Zrodzony z fantastyki

 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

ndz cze 22, 2003 11:58 pm

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmmm....... <br />Owszem po tym co napisa³e¶ zgodze siê ,¿e nizio³ek na pocz±tku jest dobry lecz co pó¼niej??Np.krasnolud lub elf z czasem rozwija coraz bardziej swe zdolno¶ci ,a czy taki nizio³em bêdzie je móg³ jeszcze znacznie poprawiæ ??
<br />eeee? Znaczy jak krasnolud czy elf rozwija swoje cechy?
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

wt cze 24, 2003 10:06 am

Wg mnie bezsensu jest pakowanie postaci jak najzdolniejszej, zdolnej kilowaæ jak najwiêcej potworów. Wszyscy mówi± zawsze o odgrywaniu postaci, o uto¿samianiu siê z ni±, ale i tak zawsze wszyscy tylko pakuj±. Ile razy s³yszy siê "Je¶li masz tego feata, to ten i ten bêdzie najlepszy potem". A ja uwa¿am, ¿e najlepiej tworzyæ postaæ tak±, jaka najbardziej bêdzie odpowiada³a naszemu widokowi. Twórzcie po³±czenia, które niekoniecznie bêd± najlepsze albo w ogóle "stratne". <br />A mówi±c o nizio³kach to uwa¿am, ¿e to wspania³a rasa, ale to pewnie dlatego ¿e patrze na nich jak na Dragonlance'owych kenderów. Zawsze weso³e, odwa¿ne i podejmuj±ce niezale¿ne decyzje, potêpiane przez innych a nieraz pomagaj±ce wszystkim wyj¶æ z opresji.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt cze 24, 2003 11:36 am

Ehh widzê ¿e mnie nie zrozumia³e¶. Wyra¼nie przecie¿ mówi³em ¿e takie wyprowadzenie nizio³ka poda³em tylko po to by pokazaæ co mo¿na z niego wyci±gn±æ. Nigdzie nie powiedzia³em ¿e nizio³ek bez tych rzeczy jest be, do d*** ani nic takiego. Co wiêcej zgadzam siê z tob± w sprawie odgrywania-ono jest najwa¿niejsze, istniej± jednak tacy malkontenci którzy nizio³kiem nie zagraj± bo uwa¿aj± ¿e ta rasa jest s³aba....
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

wt cze 24, 2003 3:10 pm

W sumie najtrudniej graæ jest postaci± ,która uwa¿ana jest za najs³±bsz±.Jednak jedni lubi± graæ jedn± ras± ,drudzy inn±.Taka jest kolej rzeczy ,a ja za nizio³kami nie przepadam.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt cze 24, 2003 3:27 pm

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->W sumie najtrudniej grać jest postacią ,która uważana jest za najsłąbszą
Dla mnie jest to wyzwanie.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

wt cze 24, 2003 7:23 pm

Ale nie ka¿dy jest masochist±, je¶li na starcie ma sie wybór miêdzy ras± pe³n± bonusów (np. krasnolud) i tak± która oferuje ich minimaln± ilo¶æ (pó³elf) to .. có¿ ... nie nale¿y siê dziwiæ je¶li kto¶ wyraznie powie: wzi±³em krasa bo jest lepsz. Nie ma w tym nic z³ego
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt cze 24, 2003 8:36 pm

Nie piętnuje takich osób. Po prostu raz na jakisz czas lubię zagrać bohaterem, którego najwyższa cech wynosi np. 14. <br />Nie jestem masochistą. Jeśli się stawia na rozwój osobowościowy postaci, to ilość plusów jakie oferuje klasa jest rzeczą mniej istotną.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

śr cze 25, 2003 12:05 am

Do momentu kiedy nie trzeba bedzie rzucac kostk± ... a czasami trzeba
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr cze 25, 2003 12:17 am

Jedna sprawa mieæ sporo bonusów a druga móc je u¿ywaæ. Wyobra¼cie sobie takiego krasnoluda na ¶rodku pustyni. Orków i gigantów tu raczej nie ma, a stonecunning i bonusy do crafta siê nie przydadz±. Radzi³bym ostro¿nie podchodziæ do tych wszystkich bonusów rasowym. Czasem zwyk³a uniwersalno¶æ jest najlepszym atutem...
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

śr cze 25, 2003 3:28 pm

Có¿ wszystko zale¿y od gracza.Jeden stawia na odgrywanie postaci ,a nie na postaæ do walk natomiast inny woli sobie pozabijaæ.Ja wole postaæ dobrze odgrywaæ.Tylko ,¿e ja po prostu lubiê krasnoludy.
 
Bathoris
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 01, 2003 6:08 pm

czw lip 10, 2003 2:12 am

"Kr±¿ê drog± cienia szukaj±c mej przysz³o¶ci....................................." i dalej bêdziesz kr±¿y³ Dark,je¶li dalej tak bêdziesz my¶la³.Halflingi mog± byæ naprawde cziekawe zarówno do odgrywania jak i do powergamowania.Co kto lubi.Mnie np,zastanawia pytanie zadane w zapowiedzi jednego z nr "Dragon Magazine" "Why are the halfling sorerer so powerfull?" I wiecie co?Naprawdê mo¿e to byæ wspania³a postaæ,Mo¿na byæ naprawdê potê¿nym nie zatracaj±c jednocze¶nie dynamiki odgrywania postaci ma³ego cz³owieczka.Perspektywy olbrzymie,potencja³->woow... S³owem nizio³ki rulez :evil:
 
mati111
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 10, 2003 9:23 pm

sob lis 29, 2003 11:11 am

Nie ulega chyba jednak w±tpliwo¶ci ¿e halfing najlepiej sprawdza siê jako ³otr!!! :razz: ma plusy do ukrywania(+4) ,cichego poruszania (+2) ,rasowe (+2) do zr!!! jest jednak bardzo s³aby jako wojownik (przynajmniej w DnD) bo ma -2 do si³y!!!! 8O
 
Metraton
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 20, 2004 8:41 pm

Nizio³ki

wt sty 20, 2004 9:09 pm

Czemu wiêkszo¶æ ludzi nie lubi nizio³ków? I czy naprawdê nizio³ek wojownik musi wywo³ywaæ salwy ¶miechu? Co my¶licie o takiej postaci??
 
JaaA
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: czw cze 12, 2003 8:10 pm

wt sty 20, 2004 9:18 pm

Ludzi w swiecie gry, czy ludzi jako gracze?? Ja tam lubie nizio³ki, ito bardzo. <br /> <br />Co do nizio³ka wojownika to NIE bo: 1) slatego bo niemo¿e u¿ywaæ du¿ych broni 2)ma -2 do si³y 3) ma ma³y ud¼wig. TAK bo 1) ma premie +1 KP co na pierwszych lewelach sie przydaje 2) +2 do zreczno¶ci, w sam raz jak jest sie wojownikiem który u¿ywa ³uków (ale niemo¿e duzych ³óków u¿ywaæ) <br /> <br />A co do wywo³ywania ¶miech to: Idzie sobie ma³y nizio³ek który s³u¿y w wojsku, ma na sobie ciê¿k± zbroje i ledwo trzyma miecz w rêku, a dotego sie wozi jak ma³o kto. I w pewnym momencie wpad³ na cz³owieka, lekko uzbrojonego, któremu siega ledwo do pasa 8)
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

wt sty 20, 2004 9:24 pm

I skopa³ mu ty³ek... precz z dyskryminacj± ras! I czemu przed przedmówca mówi "wiêkszo¶æ ludzi" ? To tak jakby powiedzieæ, ¿e wiêkszo¶æ ludzi to analfabeci... przecie¿ w afryce ma³o kto zna jêzyk polski? :evil: :evil: :evil: :evil: <br />------------------------------------------------------------------------------- <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Temat przeniesiony we w³a¶ciwe miejsce :wink: <br />Darklighter "nizio³ek z innej galaktyki"<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Metraton
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 20, 2004 8:41 pm

wt sty 20, 2004 10:54 pm

Wbacz ¿e tak uogólniam ale ci±gle spotykam siê z opinaimi ¿e nizio³ki to g³upie kurduple i w ogóle sie nie nadaj±... :evil: <br /> <br />a co do wojowniczych nizio³ków, na ostatniej sesji moja obecna postaæ nizio³ek woj drugiego levelu skopa³a dupska 3 orkom na raz wiec niech nikt mi nie wmawia ze opancerzony nizio³ek nie poradzi sobie z lekkozbrojnym cz³owiekiem.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

śr sty 21, 2004 12:46 am

Nie podoba mi siê to co zrobiono z nizio³kami w 3ed. Z bardzo fajnych ,¿ar³ocznych ,mi³ych i go¶cinnych hobbitów zrobiono takie nijakie ,wzorowane na kenderach nizo³ki. Nizo³ki kenderom niedorastaj± do piêt . Jednak owa zmiana zosta³a wywo³ana czystym marketingiem. Chodzi³o o to by nie wprowadzaæ do gry rasy któr± prawie nikt nie bêdzie chcia³ graæ. <br />Bo jak siê ma do wyboru ma³oruchliwego,grubego,¿ar³ocznego i powolnego hobbita ,a elfa czy krasnoluda z ogromn± ilo¶ci± bonusów to nie dziwmy siê ,¿e wiêkszo¶æ graczy wybiera tych drugich. Autorzy DnD musieli to zmienic ,by nizio³ek bardziej nadawa³ siê do typowych Dungeoncrawl'owych przygód WOTC .
 
kir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 10, 2004 2:20 pm

czw sty 22, 2004 8:47 am

Dyskryminacja! to w³a¶ciwe s³owo opisuj±ce zachowania pewnego MP w stosunky do nizio³ków!!!!! <br />2 nizio³ków mnichów (jeden z pó³ metrowymi dredamia drugi z p³metrowym afro :wink: ) niby nieporadzi³y soebie z jednym okriem... <br />Nipowiem gdzie celowali¶my ów nizio³kami ale nasze ciosy powinny bole ka¿dego ch³opa [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />a pozatym na tych 2 nizio³ków (ka¿dy cha 15) nie polecia³a ¿adna elfka bo byli za niscy :x <br /> <br /><!--coloro:darkred--><span style="color:darkred"><!--/coloro-->Zalecam poprawienie pisowni w tej notce <br />Duncan<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
mati111
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 10, 2003 9:23 pm

Re: Nizio³ki

pt lut 13, 2004 7:26 pm

[quote=Metraton] <br /> <br />Od biedy z finezj± w broni jak± bêdziesz u¿ywaæ to od biedy halfing mo¿e byæ wojownikiem. Razi jednak to ¿e bêdzie zadawaæ ma³e obr. bo: <br />a) nie mo¿e u¿ywaæ du¿ych broni B) ma -2 do si³y
 
Metraton
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 20, 2004 8:41 pm

Re: Nizio³ki

ndz lut 15, 2004 4:09 pm

<!--QuoteBegin-mati111+-->
mati111 pisze:
<!--QuoteEBegin--> Razi jednak to ¿e bêdzie zadawaæ ma³e obr.
<br /> <br />Wystarczy daæ mu kilka klas ³otrzyka. Ukradkowy atak robi swoje. <br />A jak jeszcze do tego daæ mu rapier i poprawine trafienie krytyczne to spokojnie rekompensuje te -2 do si³y. a +2 do kp zostaje(za zrêczno¶æ i rozmiar) :evil:
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

Re: Nizio³ki

ndz lut 15, 2004 5:46 pm

<!--QuoteBegin-Metraton+-->
Metraton pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-mati111+-->
mati111 pisze:
<!--QuoteEBegin--> Razi jednak to ¿e bêdzie zadawaæ ma³e obr.
<br /> <br />Wystarczy daæ mu kilka klas ³otrzyka. Ukradkowy atak robi swoje. <br />A jak jeszcze do tego daæ mu rapier i poprawine trafienie krytyczne to spokojnie rekompensuje te -2 do si³y. a +2 do kp zostaje(za zrêczno¶æ i rozmiar) :evil:
<br /> <br />Ale nizio³ek nie mo¿e mieæ Finezji w rapierze...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz lut 15, 2004 6:54 pm

Może mieć Finezję, wystarczy że będzie używać małego rapiera.
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

ndz lut 15, 2004 8:51 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mo¿e mieæ Finezjê, wystarczy ¿e bêdzie u¿ywaæ ma³ego rapiera.
<br /> <br />Ale ma³y rapier zadaje mniejsze obra¿enia (chyba). Mia³am na my¶li normalny.
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

pt mar 05, 2004 5:58 pm

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post lecz odwiedziny ju¿ kolejne. Mam pytanie jako ¿e nizio³ki podobaja mi siê od zawsze drzemie w nich niewiarygodna si³a (chodzi mi o ich zachowanie, impet itp.) <br />Stworzy³em Osiad³ego Nizio³ka a jako klasa da³em ³owca. Co proponujecie na domieszkê bo chce stworzyc 2klasowca i by³ dobry. Jako broñ wybra³em krótki miecz i sztylet. Feats: Improved Initiative, Quick Draw, Track. <br />Co proponujecie jestem gotów do negocjacji :)
 
Metraton
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 20, 2004 8:41 pm

pt mar 05, 2004 7:11 pm

ja te¿ ostatnio gram walecznym nizio³kiem. tyle ¿e ja kombinujê woja z ³otrzykiem. a Ty je¶li dalej chcesz swojego nizio³ka rozwijaæ jako postaæ która raczej ¿yje w cieniu (tak wnioskujê poniewa¿ ma klasê ³owcy) to dodaj mu teraz poziom ³otrzyka. dostaniesz du¿o punktów umiejêtno¶ci i nauczysz siê szukaæ i rozbrajaæ pu³apki. poza tym dostajesz ukradkowy atak a k6 obra¿eñ piechot± nie chodzi. <br />ale je¶li wolisz co¶ co jest zabójcze i ma³o subtelne to mo¿esz daæ klasê woja albo nawet barbarzyñcy. powinno byæ ca³kiem nie¼le. <br />ja jednak bym obstawa³ przy ³otrzyku. to nizio³kowa ulubiona klasa wiêc nie bêdziesz dostawa³ minusów o do¶wiadczenia.
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

pt mar 05, 2004 8:09 pm

Dzieki za rade. Jako lubie orginalno¶æ i nie i¶æ na pro¶cizne i urozmaicenie obstanê przy ³otrzyku. To powinno urozmaicic moja postaæ. <br />I jak bede tak rozwija³ na przemian ³otra/³owce a jaka klasa prestizowa proponowana jest dla takiej mieszanki? Mam tylko 2 podreczniki D&D 3edPL i jestem poczatkujacy :] I nie chce spopsac mego bohatera :mrgreen:
 
crimsondragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 25, 2002 1:05 pm

pt mar 05, 2004 10:27 pm

hehe nizio³ek wojownik mo¿e byæ naprawde niez³y, zw³aszcza jak walczy broni± miotan±: <br /> <br />mia³em kiedys tak± postaæ : Nizio³ek Wojownik mia³ na 1 lvl (potem umar³ [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] ) tak± premiê do ataku : +1 (poziom) +5 (Zrecznosæ) +1 (premia rasowa nizio³ków do broni miotanej) +1 (atut:ulubiona broñ, sztylety do rzucania) +1 (rozmiar)+1 (atut: bezposredni strza³) czyli razem 10 na pierwszym lvl [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] druzynowy barbarzynca cz³owiek mia³ tylko 6 wiêc moja celno¶æ by³a duuu¿o wiêksza (te 4 punkty na 1 lvl to jednak du¿o) <br /> <br />nisetety dmg zadawa³em mniejsze ale pamietajcie moje trafienie oddawa³o to z nawi±zk± <br /> <br />tak wiec nizio³ek wojownik moze byæ dobry, ale odradzi³bym nizo³ka walcz±cego wielkim mieczem w pierwszej linii (c takim maluchem tez gra³em ale to by³ gnom )
 
Mouri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 05, 2004 5:40 pm

sob mar 06, 2004 9:47 am

Nom wojak te¿ mo¿e byæ :] Lecz ja tu my¶le ¿e taki nizio³ek ³owca/³otr to doskona³y kadet na zabójce. Tylko ze ten ma³y wzrost, ma plusy i minusy. Lecz gdy napisa³em do MG "wyciagam sztylet zpod p³aszcza i atakujê elfa w krtañ" to ten w podskoku trafiasz elfa, lecz widok ten roz¶mieszy³ innych. Ma³e obra¿enia zadaje to fakt lecz w walce trudno mnie trafiæ a ja trafiam "prawie zawsze" :] Teraz tylko czekaæ na lv i dac w finezje w krótki miecz. Lecz ³owca jak i ³otr maja ma³o atutów i zeby zrobic jako takiego dobrego nizio³ka który by sobie radzi³ to chyba musia³bym dodac kilka poziomów w woja lecz wtedy by³by to 3klasowiec i zanim bym osiagno³ pozadany poziom do mnie 3 razy zabija ;( <br />Wiêc widzê chyba tu inne rozwi±zanie. Czy istnieje jakas fajna klasa prestizowa co by choæ trochê u³atwi³a zycie i nie musia³bym dawac w woja tylko obstac przy ³owca/³otr. Moja postaæ ma charakter PZ co wydaje byæ troche ¶mieszne nizio³ek o takim charakterze lecz ju¿ moja druzyna robi wszystko za mna :mrgreen: Z czego jestem dumny. Wiêc Nizio³ki i ich podrasy s± the best :] Lecz s± te¿ inne dobre rasy i silniejsze, lecz nizio³ki s± super przy odgrywaniu jest wiele zabawy i ³atwiej o potyczke. Nie trzeba szukaæ zaczepki ka¿dy kto tylko zobaczy takiego nizio³ka to odrazu bez zastanowienia klepie "mikrusie, karle, kurduplu" lecz gdy ten nizio³ek chwyci za broñ. No to o jednego antynizio³ka mniej :] Lecz je¶li kto¶ siê kiedy¶ zrazi³ ¿e mg i gracze ¶miali siê z sytuacji gdy nasz wzrost przeszkodzi³ nam w wykonaniu jakiej¶ czynno¶ci, to powinni¶my zacisn±æ tylko zêby i dalej nim graæ. I pokazaæ im wszystkim go czego taki ma³y dzieciak jest zdolny, pod pozorami takiego malca skrywa siê prawdziwy demon walki :mrgreen:
 
Nicpoń
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 8:02 pm

sob mar 06, 2004 9:17 pm

ja jestem zapalonym niziołkowcem (zawsze niziołki!) <br />i fajnie mi wyszła mieszanka łotrzyk/iluzjonista <br />czary mi pomagały we włamach itd. a później chciałem PrC "Magiczny Sztukmistrz" czytaliście, on wymiata (otwieranie zamków na odległość :mrgreen:)
 
polos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: czw lut 05, 2004 12:11 pm

najlepszy sposob

ndz mar 21, 2004 5:02 pm

najlepszy sposob na szacunek do niziolkow to postawienie takiej druzyny badz 1 ale mocarnego i zabicie jednego z graczy badz powazne okaleczenie calej druzyny ,lepiej nie probowac masowej kradzierzy na bg bo beda przesladowac ta rase do konca zycia :) ,u mnie sie to sprawdzilo :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości