Zrodzony z fantastyki

 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

World of Warcraft [Open Beta]

śr lis 17, 2004 5:30 pm

Witam,

Musze powiedziec, ze nie jestem jakims zagorza³ym fanem Warcrafta,
ale od kiedy pojawi³y sie pierwsze wzmianki o WoW, bardzo mnie to
zainteresowa³o. Gra wydaje sie fajna z wielu wzgledow, przedewszystkim
ogrom mozliwosci jaki nam oferuje. Teraz "testuje" gre na Open Beta
i musze powiedziec, ze gra jest fantastyczna, lecz niedokonca.
Mnie osobiscie udezy³o pare szegu³ow np. rzucanie przedmiotow na ziemie
w istocie czegos takiego nie ma, wiec jak cos sie wyrzuca to przestaje
istniec. Kolejnym szczegu³em, ktory mnie razi jest to, ze napoczatku
ma sie strasznie ma³y wybor ubran, moze nie jest to jakies wykroczenie,
czy b³ad, ktory zmniejsza grywalnosc, lecz chcia³bym, zeby Moj Worlock
wyglada³ jak Worlock, a nie jak niewiadomo co. Kolejnym, juz bardziej
razacym niedociagnieciem, moim zdaniem jest to, ze nie mozna
zmieniac budowy cia³a stworow. Chodzi ogulnie oto, ze wszyscy Undead'dzi
wygladaja tak samo, sa zgarbieni i wogle, tylko maja inne twarze, w³osy
i kolory.

Ktos z was gra ? Jak tak niech sie podzieli swoimi spostrzezeniami.

Ogulnie gra jest bardzo fajna, ale ma wiele niedociagniec, interface jest
intuicyjny, lecz do tej pory nie wiem gdzie wszystko jest. [;p]

P.S.
Jesli ktos wie jak sie odpoczywa, to moze sie podzielic swoja wiedza ;p
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

czw lis 18, 2004 2:35 pm

WoW RULEZ! Sam gram kilka(naście?) godzin dziennie, odkąd udało mi się zapisać na testy!

Popatrzmy od początku - filmik, który wyznacza nowe kanony animacji komputerowej. Tego się po prostu nie da opisać, to trzeba zobaczyć!
Dalej: 8 ras i 9 profesji... Nieźle. Gramy... Grafika to bez wątpienia 9/10 i więcej. Widzieliście Morrowinda? Jeśli chodzi o grafikę, w WoW'ie będziecie się czuli jak w domu... Dźwięk - taki sobie, ale nie drażni, co ważne. Questy, możliwość szeeerokiej kooperacji, umiejętności specyficznych (około 14, nie zna dokładnej liczby), oraz coś około 20 dostępnych dla każdego.

Moja ocena: 9/10 - w końcu to jeszcze beta... I ile musiałem się wycierpieć, żeby go zdobyć... ;)

Odpoczywać można w karczmach... wtedy duużo szybciej wszystko ci się ładuje (i za darmo!)

A oto moja postać:

Serwer: Test 1 (eastern)
Rasa: Nocny elf
Klasa: Kapłan
Umiejętności specyficzne: Zielarstwo i alchemia (polecam każdemu! Żyła złota zwłaszcza kiedy sprzedajemy innym graczom!)
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

czw lis 18, 2004 2:59 pm

Gra³em miesi±c temu chyba w betê (nie open) i mnie odrzuci³o. Rozumiem, ¿e to beta, ale bez przesady. I nie chodzi tu o bugi, tylko o rozczarowanie. Tyle sie o tym naczyta³em, potem 2GB + patche 1.4GB sci±gania a tu klops. Po pierwsze klimat. Gdzie on jest? Od kiedy herosi chodz± przynie¶æ grabki/sakiewkê/dostawê itd. Mo¿e ze mn± co¶ jest nie tak (wychowa³em siê na Wacrafcie 1/2), ale mi po prostu nie pasi to co tu jest.
Druga sprawa: gdzie jest ta ró¿norodno¶æ postaci ? Przy tworzeniu postaci nie ma tyle opcji i ró¿nych ustawieñ, co zapowiadano.
Trzecia rzecz: rozwijanie postaci. Mo¿e to wina graczy, ale zrobili z tego Diablo. Na jakie forim nie wejdê, tabuny kolesi z kalkulatorami krzycz± wniebog³osy, który build jest najlepszy. Klasy s± niezbalansowane, czary i skille "wybitnie" oryginalne... Swiat Warcrafta jest na tyle odmienny od innych, ¿e mogli sie pokusiæ o jaki¶ inny system czarów. Mana zaczynac siê nudziæ. System z Arx Fatalis by³by niez³y...
Ostatnia rzecz: praktycznie zerowe warunki do odgrywania postaci. To nie jest MMORPG, to jest massive multiplayer online char koxing game. (MMOCKG)
Poczekam do wersji gold (europejskiej), narazie nie tykam tej gry.
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

czw lis 18, 2004 4:36 pm

Ja tak¿e czekam do wersji europejskiej, znajomy ju¿ zakupi³ konto i gre? czeka teraz a¿ mu przy¶l± do domu i otworz± euro server.
Co do wowa nie uwa¿am ¿eby on by³ tworzony tak jak ultima na wgrywanie siê w postacie, tu jest inaczej, tu jest wszystko *heroic*,(które widocznie nie wypada tak dobrze jak powinno :) ) . Patrz±c z komercyjnego punktu widzenia serwery s± w³a¶nie po to ¿eby przyci±gn±c jak najwiêksz± liczbe graczy a taki WoW w³a¶nie po to jest, ogrywanie ról nie kazdego bawi(jak np mnie ;), po prostu jezeli mam graæ ogrywaæ role to w normalnym rpgu) gram w mmorpg g³ównie po to ¿eby siê odpre¿yæ, pogadaæ z lud¼mi itp.
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

czw lis 18, 2004 8:10 pm

Wersja terazniejsza wlaz³a dzis do t³oczni.
Sprzedaz zacznie sie w tym miesiacu bodajze 23, na terenie stanow.
Musze przyznac, ze gra mia³a byc RPG, a na serwerach tego nie widac. Moim zdaniem ta gra nigdy niebedzie RPG z 2 powodow... general chat i tym, ze ludzie roznych narodowosci benda grac na jednym serwie. Gra jest moze heroic, ale np. nieumarli o ile pamientam zaczynali w wiosce, na ktora dopiero niedawno spad³a plaga.

Moze mi ktos powiedziec jak to wyglada z kupowaniem skila broni... niestac mnie [10 srebnych]. Chodzi o to ze Warlock moze nauczyc sie walki mieczami i nie wiem czy
ta nauka zrzera miejsce na skila w³asnie a'la Alchemia i Herbalism.

A jak nie to ktos moze mi ktos przes³ac 10 srebnych ;p

Irea
Warlock
Undead
Test 19, East Americka

P.S.
Jeszcze jedno... roznego rodzaju windy [wejscie do Undercity] i sterowce goblinow za szybko sie zaczynaja przemieszczac.... zlagowa³o mnie na statku goblinow i zanim zdaze z niego zejsc to on wraca... I tak w kolko ;d.
P.S.2.
Undercity jest to tez [chyba] miasto w ktorym ten paladyn co zamieni³ sie w Undead'a zabi³ ojca. Przynajmniej tak wygladaja ruiny.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

czw lis 18, 2004 8:59 pm

Do postu Ziemniak0ra:
1) To jest MMORPG, tutaj trzeba się napracować 10x więcej niż w takich zwykłych Warcraft'ach. Tam wystarczyło zabić tych -dziesiąt wrażych stworków, kilku bohaterow wroga, i postać już była herosem na skalę światową. Ale nie tutaj. Gdyby tak bylo, po świecie chodzily by same "epiki".
2) Nie ma różnorodności...? O co ci chodzi? O rasy/klasy/wygląd/inne ?
3) Co do twojego komentarza odnośnie wyższości jednej klasy nad drugą - boshe, to chyba oczywiście, ze każdy ma inne gusta, i ma prawo wygłaszać swoją opinię. I IMHO skille/czary/etc. są bardzo dobrze zbalansowane i ciekawe. Możesz podać przykład?
4) Od odgrywania postaci masz RPG, a nie cRPG, czy MMORPG. Mam wrażenie, że te pojęcia ci się zlewają.
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

pt lis 19, 2004 4:27 pm

smaller -> ziomu¶, w MMORPGI to ja gram od paru lat. Nic mi siê nie zlewa. Grê oceniam w ten sposób, bo autorzy co innego pisali o grze, a co innego widzê. Klasy s± niezbalansowane. Priestem mia³em problem zlaæ królika, a paladynem wci±gnalem go nosem. Mi to wystarczy³o, je¿eli na samym pocz±tku gracz jest zmuszony do chowania siê za kolegami z dru¿yny to ja dziêkujê. Gdyby w press-packach napisano, ¿e jest to zwyk³y MMORPG w ¶wiecie warcrafta to nawet bym nie pisn±³. Co do skrótów, to wiesz co to jest RPG? ROLE PLAYING game.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pt lis 19, 2004 4:55 pm

[quote=Ziemniak0r]smaller -> ziomuś, w MMORPGI to ja gram od paru lat. Nic mi się nie zlewa. Grę oceniam w ten sposób, bo autorzy co innego pisali o grze, a co innego widzę. Klasy są niezbalansowane. Priestem miałem problem zlać królika, a paladynem wciągnalem go nosem. Mi to wystarczyło, jeżeli na samym początku gracz jest zmuszony do chowania się za kolegami z drużyny to ja dziękuję. Gdyby w press-packach napisano, że jest to zwykły MMORPG w świecie warcrafta to nawet bym nie pisnął. Co do skrótów, to wiesz co to jest RPG? ROLE PLAYING game.[/quote]

A wiesz, co to cRPG? Computer Role Playing Game! Różnica jest bardzo duża!

Niezbalansowanie? Dużo grałeś? Mój kumpel grał Paladynem, na poziomie 12 miał problemy z ubiciem potworka o identycznym poziomie. Ja (gram tym znienawidzonym priestem) zabijam nawet dwa takie potworki, jeśli mam farta.

No, może to przesada, ale czepiasz sie akurat kapłana, który jest nastawiony wybitnie na grę drużynową.
 
Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt sty 03, 2003 7:09 pm

pt lis 19, 2004 6:53 pm

ja tez gram, wlasciwie gralem bo zamkneli open bete....kiedy ma byc european beta?? 23.11??


moja postac:
server: test 17
Ufretin
dwarf warrior lvl 15
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

sob lis 20, 2004 11:29 am

Z tego co wiem to nie bêdzie europejskiej bety tylko od razu otworz± serwer.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob lis 20, 2004 12:09 pm

ja gre juz sledze od kilku lat, i tak na marginesie jestem w europejskim klanie, i czekam tylko na date pre-ordera i sobie pogram
gra sie bardzo dobrze zapowiada, bedzie podobno dorownywala everquest 2 8O
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

sob lis 20, 2004 12:14 pm

Tak w³a¶nie. Computer role playing game. Po co nazywaæ kie³basê pomidorem?
 
Isio
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: wt lip 29, 2003 6:39 pm

sob lis 20, 2004 1:54 pm

Pogra³em,Pogra³em i...? ¯eby nie grafa to ta gra wypad³a tak samo "klimatycznie" jak Tibia...ju¿ wole wróciæ do Ragnarok on-line bo przynajmniej ma to co¶ co powoduje ¿e chcesz graæ
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

sob lis 20, 2004 2:14 pm

Ludzie, ludzie narzekacie na gre.... chce zaznaczyc, ze sa 3 rodzaje serwa: RPG, normal i PvP. Wiec jak graliscie na normal czy PvP to zaduzo klimatu nieuswiadczycie... Ziemniak0r, ty to chybra mia³es lagi... albo janiewiem co... grac nieumiesz [;p], bo ja Warlockiem... bi³em pazurami... i na 1 levelu udawa³o mi sie zabic stwory z 3...
 
roscoe__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 15, 2003 2:01 pm

sob lis 20, 2004 2:42 pm

a sk±d mo¿na ¶ci±gn±æ WoW??
i czy granie w t± grê jest odp³atne?
 
Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt sty 03, 2003 7:09 pm

sob lis 20, 2004 8:16 pm

sciagnac mozna z fileplanetu ale spozniles sie bo free beta sie juz skonczyla :/
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

sob lis 20, 2004 8:56 pm

Teraz będzie już tylko pełna, komercyjna (czyli trzeba będzie płacić) wersja.
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

sob lis 20, 2004 9:54 pm

Gra bedzie p³atna i 23 listopada tego roku startuje w USA, w grudniu w Korei i Japoni [chyba], a w styczniu bedzie w europie. W USA gra bedzie kosztowac 30$ za podsawowa wersje 80$ za kolekcjonerska edycje [o ile pamientam]. Pierwszy miesiac grania ma sie "zadarmo", a potem trzeba p³acic 15$ miesiecznie.

W tym, ze "tylko" mieszkancy USA beda mogli p³acic za miesiac chyba, ze kupi sie specjalna karte na amazone.com, ktora jest na 60 dni i ma podobna cene co 2 miesieczny abonament [29.99$]

Co do wydania w europie WoW jeszcze nic niewiadomo, niektore serwisy juz dzis podaja cene podstawowej wersji WoW'a, ktora wynosi ponad 50 euro [gdzies na stronie niemieckiej widzia³em za 54 euro]

Oczywiscie serwery beda osobne dla kazdego kontynentu. Wiec nie liczcie, ze bedziecie potem grac ta sama postacia.

Mozemy jeszcze liczyc na europejskie beta testy, ale pozyjemy zobaczymy. Musze powiedziec, ze gra mi sie spodoba³a, choc ma pare niedociagniec, ale "damy rade".

Co do p³acania... mam nadzieje, ze bedzie u nas taniej niz w USA...
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob lis 20, 2004 10:31 pm

P³ac±c co miesi±c cena wynosi: $15.99. Co dwa miesi±ce: $14.99 Co trzy miesi±ce: $13.99 A co pó³ roku: $12.99

Tak to jest, wiêc sobie to przeliczcie na euraski.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz lis 21, 2004 10:21 am

Night Elf - serwisy przebąkują? A teraz się uśmiejesz. Bo z tego, co wyszperali moi qmple wychodzi, że WoW u nas nie wyjdzie! Cd-Projekt uświadcza, że nic nie wie o takiej grze jak WoW :|. Wprawdzie są jeszcze inni wydawcy, ale oni się niemal nie liczą. Z tego wychodzi, że grę trzeba będzie kupować grę prosto od Blizzarda, albo CDP coś ukrywa.

Filio - ah, być może i tak, nie pamiętam ;). Oczywiście tyle będzie wynosić abonement, jeśli zapłaci sie na raz?
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

ndz lis 21, 2004 11:04 am

smaller, wiem co otym CDP, bo siedze tam i jestem aktywny, dziwny zbieg okolicznosci jest, bo nawet mam taki sam nick ;d. CDprojekt wie duzo o WoW'ie tylko Blizzard jeszcze nie ma stanowiska w tej sprawie. Jest wielce prawdopodobne, ze sklepy typu amazone na terenie europy beda to sprzedawac, lecz Blizzard jest narazie zainteresowany tylko i wy³acznie USA, gdzie premiera jest juz za 2 dni [23 listopada]. Co dlamnie jest dosc szokujaca informacja... bo gra w jest t³oczni od srody.


Edit: Ja nie wiem co za problemy mia³es... ja juz nie raz kupowa³em rozne bzdury.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

ndz lis 21, 2004 4:39 pm

To ja wam jeszcze troszkê zepsujê humor: z amazonu ( i innych e-sklepów) nie mo¿na sprowadzaæ oprogramowania m.in. do Polski. Mia³em ten problem jak ¶ci±ga³em Star Wars Galaxies (uda³o siê przez znajomych w Niemczech).
 
Siomilar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:57 am

czw lis 25, 2004 4:02 pm

Czyli chcecie powiedzieæ ¿ê najpierw bêde musia³ kupiæ grê na p³ycie i dopiero potem bêde móg³ graæ a oprócz tego bêde musia³ p³aciæ oko³o 40 z³ miesiêcznie? Horror.

PS. Czy w tym jest wersja single player???
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

czw lis 25, 2004 4:12 pm

<!--QuoteBegin-Siomilar+-->
Siomilar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czyli chcecie powiedzieć żę najpierw będe musiał kupić grę na płycie i dopiero potem będe mógł grać a oprócz tego będe musiał płacić około 40 zł miesięcznie? Horror.

PS. Czy w tym jest wersja single player???


1) Tak.
2) Nie.
 
Awatar użytkownika
Krzyszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:00 pm

pn paź 27, 2008 9:50 am

Ludzie! Można grać ale z 2 godziny dziennie ! Inaczej można się "wciągnąć" . Ale fajna gra. jak dla mnie to :

plusy:

-System ras i klas (dobrze że jest )
-Fajna grafa. Cukierkowa ale nic. No oprócz Wyspy Night Elfów, tam to mnie denerwuje.
-Mounty. Dobrze że są bo czas osztrzędzają .

+/-

- Cholernie wciąga

minusy

-Że Horda się wpier......dziela do SW !!!! Potrzebne są ograniczenia!Do Ogrimmaru my(Aliance) się nie pchamy!!!!!!

Brak.

I takie pytanko gracie na orginalnych serwach czy na Prywatnych ??
Ja na prywatnym bo i tak 150 zł na grę to dla mnie dużo a jeszcze 60 zł na miesiąc to...........
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

pn paź 27, 2008 3:07 pm

Horda wchodzi do SW? No i co z tego?
Ty się nie wbijasz do Org, to twój problem. Grasz aliantami i myślisz, że są święci i "dobrzy". Otóż nie.
Kiedy ja grałem, robiliśmy z kolegami rajdy na horde. Płynęło się stateczkiem na ziemie hordy i zabijaliśmy wszystko co tam było.
Więc mów za siebie, a nie za całe ally.
Cukierkowa grafika, to chyba w Outlands nie byłeś.
Akurat mounty zaliczyłbym do minusów. Nie dość, że tylko dla wysoko poziomowców, to jeszcze są, hmm, sztuczne.

Granie na prywatnych, to nie jest kradzież?
 
Awatar użytkownika
Krzyszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:00 pm

pn paź 27, 2008 5:06 pm

Raczej nie jest nielegalne.Blizzard ogłosił że to traktuje jako demo......

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości