Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

wt cze 22, 2004 2:04 pm

<!--QuoteBegin-Black Dager+-->
Black Dager pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tak, zykly czlowiek jest malo wytrzymaly, ale zastanow siê , czy jak kto¶ Ciê pchnie sztyletem, to d³ugo po¿yjesz... A co do tej broni, to nazwe wymysli³em od tak, nie mia³em lepszego pomys³u, a jest to bron prosta. W mojej kampani jest to po prostu sztylet.
<br /> <br /> Taki zwyk³y sztylet? - przecie¿ ta broñ jest nieporównanie lepsza od scimitara (analogiczny zasiêg krytyka, o jeden stopieñ zmniejszona ko¶æ obra¿eñ, za to o dwa stopnie zwiêkszony mno¿nik). Egzotyczne (w edycji 3.0) kukri po prostu siê nie umywa. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 22, 2004 4:05 pm

Ja mam trochę inną myśl.. Pamięta ktoś może broń stosowaną do walki wręcz przez Legolasa z LotR? Proponuję dla niej następującą rozpiskę: <br />Elfie noże - borń egzotyczna do walki wręcz, 1k6 18-20/x2, mały rozmiar - broń lekka.Wg. mechaniki stanowi wzmocnioną wersję sejmitara/szaszmira/scimitara (czy jak kto chce ten oręż nazywać) pprzez zmniejszenie rozmiaru o jeden przy jednoczesnym zachowaniu takich samych obrażeń, zakresu i mnożnika krytyka - czy dopuścilibyście taką broń? <br />Następne dziwne myśli - co sądzicie o falowanych ostrzach broni? Czy powinno to w jakiś sposób wpływać na oręż? Prponowałbym następującą zmianę w mieczach (krótki, długi, półtoraręczny, wielki miecz) - obrażenia jak w normalnym mieczu przy jednoczesnym wzroście zakresu zagrożenia krytykiem o 1 (czyli 18-20/x2 zamiast 19-20/x2), koszt +300 (kumulujący się ze zwiększeniem ceny za broń mistrzowską) i/lub zmiana kategorii na broń egzotyczną (dla potrzeb tego opisu traktuję miecz półtoraręczny jako dwuręczną broń żołnierską). Jakieś sugestie na temat takich działań?

Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 22, 2004 4:12 pm

Elfie noże - borń egzotyczna do walki wręcz, 1k6 18-20/x2, mały rozmiar - broń lekka.Wg. mechaniki stanowi wzmocnioną wersję sejmitara/szaszmira/scimitara (czy jak kto chce ten oręż nazywać) pprzez zmniejszenie rozmiaru o jeden przy jednoczesnym zachowaniu takich samych obrażeń, zakresu i mnożnika krytyka - czy dopuścilibyście taką broń?
<br />Nie. Chyba, że jako broń egzotyczną, w której biegłość może wziąć tylko elf (lub półelf wychowany wśród elfów). <br />
co sądzicie o falowanych ostrzach broni? Czy powinno to w jakiś sposób wpływać na oręż? Prponowałbym następującą zmianę w mieczach (krótki, długi, półtoraręczny, wielki miecz) - obrażenia jak w normalnym mieczu przy jednoczesnym wzroście zakresu zagrożenia krytykiem o 1 (czyli 18-20/x2 zamiast 19-20/x2), koszt +300 (kumulujący się ze zwiększeniem ceny za broń mistrzowską) i/lub zmiana kategorii na broń egzotyczną (dla potrzeb tego opisu traktuję miecz półtoraręczny jako dwuręczną broń żołnierską). Jakieś sugestie na temat takich działań?
<br />Jak dla mnie, na pewno "i". Pomysł niczego sobie, aczkolwiek zwiększyłbym cenę tej modyfikacji do 600 sz.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

wt cze 22, 2004 4:24 pm

Elfie noże - borń egzotyczna do walki wręcz, 1k6 18-20/x2, mały rozmiar - broń lekka.Wg. mechaniki stanowi wzmocnioną wersję sejmitara/szaszmira/scimitara (czy jak kto chce ten oręż nazywać) pprzez zmniejszenie rozmiaru o jeden przy jednoczesnym zachowaniu takich samych obrażeń, zakresu i mnożnika krytyka - czy dopuścilibyście taką broń?
Nie, ale można dać: broń średnia, traktowana jak lekka (light weapon). I oczywiście egzotyczna. <br />
Następne dziwne myśli - co sądzicie o falowanych ostrzach broni? Czy powinno to w jakiś sposób wpływać na oręż? Prponowałbym następującą zmianę w mieczach (krótki, długi, półtoraręczny, wielki miecz) - obrażenia jak w normalnym mieczu przy jednoczesnym wzroście zakresu zagrożenia krytykiem o 1 (czyli 18-20/x2 zamiast 19-20/x2), koszt +300 (kumulujący się ze zwiększeniem ceny za broń mistrzowską) i/lub zmiana kategorii na broń egzotyczną (dla potrzeb tego opisu traktuję miecz półtoraręczny jako dwuręczną broń żołnierską). Jakieś sugestie na temat takich działań?
Ja bym zmniejszył kość obrażeń przy jednoczesnym zwiększeniu zakresu krytyka (z zmianie obrażeń na sieczne). Ew. nie zmieniać nic w statystykach, traktować jako mistrzowsko wykonany miecz danego rozmiaru (patrz. katana).

Marutan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr cze 23, 2004 10:49 pm

:!: Elfie no¿e :!: - z tego co pamiêtam to przypomina³y one (te Legolas'owe z LotR'a) takie mysliwskie kordy w wersji ala fantasy. Nie bardzo widze powód tworzenia z nich nowej broni skoro do FR mamy rozpisany Kord. <br /> <br /> :!: Faliste :!: lub "p³omienne" ostrza - czyli takie ala g³ownia krisów lub flambergów :?: <br />Za zmniejszaniem kosci obra¿eñ raczej nie jestem. Ju¿ raczej zwiekszenie szansy na krytyka o 1 pkt. (np. z 19-20 na 18-20) lub mno¿nika krytyka (np. z x2 na x3) i oczywi¶cie traktowanie jako broñ Egzotyczna :!: Z tego co wiem to nie udowodniono iz faliste ostrze np. w mieczu wp³ywa znacz±co na jego skuteczno¶æ ale z drugiej strony Fantasy to w koñcu Fantasy i swoje prawa i przywileje te¿ mieæ musi :wink: <br /> <br /> <br />A teraz moja propozycja :mrgreen: <br /> <br />ARBALET (ew. arbaleta) <br />Kusza strzelaj±ca kamiennymi kulami <br />(wiem - brzmi dziwnie ale chêtnych wysy³am do encyklopedi militariów) <br />Broñ egzotyczna - Du¿a <br />Obra¿enia: 2k6 (obuch) <br />Krytyk: 20/x3 <br />Zasiêg: 26m <br />Cena: ok. 200 sz ( :?: ) <br />Spec.: £adowanie itp. jak ciê¿ka kusza <br />Nota: Broñ s³u¿±ca do polowañ na ciêzszego zwierza chocia¿ pomys³owi poszukiwacze przygót znajd± w niej idealn± broñ na tzw. "puszki" (paladyni, black guard'zi itp.) <br />Nie ma zbyt du¿ego zasiêgu (ciêzar kuli) ale jej atutem jest si³a przebicia :evil: <br /> <br />Chyba zrównowa¿ona wzglêdem innych broni :?:

kszyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 24, 2004 9:54 am

Fajna rzecz. <br />Jak duże są to kule?? <br />No i z jaką prędkoscią lecą?? bo jeśli np predkośc nie jest za duża to można by wprowadzić możliwość rzutu na refleks(oczywiście jesli postać widzi stzelającego itd.) w celu uniknięcia. No i ile kosztuja kule. I czy ewentualnie można urzyć jaiego wziętego z ziemi kamyka..oczywiscie jeśli wyda nam sie wyważony..:) <br /> <br />Jak czytałem o sztylecie skrytobójcy to przypomniała mi się taka broń.Wygląda jak sztylet tylko że przy samym końcu jest "zgięta". <br />wyglada mniej wiecej tak: ______ <br />zgięcie nie jest aż takie kanciaste. Jest z lekka zaokrąglone. Technika walki polegała bodajze na tym że nóz wbijało sie pod katem zagiętym ostrzem i ruchem półkolistym wprowadzało restę ostzra do ciała. <br />Jakie staty byscie dali takiemu nożowi??

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

czw cze 24, 2004 10:17 am

Może masz na myśli kukri?

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw cze 24, 2004 11:40 am

Mi się to widzi raczej na sztylety, jakich używali beduini (nazwy nie pomnę). Technika walki kukri jest inna od tej opisanej.

Black Dagger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 24, 2004 12:35 pm

A co s±dzicie o takich ostrzach jakich u¿ywali £owcy Demonów w Warcraft 3? Ja jê widzê tak: <br />(uwaga:ta rozpsiaka dotyczy jednego egzeplarza, nie dwóch) <br /> <br />Broñ egzotyczna <br />2k4 <br />18-20/2

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

czw cze 24, 2004 12:43 pm

Za dużo. 2k4 ma kosa. Proponowałbym zwykłe k6 i traktować jako broń lekką (chociaż rozmiar średni).

Marutan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob cze 26, 2004 11:21 pm

Jak du¿e s± to kule??  <br />No i z jak± prêdkosci± lec±?? bo je¶li np predko¶c nie jest za du¿a to mo¿na by wprowadziæ mo¿liwo¶æ rzutu na refleks(oczywi¶cie jesli postaæ widzi stzelaj±cego itd.) w celu unikniêcia. No i ile kosztuja kule. I czy ewentualnie mo¿na urzyæ jaiego wziêtego z ziemi kamyka..oczywiscie je¶li wyda nam sie wywa¿ony..
<br /> <br />Kule do arbaletu s± mniej wiêcej wielko¶ci piêsci. Niestety szybko¶æ wystrzeliwanych kul mimo i¿ mniejsza od prêdko¶ci be³tu to jednak nadal jest wystarczaj±co du¿a aby nie daæ celowi dodatkowych szans na unikniêcie trafienia. Co do ceny to z uwagi na problem tworzenia amunicji wacha³a by siê w okolicy 1 sztuki srebra za kulê. Niestety nawet wywarzony kamieñ nie jest w stanie zast±piæ normalnego pocisku do arbaletu - taki minus tej broni 8) <br /> <br />
Mi siê to widzi raczej na sztylety, jakich u¿ywali beduini (nazwy nie pomnê). Technika walki kukri jest inna od tej opisanej.
<br /> <br />Chodzi pewnie o KIND¯A£, przy czym wystêpowa³ on (i nadal wystêpuje) w formie o prostej jak i krzywej g³owni. I faktycznie kukri jest broni± s³u¿±c± niemal do r±bania i na tym polega jej odmienno¶æ od orêza jaki jest sztylet (s³u¿acy g³ównie do pchniêæ) i wspomniany kind¿a³ (ciêcia i pchniêcia). <br /> <br /> <br />A teraz propozycja orê¿a (na potrzeby w³asnego settingu): <br /> <br />£AñCUCH BOJOWY (egzotyczna) <br />1k6/1k6 20/x2 Obuchowe <br />Broñ zasiêgowa z mozliwo¶ci± walki w zwarciu, Broñ podwójna <br />+2 do przewracania przeciwnika <br />(wzorowane na rozpisce z d20 Modern) <br /> <br />LINA (lub ³añcuch) Z KOTWICZKAMI (po jednej na koñcu) <br />Zapomnia³em dodaæ: Broñ Egzotyczna <br />1k4/1k4 20/x3 K³ute <br />Broñ zasiêgowa z mozliwo¶ci± walki w zwarciu, Broñ podwójna <br />+4 do przewracania przeciwnika, +2 do wspinaczki <br /> <br />ATLATL (ramie do miotania oszczepów) Zapomnia³em dodaæ: Broñ Egzotyczna <br />Obra¿eniaod oszczepu: 1k8 (ewentualnie zamiast 1k8 to 1k6 ale modyfikator z Si³y x 1,5 :?: ) <br />Przyrost zasiêgu: +3 metry <br />Krytyk: bez zmian <br />Przygotowanie i rzut to akcja ca³orundowa ( :?: )

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz cze 27, 2004 3:41 pm

Mam pytanie. Orkową kulą rzuca się jedną ręką czy dwoma? Czy da się jej użyć w zwarciu?

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz cze 27, 2004 4:30 pm

Jest bronią dwuręczną dla istot średnich, jednoręczną dla dużych. Raczej nie - to po prostu żelazna kula, trzymana w dłoniach - cała jej siła polega na solidnym wymachu i odpowiednim rzucie - a walcząc wręcz, jak byś jej użył? Jest trochę nieporęczna...

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

ndz cze 27, 2004 4:36 pm

ŁAńCUCH BOJOWY (egzotyczna)  <br />1k6/1k6 20/x2 Obuchowe  <br />Broń zasięgowa z mozliwością walki w zwarciu, Broń podwójna  <br />+2 do przewracania przeciwnika  <br />(wzorowane na rozpisce z d20 Modern)
Za potężne. Nie dość, że broń zasięgowa, to jeszcze podwójna. W S&F jest PrC Władca łańcuchów, który potrafi tak robić z łańcuchem <br /> <br />
LINA (lub łańcuch) Z KOTWICZKAMI (po jednej na końcu)  <br />1k4/1k4 20/x3 Kłute  <br />Broń zasięgowa z mozliwością walki w zwarciu, Broń podwójna  <br />+4 do przewracania przeciwnika, +2 do wspinaczki
Za duże obrażenia. Tym bardziej, że kotwiczka jest na jednym końcu :wink: d2 w zupełności by wystarczyło (chyba, że ta kotwiczka wygląda jakoś nieprzeciętnie)

Marutan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz cze 27, 2004 7:55 pm

Za potê¿ne. Nie do¶æ, ¿e broñ zasiêgowa, to jeszcze podwójna. W S&F jest PrC W³adca ³añcuchów, który potrafi tak robiæ z ³añcuchem
<br />Czemu za potê¿ne :?: Chocia¿ mo¿e zmieniæ obra¿enia na 1k4 :idea: <br /> <br /> <br />
Za du¿e obra¿enia. Tym bardziej, ¿e kotwiczka jest na jednym koñcu  d2 w zupe³no¶ci by wystarczy³o (chyba, ¿e ta kotwiczka wygl±da jako¶ nieprzeciêtnie)
<br />Kotwiczka jest na ka¿ym z dwóch koñców:
(po jednej na koñcu)
<br />D³ugo¶æ kotwiczek to mniej wiêcej d³ugo¶æ przedramienia+d³oni osoby w³adaj±cej. <br />Przynajmniej takie jest idealne zwymiarowanie tej broni 8)

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

pn cze 28, 2004 9:33 am

Za potężne, ponieważ możesz walczyć tą bronią na odległość bez żadnych kar, a jak przeciwnik podejdzie, to tą samą bronią możesz walczyć w zwarciu, stosując ją jeszcze jako podwójną.
Długość kotwiczek to mniej więcej długość przedramienia+dłoni osoby władającej.  <br />Przynajmniej takie jest idealne zwymiarowanie tej broni
Ale "ostrza" są zagięte rozumiem (żeby można je było o coś zachaczyć podczas wspinaczki)? Jeśli tak to obrażenia kłute nie mogą być równe obrazeniom sztyletu. Mogą wynosić k3, góra k4 obuchowych (jak kogoś walniesz kotwiczką), lub 1, ew k2 obrażeń kłutych (jak broń oplącze się wokół kogoś i kotwica będzie miała szansę się wbić).

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

wt cze 29, 2004 10:01 am

Podobna broñ do tej liny z kotwiczkami pojawia³a siê w Dark Sunie, i nazywa³a siê kahulak - je¿eli kto¶ pamiêta jej statystyki, albo mo¿e znale¼æ rozpiskê, to mo¿naby siê na niej oprzeæ przy tworzeniu zaproponowanej tu broni. <br /> <br /> Mul z kahulakiem jest na ok³adce Karmazynowego Legionu - tutaj jest obrazek: <br /> Obrazek <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 29, 2004 10:17 am

Oficjalna rozpiska z Dragona nr 319: <br />Cahulak <br />Two-handed exotic melee <br />Damage: 2d4 <br />Critical: x2

Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 29, 2004 10:29 am

Cahulak <br />Two-handed exotic melee <br />Damage: 2d4 <br />Critical: x2
<br />Słabiutka broń - wystarczy porównać z kosą, która jest żołnierskim orężem dwuręczym zadającym takie same obrażenia, ale z krytykiem x4. <br />Czy ta broń ma jakieś specjalne właściwości? <br /> <br />
LINA (lub łańcuch) Z KOTWICZKAMI (po jednej na końcu) <br />Zapomniałem dodać: Broń Egzotyczna <br />1k4/1k4 20/x3 Kłute <br />Broń zasięgowa z mozliwością walki w zwarciu, Broń podwójna <br />+4 do przewracania przeciwnika, +2 do wspinaczki
<br />Zlikwidowałbym premię do przewracania (wystarczy sama możliwość wykonywania takich manewrów) i do wspinaczki, a zamiast tego dałbym +2 do testów rozbrajania. Wtedy, moim zdaniem, broń byłaby zrównoważona.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

wt cze 29, 2004 10:54 am

Hmm. Ja mam rozpiskę z Dark Sun Campaign Setting 3.0 i jest tam taka rozpiska: <br />double weapon/reach (10ft), dmg d4/d4 crit x3. <br />Możesz wykonywać przewracanie, rozbrajanie (+2 do testu). <br />Albo korzysta się z tej broni jako podwójnej, lub jako zasięgowej. <br />Troszkę przepakowane, chociaż widzę kilka lepszych broni

Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 29, 2004 12:51 pm

Tu masz piêkne rysuneczki innych broni egzotycznych z DarkSun(na dole galerii) <br />http://www.korvar.pwp.blueyonder.co.uk/dar...ry/darksun.html <br /> <br />Tu masz i rysuneczki i statystyki dla tych broni w 3E <br />http://homepage.mac.com/neilclennan/rpg/da...un/weapons.html <br /> <br />a tu plik z inn± prób± ich konwersji na 3E <br />http://www.athas.org/releases/ds3/equipmen...nt.20030410.pdf <br />(s³ab± IMHO) <br />PS:Tortoise Blade-my weapon of choice :wink:

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 30, 2004 8:29 pm

Jak mógłby się nazywać miecz (egzotyczny) <br />1k8 krytyk 18-20/x2 <br />chodzi tak jak np. nazwa miecz półtoraręczny <br />Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 30, 2004 8:40 pm

Jak mógłby się nazywać miecz (egzotyczny) <br />1k8 krytyk 18-20/x2 <br />chodzi tak jak np. nazwa miecz półtoraręczny <br />Z góry dzięki za pomoc
<br />Jeśli rozmiar średni: Manczkin Wszystkobójca <br />Jeśli rozmiar duży: np. miecz ostroklingowy, długi sejmitar (szamszir/kopesz/jak tam sobie chcą przeciwnicy tłumaczenia), duży sejmitar... <br /> <br />Do notki poniżej: <br />
Ps. Kopesz nie ma nic wspólnego z sejmitarem (poza tym, że i jedno i drugie to broń cięta)
<br />Nieistotne, chodziło mi o to, że gdzieś spotkałem się z propozycją takiego tłumaczenia słowa scimitar.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

śr cze 30, 2004 9:03 pm

<!--QuoteBegin-Xelos+-->
Xelos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak mógłby się nazywać miecz (egzotyczny) <br />1k8 krytyk 18-20/x2 <br />chodzi tak jak np. nazwa miecz półtoraręczny <br />Z góry dzięki za pomoc
miecz szeroki. <br /> <br />Ps. Kopesz nie ma nic wspólnego z sejmitarem (poza tym, że i jedno i drugie to broń cięta)

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 30, 2004 9:03 pm

Zapomniałem :oops: <br />Chdzi o rozmiar średni (dużu to po prostu tasak) <br />Manczkin Wszystkobójca ? Skąd ta nazwa? Nie chce być wybredny, ale masz jakąś inną propozycję? Coś krótszego, bardziej chwytliwego? <br />... <br />Poza tym wydaje mi się że długi semitar najbardziej pasuje z twoich propozycji. Dzięki <br /> <br />Miecz szeroki? Też ładnie.

Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 30, 2004 10:38 pm

Jeśli rozmiar średni: Manczkin Wszystkobójca
<br /> <br />W/w zapis mial oznaczac ze bron tego rozmiaru z takimi statystykami jest przepakowana. <br /> <br />A nazywac sie moze różnie. Np od metalu z którego jest wykonany, od miejsca w którym został wykuty itp. itd.

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

czw lip 01, 2004 9:26 am

<!--QuoteBegin-Xelos+-->
Xelos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak móg³by siê nazywaæ miecz (egzotyczny) <br />1k8 krytyk 18-20/x2 <br />chodzi tak jak np. nazwa miecz pó³torarêczny
<br /> <br /> Podawa³em kilka notek wcze¶niej: <br /> Wed³ug Encyclopedia of Exotic Weapons wydawnictwa Fast Forward Entertainment takie statystyki ma jatagan. O ile dobrze pamiêtam, jest to broñ du¿a, analogicznie jak pó³torak. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

kelag
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lip 01, 2004 3:41 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmm. Ja mam rozpiskê z Dark Sun Campaign Setting 3.0 i jest tam taka rozpiska: <br />double weapon/reach (10ft), dmg d4/d4 crit x3. <br />Mo¿esz wykonywaæ przewracanie, rozbrajanie (+2 do testu). <br />Albo korzysta siê z tej broni jako podwójnej, lub jako zasiêgowej. <br />Troszkê przepakowane, chocia¿ widzê kilka lepszych broni
<br /> <br />A czy mo¿na walcz±c normalnie u¿ywaæ jej razem z tarcz±, trac±c tym samym dodatkowy atak?

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lip 04, 2004 11:37 pm

Na pierwszych stronach tego tematu trwała kłótnia o stanowczo przegiętą (przyznaję) broń - korbacz z trzema kulami (chodzi o ten co miał zadawać 1k10 +2k4 jednorącz). Mam własny koncept podobnej broni, mam nadzieję, że pomożecie mi stworzyć dla niej sensowne statystyki: <br />Potrójny korbacz <br />Broń egzotyczna/żołnierska jedno/oburęczna (proszę o propozycje - broń jest dość silna [do 3k4 obrażeń przy ciosie], co wskazywało by na oburęczność, jednak jest zarazem dość lekka [w zamyśle 1,5 wagi lekkiego korbaczu]; jednocześnie jej specyficzna budowa [i siła...] sugeruje egzotyczność broni) <br />Jest to lekki korbacz z trzema mniejszymi kulami na nieco dłuższych łańcuchach. Po udanym trafieniu należy wykonać test 1k3 by ustalić, ilę kul rzeczywiście uderzyło cel. Każda kula zadaje przy trafieniu 1k4 obrażeń, krytyk x2. Umagicznienia, premie z usprawnienia itd. są wspólne - potrójny korbacz +3 zada (przy trafieniu dwoma kulami) 2k4 +3 +mod. z Siły obrażeń, a nie +3 za każdą kulę osobno. Opcjonalna zasada - przy krytyku zawsze uderzają wszystkie trzy kule, więc obrażenia przy krytyku wynoszą 6k4 obrażeń (1k4 za każdą, mnożnik krytyka x2). Cena: do ustalenia. Pozwala na przewracanie i rozbrajanie. Zapewnia premię do rozbrajania +2. Czekam na opinie i propozycje. Dodam, że zależy mi głównei na rozstrzygnięciu kwestii - czy taka broń możę być jednoręczna (i przy tym oczywiście egzotyczna)? <br />Początkowa rozpiska: <br />(1k3)k4, krytyk x2, waga 6 kg. Broń należy traktować jako oburęczną broń żołnierską, choć w przypadku odpowiedniego wyszkolenia (atut Biegłość w broni egzotycznej [korbacz potrójny]) można jej używać jako broni jednoręcznej (dokładnie jak w przypadku miecza półtoraręcznego). Koszt: 50 sz.