Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

[d20] Równowaga Mocy a zdolności Jedi

pn wrz 22, 2003 5:06 pm

Jak wiadomo u schyłku Republiki Ciemna Strona zaczęła rosnąć w siłę zmniejszając znacząco nadnaturalne zdolności Jedi. Czy mieliście już jakiś pomysł nad odwzorowanie tego w mechanice systemu? Jakie minusy stosować do testów umiejętności (ewentualnie podnieść DC)? Jak utrudnić korzystanie ze specjalnych zdolności oraz atutów? Czy zmniejszeniu zdolności Jedi powinien towarzyszyć wzrost umiejętności Sithów?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn wrz 22, 2003 5:19 pm

Mo¿e zastasowaæ premie/kary stosowane w czasie kuszenia na Ciemn± Stronê Mocy tylko, ¿e dzia³aj±ce ci±gle i na wszystkich bez wyj±tku? <br /> <br />Mo¿na wysoko¶æ premii/kar roz³o¿yæ w czasie - im bli¿ej upadku Zakonu, tym bli¿ej maksymalnej warto¶ci wynikaj±cej z kuszenia.
 
Jeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 4:25 pm

pn wrz 22, 2003 9:18 pm

Ja, choc gra w system d6 stosuje bonusy do rzutow na zdolnosci korzystajace z Ciemnej Strony (w zaleznosci od poziou postaci, Uczen ma +1, ciemny jedi ma +2, Lord Sith ma +4, a Mroczny Lord Sith ma +5), i podobne minusy do ko¿ystania z jasnej strony, choæ takowe wprowadzi³em jedynie w ostatniej misji tu¿ przed ostatecznym rozpadem zakonu, i rozpoczeciem polowania na Jedi.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt wrz 26, 2003 8:32 pm

Ciekawi mnie też kwestia czy Sidiuos oraz Maul byli skrywani przez Ciemną Stronę non-stop (DC umiejętności typu Farseeing oraz See Force było bardzo zawyżene jeśli Jedi próbowali szukać Sith'ów), bez potrzeby koncentracji z ich strony czy też może posiadali znaczny bonus do rzutów na umiejętność Force Stealth by ukryć swą obecność przed Jedi? Ta druga opcja jest trochę kłopotliwa i trudno byłoby ją przedstawić zgodnie z mechaniką gry--->co 10 minut Sith musiałby poświęcać 2 VP na użycie tej zdolności. :? Dość szybko zakończyłby więc swój żywot. :wink:
 
Nildaeel__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt cze 17, 2003 4:53 pm

wt paź 14, 2003 9:20 pm

Sadze, ze dlatego iz Jedi nie byli paranoikami i nie uzywali See Force ciagle :wink:
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

śr paź 15, 2003 1:00 am

Ale troche Jedi bylo... Wystarczylo, ze wymieniali sie <br /> <br />( jestem laikiem w sprawch SW. To bylo powiedziane na zdrowy, chlopski rozum...)
 
Driden__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 13, 2003 7:32 pm

śr sty 28, 2004 10:44 pm

Ja te¿ jestem laikiem w systemie, ale SW znam nie zgorzej. Wydaje mi siê jednak, ¿e Sidious nie by³ a¿ takpotê¿ny. To by znaczy³o, ¿e by³by pare razy silniejszy od Yody. Licz±c oczywi¶cie, ¿e sumuje siê moc ka¿dego cz³onka rady. Musia³by byæ BAAAARDZO potê¿ny by niwelowaæ ca³± radê. Ba, jak dla mnie by³o by to niewykonalne. <br />Za to z tego co zrozumia³em z filmów, a nie wiem czy jet uwzglêdnione w systemie to ciemna strona w pewien sposób samoistnie przes³ania³a sithów i sam± siebie.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt sty 30, 2004 1:23 am

To co blokowało zdolności Jedi to Ciemna Strona Mocy. Wzrosła ona w siłę bo, IMHO, Sidious, poprzez swe działanie doprowadził do waśni między ludami galaktyki, a w konsekwencji do wojny. Zresztą to już właściwie finał. Nie wiadomo czy za korupcją, która zżerała Republikę już od wielu, wielu lat nie stali poprzedni Sithowie, przygotowujący powoli się do ostatcznego pokonania Jedi. Wszystkie destruktywne impulsy prowadzące do tego (lęk, nienawiść, agresja) to Ciemna Strona. Jest przeciwieństwem harmonii wypływającej z Jasnej Strony. Sidious wiedział, że tylko poprzez wzrost Ciemnej Strony osłabi Jedi na tyle by można było ich eliminować w walce (Jedi vs nie Jedi, choć nadał potrzebna była ogromna przwaga liczebna nieprzyjaciela.)

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość