Zrodzony z fantastyki

 
Jacob__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 25, 2002 10:29 pm

Kim by³a Mina?

ndz gru 08, 2002 6:39 pm

Jak wtemacie? <br /> <br />Chodzi mi o to ¿e kilka ksi±¿ek przeczyta³em z Dragonlance i ¿adnej wzmianki o niej nie znalaz³em. <br /> <br />Czy co¶ mo¿ecie mi o niej napisac? <br /> <br />Trochê mnie dziwi ¿e jako córka (choæ przybrana) Goldmoon jest "zaliczana" do z³oczyñców. (patrz topic Darklorda http://dnd.pl/viewtopic.php?t=982 ).
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz gru 08, 2002 7:13 pm

Pojawiło się na jej temat bardzo mało informacji. Opisana została ona w ksążkach: <br />-Dragons Fallen Sun <br />-Dragons Lost Star <br />-Dragons Vanished Moon <br /> <br />Napisane zostały one przez M.Weiss i T.Hickmanna a ich akcja rozgrywa się w piątej erze (Jest to seria: The War of Souls, lecz nie jestem pewien czy ostatnia pozycja się do niej zalicza) <br /> <br />Mina jest jakby Joanną d'arc oddaną złu i na niej też była wzorowana. <br /> <br />Niestety nie wiem nic więcej na jej temat.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz gru 08, 2002 7:40 pm

Byæ mo¿e wyjd± wspomniane przez Edo pozycjê uka¿± siê na polskim rynku, ale kiedy, to jak na razie nie wiadomo. <br /> <br />A sama Mina jest wybrank± (chosen) Jedynego Boga. Uchylê r±bka tajemnicy i powiem, ¿e Jedyny Bóg jest sprytn± mistyfikacj± Takhsis. Na pocz±tku Pi±tej Ery bóstwa opu¶ci³y Krynn. Spowodowa³o to wiele zmian politycznych i geograficznych. Smoki zaczê³y rz±dziæ ¶wiatem. Po ponad 30 latach Mina og³osi³a przybyciê Jedynego Boga i powrót kap³anów. Chcia³a w ten sposób uzyskaæ niepodzieln± w³±dzê nad Krynnem w imieniu Takhsis. <br /> <br />Redzty na razie nie bêdê zdradza³ :wink: .
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

czw sty 02, 2003 8:48 pm

Nie jestem niestety w stanie odpowiedzieć na to pytanie do końca. Wiem, że dowodziła oddziałem rycerzy <br />Takhisis zwanym Dark Knights of Neraka. Być może masz rację ale nie czytałem jeszcze tej trylogii.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr lut 19, 2003 6:26 pm

Jeżeli się nie mylę, na stronie Matta Stawickiego w dziale Dragonlance znajduje się grafika zatytułowana 'The City of the Lost' To chyba Mina :-/ ?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

śr lut 19, 2003 7:40 pm

Prawdopodobnie tak. Widziałem tylko jeden rysunek przedstawiający tą postać i trudno jest mi to stwierdzić.
 
garota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 11:16 am

wt lip 22, 2003 3:02 pm

Teraz już możemy się wszytscy dowiedzieć, gdyż ... taaaaadaaam: oto ukazała się w polsce pierwsza część Wojn Dusz! <br /> <br />Właśnie nabyłem tę pozycję - zapowiada się MNIAM!
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

pn sie 11, 2003 1:20 pm

Mina: Mina is a mysterious woman who is currently a major player in the War of Souls. She appears to be of human descent, and she fights for the One God -- a god that hasn't been heard of before in Ansalon. At the opening of the War of Souls, she comes out of nowhere (seemingly) and takes command of part of the troops of the Knights of Takhisis (now known as the Knights of Neraka). Who is the One God? Is Mina really the One God's chosen champion? Where will her vision take the forces of evil? What will the current leadership of the evil Knights of Neraka do? And what does Mina's vision mean for Ansalon as a whole? To see how much of an impact Mina has on the world around her, check out the War of Souls trilogy z "Women that rock in our novels z WotC.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pn sie 11, 2003 1:30 pm

<!--QuoteBegin-arcmage+-->
arcmage pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeżeli się nie mylę, na stronie Matta Stawickiego w dziale Dragonlance znajduje się grafika zatytułowana 'The City of the Lost' To chyba Mina :-/ ?
<br />Zacytuję samą siebie... <br />Nie miałam racji, yo nie Mina, a Linsha Majere, a rysunek to okładka książki o tym samym, co jego nazwa, tytule.
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

pt wrz 05, 2003 11:08 pm

Mina jest na okładce "smoków upadłego słońca", prawda? <br />Czy ktoś wie, czy Mina ma tyle lat, na ile wygląda? Osoby z dużymi oczami zawsze wyglądają młodziej...
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt wrz 05, 2003 11:48 pm

Tak to ona. W czasie wojny dusz miała 16-17 lat.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pt sie 13, 2004 8:31 pm

Tak apropo Miny, skoro powstał juz ten temat - czy wy też tak samo jej nie lubicie? Wszyscy moi znajomi fani DragonLance dostają drgawek na sam dźwięk tego imienia. Główne zarzuty stawiane dziewce to: <br /> <br />- Jest zbyt doskonała, zbyt nieludzka i pozbawiona wad. <br />- Wszystko się jej udaje bez żadnych trudności. Chce coś zodbyc? Zdobywa. Chce kogoś załatwić? Załatwia bez problemu. <br />- Jest łysa (a potem krótko ostrzyżona). Nie wiedzieć czemu, odpycha to prawie wszystkich facetów-maniaków DL!
 
Inglorion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob gru 13, 2003 6:45 pm

sob sie 14, 2004 12:33 am

Te¿ za ni± nie przepadam, ale ogólnie jej w±tek jest ciekawy. Poza tym, jak siê oka¿e w trzecim tomie :wink:, wcale nie wszystko jej wychodzi tak, jakby sobie tego zyczy³a. Nie jestem pewien na 100%, ale ksi±¿ka, która ma w tym roku wyj¶æ w stanach (a mo¿e ju¿ wysz³a) spod pióra M. Weis o tytule "Amber and ashes" opowiada g³ównie o Minie w³a¶nie... Z reszt± jest to pierwsza czê¶æ zapowiadanej nowej trylogii, wiêc mo¿e byæ ciekawie :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

sob sie 14, 2004 9:22 am

<!--QuoteBegin-Matis99+-->
Matis99 pisze:
<!--QuoteEBegin--> Jest łysa (a potem krótko ostrzyżona). Nie wiedzieć czemu, odpycha to prawie wszystkich facetów-maniaków DL!
<br />Ponieważ włosy to silny "afrodyzjak" kojarzony z kobiecością? :razz: <br /> <br />A oprócz tego znosiłam "wybryki" Miny z wielką cierpliwościa, nei mając zupełnie nic przeciwko niej dopóki tak podle nie załatwiła Silvanoshei'a. zal mi tego naiwniaka...
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz sie 15, 2004 12:44 am

Ech, Silvanoshei. Jedyny problem z ta postacia jest taki ze zyje zdecydownie zbyt dlugo ;P Drgawek mozna bylo dostac jak sie o nim czytalo. Ogolnie zreszta jak dla mnie za wiele bylo elfow w trylogii Wojny Dusz, szczesliwie na oslode elfom sie solidnie oberwalo:) <br /> <br />A Mina... owszem, wszystko jej sie udawalo az zbyt dobrze. Warto jednak pamietac ze byla wybranka-figurka Jedynego Boga, najsilniejszej wowczas sily na Krynnie, szczegolnie po wzmocnieniu skradziona magia. Jedyne co mnie zabolalo to pokonanie Cyana Bloodbane. Lubilem tego smoka i mogliby chociaz pozwolic mu narobic wiecej klopotow Jedynemu Bogu. Coz, trudno. Minie zreszta tez nie wszystko sie udaje - pomijajac juz fakt ze to postac dosyc tragiczna (jak na DL, rzecz jasna:) do greckich tragedii troche jescze brakuje:) ).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości