Zrodzony z fantastyki

 
Jeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 4:25 pm

Palenie chat

pt sty 16, 2004 9:01 pm

Proste pytanie jak? <br />Nasz mistrz gdy nie my¶li zbyt abstrakcyjnie, a w zadnym z podrecznikow nie spotkalem sie z przykladem jak skutecznie spalic chate pokryta strzecha? Ile czasu ludzie maj± na ucieczkê? (nie wiem ilu zbirów ustawiæ przy drzwiach :)) Jaka jest "KP" tego obiektu itd... <br />Ma ktos moze w tej dziedzinie jakies doswiadczenie?
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pt sty 16, 2004 10:11 pm

Wedlug mnie stosuj dwie metody: <br /> <br />-filmowa. Chata zapala sie w ciagu kilku sekund, po uplywie mniej wiecej minuty plonie cala. <br /> <br />-realistyczna. Tu wszystko zalezy od materialu, z jakiego chata zostala wybudowana. Wiadomo, pokryta sucha strzecha zapali sie od razu, ale jesli, dajmy na to, byla pokryta darnia? Polecam obejrzenie 'Walecznego serca' Tam sa wspaniale pokazane praktycznie niepalne wioski.
 
Maki__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 30, 2003 6:40 pm

sob sty 17, 2004 11:56 am

Wszystko zale¿y od tego, z czego jest zrobiona chata, jak to powiedzia³ mój poprzednik. mogê siê tylko zgodziæ. Je¶li chodzi o KP, to wydaje mi siê, ¿e nie trzeba nawet wykonywaæ testu. Ka¿dy trafi³by w tak± chatê. Je¶li chata jest drewniana, pokryta strzech±, nie stoi przy lesie, od jakiego¶ czasu nie pada³o, a ¿ar leje siê z nieba (warunki idealne) to po nieca³ej minucie ca³a chata zacznie siê paliæ. Lecz je¶li chata jest w lesie, zbudowana z darni i drewna, jest ¶wie¿o po potê¿nej ulewie (chata jest ca³a mokra) - czyli najgorsze z mo¿liwych warunków - to trzeba siê bardzo narobiæ, ¿eby spaliæ takow± chatê...
 
Mer__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw cze 12, 2003 3:35 pm

pn sty 19, 2004 12:11 am

NP. 20 butelek oleju :)
 
Maki__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 30, 2003 6:40 pm

pn sty 19, 2004 7:40 am

<!--QuoteBegin-Mer+-->
Mer pisze:
<!--QuoteEBegin-->NP. 20 butelek oleju :)
<br /> <br />Có¿ za wypowied¼... Móg³by¶ to rozwin±æ? <br /> <br />20 butelek oleju pozwoli³yby spaliæ chatê - prawda. Ale taki po¿ar gdzie¶ w lesie móg³by spowodowaæ niemi³e konsekwencje u lokalnych w³adz. O ile gracze by prze¿yli :evil:
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pn sty 19, 2004 10:02 am

Rozwazamy klasyczne palenie chaty, w stylu: rzucamy pochodnie na strzeche, czy wlaczamy rowiez do srodkow 'zapalnych' magie?
 
Jeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 4:25 pm

pn sty 19, 2004 3:25 pm

Chata w centrum Athlaki, drewaniana, kryta strzech±, od dwóch tygodni nie pada³o. Z pocz±tku mój plan obejmowa³ rzucenie pochodni±, pó¼niej ognist± strza³±, teraz postanowi³em zrobiæ to zubtelniej, kruk mojego kolegi maga przywi±¿e do dachu linê nas±czon± oliw±, a ja - z³odziej podpalê tê linê z odleg³o¶ci 20 metrów i chodu w slumsy. Co do zapalania magicznego to mag ma jedynie zapalanie dotykowe. <br />BTW Co w ¶redniowieczu by³o najpopularniejszym ¶rodkiem zapalaj±cym? Jako¶ nie mogê sobie wyobraziæ by mieli wtedy zapa³ki czy te¿ zapalniczki, ale z drugiej krzesiwo te¿ mi do nich nie pasuje.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pn sty 19, 2004 3:29 pm

<!--QuoteBegin-Jeth+-->
Jeth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co w ¶redniowieczu by³o najpopularniejszym ¶rodkiem zapalaj±cym? Jako¶ nie mogê sobie wyobraziæ by mieli wtedy zapa³ki czy te¿ zapalniczki, ale z drugiej krzesiwo te¿ mi do nich nie pasuje.
<br /> <br /> Krzesiwo i hubka - co¿ innego? Trochê inaczej wygl±da³o to w kulturach które nie opanowa³y obróbki ¿elaza, ale na terenie Europy zdecydowanie hubka i krzesiwo. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn sty 19, 2004 5:15 pm

<!--QuoteBegin-Jeth+-->
Jeth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co w ¶redniowieczu by³o najpopularniejszym ¶rodkiem zapalaj±cym?
<br /> <br />Ma³y, podrêczny, wioskowy, miotacz p³omieni 8) <br /> <br />Je¶li masz postaæ czaruj±c± mo¿na siê te¿ pokusiæ o kulê ognia, albo lepiej o druicki "grom z jasnego nieba". <br /> <br /> <br />Co do samej dyskusji: problem czysto akademicki tak jak Rodzaje pochówków, a nieumarli

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości