Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

pt lis 26, 2004 10:35 pm

@ Cristof  

Jeśli chodzi o "rozdwojony" wokal Nergala, założę się, że to po prostu reverb.


Alice -> dziwne, np. na teledysku tylko jeden śpiewa... A słychać jakby dwa głosy idealnie zsynchronizowane... Niemniej zespół fajny, konkretny (jak to przyjaciel Borewicza mawiał ).


chodziło o Alice in chains... :)
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

pt lis 26, 2004 11:12 pm

<!--QuoteBegin-Darius+-->
Darius pisze:
<!--QuoteEBegin-->Je¶li chodzi o "rozdwojony" wokal Nergala, za³o¿ê siê, ¿e to po prostu reverb.

A ja siê bezczelnie wetnê - Nergal w którym¶ z wywiadów sam mówi³, ¿e to s± jego wokale na³o¿one na siebie. Przyznam, ¿e w sumie ca³kiem fajnie to wysz³o, ale bez fajerwerków. Na "Zos Kia Cultus" (który to album ostatnio do¶æ czêsto jest przeze mnie s³uchany) nie bawi³ siê jako¶ specjalnie wokalem i dobrze by³o.
<!--QuoteBegin-Darius+-->
Darius pisze:
<!--QuoteEBegin-->No tak, Dead (o ironio) by³ najlepszy, ale niestety wiemy, jakie zdjêcia tego pana "ozdobi³y" jeden z bootlegów Mayhem :/

No to ju¿ raczej nie jego wina, ¿e mu Euro fotkê cykn±³.
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

pt lis 26, 2004 11:31 pm

Jako "tr00 fan CoF" mówiê, ¿e Kredki siê JESZCZE nie wypali³y :) Nymphetamine to wtórny album, ale jednocze¶nie nowatorski. Wtórny g³ównie dlatego, ¿e Paul ju¿ nigdy w ¿yciu nowych riffów nie wymy¶li, ale trzeba przyznaæ, ¿e w takim stylu jeszcze nigdy nie grali! Diametralnie inne klawisze (szkoda, ¿e takie ubogie...), niedosyt Sary, kawa³ki mniej patetyczne ni¿ na Damnation - ogólnie ta muzyka jest bardziej... wspó³czesna? Pokazuje, ¿e zespó³ nie zatrzyma³ siê w miejscu (chocia¿ jeszcze nie odnalaz³ nowej drogi;) i nadal bije na g³owê inne kapele symfoniczno-wampiryczno-blackowe (czy jak ich tam zaklasyfikowaæ). W koñcu po Cruelty... nie byliby w stanie nagraæ lepszego albumu kameralno-demoniczno-El¿bietowego, a po Midian lepszego okultystyczno-epicko-Abysalnego (otch³annego? Nie wiem jak napisaæ :mrgreen: ) - zauwa¿yli to i szukaj± nowych styli, by w koñcu i w nich osi±gn±æ mistrzostwo. :twisted:

Pozdrawiam wszystkich fanów, ex-fanów i will-be-fanów CoF!
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

sob lis 27, 2004 11:58 am

Na "Zos Kia Cultus" (który to album ostatnio dość często jest przeze mnie słuchany) nie bawił się jakoś specjalnie wokalem i dobrze było.


As above so below - mistrzowski growl :) świetnie śpiewa w tym kawałku. I jest bardzo zrozumiały.
 
AVALANGE (PL)
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 27, 2004 6:43 pm

muza to ¿ycia kszyk

sob lis 27, 2004 7:39 pm

jak dla mnie to muza jest najwa¿niejsza bo kto by chæa³ graæ np w call of duty bez tych efektów dziwiêkowych !!!! to dodaje dumy i wogule


u mnie na li¶cie znajduj± sie miêdzy innymi nirvana koRn creed slipknot morbid angel sodom metallica kill krush and destroy to s± zajedwabiste kapele jak dla mnie
 
Freya
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2004 3:04 pm

ndz lis 28, 2004 8:31 pm

Co myślicie o Lilith?
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pn lis 29, 2004 4:24 pm

<!--QuoteBegin-Horr+-->
Horr pisze:
<!--QuoteEBegin-->
A ja siê bezczelnie wetnê - Nergal w którym¶ z wywiadów sam mówi³, ¿e to s± jego wokale na³o¿one na siebie. Przyznam, ¿e w sumie ca³kiem fajnie to wysz³o, ale bez fajerwerków.


Pamiêtasz mo¿e, dla kogo by³ ten wywiad?
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

pn lis 29, 2004 4:47 pm

<!--QuoteBegin-Darius+-->
Darius pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Horr+-->
Horr pisze:
<!--QuoteEBegin-->
A ja siê bezczelnie wetnê - Nergal w którym¶ z wywiadów sam mówi³, ¿e to s± jego wokale na³o¿one na siebie. Przyznam, ¿e w sumie ca³kiem fajnie to wysz³o, ale bez fajerwerków.


Pamiêtasz mo¿e, dla kogo by³ ten wywiad?

Uf, nie bardzo. W ka¿dym razie nie dla jakiego¶ pisma muzycznego.
 
Ranthram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 249
Rejestracja: wt lip 29, 2003 9:01 pm

wt lis 30, 2004 5:14 pm

A powiedzcie mi. Jak to jest waszym zdaniem - Jimi Hendrix gra³ bluesa, czy rocka?
Jak dla mnie, jego wielkiego fana, to jest 70% blues, 10 % rock, 10% jazz i 10% soul. Co s±dzicie o moim rachunku?
 
Freya
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2004 3:04 pm

ndz gru 05, 2004 9:10 am

A to skąd: ,,exit light, enter night, take my hand''
Ciekawe, kto będzie pierwszy:))
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

ndz gru 05, 2004 1:44 pm

metallica - enter sandman
 
Freya
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2004 3:04 pm

ndz gru 05, 2004 5:14 pm

Swietna odpowiedż, punkt dla pana :D :D :D :D :D
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

ndz gru 05, 2004 5:26 pm

A powiedzcie mi. Jak to jest waszym zdaniem - Jimi Hendrix gra³ bluesa, czy rocka?  
Jak dla mnie, jego wielkiego fana, to jest 70% blues, 10 % rock, 10% jazz i 10% soul. Co s±dzicie o moim rachunku?

IMHO to by³ acid rock.
 
Freya
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 25, 2004 3:04 pm

ndz gru 05, 2004 5:44 pm

A to??? "do you bury me when I'm gone ...do you teach me while I'm here... just as soon as I belong.. then it's time i d*******r"
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

ndz gru 05, 2004 6:34 pm

Freya - w tym temacie dyskutuje siê na temat muzyki, a nie odgaduje z jakiego utworu pochodzi dany fragment tekstu...
 
Blaise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 753
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 8:39 am

ndz gru 12, 2004 5:12 pm

Tamat do¶æ obszerny wiêc mog³em du¿o przeczyæ, ale nigdzie nie zauwa¿y³em Megadeth i drêczy mnie pytanie czy nikt nie s³ysza³, czy nikt nie lubi?
Wracaj±c do zespo³ów mi³ych mojemu uchu (kolejno¶æ raczej przypadkowa):
Billy Idol - doprawdy nie wiem, chyba mam sentyment do starych kiczowatych wykonawców ;)
Godsmack - chwytliwe (jak dla mnie) rify, wokal Erny
Korn - od niego zaczê³a siê moja przygoda z ciê¿k± muzyk± (i wogóle muzyk±)
Manowar - tak jak w przypadku Idola - sentyment do kiczowatych wizerunków ;)
Metallica - za Whisky in the Jar
Nightwish - g³os Tarji i zawsze u¶miechniêtego Emppu ;)
Nirvana - klasyka, ale ostatnio jako¶ mnie ju¿ do nich nie ci±gnie
Therion - Za chórki, brzmienie i rodaka w sk³adzie
To chyba bêdzie moja czo³ówka.
 
Glouris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 10:54 am

pn gru 13, 2004 4:26 pm

Freya - to mo¿e... hmm...
'See them try to bring the hammer down/
No damn chains can hold me to the ground'...?

A s³ysza³ kto¶ mo¿e o Paradise Lost... nie uwierzê, ¿e nie :D
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pn gru 13, 2004 6:15 pm

<!--QuoteBegin-Glouris+-->
Glouris pisze:
<!--QuoteEBegin-->Freya - to może... hmm...  
'See them try to bring the hammer down/
No damn chains can hold me to the ground'...?


To nie jest temat do odgadywania tytułów piosenek, poza tym utrudnijcie to, bo każdy potrafi wpisać tekst w googlach :wink:
Metallica - Escape

A słyszał ktoś może o Paradise Lost... nie uwierzę, że nie  :D


Ja słyszałem, nawet mi się podobało :wink:
 
Glouris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 10:54 am

pn gru 13, 2004 8:30 pm

Tak, ale nie chodzi³o mi o umiejêtno¶æ wpisywania tekstu do wyszukiwarki ;) Oczywi¶cie - Metallica Escape, to by³o tylko sprawdzanie Sprawdzacza (pozdrawiam fankê :D)!

Fajnie, ¿e ktokolwiek s³ysza³ o Paradise, bo gdzie nie posz³am ludzie albo nie s³yszeli albo znali, ale... to nie by³o to ;) Ciekawe zreszt± jak Paradise Lost ciekawie zmieni³o swoj± muzykê z ciê¿kiego doom-brzmienia do p³ytki Host, od której zaczyna siê doom-brzmienie l¿ejsze, które mi siê spodoba³o.
Oprócz tego... hmm... Metallica - z sentymentu, od nich siê wszystko zaczê³o ;) koRn, mo¿e... Sonata Arctica, polski Kult, hmm... Nightwish (ten g³os!), Therion, Disturbed (znacie ;) ?), System of a Down, OPETH

Chwilowo nic wiêcej nie przychodzi mi do g³owy (zaæmienia pamiêci - powszechne na staro¶æ ;))
 
PikseL__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 18, 2004 6:30 pm

wt gru 14, 2004 12:48 pm

A nie jest to "I dissapear"?????

EDIT:Toak to na setkê "I dissapear".S³ucham teraz tego na okr±g³o
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

wt gru 14, 2004 1:02 pm

Szkoda troszkę, że temat zostal zdominowany przez wielbicieli tylko i wylącznie ciężkich brzmień (nie to, że mam coś przeciw takim brzmieniom - bynajmniej) Chodzi mi tylko o to, że fajnie y bylo, gdyby dyskusja podążyla niekiedy w kierunku innym niż przewaga Morbid Angel nad Nile ;)
Czyżby na forum nie bylo nikogo, kto NIE slucha muzyki rockowej, a chcialby się wypowiedzieć na temat swoich fascynacji? Bo mam nadzieję, że tacy odważni nie zostali zastraszeni przez hordę ryczących demonów kilka stron wyżej ;)
Pozdrawiam i poszerzenia horyzontów życzę :)
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

wt gru 14, 2004 2:47 pm

Czy¿by na forum nie bylo nikogo, kto NIE slucha muzyki rockowej, a chcialby siê wypowiedzieæ na temat swoich fascynacji?

Ja s³ucham g³ównie jazzu i pochodnych oraz niewielkiej ilo¶ci zespo³ów z krêgu szeroko pojêtej muzyki rockowej. Nie s±dze jednak ¿eby dyskusja na temat bardziej "ambytnych" gatunków mia³a szanse przetrwaæ w g±szczu tych wszystkich metal-headów :wink:. Praktycznie ju¿ tu (na forum) nie bywam, akurat wszed³em i natrafi³em na Twoje pytanie. Zabawne.
 
itch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: czw lis 04, 2004 5:09 pm

śr gru 15, 2004 9:11 pm

Chyba lepiej bêdzie po³±czyæ te tematy. Albo zmieniæ tytu³?
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

śr gru 15, 2004 10:59 pm

[quote=Hekatopsychos]Czy¿by na forum nie bylo nikogo, kto NIE slucha muzyki rockowej, a chcialby siê wypowiedzieæ na temat swoich fascynacji?[/quote]

Ale¿ oczywi¶cie, ¿e s± ;). Jak pisa³em kilka stron wcze¶niej ja g³ównie s³ucham szeroko (i nieraz mylnie) rozumianego hip-hopu i rapu. Zasadê w doborze dobrych utworów mam jedn±: nie ¶³ucham tego czego nie mogê zrozumieæ, co od razu wyrzuca 95% polskiego hh z mojej playlisty bo to takie bzfury, ¿e s³uchaæ siê nie da. Od tej z³otej zasady odst±pi³em w zasadzie raz: ¶ci±gaj±c utwór "Street Fighter" po to by us³yszeæ japoñski rap... nie zrozumia³em ani s³owa, ale utwór rz±dzi :P. Wbrew temu co niemal wszyscy postronni s±dz± w (dobrym) hip-hopie jest przekaz, jest jako nieod³±czny element tej muzyki. Nie zawsze jest ten przekaz chwalebny (Tupac "Hit 'em up"), ale jest. I to odró¿nia hip-hop od shit-hopu takiego jaki uprawia Nelly, Ja Rule czy w Polsce Mezo, Ascetoholix i Trzeci Wymiar. Do moich ulubionych artystów nale¿±: Tupac Shakur, Notorious B.I.G., Bone Thugs-n-harmony, Nas, Dr Dre i Eminem z D12 (ten ostatni to trochê na wyrost, jednak reszta z mojej listy ju¿ raczej nie tworzy muzyki), Z polskiej twórczo¶ci tylko Kaliber 44. Oczywi¶cie nie ograniczam siê do ¶³uchania hh, s³ucham te¿ sporo muzyki z lat 80-tych, rocka, swojego czasu lizn±³em metal, a nawet muzyka klasyczna i filmowa goszcz± na mej playli¶cie. Na pytanie jakiej wiêc muzyki s³ucham, moja odpowied¼ brzmi "dobrej". ;)
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw gru 16, 2004 11:35 am

A jednak ludzie na forum nie ograniczają się tylko do słuchania przesterowanych i obniżonych o dwa tony BC Richów i podwójnej stopy najczęściej wspomaganej automatem perkusyjnym ;) To się chwali...
Co do muzyki, na pytanie, jakich rzeczy słucham odpowiadam dokładnie jak Pedro, chociaż rozumiem przez nie zupełnie inne dźwięki (jeśli bowiem dla Pedra flagowym gatunkiem jest Hip Hop, to dla mnie byłby nim rock progresywny i okolice ;) ) I nie oznacza to bynajmniej, że uważam scenę HH za gorszą, czy coś w tym guście. Nie - po prostu tego klimaty do mnie nie przemawiają (chociaż ostatnio przytrafił się wyjątek w postaci bodajże najnowszego singla Eminema - naprawdę surowy kawałek z przesłaniem, które rzuca o glebę lepiej niż niejeden utwór Megadeath ;) )
I to by było na tyle.

Aha... Przypomniało mi się w ostatniej chwili. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad założeniem w "Karczmie..." kolejnego wątku muzycznego. Chciałem zatytułować go "Recenzje" i poprosić Forumowiczów o machnięcie kilku słów o wyjątkowych Ich zdaniem albumach. Co Wy na to, aby robić takie rzeczy tutaj? Recenzje nie musiałyby być długie - kilka zdań powinno w zupełności wystarczyć. Nie powinny być również peanami na cześć twórcy :? - bo kto będzie na tyle naiwny, by uwierzyć, że ten album jest aż TAK dobry? ;)
Fajnie by też było (ale ze mnie marzyciel, nie? ;) ) żeby recenzowane albumy miały jakiś związek, czy kojarzyły się Forumowiczowi z DnD (czy RPG w ogóle) - forum bądź co bądź zobowiązuje, a że niby temat "wolny" to żadna wymówka :)

Pozdrawiam.

PS> Przyłączam się z prośbą do Moderatorów o scalenie tematu:
http://dnd.pl/viewtopic.php?t=8702
Z powyższym
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

czw gru 16, 2004 1:40 pm

Witam.

Ostatnio (czytaj: pod koniec wakacji - jak dla mnie to niedawno, zw³aszcza ¿e czas jako¶ ostatnio szybko mi up³ywa) w rêce wpad³y mi dwie p³yty kapeli "The Decemberists"; "5 Songs" i "Castaways and Cutouts"... powiem tyle: rzucili mnie chopaki na kolana. Mimo ¿e p³yty zosta³y wydane odpowiednio w 2001 i 2002 maj± fantastyczne 'stare' brzmienie. Klimatem i stylistyk± nawiazuj± do klasycznego rocka prze³omu lat 70 i 80 - czyli mojego ulubionego okresu. Poszczególne piosenki na p³ytach maj± zróznicowane brzmienie i tempo; niemal wszystkie s± charakterystyczne i niebanalne, co bardzo mi³o odró¿nia je od wspó³czesnej 'tfurczo¶ci' pseudo - rockowej.

S³owem - moje muzyczne objawienie roku 2004. Serdecznie polecam!
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw gru 16, 2004 2:14 pm

No tak... Postuluję i postuluję a nic od siebie nie piszę ;)

Dokładnie w tej chwili przysłuchuję się przerozkosznej składance muzycznej zatytułowanej "Pieprz i Wanilia - The best Lounge Music" no i... jestem zachwycony. Bardzo różnorodne kompozycje od współczesnych soulująco-swingujących kompozycji, przez nu jazz, blues po chill out najwyższych lotów. Ponad dwie godzinki naprawdę niezłej muzyczki za nieprawdopodobnie wręcz niską cenę 35zł w warszawskim Trafficu. Zdecydowanie polecam...*

A z troszkę innych klimatów

Chciałem strzelić tutaj recenzję Behemothowego "Demigod" ale widzę, że wielu się przede mną na ten temat wypowiadało, zostanę więc mniej więcej w tych samych (imć Nergal by mnie za to wychłostał) klimatach i napiszę kilka słówek o polskim bandzie noszącym jakże wdzięczną nazwę Riverside.
Album "Out of Myself" jako jedyny LP w dotychczasowym dorobku zespołu prezentuje się nader interesująco. Przypomina mi nieco dokonania Anathemy z doskonałego "Eternity", przyprawionego odrobinką "Judgement". Na szczególną uwagę zwraca przede wszystkim wokal, bardzo melodyjny - momentami wręcz... szepczący. Czasami jest w stanie wprowadzić słuchacza w niezwykły nastrój i sprawić, by ciarki przeszły mu po plecach podczas "lektury" kolejnych akapitów niesamowitej historii, jaką postanowili nam zaserwować muzycy tej wyjątkowej na polskim rynku formacji** :)

I jak to mówią, do trzech razy sztuka ;)

Ostatnim albumem do którego chciałbym Was namówić będzie "Kasmodiah" zespołu Deine Lakaien. Mistrzowie szufladkowania mają nie lada wyzwanie usiłując przyporządkować ten album do jakiegokolwiek gatunku. Ja osobiście myślę, iż określenie folkostrial (od folku i industrialu) nadawałoby się najlepiej. Bo też jak inaczej nazwać dźwięki a'la Depeche Mode połączone ze średniowieczno-renesansowym instrumentarium (subtelnie wplecionym zaznaczmy) - ja innego określenia nie znajduję. Co tu dużo pisać - muzyczka nietuzinkowa, niebanalna i... dobra***

Pozdrawiam.

*Various Artists, Pieprz i Wanilia. The best of Lounge Music, 2004.
**Riverside, Out of Myself, 2003
***Deine Lakaien, Kasmodiah, 1999.
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

wt sty 11, 2005 12:28 am

Disturbed (znacie  ?)
Znamy, z tym uroczym ¿ydowskim ch³opcem na wokalu :P (autentyk: m³ody Dave Draiman szkoli³ siê na kantora w synagodze, dlatego dosta³ anga¿ w kapeli - bo nietypowo ¶piewa)
Godsmack - chwytliwe (jak dla mnie) rify, wokal Erny
Ostatnio zrobili soundtrack do Prince of Persia: Warrior Within.
s³ysza³em Turbo, konkretnie Kawaleria Szatana, i jako¶ specjalnie nie przypad³o mi do gustu.
Stwierdzi³em, ¿e to kiepska zrzyna z Iron Maiden. Z t± ró¿nic±, ¿e Dickinson umie ¶piewaæ. :twisted:
kto¶ taki zespó³ jak 3 doors down ?? Jest zajedwabisty
Eee tam. Ta¶mowi fabrykanci rockowych balladek, chocia¿ maj± parê fajnych kawa³ek, np. "Kryptonite" czy "Down Poison".

Ostatnio odkry³em trzy fajne kapele: Running Wild (power metal), Entwine (goth rock/metal czy co¶ w ten deseñ) i Skindred (sami o sobie ¶piewaj± "ragga metal punk hip hop" - ich kawa³ki s± ¶miechowe, szczególnie "Nobody" i "Brainkiller").
A Huntera i CoF jak nie lubi³em, tak nie lubiê.
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt sty 11, 2005 8:32 am

Wy³ammy siê spod prêgierza "metal-headów"! S³uchajmy rocka!

The Beatles (oraz ich solowa twórczo¶æ - zw³aszcza Paul McCartney), Jethro Tull, Jimmy Hendrix, Queen, ELO (nie pozdrowienie ziomali, tylko Electric Light Orchestra :D ), The Kinks, The Creation, Rod Stewart, Bob Dylan, Led Zeppelin, Bob Marley, Ravi Shankar (i Anushka te¿).

I tak na marginesie: kawa³ek Beatlesów "Helter Skleter" by³ (z tego co wiem) pierwszym hard rockowym kawa³kiem w ogóle. No a potem to z tego wyrós³ "ten wasz ca³y metal" itd. :D

P.S. - Zna kto¶ chocia¿ 10 z wymienionych przeze mnie zespo³ów i wykonawców (poda³em 12 - nie licz±æ Beatlesów solowych i Anushki)??
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

wt sty 11, 2005 10:25 am

Zna kto¶ chocia¿ 10 z wymienionych przeze mnie zespo³ów i wykonawców
Ja tam znam osiem. Co teraz?
Ha! Wydajesz siê nie znaæ zespo³u Creedence Clearwater Revival...
w (dobrym) hip-hopie jest przekaz, jest jako nieod³±czny element tej muzyki.
Zauwa¿y³em w "Sing for the Moment" Eminema.

A co do metalu, to jest ró¿nica miêdzy np. sk³adnym heavy-metalem czy nawet niektórymi lepszymi kawa³kami nu-metalowymi, a gara¿owym grind-core, gdzie granie na perkusji przypomina przerzucanie kartofli, a kawa³ek nie trzyma siê kupy.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości