Zrodzony z fantastyki

 
Finrod Felagund
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:39 am

Pan szarosinych przera¿a ale skutecznie?

ndz lut 22, 2004 12:15 pm

Mój kolega zastanawia siê nad wyborem presti¿ówki dla maga i jego typem jest mistyczny sztukmistrz i pan szarosinych. T± drug± sam siê zainteresowa³em. Jej zalet± na pewno jest ko¶ciana kolczuga i przeszczepy. Co o niej my¶licie? A mo¿e polecicie co¶ innego?
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

ndz lut 22, 2004 12:20 pm

Nie mamy pojęcia co to za prestiżówki. Może podaj orginalne nazwy, albo chociaż skąd one są...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz lut 22, 2004 12:25 pm

To prestiżówki z Księgi i Krwi. <br />Pan Szarosinych to Pale Master, a Mistyczny Sztukmistrz to Arcane Trickster.
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

ndz lut 22, 2004 12:46 pm

W życiu byśmy na to nie wpadli...:) <br /> <br />Wysokopoziomowy Arcane Tricster przy dobrym doborze featów i czarów może być bardzo skuteczny w walce. Admixturowany Flame dagger do tego Blink oraz Tenserka i masz masę touch ataków, z których każdy to sneak. Poza tym taki złodziej/mag może być bardzo klimatyczną postacią. Niestety prestiż ten ma ostre wymogi i można na niego wejść dopiero na 9 poziomie (na 10 jeśli chcesz sorcerera nie maga). <br /> <br />Pale Master też jest całkiem klimatyczny i wydaje nam się ze w połączeniu z kilkoma czarami z BOVD też może być całkiem mocny, choć wzrost caster levelu co 2 poziomy zawsze maga boli.
 
rafalpiasecki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 15, 2004 7:27 pm

śr maja 12, 2004 10:40 pm

nie wiem zabardzo jak± inn± klase ci poleciæ wiêc kilka ci krótko opisze. <br /> <br />Czarownik miecza- ¶wietna postaæ ¿eby bogodziæ magie z w³adaniem broni± <br />Pan szaroistnych- moja ulubiona postaæ ze wzglêdu ¿e jest to mag wtajemniczeñ i nekromanta i nie potrzebuje magii objawieñ tak jak Prawdziwy nekromanta <br />Zniewalacz umys³ów- super je¶li twój kolega lub ty lubisz mieæ w³adze nad innymi istotami <br />Smoczy potomek- to ca³kiem niez³e ulepszenie maga <br /> <br />ja bym ci radzi³ albo czarodzieja miecza albo pana szaroistnych :evil:
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pt maja 14, 2004 2:04 pm

Ja bym ci radził Akolitę Skóry , na wiele ciekawych zdolnościa przy tym bardzo niskie wymagania . Ta Prc ma też klimacik. A co d tych klas nad którymisię zastanawiasz to moim zdamie Sztukmistrz jest lepszy
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

pt maja 14, 2004 10:02 pm

Ja proponowałbym Ksenomantę. Jeśli zamierzasz wczuć się w postać, która nieustannie chichocze pod nosem i mówi sama do siebie, a na dodatek sprawia wrażenie niespełna zmysłów. Przyzywanie pseudonaturalnych potworków bardzo się przydaje. Kiedyś grając w.w. delikwentem z class skillem Disguise (Zastraszanie) <br />potrafiłem wystraszeć grupkę wrogów samym opętańczym śmiechem. :evil: <br /> <br />Do notki poniżej. <br />Pardon, mój błąd.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

śr lis 24, 2004 9:43 pm

Smoczy Potomek to bardzo fajna klasa, ale jednak do czarów to on siê nie nadaje... Akolita Skóry jest git, ale ten rytua³... no i w miastach to ciê nie polubi± jak jeste¶ na wy¿szych lvl. Ogólnie w porz±dku jest Pale Master, sam nim gra³em, ale... taki ¶redni. Ksenomanta to klimat i to zar±bisty, ale... tylko to. No, mo¿e nie do koñca, ale w wiêkszo¶ci. Boi siê jakich¶ stworzeñ i to panicznie, ale znam ludzi, którzy nie zwracali na to uwagi, a grali dla samego klimatu. Jeszcze jedn± propozycj± jest Czarownik Krwi. Ale ju¿ siê nie bêdê o nim rozpisywa³. Zobacz to sobie w Tome and Blood.
 
Siriondel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 18, 2005 1:03 pm

wt sty 18, 2005 3:56 pm

Smoczy potomek, to ciekawa klasa, a jeszcze lepsza, gdy w dru¿ynie jest ju¿ czarodziej (team nie musi siê martwiæ o czary wuskoich poziomów). Tak jest u nas, Czarodziej i zaklinacz to ciekawa mieszanka. A mi (jako czarodziejowi) z "Ksiêgi i Krwi" najbardziej odpowiada Mag z Mistycznego Bractwa i w³a¶nie absolutnie genialny Mistyczny Sztukmistrz :wink: .
 
Mortek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 222
Rejestracja: pn sie 09, 2004 11:50 am

sob lut 12, 2005 3:04 pm

Wybaczcie, ale czy przypadkiem zeby zostac smoczym potomkiem nie trzeba byc zaklinaczem/bardem ?? No chyba ze ktos grajac czarodziejem potrafi rzucac czary bez przygotowywania - a przeciez takie jest wymaganie tej klasy prestizowej. Pozatym wydaje mi sie to fabularnie tez dosc sluszne - ponoc zaklinacze pochodza od smokow (jaaasne :wink: )
Wiem, bo jeden z moich graczy chcial zostac smoczym potomkiem, tylko niestety (albo stety ?) jest czarodziejem.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob lut 12, 2005 6:49 pm

Wymagana do Smoczego Potomka jest zdolność czarowania bez wcześniejszego przygotawnia.
Pod to kwalifikują się następujące klasy podstawowe:
-Zaklinacz
-Bard
-Hexblade z Complete Warrior
-Warmage z Complete Arcane
-Spellthief z Complete Adventurer
 
Kubol
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 28, 2004 5:45 pm

ndz lut 13, 2005 2:47 pm

Nie mam przy sobie podrêcznika, ale wed³ug mnie smoczym potomkiem mo¿e zostaæ czarodziej z atutem mistrzoostwo w czarach. Pozwala on na przygotowaie wybranych czarów (nie pamiêtam ilu), bez ksiêgi czarów.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz lut 13, 2005 2:50 pm

Nie mam przy sobie podręcznika, ale według mnie smoczym potomkiem może zostać czarodziej z atutem mistrzoostwo w czarach. Pozwala on na przygotowaie wybranych czarów (nie pamiętam ilu), bez księgi czarów.
Musisz mieć zdolność rzucania czarów bez zapamiętywania ich wcześniej. Atut o którym mówisz tego nie pozwala (pozwala tylko na nie posiadanie księgi).
 
Power
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 01, 2004 11:17 pm

śr cze 21, 2006 6:08 pm

Je¶li chodzi o Pana Szarosinych (Pale Master) to postaæ jest diablo klimatyczna. <br />Istnieje specjalna moc broni, która obdarza orê¿ mo¿liwo¶ci± kurczenia (chyba czar Skurczenie), wspólnie z MP wymy¶lili¶my ciekaw± rzecz. W³a¶nie Pale Master z Kurcz±cymi siê Pazurami rosomaka, które przenosz± ataki dotykowe. Ciekawy pomys³, do¶æ klimatyczny, na zawo³anie mogê schowaæ pazury i zostawiæ same rêkawice. <br />To tylko taki przyk³ad, ale ogólnie odgrywanie Pana Szarosinych przynosi du¿± frajdê, polecam postaæ.
 
Tomo__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:05 pm

śr cze 21, 2006 10:43 pm

Ja proponuje szablon lisza jak dobrze stworzysz relikwairz ¿e nei soi w mejscu tylko ca³y czas lata sobie swobodnie i wracasz po k10 rundach to jeste¶ maszynk± do zabijania tak jak ja:twisted:
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

śr cze 21, 2006 11:09 pm

<!--quoteo(post=271580:date=Jun 21 2006, 08:43 PM:name=Tomo)-->
Tomo pisze:
<!--quotec--><br />Ja proponuje szablon lisza jak dobrze stworzysz relikwairz że nei soi w mejscu tylko cały czas lata sobie swobodnie i wracasz po k10 rundach to jesteś maszynką do zabijania tak jak ja:twisted:<br />
<br />Raczej po k10 dniach i wierz nam, że te k10 dni to czasami bardzo długo. Wiemy z autopsji..
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

wt cze 27, 2006 2:52 pm

Chciałbym zagadnąć słówko o specjalnej zdolności Pana Szarosinych z 10 poziomu. <br />Nie pamiętam jak się nazywa, ale robi ciecia, który ci służy. Czy nie dałoby się stworzyć przy pomoty tej zdolności nazwijmy to "Łańcuszka Szczęścia"? <br />Masz sługę wampira. Zaczajacie się na jakiegoś ciecia, przerabiacie go na wampira, którego nie Pan nie może kontrolować, ale jego sługa i owszem. Czy wtedy jak wampir karze nowemu wampirowi słurzyć Szarosinemu to będzie on służył? Bo jeśli tak to można stworzyć armię wręcz monstrualnych rozmiarów w niedługim czasie. Ot, napad na wioskę i już mamy przynajmniej 40 wampirzych pomiotów, które będą siały chaos w okolicy.<br /><br />Czy taka akcja przejdzie, a jeśli nie to czemu?<br />
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

wt cze 27, 2006 3:19 pm

Ja bym to podpiął pod "Zdolności Przywódcze"... W sumie czy wampirzy pomiot też może mieć pod sobą wampirzego pomiota ze sługami??
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

śr cze 28, 2006 1:26 pm

Wampirzy Pomiot nie posiada zdolności Create Spawn, w związku z czym ofiary zabite przez Spawna nie powracają jako nieumarli w wampirzej postaci. Dodatkowo warto też wspomnieć, że każdy wampir może kontrolować maksymalnie wampiry i wampirze pomioty o sumarycznej liczbie KW nie większej niż dwukrotność jego własnych. <br /><br />Generalnie w razie napadu na wioskę zamiast podległej armii nieumarłych stworzylibyśmy hordę samowolnych, żądnych krwi wampirzych pomiotów. Oczywiście Pan Szarosinych mógłby próbować przejąć nad nimi kontrolę używając Rebuke Undead lub magii pozwalającej na kontrolowanie nieumarłych, ale generalnie okazałoby się to średnio skuteczne. Do takiej zabawy lepszy byłby już True Necromancer.
 
Chudy__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 02, 2004 8:36 am

ndz lip 02, 2006 1:22 pm

Je¶li interesuje ciê potêga to z T&B polecam akolite skóry oraz tkacza losu. Akolita skóry - niesamowite bonusy<br />Tkacz losu - dodawania pkt. tkania do st czarów , umiejêtno¶ci , rzutów obronnych itd. oraz prze¿uty. Rewelacja :wink:
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

ndz lip 02, 2006 8:21 pm

W³a¶nie True Necromancer i Pale Master (te polecam) to Prc w których nie powiniene¶ siê koncentrowaæ na zdolno¶ciach typu zabijania przez dotyk a na "³añcuszku szczê¶cia", który mo¿e i jest ograniczony do kilkunastu krwiopijców lub (nie mam tej ksi±¿ki :/) chmary cieni, ale to wystarczy ¿eby pos³aæ wiêkszo¶æ bossów do diab³a [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości