Zrodzony z fantastyki

 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt sty 02, 2004 2:14 pm

Mistycznego ?ucznika raczej nie polecam, szczególnie w 3.5. Je¿eli chcesz byæ doskona³ym ³ucznikiem, polecam raczej Order of the Bow Initiate (wersjê 3.0 z Sword & Fist lub 3.5 z Complete Warrior) oraz Deepwood Sniper (z Masters of the Wild). Ewentualnie Peerless Archer z Silver Marches. Co do zabójców, przepraszam za cross-posting, ale ode¶lê jeszcze raz do tego w±tku: <br /> <br />http://www.dnd.pl/viewtopic.php?t=3868&start=42 <br /> <br />w którym przedstawi³em chyba nie¼le zoptymalizowanego mechanicznie zabójcê, a przynajmniej "szkielet" builda. Znacznie ciekawszy build ani¿eli czysty Rogue/Assassin, moim skromnym zdaniem. Tak¿e bardziej efektywny.
 
Gajos__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 101
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:20 pm

pt sty 02, 2004 3:33 pm

PrC dla ?ucznika z Sword & Fist ma chyba na 6lvl taki atut jak ³ucznictwo zen. Czy ten atut , ¿e tak powiem "jest obowi±zkowy"? Czy mo¿na go pomin±æ ? Nie bardzo u¶miecha mi sie my¶l ¿e mam dododawæ mod. z roztropno¶ci do testów ataku.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt sty 02, 2004 3:37 pm

W wersji 3.5 tego atutu ju¿ nie ma w rozpisce Order of the Bow Initiate. W 3.0 dzia³a³o to tak: je¿eli wcze¶niej nie mia³e¶ tego atutu, dostawa³e¶ go. Je¿eli go natomiast posiada³e¶, premia z Wis kumulowa³a siê z premi± z Dex. I to by³o w³a¶nie rozwi±zanie optymalne mechanicznie: bra³o siê Zen Archery jeszcze przed awansem na OotBI, a potem mia³o siê b. du¿y modyfikator ataku, pod warunkiem wysokiej cechy Wisdom.
 
Gajos__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 101
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:20 pm

pt sty 02, 2004 3:45 pm

T± akurat ceche mam nisk±. Za to zrêczno¶æ i inteligencjae mam po 20 :mrgreen: . Jak rozumiem jak mam ten atutu to modyfikator ze zreczno¶ci nie jest dodawanny ?
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt sty 02, 2004 5:01 pm

Nie jest. Dopiero je¶li masz atut "dwukrotnie" (przed OotBI oraz jako atut klasowy OotBI), modyfikatory sumuj± siê.
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

pn lut 02, 2004 5:45 pm

W PrC Royal Explorer jest w wymaganiach przynale¿no¶æ do Stowarzyszenia Królewskich Odkrywców (nie posiadam S&S, opieram siê na informacjach z poprzedniej strony tego tematu, wiêc nie wiem, jak to jest po angielsku) - czy kto¶ móg³by skrobn±æ co¶ wiêcej o tej organizacji? Dajmy na to, w jakim kraju dzia³a i jak mo¿na zostaæ do niej przyjêtym? Z góry dziêkujê za wszelkie informacje...
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

pt lut 06, 2004 7:16 pm

<!--QuoteBegin-Ais Seveu+-->
Ais Seveu pisze:
<!--QuoteEBegin-->W PrC Royal Explorer jest w wymaganiach przynale¿no¶æ do Stowarzyszenia Królewskich Odkrywców (nie posiadam S&S, opieram siê na informacjach z poprzedniej strony tego tematu, wiêc nie wiem, jak to jest po angielsku) - czy kto¶ móg³by skrobn±æ co¶ wiêcej o tej organizacji? Dajmy na to, w jakim kraju dzia³a i jak mo¿na zostaæ do niej przyjêtym? Z góry dziêkujê za wszelkie informacje...
<br />najpierw musisz mi powiedzieæ w jakim ¶wiecie grasz to po pierwsze a po drugie szczerze polecam Tobie presti¿ówkê "dungeon delver" dostaje ¶lepowidzenie na 2 czy 3 levelu :) <br />Wracaj±æ do organizacji pogadaj z twoim masterem of podziemi i popro¶ go o takow± organizacjê je¶li nie bêdzie wredny to mo¿e ci kogo¶ podstawi <br /> <br />pozdrawiam
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

sob lut 07, 2004 11:14 am

<!--QuoteBegin-Egon+-->
Egon pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Ais Seveu+-->
Ais Seveu pisze:
<!--QuoteEBegin-->W PrC Royal Explorer jest w wymaganiach przynale¿no¶æ do Stowarzyszenia Królewskich Odkrywców (nie posiadam S&S, opieram siê na informacjach z poprzedniej strony tego tematu, wiêc nie wiem, jak to jest po angielsku) - czy kto¶ móg³by skrobn±æ co¶ wiêcej o tej organizacji? Dajmy na to, w jakim kraju dzia³a i jak mo¿na zostaæ do niej przyjêtym? Z góry dziêkujê za wszelkie informacje...
<br />najpierw musisz mi powiedzieæ w jakim ¶wiecie grasz to po pierwsze a po drugie szczerze polecam Tobie presti¿ówkê "dungeon delver" dostaje ¶lepowidzenie na 2 czy 3 levelu :) <br />Wracaj±æ do organizacji pogadaj z twoim masterem of podziemi i popro¶ go o takow± organizacjê je¶li nie bêdzie wredny to mo¿e ci kogo¶ podstawi <br /> <br />pozdrawiam
<br /> <br />No tak... tak siê przyzwyczai³am do FR, ¿e zapomnia³am dodaæ, ¿e o ten setting chodzi. <br /> <br />Egon, to ja jestem MG i jeden z moich graczy my¶li nad tym, czy i¶æ w t± presti¿ówkê... Ale fakt, przecie¿ to nie jest pod konkretny setting, wiêc co¶ siê wymy¶li. Co nie zmienia faktu, ¿e bêdê wdziêczna za wszelkie wskazówki, gdzie mog³aby istnieæ taka organizacja w FR :wink:.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

sob lut 07, 2004 12:31 pm

Jak dla mnie dobrym krajem, w którym mog³a by siê zrodziæ podobna organizacja jest Cormyr. W koñcu to Królestwo, które dopiero staje na nogi pa ciêzkiej wojnie i potrzebuje zastrzyku potê¿nych magicznych przedmiotów :wink:.
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

sob lut 07, 2004 6:34 pm

Ais Seveu, jeste¶ masterem, trzeba by³o tak od razu :razz: Ja akurat nigdy nie my¶la³em o tej presti¿ówce, poniewa¿ obecnie jestem skrytem :] . Z tego co przeczyta³em to jest wzmianka o monarchi Keoland.Za pewne to oni wpadli na ten pomys³(jak co¶ to wybacz kiepsko stojê z angielskim :) ) Akademie geograficzne s± rozmieszczone g³ównie w dziczy i miejscach niedostêpnych (t³umaczy³êm na szybkiego z s&s :razz: ) Raczej g³ównego po³o¿enia nie ma. To co¶ w stylu "zakon pó³ ksiê¿yca" tak siê przenajmniej domy¶lam <br /> <br />A z reszt± to mo¿e byæ wszêdzie :mrgreen: wszystko zale¿y od twojej wyobra¼nii lito¶ci wobec graczy :mrgreen: <br /> <br />Kiaryn, Cormyr mi siê zawsze kojarzy³ ze smokami (teraz akurat mam kampaniê w kormyrze :) ) ale na pewno jest to bardzo prawdopodobne ¿e w Cormyrze mo¿e byæ takowa organizacja
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

sob lut 07, 2004 11:25 pm

Pomys³ z Corymrem jest ca³kiem, ca³kiem... Szczególnie, ¿e jak na razie s± w Amn :evil:. Có¿, czeka ich daleka podró¿ (mowy nie ma o teleporcie!), przynajmniej bêd± mieli motywacjê... S± jeszcze niskopoziomowi, wiêc to wszystko plany przysz³o¶ciowe :). Mam nadziejê, ¿e S&S wyjdzie po polsku na czas. <br /> <br />A co do wyobra¼ni i lito¶ci: gdybym sama co¶ wymy¶li³a, to raczej bym nie pyta³a :). I wielkie dziêki za pomoc.
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

ndz lut 08, 2004 2:14 pm

Ais Seveu masz racjê, Cormyr powinni odwiedziæ chocia¿by z tego powodu ¿e tam s± smoki. Nie wierzê ¿e twojemu wojownikowi jest wystarczy punktów si³y :razz: <br /> <br />przy okazji mo¿esz w tych górach podstawiæ stowarzyszenie odkrywców wiêc dla ka¿dego bêdzie co¶ do roboty.A ¿eby by³a ju¿ pe³nia szczê¶cia dla graczy dasz tam gildiê czerwonych magów. Z tego co wiem w Cormyrze jest co¶ takiego :mrgreen: <br /> <br />Pozdraiwam i ¿yczê mi³ego pradzenia gry
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

ndz lut 08, 2004 3:36 pm

<!--QuoteBegin-Egon+-->
Egon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ais Seveu masz racjê, Cormyr powinni odwiedziæ chocia¿by z tego powodu ¿e tam s± smoki. Nie wierzê ¿e twojemu wojownikowi jest wystarczy punktów si³y :razz: <br /> <br />przy okazji mo¿esz w tych górach podstawiæ stowarzyszenie odkrywców wiêc dla ka¿dego bêdzie co¶ do roboty.A ¿eby by³a ju¿ pe³nia szczê¶cia dla graczy dasz tam gildiê czerwonych magów. Z tego co wiem w Cormyrze jest co¶ takiego :mrgreen: <br /> <br />Pozdraiwam i ¿yczê mi³ego pradzenia gry
<br /> <br />Dla dru¿yny w sk³adzie bard&druid&³otrzyk? Chyba jednak nie :mrgreen:. I chyba nieco odeszli¶my od tematu. Wracaj±c do niego: czy kto¶ móg³by (pokrótce) stre¶ciæ, co daje postaci Acrobat Thief? Inna postaæ o tym my¶li :wink:.
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

pn lut 09, 2004 4:50 pm

Jest to prc która przede wszystkim potrzebuje zrêczno¶ci to po pierwsze. Po drugie cechy opieraj± siê g³ównie na równowadze etc. <br />Po trzecie jego zadanie to dotarcie do miejsc trudnych do zdobycia czyli: <br />-po linie na drugi koniec etc. <br />Po czwarte nie mogê ci wiêcej powiedzieæ poniewa¿ chroni± to prawa autorskie :mrgreen: <br /> <br />Z Royal Explorerem chyba za du¿o powiedzia³em (¿eby mnie nie ¶cigali :razz: ) <br /> <br />Pozdrawiam
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

pn lut 09, 2004 7:30 pm

Chodzi mi o ogólny opis - daje raczej plusy do umiejêtno¶ci i "czyni mistrzem" niemagicznie, czy te¿ postaæ otrzymuje zdolno¶ci nadnaturalne i czaropodobne, z dzienn± liczb± u¿yæ..? Tyle chyba mo¿na podaæ, bez opisywania ile i jakie? :wink:
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

pn lut 09, 2004 8:10 pm

Oj my¶lê, ¿e raczej nie magiczne. Z ³otrzukowatych trochê magii maj± Fang of Lolth i Assasin. A co Twój bard ma zamiar wzi±æ ta presti¿ówkê? Jak ju¿ to bym poleca³ spymastera albo virtuoso :mrgreen:
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pn lut 09, 2004 8:10 pm

Krótkie streszczenie zdolności Royal Explorer: <br /> <br />Bonusowe języki <br />Wiedza poszukwiacza - bardzo podobna do wiedzy barda <br />Umiejętnosć poszukiwacza - zdolność do poznawania zwyczajów innych kultur, przez co ma się testy do takich umiejętności jak np. Dyplomacja, Wyczucie Pobudek, Zbieranie informacji <br />Tropienie - tak jak Tropiciel <br />Waleczność - bonus do testów na Wolę przeciw oparciu się strachowi, z czasem całkowita niepodatność <br />Bonusy do Przeszukwiania i Znajomości dziczy przy takich testach jak wysuzkiwanie drogi, znajdowanie sekretnych drzwi itp. <br />RE nigdy się nie gubi, nie wpływaja na niego np. labirynt <br />Mistrzostwo umiejętności - dzięki temu RE może brać 10 dla niektorych umiejętności nawet gdy jest zestresowany i poddenerwowany
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

pn lut 09, 2004 9:51 pm

<!--QuoteBegin-Egon+-->
Egon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Oj my¶lê, ¿e raczej nie magiczne. Z ³otrzukowatych trochê magii maj± Fang of Lolth i Assasin. A co Twój bard ma zamiar wzi±æ ta presti¿ówkê? Jak ju¿ to bym poleca³ spymastera albo virtuoso :mrgreen:
<br /> <br />Nie, ³otrzyk (p³ci ¿eñskiej - jak to odmieniaæ?!). Magiczne... mia³am na my¶li, czy s± to zdolno¶ci opisane jako nadnaturalne, czy te¿ plusy do umiejêtno¶ci, atuty itp. "zwyk³e" dodatki. Bard chce RE, a druidka na razie tylko wej¶æ na najwy¿sz± górê ¶wiata (FR, a przy okazji - wie kto¶, gdzie taka jest?) :wink:. <br /> <br />Matis99 - wielkie dziêki, na pewno mi siê przydadz± te informacje.
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

wt lut 10, 2004 2:06 pm

Ais Seveu Thief Acrobat nie ma nadnaturalnych zdolno¶ci. Atuty: to takie typowe dla zrêcznych np. kick up, szybka wspinaczka i pare innych. Osobi¶cie jak dla ³otrzyka to gor±co polecam :mrgreen:
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

wt lut 10, 2004 2:48 pm

To ¶wietnie :mrgreen:. Bo ten ³otrzyk ma trwa³y uraz do magii i wszystkiego co nienaturalne, tudzie¿ nadnaturalne. Dziêki za informacje.
 
Egon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 31, 2003 4:08 pm

wt lut 10, 2004 3:48 pm

Ais Seveu nie ma sprawy, zawsze do us³ug :razz: :razz: :razz: <br /> <br />Pozdrawiam
 
Garret Jorinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 8:23 pm

sob wrz 25, 2004 10:29 am

Czy jest jaka¶ Prc z nastawieniem na w³amania i wêdrowniczy tryb ¿ycia? Nie chodzi mi o klasy pokroju Agent Ko¶cio³a czy Z³odziej Olidimary (?) z S&S. Co¶ bardziej jak po³±czenie Royal Explolera (ale bez przynale¿no¶ci do organizacji królewskiej...co nie oznacza, ¿e nie mo¿e byæ inna) i Akrobaty... lub Z³odzieja Gildii... <br />Istnieje co¶ takiego?
 
Awatar użytkownika
Amoen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 246
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:25 pm

pn wrz 27, 2004 7:36 pm

Szukam PrC dla Wiz/Rog. Ale żeby było to coś innego od Arcane Trickster <br /> <br />Do notki niżej <br />Thx Chociaż to nie jest OGL
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

pn wrz 27, 2004 9:01 pm

Jedyne co nam przychodzi do głowy poza Arcane Tricksterem to The Thrall of Graz'zt z BOVD. Co drugi poziom rozwiją castera, otrzymuje coś w rodzaju sneak spella (czary zadają dodatkowe rany gdy przeciwnik nie ma Dex do AC) oraz dostaje bonusy do rzutów na Charyzmę. W skrócie, jest to postać, która podpisuje pakt z demonem, aby zdobywać moc i wiedzę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości