Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob sty 29, 2005 7:57 pm

Aragathor Roaringflame pisze:
Czy twoje informacje są potwierdzone

Są to plotki o niskim stopniu wiarygodności. Z gatunku 'ktoś gdzieś wspomniał, ale nie pamiętam kto, gdzie i kiedy'. Liczyłem, że ktoś bardziej na czasie wyjaśni, jak sprawa wygląda w tej chwili, no i nie zawiodłem się :)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob sty 29, 2005 10:00 pm

<!--QuoteBegin-amator+-->
amator pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Jeśli chodzi o podręcznik do d20, to raczej sugeruję Revised Rulebook (sporo zmieniono w zasadach), ale nie za tak chorą cenę. Najlepiej, jeśli masz możliwość, korzystaj z Amazon com. Tam cena wynosi ok. 27 $.


niestety nie mam możliwości, więc pozostanę przy pomyśle kupienia podręcznika podstawowego z isy - przynajmniej nie wydam tak dużo kasy, no a podręcznik nie jest chyba taki zły :?:

Zły czy nie to już ocena subiektywna. Faktem jest natomiast to, iż w wielu aspektach jest on nieaktualny.
Mimo wszystko sugeruję rozejrzeć się za Revised za rosądną cenę (skepiki rpgowe itp) :wink:.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob sty 29, 2005 10:38 pm

<!--QuoteBegin-anonim+-->
anonim pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Mimo wszystko sugeruję rozejrzeć się za Revised za rosądną cenę (skepiki rpgowe itp) .


jeżeli znasz jakiś sklep gdzie ww podręcznik jest za rozsądną cenę to podaj link, adres albo coś podobnego, jak byś mógł :D bo wersja revised rzeczywiście będzie lepszą inwestycją

W dziale Holonet w tym temacie podałem kilka informacji.

Była jeszcze (nie wiem czy nadal istnieje) niewielka księgarnia w podziemiach, koło Dworca Centralnego (jeśli jesteś z Warszawy). Mieściła się ona koło sklepu "Strefy 51", zanim został on przeniesiony. Pamiętam, że były tam podręczniki do SW.
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob sty 29, 2005 11:57 pm

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Była jeszcze (nie wiem czy nadal istnieje) niewielka księgarnia w podziemiach, koło Dworca Centralnego (jeśli jesteś z Warszawy). Mieściła się ona koło sklepu "Strefy 51", zanim został on przeniesiony. Pamiętam, że były tam podręczniki do SW.

Ostatnio byłem w okolicy i nie znalazłem... W Wawie w tej chwili zostaje Empik (ale tam ostatnio leży tylko kilkuletnia Living Force), może Traffic, no i Faber&Faber na Puławskiej.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt lut 01, 2005 10:29 pm

<!--QuoteBegin-amator+-->
amator pisze:
<!--QuoteEBegin-->kupuj±c na amazonie ile trzeba zap³aciæ oprócz samego podrêcznika:?: pozatym jak d³ugo trwa dostawa no i czy jest to w miarê bezpieczne  :D ?:?

+$4,49 op³aty manipulacyjnej od 1 sztuki + $4,49 za nadanie paczki

Najcze¶ciej jest po 10 dniach.

Paczki zawsze do mnie dosz³y i jestem zadowolony z ich us³ug.
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

śr lut 02, 2005 4:15 pm

<!--QuoteBegin-amator+-->
amator pisze:
<!--QuoteEBegin-->czyli trzeba jeszcze daæ 10$ czyli oko³o 50 z³ :? no nie wiem czy nie bardziej siê op³aca kupiæ jednak w polsce


gwoli u¶ci¶nienia... 10 dolców to oko³o 32 z³ote w tej chwili.

<span style='color:blue'>Ja jeszcze dodam, ¿e op³±ta za nadanie paczki rozchodzi siêw kosztach, gdy bierze siê kilka podrêczników. Mi zawsze wychodzi³o taniej ni¿ kupno w Polsce ze zni¿kami. - Darklord</span>
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr lut 02, 2005 5:20 pm

<!--QuoteBegin-amator+-->
amator pisze:
<!--QuoteEBegin-->
+$4,49 opłaty manipulacyjnej od 1 sztuki + $4,49 za nadanie paczki


czyli trzeba jeszcze dać 10$ czyli około 50 zł :? no nie wiem czy nie bardziej się opłaca kupić jednak w polsce

Nadal za Revised byś zapłacił ok. 120 zł. W sklepie ten podręcznik kosztował 160. W Rebelu..sam widziałeś :? .

Ja prawie wszystkie sourcebooki tak kupowałem. Porównywałem ceny z tymi jakie są w sklepach. Wychodziło, że na Amazonie oszczędzam min. 20 zł na podręczniku.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr lut 02, 2005 5:50 pm

<!--QuoteBegin-amator+-->
amator pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]jednak po przeliczeniach to siê jednak op³aca- te 37$ to jakie¶ 115 z³  :D  
mam jeszcze pytanko - czy s± jeszcze jakies inne koszty oprócz ww :?: poczta polska dolicza jakie¶ w³asne koszty:?:

Nie ma dodatkowych op³at. Nie musisz siê te¿ martwiæ c³em czy VATem - podrêczniki z kodem ISBN s± z niego zwolnione.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

śr lut 09, 2005 3:59 pm

Krótka pi³ka:
Czy na Arms&Equipment warto wydaæ te 120 z³? Co najlepiej przeczytaæ, aby zdobyæ wiedzê na temat Starej Republiki? (Powiedzmy od -300 do -50 przed NH, ale ramy czasowe nie s± tak istotne).

EDIT:
<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Czy na Arms&Equipment warto wydaæ te 120 z³?


Za drogo!! Gdzie s± takie ceny??


Na reklamowanym przez forum Rebel.pl :lol:

Ok, dziêki, rozejrzê siê po sklepach.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr lut 09, 2005 4:26 pm

<!--QuoteBegin-Pietrucha+-->
Pietrucha pisze:
<!--QuoteEBegin--> Krótka piłka:
Czy na Arms&Equipment warto wydać te 120 zł?

Za drogo!! Gdzie są takie ceny?? Ja ten podręcznik w sklepie nabyłem za 85 zł. 120 to kosztują sourcebooki 160-cio stronicowe. A&EG ma tylko 96 stron.
<!--QuoteBegin-Pietrucha+-->
Pietrucha pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co najlepiej przeczytać, aby zdobyć wiedzę na temat Starej Republiki? (Powiedzmy od -300 do -50 przed NH, ale ramy czasowe nie są tak istotne)

Najlepiej przeczytać książki/komiksy, których akcja dzieje się w tym okresie.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

czw lut 10, 2005 9:23 pm

<!--QuoteBegin-SW Core+-->
SW Core pisze:
<!--QuoteEBegin-->Your Empathy chceck sets the DC for the target's Will saving throw. If the save succeeds, there is no effect. In either case, the target doesn't know his emotions are being read.
Czy to oznacza, ¿e w przypadku zdania testu mo¿e siê zoorientowaæ, ¿e kto¶ manipuluje jego emocjami? Od czego to zale¿y? Jak ma siê to do innych podobnych mocy jak np. Affect Mind?
 
mikekacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:01 pm

czw lut 10, 2005 11:03 pm

<!--QuoteBegin-Revised core rulebook+-->
Revised core rulebook pisze:
<!--QuoteEBegin-->This save is reaction that the target isn't even aware of. The target doesn't know his emotions are being read.

Nie, w³a¶nie to oznacza ¿e nawet w przypadku oparcia siê tej mocy nie wiesz ¿e czytane by³y twoje emocje.
Co do 'Attect Mind' nie s±dze by by³ w jaki¶ sposób 'obczuwalny'. Zwracam uwage ¿e Watto w E1 dopiero po którym¶ z kolei razie skojarzy³ ¿e to mo¿e byæ 'jedi mind trick'. Uwa¿am ¿e efektem pora¿ki jest np.: widok jakiego¶ kolesia w d³ugich szatach, robi±ca jakie¶ dziwne gesty d³oni± i mówiacego w stylu "To nie s± droidy których szukacie."
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

sob lut 12, 2005 11:42 pm

Kolejne pytanie by Pietrucha:

Core Rulebook pisze:
If your vitality points drop to 0, you are fatigued (and must make a Fortitude saving throw against DC 10 or be stunned for 2d6 rounds). You cannot charge, and you suffer an effective penalty of -2 to Strenght and Dexterity.

Core Rulebook str. 132 pisze:
When your vitality points reach 0, you are fatigued. In addition you must make Fortitude saving throw (DC 10) or be stunned for 2d6 rounds.

Chodzi o pogrubiony przeze mnie fragment. Czy penalty otrzymujê zawsze gdy jestem fatigued, czy tylko w przypadku niezdania testu. Domy¶lam siê, ¿e zawsze, ale prosi³bym o potwierdzenie, z góry dziêkujê.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lut 12, 2005 11:48 pm

Kary do Str i Dex wynikaj± ze stanu "fatigued". Stan "stunned" ma ma takie same lub podobne kary jak w D&D (czyli can’t act, loses any Dexterity bonus to Defense, and takes a –2 penalty to Defense) [Darklighter popraw mnie jak jest inna regu³ka :wink: ].
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz lut 13, 2005 12:00 am

Pietrucha pisze:
<Kolejne pytanie by Pietrucha:

Core Rulebook pisze:
If your vitality points drop to 0, you are fatigued (and must make a Fortitude saving throw against DC 10 or be stunned for 2d6 rounds). You cannot charge, and you suffer an effective penalty of -2 to Strenght and Dexterity.

Core Rulebook str. 132 pisze:
When your vitality points reach 0, you are fatigued. In addition you must make Fortitude saving throw (DC 10) or be stunned for 2d6 rounds.

Chodzi o pogrubiony przeze mnie fragment. Czy penalty otrzymuję zawsze gdy jestem fatigued, czy tylko w przypadku niezdania testu. Domyślam się, że zawsze, ale prosiłbym o potwierdzenie, z góry dziękuję.

Zacytowałeś Core Rulebook. W wersji Revised trochę to zmienili. Obecnie jest tak, że ma się owe minusy tylko wtedy, gdy straci się punkt rany (wound point) w efekcie trafienia krytycznego, bądź też wcześniejszego wyczerpania się punktów witalności. Jeśli chodzi o starą wersję, to jeśli nie wyjdzie Ci test DC:10, to efekt stunned zaczyna działać. Minusy się ma zawsze, niezależnie od powodzenia tego testu.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz lut 13, 2005 12:26 am

Dziêkujê za odpowiedzi.
Zacytowa³e¶ Core Rulebook. W wersji Revised trochê to zmienili.
I w³a¶nie przypomnia³e¶ mi kolejn± sprawê. Czy jest co¶ w rodzaju SRD dla Core>Revised podobnie jak dla D&D 3.0>D&D 3.5? Kupi³em CORE, bo trafi³o mi siê na allegro za wy¶mienit± cenê. Szuka³em takiego SRD na necie, ale nie mogê znale¼æ :/
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz lut 13, 2005 12:28 am

<!--QuoteBegin-Pietrucha+-->
Pietrucha pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dziękuję za odpowiedzi.
Zacytowałeś Core Rulebook. W wersji Revised trochę to zmienili.
I właśnie przypomniałeś mi kolejną sprawę. Czy jest coś w rodzaju SRD dla Core>Revised podobnie jak dla D&D 3.0>D&D 3.5? Kupiłem CORE, bo trafiło mi się na allegro za wyśmienitą cenę. Szukałem takiego SRD na necie, ale nie mogę znaleźć :/

Nie ma i nie będzie nigdy. SRD jest tylko dla systemów objętych OGL, a SW do nich nie należy.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

pn lut 14, 2005 6:23 pm

Dziêkujê. Another question:
Gdzie (je¶li w ogóle w Warszawie) mo¿na nabyæ dodatki do SWd20? Dzi¶ zrobi³em 5-godzinna objazdówkê i nie przynios³a efektów:

Goblin: kiedy¶ na 100% by³o tam SW, niestety sklep nie istnieje (chyba, ¿e znowu zmieni³ lokalizacjê).
Faber: kiedy¶ by³o tam chyba SW, obecnie sprzedaj± tylko figurki.
Empik Marsza³kowska: Nie ma, a nie by³o kogo spytaæ, czy w ogóle bêdzie.
Empik Nowy ¦wiat: j.w.
Ksiêgarnia Bellona (zarówno na Krakowskim Przedmie¶ciu jak i ta na Al. Solidarno¶ci): Nie ma nic do SW, nawet ksi±¿ek.
Empik w CH Arkadia: Nie ma nawet dzia³u RPG.

Czy jest jeszcze gdzie¶ szansa na nabycie dodatków, czy pozostaje mi rebel.pl?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn lut 14, 2005 6:34 pm

<!--QuoteBegin-Pietrucha+-->
Pietrucha pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czy jest jeszcze gdzie¶ szansa na nabycie dodatków, czy pozostaje mi rebel.pl?

Jak nie uda siê Ci siê znale¼æ pomocy, to daj mi znaæ. Mo¿emy siê dogadaæ co do sprowadzenia tego z zagranicy.
-------------------------------------------------------------------------------------
<span style='color:blue'>Co bêdzie chyba najlepszym rozwi±zaniem, szczególnie pod wzglêdem finansowym :wink: . Od razu rêczê za Darklorda, sam nabywa³em za jego po¶rednictwem podrêczniki i zawsze dostawa³em to co zamówi³em :mrgreen: .

Darklighter</span>
 
Victory

pt kwie 15, 2005 10:56 am

Kilka pytań odnośnie SWRPG d20. Co zawiera podstawka(jeszcze nie revised)? Czego będzie mi brakować w niej w porównaniu do wersji revised(głównie chodzi mi o to czy są w niej opisane jakieś droidy)? Czy zasady te są na tyle kompatybilne z d20 Modern że będę mógł wykorzystać w SW dodatki z Moderna(np. d20 Future) i na odwrót? Z góry dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt kwie 15, 2005 7:39 pm

<!--QuoteBegin-Victory+-->
Victory pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kilka pytań odnośnie SWRPG d20. Co zawiera podstawka(jeszcze nie revised)? Czego będzie mi brakować w niej w porównaniu do wersji revised(głównie chodzi mi o to czy są w niej opisane jakieś droidy)?


O niektórych zmianach możesz przeczytać tutaj. W skrócie, bo wszystkiego nie sposób wymienić.
Tak, są w podstawce rozpisane droidy (łącznie z Super Battle Droids z AotC)
<!--QuoteBegin-Victory+-->
Victory pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy zasady te są na tyle kompatybilne z d20 Modern że będę mógł wykorzystać w SW dodatki z Moderna(np. d20 Future) i na odwrót? Z góry dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam.

Tak, potrzeba będzie jednak niewielkich modyfikacji (np. pancerze), ale nie powinno być z tym większych trudności.
 
Awatar użytkownika
krajat0r
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt sie 31, 2004 1:13 pm

ndz kwie 17, 2005 1:18 pm

mam pytanie dotyczace dark side skilla control mind?? W podreczniku jaki mam cm jest featem, rzut obronny ma dc20 zeby nie dac sie kontrolowac...
a co jesli cm jest skillem i jak wzrasta dc?? jakie sa wasze propozycje??
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz kwie 17, 2005 2:28 pm

Mo¿e podobnie jak Affect Mind? Skill zbli¿ony nieco pod wzgledem dzia³ania.
 
Detrytus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 02, 2005 8:41 pm

Podrêcznik

ndz maja 08, 2005 9:09 pm

Sk±d zdobyc podrêcznik do STAR WARS d20? W Krakowie. BO jak sprawdza³em w tych ksiêgarniach które zosta³y podane nie by³o.
 
Ricko__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 237
Rejestracja: sob maja 15, 2004 10:35 pm

ndz maja 08, 2005 10:19 pm

Najwiêksze szanse na zdobycie podrêcznika ma siê przez sprzeda¿ wysy³kow± np. www.isa.pl lub www.amazon.com lub je¶li nie chcesz takiej formy zakupu to róbuj szukaæ w Empikach
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości