno¶æ).

B. Objawieñ:
1. Druidzi: Wymawiaj± s³owa zaklêcia niczym modlitwê, aczkolwiek ró¿ni± siê one od kap³añskich, gdy¿ maj± czêsto wplecione elementy powi±zane z natur±. Jêzyk: najczê¶ciej druidzki, czêsto te¿ le¶ny.
2. Kap³ani: Tak jak druidzi, ale bez elementów "naturalnych". Jêzky: dowolny, najczê¶ciej ojczysty, niebiañski, otch³anny lub piekielny.
3. Paladyni: Tak samo jak kap³ani.
4. Tropiciele: Tak samo jak druidzi, aczkolwiek czêsto wymawiaj± zaklêcia tak¿e w ojczystym jêzyku.

Podsumowuj±c: Teksty zaklêæ prawdopodobnie czêsto s± zbyt skomplikowane, by improwizowaæ je na sesji. Wszak¿e magowie na ich poznawanie maj± wiele lat. Mimo to czê¶æ czarów ma stosunkowo prost± puentê, któr± mo¿na wymówiæ na sesji, np.: "bla bla bla GIñ!"; "bla bla bla ¦LEPNIJ!"; "bla bla bla WZYWAM CIê!". Nale¿y te¿ pamiêtaæ, i¿ wymawiaj±c zaklêcia czarownicy objawieñ maj± tendencjê do dodawania stosunkowo "niepotrzebnych s³ów", np. "O wielki panie ciemno¶ci... bla bla bla".


Edit:<!--QuoteBegin-Anomer+-->
Anomer pisze:
<!--QuoteEBegin-->A mo¿e skorzystaæ z ksi±¿ek DragonLance? Tam jest sporo ciekawych inkantacji + jêzyk magii

Jêzyk magii? Nie s³ysza³em o czym¶ takim. To jest tylko wynalazek pod Dragonlance? Bo w FR nie ma chyba sztywnie wyznaczonego jêzyka w którym mo¿na rzucaæ czary. Oczywi¶cie najlepszy jest do tego smoczy, ale w innych te¿ powinno wszystko dobrze dzia³aæ... mo¿e poza wspólnym, bo jest to dosyæ "uproszczony" i "pospolity" jêzyk.
 
Awatar użytkownika
Amoen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 246
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:25 pm

czw kwie 28, 2005 6:03 pm

Ułożyć wierszyk i przetłumaczyć na elfi. To jest niezły sposób.

Do notki poniżej: Ale ładnie brzmi chociaż :) , a rymowanej pieśni dla barda to bez bicia się przyznam nie układałem.
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

czw kwie 28, 2005 6:11 pm

Ale takie t³umaczonko prawdopodobnie nie bêdzie rymowaæ siê w elfim ;). To po co uk³adaæ wierszyk? Wystarczy zwyk³y tekst.

A je¶li ten czar to dla barda, to trzeba uk³adaæ od razu po elfiemu co by rymy by³y. Choæ niby niektóre pie¶ni nie s± rymowane... tylko za¶piewaj ³adnie taki nierymowany elficki tekst.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

sob kwie 30, 2005 1:20 pm

Myślę, że tłumaczenia na elficki powinniśmy zostawić tylko i wyłącznie zapaleńcom - specjalistom. Ktoś kto spróbuje to zrobić "dorywczo" sprawi więcej szkody niż pożytku (jeśli oczywiście zależy mu na dokładnym tłumaczeniu; jeśli nie to równie dobrze może jakiś bełkot zastosować).
Poza tym dobrze jest się stosować do starej, dobrej, stwierdzonej zasady: po co utrudniać sobie życie.
 
Dragonnec__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 4:09 pm

"Prawdziwe" inkantacje czarów

sob gru 03, 2005 6:54 pm

Cze¶æ wszystkim,

Z góry przepraszam, je¿eli istenieje ju¿ taki temat, jednak¿e nic nie znalaz³em w wyszukiwarce.

Ostatnimi czasy zaciekawi³o mnie urzeczywistnianie gry. Szczególnie przyci±gnê³y mnie inkantacje, które gracz móg³by(tudzie¿ powinien) wypowiadaæ w rzeczywisto¶ci, by rzuciæ zaklêcie.
Tj. zamiast deklarowaæ "rzucam TO i TAMTO", wypowiada "magiczn±" regu³kê ustalon± z MG przed sesj±. Wydaje mi siê, ¿e by³oby to bardzo klimatyczne(a co dopiero, gdyby regu³ka zosta³a zapomniana przez gracza ;)).

Przyk³adem mo¿e byæ Tibia(MMORPG), w której by stworzyæ rune(czyli czar) trzeba wpisaæ odpowiedni± formu³kê i tak po wpisaniu "Adori Gran" rzucamy Heavy Magic Missile etc.

Czy zna kto¶ mo¿e jakie¶ zorganizowane publikacje inkantacji, tudzie¿ ma w³asne pomys³y na wdro¿enie powy¿szego mechanizmu do gry?

Pozdrawiam
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

sob gru 03, 2005 6:57 pm

1. Inkantacje zaklęć są bardzo złożonymi formułami, które czardzieje uczą się latami
2. Po prostu zamiast "rzucam kulę ognia tu i tu" będzie: "rzucam akaso mortis tu i tu"
3. Może wyniknąć z tego wiele nieporozumień i oczywiście zmuszasz graczy du oczenia nię bezsensownych regułek

Ma moje to chybiony pomysł, ale to tylko moje zdanie
Pozdro
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

sob gru 03, 2005 7:28 pm

De gustibus...
Proponuję łacinę (choć to się może kojarzyć z Potterem i/lub okultyzmem), własną twórczośc lub radosny pomysł pewnego mojego niegdysiejszego MG - piszemy po niemiecku mniej więcej co zaklęcie ma robić, przepisujemy to od tyłu, ew. dodajemy więcej samogłosek i spacji... i mamy inkantację. :D

BTW - co rozumiesz przez "urzeczywistneinie gry"? LARP?
 
Dragonnec__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 4:09 pm

sob gru 03, 2005 7:42 pm

<!--QuoteBegin-Eri+-->
Eri pisze:
<!--QuoteEBegin-->BTW - co rozumiesz przez "urzeczywistneinie gry"? LARP?


Hmm... raczej klimat :)

A co do ³aciny- to chyba bêdzie najlepsze rozwi±zanie...
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

sob gru 03, 2005 7:49 pm

Ca³kowicie zgadzam sie z Xelosem... pomys³ ten jest trochê chybiony. Przecie¿ w tej grze chodzi o zabawê... a musz±c siê uczyæ inkantacji mia³bym wra¿eniê, ¿e muszê i¶æ do szko³y. Pozatym mag sta³by siê strasznie g³upi± postaci±. Znik³ by zupe³nie. Wszysty woleli by zagraæ wojem, czy barbem, ¿eby siê dobrze pobawiæ a nie uczyæ jaki¶ inkantancji.
pozdro
Ryanik
 
Szatek__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 20, 2005 9:31 am

sob gru 03, 2005 8:59 pm

U nas to siê czasami sprawdza. Ale nie uczymy siê tego na pamiec przed sesj±, a poprostu wypowiadamy jakas napisana w notatkach inkantacjê (obojêtnie jak±). Kilmat jest, choæ czasami wychodzi jak w NWN - Uno, solero, sa³atka. Najczê¶ciej stosujemy ³acinê. I co najwa¿niejsze magia wtajemniczeñ ró¿ni siê od tej obiawieñ i tu te¿ nale¿y o niej pamiêtaæ.

Pozdrawiam, Szatek
 
BarlogMetallium
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: wt lis 01, 2005 6:27 pm

sob gru 03, 2005 9:12 pm

U mnie zykle odpuszczamy (a w³a¶ciwie ja graczom, a gracze sobie) inkantacje, choæ czasami wrto siê povbawiæ. Szczególnie np. jak wróg zostaje przez ciebie ob³o¿ony kl±tw± albo geasem, wtedy inkantacja w dowolnym znanym graczowi jêzyku, wymieniaj±ca , jakash to kl±twa spotyka wroga. Czasami dru¿ynowy Tropiciel we¼mie jako zaklêcie jaki¶ fajny cytacik, albo gracza zdziwi± siê, gdy to samo zrobi MP (ja :D ). Ogólnie u mnie u¿ywanie inkantacji nie jest potrzebne, a jak ju¿, to jaka¶ wymy¶lona na poczekaniu/w wolnej chwili, po to, by siê trochu w postaæ wczuæ.

Pozdrawiam,
Barlog Metallium

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości