Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

Ulubiona szkoła magii

czw lut 19, 2004 12:14 am

Pytanie proste, którą ze szkół magii się najczęściej posługujecie? <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

czw lut 19, 2004 8:46 am

Tak siê sk³ada ¿e z ponad 50 postaci mam trzech gnomów z talentem do Iluzji i s± to jedyni Magowie -specjali¶ci jakich posiadam ( a i to dlatego ¿e ³aczê ich zdolno¶ci magiczne z innymi klasami). Bardowie i magowie wieloklasowi ( nie mam ¿adnego czystego czarusia :evil: ) te¿ czêsto u¿ywaj± tej Szko³y. Jest czêsto niezast±pion± pomoc± w przetrwaniu w ciê¿kim ¶wiecie gry gdzie na biednych bohaterów czychaj± potwory, pu³apki i MG a biedny bohater musi jako¶ sobie z tym radziæ najlepiej udaj±c ¿e jest tam gdzie go nie ma, ¿e on to kto¶ inny, ostatnio robi³ zupelnie co¶ innego a wogóle to jaki bohater czy on :idea: wygl±da na kogo¶ takiego :?: :!: :!: :!: <br /> :mrgreen:
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

czw lut 19, 2004 8:47 am

Magiem gram rzadko. W ogole nie czesto gram, raczej prowadze. Na moich sesjach, najczesciej typu intryga / sledztwo najbardziej przydawaly sie czaary zaklinania i dlatego wybieram ta szkole. <br /> <br />Mimo to moi gracze z uporem maniaka decydowali sie zawsze na nekromancje. Chyba tylko dla klimatu.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw lut 19, 2004 9:35 am

Edo, a może czarów z jakich szkół używacie najczęściej? Ja osobiście nie gram magami (jeśli już do sorcererami) i do moich ulubionych taktyk należy albo mass damage (czyli wszystkie czary ofensywne-szkoła wywolań) lub kontrola umysłowa (zauroczenia). Jeśli podciągnąć pod to psionikę, to moim ulubieńcem jest telepata. Posiada super klimacik, niepowtarzalne moce i przyjaciół wszędzie :evil:
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw lut 19, 2004 9:48 am

W³a¶nie. <br />Sam chyba najbardziej ( jak siê zastanowiæ) lubiê..... transmutacjê! <br />Proste zaklêci± zmieniaj±ce cie w potegê. <br />Cute!
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

czw lut 19, 2004 3:41 pm

Transmutacja. Jest uciele¶nieniem mojej wizji magii - wszysto staje siê mo¿liwe. Daje rzeczywiste efekty, nie daj±c po oczach (jak np. wywo³ywanie).
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

czw lut 19, 2004 3:43 pm

Wydaje mi się ża najlepszym połączeniem jest połączenie Iluzji i Wywołania. Do tego jeszcze domieszki innych szkół. Jednak te dwie szkoły najbardziej mi się podobają i uważam że ze względu na to że oferują całkiem co innego, stanowią dobre połączenie. Zaznaczyłem iluzję.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

czw lut 19, 2004 6:26 pm

Jak dla mnie to nie ma to jak nekromancja (wiem że trochę to oklepane ale... :mrgreen: ). Nic nie raduje oczu bardziej niz widok napakowanego potwora ginącego po twoim jednym zaklęciu. No i jeszcze kontrola nad duszami... (np. pochwycenie duszy). :evil: <br />Ale iluzja tez jest przydatna. <br />Gram magiem drowem i najczściej używam tych dwóch szkół. Pomagają przeżyć.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

czw lut 19, 2004 6:40 pm

Iluzja z niewielką pomocą zaklinania i wieszczenia. Nie ma to jak przekona wrogów, że powinni zrobić to co jest dla nich zabójcze, bez ryzyka niepowodzenia kontroli umysłowej.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

czw lut 19, 2004 7:40 pm

Wywo³ania. Lubiê turlaæ kostkami, a tak powa¿nie to mój mag po prostu jest zorientowany g³ównie na ofensywn± magiê elementaln±. Zawsze podoba³o mi siê miotanie kulami ognia, piorunami, pociskami magicznej energii itp. kuglarskie sztuczki. <br /> <br />Poza tym, nekromancja i przywo³ania, zw³aszcza ró¿nej ma¶ci czartów. Ciemna Strona Mocy, so zu sagen.
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

pt lut 20, 2004 3:40 pm

Rzadko gram czarodziejami , tylko trochê czê¶ciej zaklinaczami i z tego powodu wybieram szko³ê Wywo³ywañ . Pe³nie rolê "platformy artyleryjskiej" ; wobec czego taki wybór wydaje mi siê naturalny.
 
Wilkukaze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:59 pm

pn lut 23, 2004 8:10 pm

Ja tam najbardziej lubiê zniwalaæ umys³y, dlatego teraz mój zaklinacz bêdzie zniewalaczem umys³ów. Dominacja to jest to. Po, co z kim¶ walczyæ, jak on mo¿e walczyæ za ciebie :]
 
XXS Gnom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 8:50 pm

ndz lut 29, 2004 9:35 pm

Raz jestem wojownikiem, raz łotrzykiem, raz czarodziejem więc przyda mi się transmutacja(najlepsza jest przemiana Tensera :evil: ).
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

ndz lut 29, 2004 9:53 pm

Nekromancja z domieszk± Iluzji i Zaklinania jest czym¶ cudownym. Niektóre czary ze szko³y Iluzji potrafi± mocno namieszaæ, nekromantyczne czary bojowe z wy¿szego poziomu s± zabójcze, a zaklinania... czêsto bywaj± przydatne gdy chcê mieæ kogo¶ po swojej stronie, a na walkê czy d³u¿sz± rozmowê nie mam ochoty.
 
crimsondragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 25, 2002 1:05 pm

sob mar 06, 2004 9:48 pm

Najwspanialsza szko³a to szko³a zaklinania :) Zauroczenia, u¶pienia, sugestie, dominacje i inne geasy w po³±czeniu z talentem magicznym,i wiêkszym talenetem magicznym sprawi³y ¿e mój Mistrz Zaklinania/Zniewalacz Umys³ów ma za swoimi plecami wieeeelu "przyjació³" 8)
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

ndz mar 07, 2004 8:26 pm

Transmutacja!!! Czuję, że żyję, gdy na groźbę półorka zamieniam się w golema.... Ach ta siła... to AC.... <br /> <br />I moje Hp, on wyrzuca krytyk i leże. :) <br /> <br />Moim zdaniem dla magów jedna z lepszych, aczkolwiek dzięki każdej szkoły możesz być przydatny dla drużyny i otoczenia. Osobiście gram w podziemiach zazwyczaj, więc najbardziej opłacalne robią się evokacja i transmutacja. Na powierchni nie ocenione jest: zaklinanie i uroki. Charm person i pokój w karczmie za darmo... :)
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

ndz mar 07, 2004 9:00 pm

Transmutacja zawsze i wszêdzie - jedna z najbardziej elastycznych szkó³ magii - szkoda tylko, ¿e w reedycji zabrano jej teleportacje (IMO zupe³nie nies³usznie).
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

sob mar 13, 2004 3:47 pm

<!--QuoteBegin-Haer'dalis+-->
Haer'dalis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Transmutacja zawsze i wszêdzie - jedna z najbardziej elastycznych szkó³ magii - szkoda tylko, ¿e w reedycji zabrano jej teleportacje (IMO zupe³nie nies³usznie).
<br /> <br />Aaargh! Sprawdzi³am w SRD i Teleport jest w Conjuration. Nawet je¶li rzeczywi¶cie ta szko³a by³a za s³aba, to i tak T. tam zupe³nie nie pasuje. Dla mnie to kolejny argument, by graæ w - jak to kto¶ kiedy¶ nazwa³ na tym forum - "3.25"...
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

sob mar 13, 2004 4:24 pm

Wywo³ania. Nie ma jak porz±dn± porcja witamin/ofensywnych zaklêæ. Niby najbardziej oklepane, ale... Magic missile rz±dzi :wink: IMO b³yskawica, fireball i tym podobne zaklêcia to znak markowy magów - najczê¶ciej u¿ywana przez mnie szko³a, jak gram (rzadko zreszt±) wizardem. <br /> <br />Pzdr
 
Nicram1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 04, 2003 1:55 pm

śr kwie 07, 2004 2:04 pm

Wed³ug mnie wieszczenie jest ciekaw± magi±. Sprowdzanie, nekromancja itp. staj± siê powoli nudne. A wieszczenie mo¿e zast±piæ ka¿d± magiê. potrzeba czaru ofensywnego? Prawdziwe uderzenie + ciê¿ka kusza = powa¿nie zraniony przeciwnik. Na wy¿szych poziomach mo¿na u¿yæ (chyba) oczu kata i ca³a dru¿yna dostaje przera¿aj±ce premie. Po za tym przydaje siê poznaæ przeciwnika, jasnowidzenie/jasnos³yszenie i po k³opocie.
 
Ranthram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 249
Rejestracja: wt lip 29, 2003 9:01 pm

sob kwie 10, 2004 7:41 pm

Jak dla mnie - nekromancja jest najlepsza. Nie do¶æ, ¿e klimatyczna, to jeszcze s± w jej repertuarze potê¿ne czary. Taki palec ¶mierci - po prostu genialne!!! :evil: . Albo "Wycie beanshee" - to juz wogle. Je¿eli dobrze rozwija siê postaæ, to oko³o 20-25 poziomu tym czarem mozna czynic cuda. Przy 20-22 pkt inteligencji i odpowiednich atutach ST na wolê wynosi. Uwaga! 35. Z takim czarem nawet bardzo trudni przeciwnicy przestaj± byæ wyzwaniem.
 
Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 727
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 9:01 pm

sob kwie 10, 2004 7:44 pm

Najciekawsze są moim zdaniem iluzje. Największe ograniczenia, ale w zasadzie najwięcej mozliwości. I ten klimat...
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

sob kwie 10, 2004 9:28 pm

Nie ma to jak zniewoliæ s³abe umys³y, a potem nimi wys³ugiwaæ siê. Czy na¿ucaæ komu¶ ró¿nego rodxzaju sugestje :evil: . Manipulacja zza sceny to to co tygryski lubi± najbardziej :mrgreen: :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

sob kwie 10, 2004 9:35 pm

Moje ulubione szkoły to Nekromancja i Wywoływanie, ale pozwole sobie na dłuższe rozważenie przydatności poszczególnych szkół magii. <br /> <br />Iluzja: przydatna w robieniu wszelkiego rodzaju oszustw i pułapek, jednak w walce nieprzydatna. <br />Nekromancja: narzędzie szatana, w podziemiach, kryptach, cmentarzyskach pełnych umarlaków umożliwia zrobienie totalnego zniszczenia. <br />Odpychanie: szkoła przydatna, daje ochronę. Czary defensywne przydają się zawsze i wszędzie, ale mag powinien mieć trochę czarów ofensywnych ("ty nam jakieś "ochrony" rzucasz, a my nawet nie możemy tego trolla ogniem dobić, bo zamieniłeś "Płonącą Kulę" na "Ochronę przed strzałami!" [sytuacja ze świata realnego]) <br />Przyzywanie: raczej nie ma minusów, można wyczarować tyle fajnych rzeczy ("mamusiu, ja chcę mieć niebiańskiego bizona! :wink: ") <br />Transmutacja: uhuhu, szkoła uniwersalna, czary i ofensywne, i defensywne, i do wykorzystania w wielu fabularnych wątkach. <br />Wieszczenie: tak, ta szkoła potrafi zepsuć MG fabułę, oby tak dalej chłopcy :evil: (i dziewczęta). <br />Wywoływanie: bardzo dobra szkoła, zaklęcia w większości ofensywne, to się przydaje jak scyzoryki szwajcarskie. <br />Zaklinanie: fajnie sobie poszperać w czyjejś głowie, przydatne w walce ("skontroluj tego łupiego ogra") jak i w wątkach fabularnych ("pssst, sprawdź czy nie kłamie").
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

sob kwie 10, 2004 10:43 pm

.
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2022 4:00 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Arom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 11, 2004 4:27 pm

ndz kwie 11, 2004 4:57 pm

Moja ulubiona szkola jest nekromacja poniewaz w bitwie przydaje sie bardzo! A barbarzynca z magiem na 20 poziomie by przegral na luzach
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

ndz kwie 11, 2004 6:50 pm

Pamiętam te cudowne iluzje mojego Arcane Trickstera. <br />Wybrałem iluzję, bo tą szkołę lubię najbardziej i najczęściej z niej korzystam. Zaraz po tym jest Evocation.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

pt maja 14, 2004 10:14 pm

"O północy trzeciego, następnego miesiąca powstanie armia wielka, a potęga jej przeogromna będzie.Zwycięży ją ten, który trzykrotnie zawisł pod szponami kruka i stał się ostatnim z pierwszych i pierwszym wśród ostatnich" <br />Za takie rzeczy lubię właśnie wieszczenie. Pozwala postaci otoczyć się nimblem tajemnicy, egzotyki. Poza tym zebrana wiedza może być potężną bronią przeciwko szpiegowanym wrogom.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pt maja 14, 2004 10:26 pm

Ja od jakiegoś czasu jestem za Transmutacją , niema to jak miotnąc w przecienika : ciało w kamień + kamień w błoto :mrgreen: Po transmutacji świetna jest szkoła zaklinań , ach ta kontrola ......
 
Menthorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn sie 11, 2003 11:21 pm

wt maja 18, 2004 8:00 am

Nekromancja, bo nie ma nic piêkniejszego jak potê¿ny z³y mag ³adaj±cy hord± truposzy :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości