Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

sob lis 27, 2004 12:57 pm

Krasnoludy w DD'kach zawsze kojarzyły mi sie z honorowymi i praworządnymi stworzeniami. Większość żyje w zamkniętych dla obcych środowiskach (podziemia lub góry). Mają zamiłowania do metalurgii i kamieniarstwa, oraz do piwa. Nigdy nie wyobrażałem sobie ich jako opoje dzień w dzień wracający do domu nad ranem, z głową pełną piwska (mówię tu tylko o DD :D ). Większość wymienionych wyżej stereotypów przynosi mi na myśle tylo te krasnale ze Skullportu.

A teraz małe pytanie związane z dyskusją, ale nie nazwą tematu (bo mowa będzie o niebrodatych piwoszkach :) ). Jak użytkownicy w swoich światach przedstawiają szlachetne małżonki naszych dzielnych krasnoludów, czyli szerokie i piękne krasnoludki (chodzi o samice krasnoluda :) ).
 
Dark_Elf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 18, 2004 12:12 pm

sob lis 27, 2004 8:53 pm

Mój sterotyp krasnoluda? Hmm... niski, przysadzisty rudobrody karzeł ( gdzieś... 1,40 m) który jest wesoły i rubaszny, niezwykle otwarty, lubie jeść i pić ( szczególnie ciemne piwo krasnludzkie) a przy pasie nosi topór lub młot. Czasami taki krasnolud potrafi być chciwy oraz tak na codzień jest skąp jak nic na swiecie.
 
Grumfer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 17, 2003 3:09 pm

ndz lis 28, 2004 6:57 pm

Dark Elf oznacza Mroczy elf, prawda?... wiêc co elf mo¿e wiedzieæ o krasnoludach. To znaczy wygl±d opisa³e¶ w miarê dobrze, tylko z t± rud± brod± siê nie zgodzê... krasnale maj± ró¿ne kolory w³osów, nie tylko rude, eee... a mo¿e jednak dobrze ¿e¶ opisa³ tam dalej tego krasnoluda? Heh... sorry :lol:
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt paź 11, 2005 7:39 pm

Co do jednej z moich dwóch ulubionych ras-krasnoludów (druga to drowy, no coments) powiem tyle: Krasnoludy zawsze ceniłem za poczucie humoru, upór i pozytywne podejście do życia. Moje alter ego jest krasnoludem CN który przemierza świat w poszukiwaniu przygód, skarbów, artefaktów i czego mu przyjdzie do głowy (CN zobowiązuje). Nigdy nie pije bo lubi być zawsze gotowy do walki i nie lubi przytępiać zmysłów. Jest wyjątkowo inteligentny (18 punktów, tak wiem że powergamerzy stwierdzą, że trzeba było w siłe ale lubie inteligentne postacie) i dowcipny (choć większość jego dowcipów zaliczyć można do kategorii rubasznych, choć też zabawa w półsłówka dobrze mu idzie), bez uprzedzeń i nigdy nie skrzywdzi słabszego, kobiety uważa za równe i nie lubi dyskryminacji. Ma jeden feler. Strasznie nie lubi jak nazywa się go kurduplem lub ozdobą trawnikową :D Używa poprawnej polszczyzny a raczej wspólszczyzny :D. Czy to stereotypowy krasnal? Nie wiem ale bardzo pasuje do mojej wizji i jest o dziwo liderem grupy.

Od jakiegoś czasu gada z magiem i palnuje kilka poziomów maga mu wrzucić (ach te lustrzane obrazy :P) ale jak w płytówce będę rzucał to za diabła nie wiem :D (CN 4 EVER :P)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

wt paź 11, 2005 8:22 pm

Sądze, że pare rzeczy zabrakło, aby Twoja wizja w pełni pokrywała się ze stereotypem krasnoluda funkcjonującym w grach RPG. Mianowicie charyzmy na poziomie 18 (no dobra - 16, -2 z cech rasowych), poziomu lub dwóch w bardzie albo chociaż druidzie, no i jak już wspomniałeś mistrzowkiego opanowania magii wtajemniczeń + płytówka, której nigdy nie zdejmuje. Co Ty na to? :lol:
 
Enlil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 1:39 pm

wt paź 11, 2005 10:07 pm

Dla mnie krasnoludy to honor, odwaga, gigantyczne hale z kamienia i cudowne przedmioty wykuwane w ciemnych ku¼niach. Krasnoludy ¿yj± d³ugo, nie s± tak lekkomy¶lni jak ludzie. Maj± tak¿e wielk± cierpliwo¶æ, gdy tworz± jakis przedmiot czynno¶c ta poch³ania ich ca³kowicie. Cz³owiek na my¶l, ¿e spêdzi kolejne 50 lat na ryciu w ziemi zwyczajnie z tego zrezygnuje, ale nie krasnolud. Nie pragn± wojen ale sprowokowani staj± sie strasznymi przeciwnikami, zakuci w stal wojownicy, nie uciekj±cy i bêd±cy w stanie zatrzymaæ bardziej liczebne armie.
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

wt paź 11, 2005 11:17 pm

Przeczyta³em wszystkie posty napisane w tym temacie i spróbuje je trochê podsumowaæ.
Wydaje mi siê, ¿e Krasnoludy jako jedna z najstarszych ras, obok elfów, jest postrzegana jako owszem honorowa, mêska, rasa typowych zaprawonych w boju wojowników, którym nic nie jest w stani stan±æ na przeszkodzie, w d±¿eniu do wyznaczonego celu. Lubi± mocne trunki a, ¿e maj± do nich "siln±" g³owê, to s± zapamiêtywane jako stali bywalcy przydro¿nych tawern i szynków... S± znakomitymi rzemie¶lnikami, którzy kochaj± to co robi±. Znaj± sie doskonale na jubilerstwie i obróbce. Posiadaj± tak¿e wspania³e podziemne fortece, które onie¶mielaj± swoj± monumentalno¶ci±. Jak dot±d spotka³em siê z niechêci± tej rasy do Elfów, my¶lê, ¿e spowodowane jest to ich wrodzon± niechêci± do magii.
Podsumowuj±c... Kto nie mia³ lub nie ma przedstawiciela tej szlachetnej rasy w swoiej dru¿ynie poszukiwaczy przygód? :D
Ja nie wyobra¿am sobie fantasy bez tych niskich, aczkolwiek wielkich duchem stworzeñ...
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

śr paź 12, 2005 11:25 am

Stereotypy s± z³e, jednak w przypadku krasnoludów na sam dzwiêk nazwy tej rasy stawa³ mi przed oczyma typowy ich przedstawiciel - niski brodacz, lubi±cy pomachaæ swoim toporkiem i dobrze wypiæ, honorowy, a przy tym mi³o¶nik z³ota, cennych klejnotów i fachu kowalskiego, rzucaj±cy przekleñstwami i przejawiaj±cy sk³ono¶ci do zwyk³ego chamstwa. W naszej dru¿ynie ta tradycja w przypadku tej zacnej rasy jest ¿ywo kultywowana, oczywi¶cie je¶li kto¶ decyduje siê na grê krasnoludem.;) Oczywi¶cie nie uwa¿am tej koncepcji za jedynej s³usznej - mo¿na odegraæ brodacza na wiele sposobów,w mniej lub bardziej klimatyczny sposób. Poprostu wersja któr± przedstawi³em tak bardzo wesz³a do ¶wiadomo¶ci ludzkiej, ¿e ciê¿ko siê z ni± rozstaæ czy braæ pod uwagê inne ewentualno¶ci. :)
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

śr paź 12, 2005 7:38 pm

Agnostos cicho! Jestem orginalny i kropka :D Tak wiem, że takich pomysłów były już tysiące ale ja nic o tym nie wiem :P. Co do charyzmy to mam dość kiepską (jak w realu) to inteligencje mam wysoką-18pkt. (a przynajmniej moja postać :P). Uznałem jednak że pomysł dodawania czarodzieja jest kiepski, dodam łotrzyka-mistrza pułapek. Tak, wiem że to jeszcze bardziej stereotypowe ale jedno mi przyznasz! Mało jest krasnali które nie piją :D

Pozdro dla fanów wielkich krasnoludów :P

Do postu poniżej
No ba! Powiew niesie bryzę nadmorską, a na tej bryzie lecą nutki... i ptaszek w dzióbku trzyma nutke i wogóle :) (pozdro dla tych co wiedzą o co chodzi :P)

Mój krasnal nie miał żadnych traumatycznych przeżyć... no może poza tym, że jego m... nie! stop! To mogą dzieci czytać... To lepiej nie będę :)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

czw paź 13, 2005 1:40 pm

Mało jest krasnali które nie piją


Tak! Tym mnie chyba przekonałeś, że Twoja wizja krasnoluda to świeży powiew oryginalnego podejścia do tematu, a postać, którą opisałeś jest absolutnie niepowtarzalna :)

BTW - Twój krasnolud musiał mieć bardzo traumatyczne przeżycia w przeszłości :lol:
 
Ghors
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 15, 2005 2:30 pm

sob paź 15, 2005 3:05 pm

Kiedy pomy¶le o Krasnoludach wyobra¿am sobie pijanych niechlujów którzy mog± pokonac ka¿dego potwora(oczywi¶cie za jakie¶ rzeczy materialne),ale i tak jest to moja najlepsza rasa. ¯aden czy¶ciutki elf czy jaki¶ tam nizio³ek nie dorównuj± krasnoludowi po wzglêdem jego oryginalno¶ci.[/code]
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

śr paź 26, 2005 6:33 am

<!--QuoteBegin-Ghors +-->
Ghors pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiedy pomy¶le o Krasnoludach wyobra¿am sobie pijanych niechlujów którzy mog± pokonac ka¿dego potwora(oczywi¶cie za jakie¶ rzeczy materialne),ale i tak jest to moja najlepsza rasa.


Tak, to jest stereotyp, który szufladkuje t± zacn± rasê...
Od wieków pozamykania w swych twierdzach, niedostêpnych dla innych ras, prowadz±cy bezustanne walki z goblinami i orkami...
Osobniki, które wydar³y siê z podziemi, mo¿na najczê¶ciej spotkaæ w przydro¿nych tawernach. Oczywi¶cie nie mo¿na zapomnieæ o ich ogromnym mêstwie i honorze, przes³aniaj±cym wszystko inne...
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

śr paź 26, 2005 2:20 pm

Krasnoludy to świetna rasa, trochę tajemnicza i niewiarygodna. Specjalizuje się jak wszyscy wiemy w metalurgi i górnictwie to doskonali wojownicy walczący z wojownikami i dobrzy towarzysze alkoholowi(głownie piwa :P ) Krasnoludy są równie fascynujące jak elfy są naprawdę niezwykłe.
 
Awatar użytkownika
SuCHaR
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 01, 2003 11:30 pm

czw paź 27, 2005 7:02 am

Popieram krasnludy rulezzz :D nie tylko wojownicy, ale także druidzi. A propo czy ktoś zna rozpiske lub wie gdzie moge dostać Pikela Bouldershouldera? To jest ten krasnolud druid od Cadderly'ego.
Pozdrawiam
SuCHaR
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6449
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

czw paź 27, 2005 10:28 am

<!--QuoteBegin-SuCHaR+-->
SuCHaR pisze:
<!--QuoteEBegin-->czy kto¶ zna rozpiske lub wie gdzie moge dostaæ Pikela Bouldershouldera? To jest ten krasnolud druid od Cadderly'ego.


Na stronie Wizardów.

Pozdrawiam,
Adam
 
MarsnTwix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 01, 2008 10:36 pm

ndz sty 06, 2008 5:10 pm

Może piosenki krasnoludów w czymś pomogą? Na przykład ta:

"Złoto... Złoto... Złoto...
Złoto... Złoto... Złoto...
Złoto... Złoto... Złoto...
Złoto... Złoto... Złoto...


I oczywiście ich język:

Dzień dobry, chciałbym kupić papier toaletowy - "Khri'zzt Darkl'bur Zemks''rrt war'ghrt bazz'duk"

Spróbujcie jakąś poezję w tym języku napisać
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

pn sty 07, 2008 9:21 am

Jeśli o mnie chodzi to nie powinno być żadnych stereotypów. Krasnolud najczęściej będzie wojownikiem nawet będąc kapłanem też będzie skupiał się na walce. Wygnany Krasnal może być Barbarzyńcom gdyż też ma zamiłowania do walki. Ale wiecie co najbardziej cieszy mnie w przygotowywaniu sesji ? :D Robienie nietypowych postaci. Wymyślam uproszczoną przeszłość: dlaczego ten gnom został barbarzyńcom a ten półork czarodziejem. Więc uważam ze stereotypów być nie powinno :) . Choć jest kilka zasad która będą powtarzać się częściej:
1. Większość krasnoludów lubi pić.
2. Lubią też walkę choć każdy może robić to inaczej patrz style walki barbarzyńcy wojownika i łotrzyka. 8)
3. Mają zamiłowanie do metalurgii oraz górnictwa.
To na razie tyle jak wymyślę coś jeszcze to dam znać. :)
Pozdrawiam Pavel
 
Awatar użytkownika
Shanhaevel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 9:57 pm

wt sty 15, 2008 11:23 pm

Moje wyobrażenie krasnoludów:


    1. Prostolinijne, choć dumne
    2. Często wulgarne, ale niemal nigdy bez powodu
    3. Lubią mięsne dowcipy
    4. W głebi duszy uczciwe i o wielkim sercu
    5. Uwielbiający pić alkohol (PIWO ponad wszystko)
    6. Nerwowi, szczególnie na punkci swojego wzrostu
    7. Pod odpowiednią motywacją ubiją nawet smoka dwoma spróchniałymi kijkami
    8. Chętni do bitki, walczą z okrzykiem na ustach
    9. Uwielbiają podśpiewywanie, głównie pod wpływem chmielu
    10. Praktyczni


Ogólnie rasa bardzo pozytywna, pospolite krasnoludy to uosobienie praktycznej prostoty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości