Zrodzony z fantastyki

 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr gru 17, 2003 9:12 pm

Nie by³o mnie kilka godzin, a tu ju¿ tyle do odpowiadania. Hmmm... No, dobra. Zaczynamy. <br /> <br />Pretor/Cenzor -> Witamy! Bierzesz elfy, o.k.? <br /> <br />Wa¿ne sprawy do wszystkich -> Zmieni³em nieco spis zajêæ. Silverwolf bierze kreatury, a jego elfy dostaje (patrz wy¿ej) Pretor/Cenzor. <br /> <br />Ksiêga ma byæ uniwersalna, t.j. do wszystkich ¶wiatów. Ma byæ przydatna ka¿demu, niezale¿nie czy prowadzi w FR, GH, czy w ¶wiecie autorskim. Miêdzy innymi dlatego, ¿e o wy¿ej wymienionych nie mam zbyt du¿ego pojêcia. <br /> <br />I rzeczywi¶cie proszê o niepisanie wiêcej notek w stylu: "Bierum co¶ tam i co¶ tam. Nie wychodzi mi winc idem po to do sklepu, albo do elfa". Nie wnosz± one nic nowego, ani ciekawego, a wrêcz przeszkadzaj±. <br /> <br />Aprpopos pisania: Osk! Ca³kiem nie¼le i w ca³kiem dobrym stylu ten twój tekst. Cytat na pocz±tku jako wstêp, podzia³ na klasy, spis potraw. Jeszcze napisaæ trochê, wiêcej waln±æ ze trzy przepisy ciekawszych potraw, ogólnie rozwin±æ i ca³kiem, ca³kiem. Potem trzeba bêdzie wszystkie teksty zespoliæ w jedn± ca³o¶æ i powstaje niez³a ksi±¿eczka. <br /> <br />Jeszcze jedno, a mianowicie obrazki. Mam pewn± koncepcjê, co do ok³adki. Kilku go¶ci siedzi z porz±dnymi kawa³kami miêsa i kuflami piwa w d³oniach. Siedz± oni w jakiej¶ karczmie i s± widocznie uradowani. Proponujê szatê graficzn± zbli¿on± do tej z oficjalnych podrêczników Wizardowskich. <br /> <br />To tyle, co do ok³adki. A reszta. Czy jest kto¶, kto naprawdê ³adnie rysuje? My¶lê, ¿e bêdzie to ksiêga czarno-bia³a, a w³a¶ciwie w odcieniach szaro¶ci. Co wy na to? Czy zg³asza siê kto¶ na ochotnika do rysowania. Je¶li tak, to proszê og³osiæ to na tym forum i wys³aæ mi maila ( [email protected] ) z jakim¶ przyk³adowym obrazkiem. Najlepiej w konwencji jedzeniowej. <br /> <br />To na razie tyle. Coraz wiêcej z tym roboty, ale trzymajcie siê. Rada ode mnie na dzi¶: "W pracy pomaga jedzenie".
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

śr gru 17, 2003 9:14 pm

Robimy w ten sposób: w sobotê o godzinie 18 spotkani na czacie forumowymJe¿eli komu¶ nie pasuje dzieñ lub godzina niech zaproponuje inn±.NA tym koniec wszystko zostanie ustalone na czacie je¿eli kogo¶ nie bêdzie a nie poinformuje o tym Pharaza b±d¼ kogo¶ innego kto bierze udzia³ w projekcie, [/b]ODPADA Z PROJEKTU mam nadziejê ¿e dotar³o. <br /> <br />Dodane po chwili: Paharaz mnie uprzedzi³ ale spotkanie dalej obowi±zuje.Je¿eli nie damy tu jakie¶dyscypliny to ca³y projekt we¼mie w ³eb a tego by¶my nie chcieli.(Notka nie dotyczy Ysabell która ostatnio rzadko bywa na forum)
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr gru 17, 2003 9:18 pm

Popieram. Je¶li co¶ siê zmieni - dam znaæ. <br /> <br />Na tym spotkaniu ustalimy wszystko dok³adnie, a te¿, jak my¶lê, hierarchiê wa¿no¶ci. Przygotujcie ju¿ próbki tekstów. <br /> <br />Pamiêtajcie ! Spotkanie Wielkich Kucharzy w sobotê (20 grudnia b.r.), o godz. 18:00, na czacie forumowym. <br /> <br />Proszê te¿ przejrzeæ notkê wy¿ej.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

śr gru 17, 2003 9:40 pm

Fakt, na forum bywam głównie wieczorem po zajęciach. <br />Niestety w sobotę będę miała uroczystość rodzinną i mnie nie będzie, ale to chyba nie szkodzi, bo ja zajmować się będę korektą i wszelkie formy współpracy soą dla mnie dobre, jeśli tylko dostanę tekst, który mam sprawdzać. <br />Dajcie znać co ustalicie. <br />Ys.
 
Ryfek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: wt paź 15, 2002 3:11 pm

śr gru 17, 2003 9:42 pm

Trochê siê zastanawia³em, jak mog³aby taka ksiêga wygl±daæ i uwa¿am, ¿e powinna byæ podzielona na kilka czê¶ci tematycznych. To tylko lu¼ne propozycje ale mo¿e oka¿± siê pomocne... <br /> <br />1. Oczywi¶cie rozdzia³ po¶wiêcony potrawom wszelakiego rodzaju-tutaj mo¿na podzieliæ wszystko na jad³ospisy dostêpne w ró¿nych miejscach (np. w przydro¿nym zaje¼dzie, w krasnoludzkiej tawernie, nizio³czej karczmie, czy na ksi±¿êcym dworze). Mo¿na te¿ pokusiæ siê o szczegó³owy opis i sposób przygotowanie najatrakcyjniejszych i najsmaczniejszych potraw z danego jad³ospisu, bo nie wiem czy warto podawaæ przepis na np. kaszê ze skwarkami :wink:. Do jad³ospisu mo¿e te¿ byæ do³±czony cennik, ST na przygotowanie itp. :mrgreen:, aby MG mia³ u³atwione zadanie na sesji. <br />2. Rozdzia³ opisuj±cy ró¿nego rodzaju mniej lub bardziej magiczne przedmioty do wykorzystania w kuchni. Mam tutaj na my¶li np. naczynia wykrywaj±ce trucizny, gnomie roboty kuchenne :wink:, magiczne ksiêgi kucharskie serwuj±ce przepisy na ka¿d± okazjê, itp. Mo¿na siê zastanawiaæ, jak w ¶wiecie fantazy mo¿na jeszcze wykorzystaæ magiê w ¿yciu codziennym. <br />3. Mo¿e jakie¶ klasy presti¿owe, pomys³y na NPC itp.? <br /> <br />Na koniec jeszcze jedno pytanie. Jaki system miar i wag bêdzie przyjêty, bo mo¿e warto trochê stylizowaæ przepisy na modê niegdysiejsz±? 250 ml nie pasuje mi zbytnio... <br /> <br />Pozdrawiam :wink:
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

śr gru 17, 2003 9:53 pm

Bêd± to raczej miar na "oko". 250ml=1/4 szklanki.Raczej w tym stylu.Dok³adne info zostanie zamieszczone po spotkaniu i uzgodnieniu szczegó³ów.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

śr gru 17, 2003 10:23 pm

.
Ostatnio zmieniony sob sie 05, 2023 10:31 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

czw gru 18, 2003 4:54 pm

<!--QuoteBegin-Rincewind+-->
Rincewind pisze:
<!--QuoteEBegin-->Będą to raczej miar na "oko". 250ml=1/4 szklanki <br />
<br />Rince, zali to jesteś jakowymś gigantem, że takich szklanek w domu używasz? <br />1 (tradycyjna) szklanka=200 ml.
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 5:42 pm

Wiele osób napisa³o mi na PW, ¿e prawdobodobnie nie zjawi± siê na spotkaniu. W takim razie proszê o podanie innej pory lub formy spotkania. <br /> <br />Proponujê równie¿ uwzglêdniæ w Ksiêdze co¶ dla mi³o¶ników gry na planszy, a wiêc plany i opisy miejsc takich jak karczma, czy spichrz. Pojawi³a siê te¿ propozycja magicznych narzêdzi kuchennych. Ja od siebie dodam, i¿ mo¿na by równie¿ daæ co¶ o magicznych lub posiadaj±cych ciekawe w³a¶ciwo¶ci sk³adnikach spo¿ywczych.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw gru 18, 2003 5:50 pm

Proponuje kontakt przez PW <br />Prosto i przyjemnie i nikt nie ma pretensji, ¿e go nie by³o. <br />Tak posta³a grupa Sileward.
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 5:53 pm

Ju¿ wolê po prostu na forum. Mam do¶æ zawalonej skrzynki, a wszystkich wiadomo¶ci nie mogê kasowaæ.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

czw gru 18, 2003 6:21 pm

Przepis wielkiej ¿aby: <br /> <br />"Ludzkie udka" <br /> <br />1.Znale¼æ cz³owieka <br />2.na³apaæ much <br />3.polaæ sosem udka cz³owieka <br />4.przyczepiæ muchy do sosu na udkach cz³owieka <br />5.wstawiæ udka na grill (najlepiej odci±æ je od cz³owieka ale nie jest to konieczne) <br />6.gdy sie upiek± zje¶æ <br />7.na koñcu mo¿na jeszcze cz³owiekowi zrobiæ sekcje ale to nie ma nic wspólnego z przepisem <br /> <br />-i tak trzymaj ¿abo!! <br />-tak!! I uwa¿aj na bociany!!
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

czw gru 18, 2003 6:24 pm

Drogi Pharz'gil i Wy drodzy koledzy kucharze.Czy aby nie porywamy siê z motyk± na s³oñce?Nie za du¿ó rzeczy naraz?Poczekajmy do soboty a¿ ka¿dy na froum zamie¶ci próbke w³asnych umiejêtno¶ci.Wtedy ocenimy wszytko i ewentualnie pomy¶limy o reszcie ksiazki.Narazie ka¿dy z Nas ma zajêcie.Jak to Devik napisa³
jak co¶ jest do wszystkiego, to jest do niczego
<br />Wiêc trzeba siê skoncentrowaæ na jednym ¶wiecie i koniec kropka.Paroponujê FR a wy? <br /> <br />Do notki poni¿ej SiM wola³bym raczej ¿eby tak ksiêga by³a oryginalna a nie przeróbk± Mak³owicza.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw gru 18, 2003 6:26 pm

Ostatnio wspomnia³em, ¿e nasza ksiêga mo¿e byæ napisana przez podró¿nika... <br />A co by¶cie powiedzieli na fantasy version of.... <br />Mak³owicz?? <br /> <br />Oczywi¶cie ten ma³y, pulchny krakus zosta³by zast±piony przez jak±s rasê (gnom/nizio³ek) i mia³by co¶ wspólnego z walk± <br /> <br />Co wy na to?? <br /> <br />Rozdzia³y by³by zatytuowane jak w jego programie: <br /> <br />"Wêdrówka 13: Orczy smak"
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

czw gru 18, 2003 6:27 pm

Tak FR jest najlepszy, najfajniejszy no i chyba najpopularniejszy :mrgreen:
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw gru 18, 2003 6:28 pm

Ich bin der Lamer: <br /> <br />Was ist FR?? <br /> <br />pozdrawiam <br />wasz kochany, lamerowaty kucharczyk SiM :oops: <br /> <br />(Po chwili) Sam sobie odpowiadam: <br /> <br />Aha Forgotten Realms... my¶la³em, ¿e kolejna rzecz po IMHO 8)
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw gru 18, 2003 6:30 pm

Kiedy zobaczy³em 'przepis wielkiej ¿aby' pióra Silverwolfa zw±tpi³em w Bo¿e mi³osierdzie... Nie wiem, p³akaæ czy siê ¶miaæ... Nie mam ju¿ si³... <br /> <br />Proponujê, ¿eby ka¿dy co nieco skrobn±³ i dopiero wtedy, jak ju¿ bêdziemy wiedzieli na czym stoimy, zacz±æ rozbudowywaæ pomys³. Wiem z autopsji, ¿e im wiêcej pomys³ów i projektów jest na starcie, tym mniej siê doprowadza do koñca. Zazwyczaj oscyluj± one w granicach zera, ale to taka ma³a dygresja 8) <br />Je¿eli chodzi o ¶wiat, jak ju¿ powiedzia³em, jestem za Forgotten Realms. <br /> <br />Do SiM'a: <br /> 8O 8O 8O <br />FR - skrót od Forgotten Realms=Zapomniane Krainy... Nie znasz tego ¶wiata?
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 6:57 pm

Jako lamer zwei mogê ci powiedzieæ, ¿e FR, to skrót od Forgotten Realms. Silverwolf! Daj sobie siana z tymi "przepisami". To siê robi coraz mniej ¶mieszne. Nadal obstajê, za "wielo¶wiatowosci±" Ksiêgi. Mak³owicza ceniê, ale wolê koncepcjê awanturnik-podró¿nik-smakosz. Tak jak mówi Rince: na razie piszcie, a w sobotê siê zobaczy.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

czw gru 18, 2003 6:58 pm

hnmmmmmm... <br />No có¿ mnie sie wydawa³ ¶mieszny :roll: ale widze ¿e nie jest...
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

czw gru 18, 2003 7:28 pm

Pharaz zrozum nie mo¿emy pisac tej ksi±¿ki jako uniwersalnej.Ka¿dy ¶wiat jest inny.Nizio³ki s± w GH inne ni¿ w FR.Kazda rasa jest inna w ró¿nych ¶wiatach.Nie mówiê ju¿ tu o tym ¿a ka¿dy elf b±d¼ krasnal jest inny od swego pobratymca.Ja bêdê twardo obstawa³ przy swoim: by ksi±zka traktowa³a o FR, je¿eli ukoñczymy pomy¶lnie pierwsz± zajmiemy siê innymi ¶wiatami.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw gru 18, 2003 7:35 pm

W zupe³no¶ci zgadzam siê z Rincewindem. Ka¿dy ¶wiat jest inny i czym innym siê charakteryzuje. FR ma t± przewagê, ¿e jest najlepiej opisany i to w³a¶nie od niego proponowa³bym zacz±æ (niech bêdzie, ¿e siê niby zgadzam na inne :wink:). Poza tym, nie chodzi³o mi jedynie o potrway czy zwyczaje rasowe, a g³ównie kulturowe. A w ka¿dym ¶wiecie kultury s± inne. <br />Pozdra
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 7:40 pm

Po pierwsze: s³abiutko znam FR, a wiêc ca³a ksi±¿ka nie bêdzie ze sob± wspó³gra³a. <br />Po drugie: przecie¿ mo¿na wszystko zrobiæ ogolnie, bo przecie¿ ka¿da rasa, w ka¿dym ¶wiecie ma wiele wspólnych cech. Równie¿ kultura jest podobna. W ka¿dym s± karczmy, kucharze, podobne sk³adniki, rasy itp., a wiêc to, z czego my bêdziemy korzystaæ. <br />Po trzecie: zrobi³em sobie animowanego avatarka, ale mi siê nie zapêtliæ przy wywietlaniu w sieci. Co zrobic ¿eby dzia³a³o?
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

czw gru 18, 2003 7:50 pm

Aha czyli wszystko zale¿y od JEDNEJ osoby czy ksi±zka bêdzie wspó³graæ czy te¿ nie.Po prostu super.Pharaz skoro tak to powiedz mi o jakim ¶wiecie ty by¶ chcia³ pisaæ?Mamy chwilowo trzy g³osy za dla FR.Czekam na g³osy opozycji ale jako¶ ich nie s³yszê.Nie rozumiesz ¿e nie da siêdo fantasy robiæ czego¶ ogó³nego?Czy do k±pieli u¿ywasz jednej wody od lat w±tpie.
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 7:53 pm

Nic nie zale¿y w ca³o¶ci ode mnie, ale my¶lê, ¿e je¶li jedna osoba bêdzie pisa³a tak, a druga inaczej, to ca³a ksi±¿ka nie bêdzie ze sob± zbytnio gra³a. Je¶li jednak jeste¶cie baaardzo przekonani o swojej s³uszno¶ci, to jestem w stanie przychyliæ siê do koncepcji FR, ale wtedy bêdzie siê nam pracowa³o du¿o ciê¿ej. <br /> <br />P.S. Sprawê avatarka ju¿ rozwi±za³em.
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

czw gru 18, 2003 8:00 pm

Pharaz i tak choæby¶ nie wiem jak siê stara³ nie utrzymasz jednego stylu pisma, ka¿dy pisze inaczej.A ¿eby by³o sprawiedliwie co do ¶wiata mam pomys³: niech który¶ z moderatrów(je¿eli mo¿e) do³±czy ankietê w którym ¶wicei ma oscylowaæ ksi±zka.Forgotten, Greyhawk, czy mo¿e jeszcze jaki¶ inny(napisaæ w tym temacie jaki).Rozwi±¿e to problem poniewa¿ zadecyduj± w wiêkszo¶ci osoby postronne i to od nich bêdzie zale¿a³o w którym ¶wiecie wol± widzieæ nasz± ksi±¿kê.
 
Shakaa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 14, 2003 8:37 pm

czw gru 18, 2003 8:21 pm

Ja bym byl raczej za Greyhawkiem - jest to te¿ bardzo popularny ¶wiat, poza tym podstawowe podrêczniki od których chyba wszyscy zaczynaj± opisuj± w³a¶nie Greyhawk.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw gru 18, 2003 8:28 pm

Proponujê: <br />-Forgotten Realms <br />-Greyhawk <br />-Planescape <br />-Ravenloft <br />-Dragonlance <br />-Scarred Lands <br /> <br />Z powodów czysto praktycznych zostaj± w zasadzie tylko FR, GH i PS (tak mi siê przynajmniej wydaje). Planescape i Ravenloft mog± byæ niezwykle ciekawe i mo¿na siê wyszaleæ, ale nie ma zbyt wielu ¼róde³, prawda? (Tu zwracam siê do obeznanych - czyt. wszelkiej ma¶ci Darklordów, Rendów, Valganisów etc :wink: ) <br />Pozdra
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw gru 18, 2003 8:56 pm

Dobry pomys³. Oto jak, wed³ug mnie, powinna wygl±daæ ankieta: <br /> <br />Na jakim ¶wiecie powinna sie opieraæ Ksiêga Jad³a i Napitków? <br /> <br />- Forgotten Realms <br />- Greyhawk <br />- Planescape <br />- Dragonlance <br />- Ravenloft <br />- Scarred Lands <br />- innym (napisz na tym forum jakim) <br />- powinna byæ przydatna do wszystkich ¶wiatów
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

czw gru 18, 2003 9:36 pm

.
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2022 4:08 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

czw gru 18, 2003 10:35 pm

Ja rysuje w miarê ³adnie:D mogê spróbowaæ co¶ skrobn±æ ale to nic pewnego. <br /> <br />p.s prosze o mi wybaczyæ je¿eli ni bêdzie mnie w sobotê ale nie wiem jak sesja sie potoczy. <br /> <br />P.S.2[DO NOTKI PONI?EJ] SPRÓBUJE ALE NIC NIE OBIECUJE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość