Zrodzony z fantastyki

 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

czw lut 26, 2004 11:19 pm

Ja mam pytanie. Co jest grane z Kislevem . Kiedy¶ wchodze na strone GW patrze w Newsach a tam kislev i wbrud figurek do nich i nawet Army book. A teraz wogle ich nie widaæ. Co siê wogle z nimi sta³o , czy GW ich wycofa³o czy co??? <br /> <br />CU. <br />V.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt lut 27, 2004 8:01 am

Kisiel będzie dostępny w czasie najbliższej kampani. Chałas szykuje wielką inwazję i każda armia ma dostać jakieś bajery. Kisiel będzie dodatkiem do Imperium i Błetoni. Będzie też możliwość grania Kisielem jako osobną armią. Kiedy to nastąpi ? Kto to wie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] . Dark Elfy mają dostać Kultystów Slaanesha, Krasnoludki dostaną Armię Slayersów (trol, gigantów, demonów).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

sob lut 28, 2004 12:38 pm

Mylisz się, [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] w White Dwarfie wyszła część armii Kiślewu do Batla.
 
roscoe__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 15, 2003 2:01 pm

sob lut 28, 2004 9:22 pm

a teraz co¶ poza programem. dlaczego zbieracie figurki i dlaczego jest to warhammer? je¶li mieliby¶cie mnie przekonaæ to jakimi argumentami by¶cie to zrobili bo wci±¿ nie jestem pewien czy moja kieszeñ to wytrzyma i czy te figurki s± tego warte :?: :?: :?:
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

pn mar 15, 2004 10:03 pm

Sony mogê Ciê spytaæ jak± masz rozpiskê na 2000 DE ?? <br />Na pewno 4 Bolty :wink: <br /> <br />BTW , jak myslicie kiedy wypuszcz± nowe Wood Elves ??
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 16, 2004 7:29 am

To zależy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img] ostatnio nie urzywam bolców. Na turniejach bolce królują. Ja ostatnio testuję różne wariacje tej rozpiski : 2 x czarodziejki 1 lv, Assasin, 3 x 8 Dark Riders, 20 Wariors, 22 Wiedźmy, 22 Executioners, Royal War Hydra. Generalnie daje sobie radę, ale trzeba kombinować, sprawę ułatwiają Dark Ridersi, przeciwnik zwykle bierze ich na pierwszy ogień, co trochę oszczędza inne jednostki. Ideałem jest wejść na flankę jednym oddziałem a z przodu drugim. Hydra wsparta Warriorsami ma sporą siłę przebicia, jak jeszcze DR wejdą na bok, to zwykle wystarcza. Podczas jednej z bitew, Wiedźmy weszły z przodu. a Kaci na flankę, Wybrani ChałasNajci tego nie z dzierżyli [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] . Generalnie czekam co wymyślą dla DE z Cult of Pleasure. mam nadzeję że coś sensownego, ważne żeby Gav'a nie dopuścili, bo on za co się weźmie to spiepszy - on jest Polakiem chyba. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Miedziak__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 12, 2004 10:57 pm

wt mar 16, 2004 10:02 am

Chcia³bym zacz±æ graæ ale niezabardzo wiem od czego. Mogliby¶cie za¿uciæ jakimi¶ stronami(najlepjej polskimi) albo powiedzieæ co¶ od siebie?
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

wt mar 16, 2004 7:24 pm

Hm, Assasin i Executionerzy... Sorry czy te jednostki są w jakikolwiek sposób opłacalne w nowej edycji?? Straszliwie ich zjechali... Executionerzy z dwuręczną bronią i słabym save'm powinni mieć problem z np. podstawowym Chaos Warriorem. O Assasinie nic nie mówię, jego możliwości w nowej edycji to 1/10 tego co mógł kiedyś. Nie lepiej zamiast nich walnąć korsarzy z dwoma atakami i jako takim save'm za ilość punktów mniejszą?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr mar 17, 2004 10:10 am

Sztuką jest wjechać czymś na flankę, Chałas z regóły jest mało liczny. Zaś Kaci i wiedźmy z Assasinem poradzą sobie z 20 ossobowym klockiem Wybrańców na piechotę, z jezdą jest łatwiej. Hag ma 4 ataki z siłą Taf przeciwnika +1 Ass ma 5 takich ataków. I zauważ że Manbane jest TRUCIZN? 6 na Hit i nie musisz się przebijać. Masz więc 9 ataków raniących na 3+. Do tego kaci S5 i masz trujących ataków wiedźm. Zwykle masz duży Combat Result. Za przewagę, ranki i atak z boku na dzień dobry -5, plus to co ubijesz. Zaś na słabo opancerzone jednostki jak orki Assasin wymiata, często się zdarza że przeciwnik szarżuje, ja ujawniam Assa, atakuje pierwszy i ma szansę ściąć pierwszy szerg, jak z 5 atakuje 2 to ty też odpowiesz. Pewnie że nie jest to co dawniej, ale da się coś zrobić, symfonia na 4 bolce i generała na smoku mi się nudzi. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] Kaci w brew pozorom są też nieźli, Killing Blow powoduje że nawet jazda chaosu ma problemy a jak są na flance :evil:
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

śr mar 17, 2004 4:21 pm

No faktycznie, do Assasina mnie przekonałeś, chociaż te punkty... Argh kiedyś 56 punktów D3 woundy zadawał, 4 siły, 4 wytrzymałości... Co ciekawe 2 ataki i 1 wound, ale o tak był świetny. Wyjaśnij mi tylko skąd 5 ataków? On ma 3 podstawowo + 1 pewnie z dodatkowej broni... A piąty? Manbane faktycznie niezły. Rzadko trafia się przecież ktoś (coś) z wytrzymałością 6. Szczerze mówiąc przyznam się się, że nie wpadłem na to, że liczy się to także jako zwykły posion... Małe zaćmienie umysłu... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] wchodzi 150 punktów, troszkę dużo. <br />A co do Executionerów, to wciąż sądzę, że przydają się tylko w pierwszej rundzie walki i to tylko przeciwko czemuś z dobrym Save'm. Na elfów z ligth armor wolę zdecywdowanie dwa ataki Corsarzy. Elfy zazwyczaj mają duże LD i nie tak mało figurek, więc wole ich wysiekać. <br /> <br />Przy okazji -> powiedziałeś, że "zabił cały szereg". To znaczy, że ktoś oprócz mnie w Polsce uznaje wogóle zasadę: "Zginie, zdejmujesz figurke z tyłu, ale oddać już nie można"?
 
Miedziak__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 12, 2004 10:57 pm

śr mar 17, 2004 5:33 pm

Chcia³bym zacz±æ graæ ale niezabardzo wiem od czego. Mogliby¶cie za¿uciæ jakimi¶ stronami(najlepjej polskimi) albo powiedzieæ co¶ od siebie?
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

śr mar 17, 2004 5:38 pm

Mo¿e bêdê ma³o oryginalny ale je¿eli znasz angielski to www.gamesworkshop.com <br />Tak¿e na stronie www.gildia.com w dziale bitewniaki co¶ znajdziesz. <br /> <br />Poszukam czego¶ i jeszcze dopisze. <br /> <br />CU. <br />A.
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

czw mar 18, 2004 5:29 pm

Sony ponawiam pytanie: skąd te 5 ataków u Assasina? Podstawa 3 + 1 za dodatkową broń. <br /> <br />Mam dwa pytanka do doświadczonych graczy: <br />1. Czy są w Polsce ludzie, którzy grają na zasadę "Zginie, to nie oddaje"? <br />2. W zasadach jest moim zdaniem ciekawy bubel. Otóż na początku rundy ruchu mamy zadeklarować szarżę. Musimy widzieć przeciwnika. W podręczniku stoi czarno na biały "It is the only way to start Close Combat". I tu pojawia się problem. Rozpatrzmy taką sytuację: <br /> <br />W rundzie przeciwnika jego oddział poległ w całości w walce wręcz. Za naszym, który ową walkę wygrał stoi drugi oddział wroga. Oddległość 2 cale, a Movement naszego oddziału 5. <br /> <br />I teraz: Nie możemy zadeklarować szarży w naszej rundzie, bo przecież nie widzimy znajdującego się za nami oddziału. Z drugiej strony odwrócenie oddziału zajmie nam 2,5 cala, dojście do przeciwnika 2. Czyli Movementu na ten manewr nam starczy. Ale podręcznik nic nie mówi o takiej sytuacji. Podobno walkę można rozpocząć tylko przez szarżę, ale w wyżej opisanej scenie oddziały znajdą się w kontakcie i to nie dzięki szarży. <br /> <br />Czy jest to możliwe? Czy walka powinna toczyć się na normalnych zasadach? Dzięki za pomoc.
 
Miedziak__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 12, 2004 10:57 pm

czw mar 18, 2004 6:30 pm

Gdzie mo¿na znale¶æ co¶ o dwarfach chaosu? Nie widzia³em ich w ¿adnym sklepie a na stronie gameworkshopu tysh ich niewidzia³em
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw mar 18, 2004 10:56 pm

3 ataki bazowe + 1 za dodatkową broń i +1 za Rune of Khaine razem 5 [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] Jak wytniesz wroga w pierwszej rundzie to robisz overrun. Nie możesz się obrócić i dojść do przeciwnika. aby zaszarżować musisz widzieć wroga. Niektóre armie (Muminki) mają sztandary magiczne które umożliwiają zrobienie reformu i zaszarżowanie. Ale jest to wyraźnie opisane w sztandarze. Inna metoda to wpadnięcie we wroga z : pogoni, overruna, czy nie zdania głupoty. Ach i musisz zachowywać przepisowy 1 cal od wroga, w miarę możliwości, czyli nie możesz podejść na 0,5 cala i zostać.
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

pt mar 19, 2004 8:35 pm

Heh, na Rune of Khaine wpadłem sam, ale zbyt późno żeby o tym napisać na forum :). No to mogą się robić naprawdę poważne problemy z tą szarżą. Wystarczy na przykład, że pogonią zajdziemy w taką martwą strefę. Ani my nie będziemy widzieć stojącego obok nas o dwa cale wroga, ani on nas na przykład. Zlecą dwie tury zanim te oddziały zaczną walczyć. A dwie to już dużo.
 
Miedziak__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 12, 2004 10:57 pm

ndz mar 21, 2004 4:36 pm

Ehh.. widzê, ¿e mnie tutaj nikt nies³ucha ale zadam inne pytanko. Co wybraæ Krasnale czy Wampiry? I gdzie mo¿na znale¶æ zasady dos of war i czy mo¿na ich wystawiæ bez innych wojsk?
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

sob mar 27, 2004 11:57 am

Witam. <br />Niestety nie mam dostêpu do Army booka O&G , a muszê siê dowiedzieæ jak "dzia³aj±" fanatycy. <br /> <br />Z góry dziêki. <br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

sob mar 27, 2004 1:18 pm

A ja mam pytanie fabularne co do Wojny o Brodę: <br />-CZy jest jakiś jej opis wskazujący, która rasa jest naprawdę winna jej wybuchu (to że pomijamy wersje w armybook'ach Dwarf'ów i High Elfów jest chyba oczywiste)
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

sob mar 27, 2004 1:37 pm

Kolejna porcja głupich pytań: <br /> <br />1. Załóżmy, że oddział walczy z dwoma oddziałami przeciwnika, z czego jeden zaatakował go z frontu, drugi z flanki i ucieka po nieudanym Break Tescie. Jak (w ktora strone) goni oddział atakujacy z flanki? Czy przed pogonią jakoś skręca? <br /> <br />2. Macie jakąś ciekawą rozpiskę Tomb Kingsow na 1k? Moją już odniosłem zwycięstwo z Dwarfami, ale szukam czegoś interesującego. Co według was bardziej się opłaca na 2k -> Tomb King czy High Priest?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

sob mar 27, 2004 4:36 pm

Winnymi wybuchu Wojny o Brodę są Mroczne Elfy, cel prosty osłabienie High Elfów i najechanie na Uthulan. Zresztą tak się skończyła WoB. Krasnale i Elfy poniosły duże straty a nie zyskały nic. <br />Goni się za uciekającym wrogiem, w miarę możliwości tak aby środek mojej jednostli łączyła linia prosta z środkiem uciekających i po tej lini gonimy. Są też inne warunki opisane w Annualu i Kronikach (nie zatrzymywać się w 4 calach od wroga, jak najdalej od wroga itd.)
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

czw maja 13, 2004 11:13 pm

Czesc. Dawno mn ie nie bylo na forum. Odnosnie fanatykow: jak oddzial night goblinow znajdzie sie 8" od wroga to ich wypuszczasz w ktora strone chcesz 2d6". W kolejnych turach ruszaja sie losowa ( scatter dice). Jak wpadna w oddzial wroga to zadaja d6 hitow z sila 5 chyba, jesli ich ruch konczylby sie w srodku jednostki to stawia sie ich za jednostka na koncu ruchu. Aha te hity sa bez saveow :)
 
Anonim_1

pn sie 29, 2005 9:59 pm

Powolutku, małymi kroczkami przymierzam się do zainwestowania niewielkiej sumy w figurki i farbki oraz, prawdopodobnie, w army book jakiejś nacji z WFB. Mam w związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych w kwestii budowy armii: co kupić?

Dodam, że chciałbym armii dobrej defensywnie, względnie taniej w zakupie i dość łatwej w malowaniu, wytrzymałej i niekoniecznie dużej liczebnie. Wstępnie wyselekcjonowałem Empire, Vampire Counts (wiem, masa szkieletów, ale przynajmniej łatwo je pomalować) oraz Wood Elves, nie wiem jednak, czy to dobry wybór.

H e l p :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości