Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob kwie 03, 2004 11:52 am

Czyli czarty i demoy to jest to samo ?? ( mój błąd jest spowodowany brakiem podręczników )

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

sob kwie 03, 2004 12:15 pm

Czart to nazwa grupy złych outsiderów. <br />Demony należą do tej grupy wiec można uznać że każdy demon jest czartem. <br />Jednak ze względu na to że czartami są także diabły i yugholoty odwrotność powyższego twierdzenia nie jest prawdziwa (nie wszystkie czarty są demonami).

Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob kwie 03, 2004 12:41 pm

Dobra , bo ja troche nie trybie . Z waszychwypowiedzi wnioskuje że Diabeł i Demon to cos innego . Wienc półdemon to cos innego niż półdiabeł , wcześniej pisząc półczart miałemna myśli półdiabła , a sugerowałemsię tym że Piekielny czart to diabeł .

vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 03, 2004 5:27 pm

<!--QuoteBegin-baca007+-->
baca007 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mi wydaje się ciekawe połączenie niebianina i diabła. Z czystej mechaniki gry jest to możliwe zresztą według mnie od biedy też da się to zrobić. Ale jak sobie to wyobrażam to pękam ze śmiechu.
<br /> <br />Mnie interesuje psychika takiego gościa... <br />Nie tylko coś takiego jak chaotyczny neutralny, tylko coś więcej: Jak będzie dokładniej postępował i czy będzie zrównoważony <br /> <br />CN ponieważ ta postać będzie moim zdaniem coś w rodzaju balansowania na krawędzi (i częstego przekraczaniu jej) dobra i zła z jednej strony ryzykuje życie by ocalić chłopca z innej morduje całą wioskę... <br />Jak już powiedziano pare postów niżej jest to postać pełna przeciwieństw i wewnętrznych walk ze sobą (dlatego pytanie o zrównoważenie psychiczne)

Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony

sob kwie 03, 2004 5:44 pm

Psychika zależy przede wszystkim od tego, kto, gdzie i w jaki sposób go wychowywał. Oczywiście, "geny" też swoją rolę grają, ale po pierwsze nie jest ona zbyt duża, a po drugie dotyczy raczej temperamentu (oś prawo-chaos) niż moralności (oś dobro-zło). Takie przynajmniej jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

sob kwie 03, 2004 6:19 pm

Jak będzie dokładniej postępował i czy będzie zrównoważony
<br />Ciężko powiedzieć czy bedzie zrównoważony, jednak wydaje mi się że tak. <br />Co do postępowania to na pewno będzie to postać pełna przeciwieństw. <br />Może to być Praworządnie Neutralny Justicar który szanuje prawo, ma rodzinę i przyjaciół, ale jednocześnie bezlitośnie torturuje złapanych przestępców bez względu na to czy są źli czy nie. <br />Może to być agresywny samotnik nie umiejący żyć wśród normalnych ludzi ale broniący ich przed złem i nieszczęściami. <br />Możliwości jest wiele. <br /> <br />
Nie tylko coś takiego jak chaotyczny neutralny
<br />Niekoniecznie taka postać musi być CN, moim zdaniem każdy charakter neutralny by do niej pasował (no może oprócz NE i NG).

baca007
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz kwie 04, 2004 7:15 am

Moim zdaniem to zale¿y od nastroju takiego wybuchowego go¶cia. Ma dobry humor wszyscy na oko³o s± mili to czyni dobro ale je¶li tylko co¶ go zdenerwuje to równa wszystko z ziemi±. <br /> <br />Inn± ciekaw± cech± mo¿e byæ moc takiego go¶cia. Je¶li by³by z³y i czyni³ z³o zyskiwa³by moce z³ego rodzica, a kiedy postêpowa³ by dobrze moce dobrego rodzica. My¶le ¿e nawet od humoru móg³by zale¿eæ jego wygl±d. Ale w charakterze tego go¶cia by³yby jakby dwie istoty które na zmiane przejmowa³y by kontrole.

Yarel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz kwie 04, 2004 7:03 pm

a co by¶cie powiedzieli na pó³golema-pó³ogra? mój kumpel chce takim graæ... czy w ogóle sie da? pewnie wygl±da³by jak ogr w p³ytówce, ale przyklejonej :wink: muszê to teraz jako¶ wykombinowaæ :/

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz kwie 04, 2004 7:26 pm

To proste - nakładamy na ogra z MM szablon pół-golema z MM2. Jak rozumiem, ma to być żelazny pół-golem - nic prostszego. Zastosuj wspomniany szablon i już. Kłopotem może być tylko wysoki ECL.

Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz kwie 04, 2004 8:37 pm

wybaczcie to pytanie ale jak takie cos powstaje ??

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz kwie 04, 2004 8:46 pm

Takie hybrydy powstają, jak łatwo się domyślić, dzięki czarom. Magowie podczas specjalnego rytuału wszczepiają dawcy wykonane wcześniej części "ciała" golema. Często kończy się to bardzo źle i powstaje dziwny, spaczony twór - konstrukt, ale czasami też nieszczęśnik przeżywa i zachowuje swój pierwotny typ.

Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn kwie 05, 2004 6:30 pm

Cóz , wydaje mi sie że pół drakolicz byłby b. ciekawy : Smok padając ofiarą nieudanego rytuału przemiany , jest w połowie martwy ( mod. z budowy obniżony o połowe , część mocy umarlaków , gnijące ciało , powolna śmierć i w końcu 50% na przemiane w drakolicza < ale słabszego > lub śmierć ) podoba mi sie ........

Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn kwie 05, 2004 8:13 pm

protodrakolicz to w pełni nieumarły , a mi chodzi o zawieszenie miendzy życiem , a smiercią

Veldrin Vo'vern
Użytkownik
Użytkownik

wt kwie 06, 2004 3:16 pm

<!--QuoteBegin-Elvin Do'Urden+-->
Elvin Do'Urden pisze:
<!--QuoteEBegin-->protodrakolicz to w pe³ni nieumar³y , a mi chodzi o zawieszenie miendzy ¿yciem , a smierci±
<br /> <br />Nieumarli s± w³a¶nie zawieszeni pomiêdzy ¿yciem a ¶mierci±. Jak mo¿na powiedzieæ o byle Ghulu, ¿e jest martwy skoro on: chodzi, my¶li, od¿ywia sie (w³a¶nie, po co?? I tak nie ma metabolizmu!). Ale on nie nale¿y tez do ¶wiata ¿ywych. Jest swego rodzaju zak³óceniem. Posiada jak w wypadku ghula cia³o i umys³ (co prawda zniszczony i wypaczony) ale bez duszy. A np. cieñ to dusza bez cia³a skazana na wieczna tu³aczkê. Wszyscy nieumarli s± zawieszeni pomiêdzy ¿yciem a ¶mierci±. (No chyba, ¿e chodzi ci o ¶pi±czkê, ale znaj±c ciebie twój twór ma byæ raczej potê¿nie przepakowanym munczkinem :wink: )

Gilead te tuin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt kwie 06, 2004 4:51 pm

My¶leli¶cie kiedy¶ o pó³ ithilidach? Jak mog± siê ró¿niæ od orygina³u? A mo¿e pó³elf pó³ithilid

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

wt kwie 06, 2004 9:13 pm

Myśleliście kiedyś o pół ithilidach? Jak mogą się różnić od oryginału? A może półelf półithilid
Jest template half-illithid w fiend folio strona 90. Materiały te nie są dostępne darmowo, więc nie można umieszczać szczegółów. <br />Ps. Polecam przejrzenie tematu (informacja o pół-illithidach pojawiła się wcześniej)

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

śr kwie 07, 2004 9:42 am

<!--QuoteBegin-Gilead te tuin+-->
Gilead te tuin pisze:
<!--QuoteEBegin-->My¶leli¶cie kiedy¶ o pó³ ithilidach? Jak mog± siê ró¿niæ od orygina³u? A mo¿e pó³elf pó³ithilid
<br /> <br /> We wspomnianym ju¿ przeze mnie podrêczniku Bastards & Bloodlines wydawnictwa Green Ronin Publishing jest rozpiska pó³ illithida - pó³ drowa (stworzenie takie jest tak¿e widoczne na ilustracji na ok³adce). Nie mam jednak pojêcia, jakie ma cechy. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt maja 07, 2004 6:16 pm

Nie wiem, dlaczego nie wymieniacie Półczarta. Jest bardzo fajny, gdyż z kolegami sobie gram właśnie nim jako skrytobójca i jestem dosyć potężny. Jeszcze gdy nałożyłem na niego szablon Pomroka to moja postać stała się jeszcze potężniejsza.
<br /> <br />Miło się gra z EPP (ECL) +8? Półczart (notabene wymieniany już wcześniej) ma EPP +3, a Pomrok +5. Twój skrytobójca chyba dosyć wolno awansuje na poziomy, a to w jego profesji b. ważne (m. in. ST Zabójczego ataku).

baca007
Stały bywalec
Stały bywalec

pt maja 07, 2004 8:28 pm

Ja bym dorzuci³ jeszcze troche do tego ECL. Przy dwóch nak³adkach to to robi siê jeszcze bardziej potê¿ne.

Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt maja 07, 2004 8:39 pm

Ja bym dorzucił jeszcze troche do tego ECL. Przy dwóch nakładkach to to robi się jeszcze bardziej potężne
<br />Dlaczego? Suma EPP obydwu szablonów wystarczy, by określić rzeczywistą potęgę "mieszańca". Nie komplikujmy niepotrzebnie reguł.

Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob maja 08, 2004 8:52 am

Ta... A to powinno chyba zniechęcić do grania tak potężnymi postaciami. Ale cóż... Co kto lubi :wink:

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob maja 08, 2004 2:54 pm

Pół demon jest szablonem zawartym w darmowo dostępnym SRD, jego statystyki znajdziesz też w Księdze Potworów. <br /> <br />Pół demon-pół ork to po prostu ork z nałożonym szablonem pół demona. Natomiast Tanarukk (Z Monsters of Faerun) to tiefling - czyli nie pół, ale ćwierć demon (i trzy czwarte orka)

Murdoc__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob maja 08, 2004 9:56 pm

@matis99 <br />Heh sorki za dosc g³upe pytanie ale jestem nowy.. <br />Co to jest SRD i gdzie mo¿na dostaæ??:) <br />Pozdrawiam i prosze o linka

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob maja 08, 2004 10:28 pm

SRD to darmowe, ogólnie dostępne zasady do D&D umieszczone w necie przez WotC. Oto link: http://www.wizards.com/D20/article.asp?x=srd35

Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec

sob maja 08, 2004 10:39 pm

Trochê spó¼niona odpowied¼ na post Veldrina : <br />A ja czyta³em, ¿e Ghule to byli kanibale wypaczeni przez zjadanie martwych i tych-nie-do-konca-martwych :). Czêsto trzymaj± siê razem z armiami nieumar³ych, ale jakotakimi nie s±. To pewnie jedna z wielu interpretacji, ale ta jako¶ mi bardziej przypad³a do gustu :).