Zrodzony z fantastyki

 
Ewendur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:13 pm

Jak powstał pierwszy czar?

śr lut 02, 2005 9:47 pm

To pytanie nurtuje mnie od pewnego czasu. W jaki sposób na ziemię zszedł pierwszy czar. To znaczy jak istoty chodzące po świecie zorientowały się, iż po paru ruchach rękami i paru dziwnych słowach można oczekiwać zaskakujących efektów. Przypuszczam, iż stało się to z wielką boską pomocą choć nie jestem pewny. Chodzi mi oczywiście o najczęstszy rozwój wypadków, bo najpewniej w każdym świecie działo się to inaczej..
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

śr lut 02, 2005 10:04 pm

O ile dobrze pamiêtam w FR (nie jestem pewien), pewien bezimienny mag odnalaz³ starodawne woluminy w dziwnym jêzyku. Z bosk± pomoc± (³ask±) uda³u mu siê je rozszyfrowaæ i od tamtej pory ludzie uczyli siê magii i zaklêæ.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw lut 03, 2005 1:11 pm

To skąd się wzięły tamte woluminy? :)
 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

czw lut 03, 2005 1:18 pm

Kaeralonowi chodzi chyba o zwoje z Nethrilu (FR). Nethril powsta³ jako magiczne pañswo dzieki wiedzy o magi któr± ludzie nauczyli siê od elfów. I to chyab w³a¶nei elfowie wymy¶lili pierwsze zaklêcia. Imho prawdopodbne jest to ¿e "odgapili" je od smoków. a smoki to wiadkomo "zaklinacze" wiec oni siechyba czarów nie musieli uczyæ...
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

czw lut 03, 2005 1:28 pm

Na tak, ale nie ma ¿adnego powi±zania magii z bogami? Mamy uwa¿aæ smoki (brrrr :?) za wynalazców czarów i magii (brrrr :? )

P.S. Mój ma³y poemacik:
Magia jest jak szk³o, piêkna i delikatna
Mag jest jak muzyk, zawsze d±¿y do perfekcji

8)

Pozdrawiam
Filio
 
Inglorion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob gru 13, 2003 6:45 pm

czw lut 03, 2005 1:46 pm

W Dragonlance z tego co pamiêtam wygl±da³o to troche inaczej - tam bowiem na Krynn zeszli bogowie magii (bóg bia³ej magii - Solinari, bogini magii neutralnej - Lunitari i bóg czarnej magii - Nuitari) i zaczêli ¶miertelników jej nauczaæ...
Oto fragmenty z Historii Krynnu sporz±dzone przez kronikarza Darklorda 8) :
Przybycie ostatnich bogów.  
By przypieczêtowaæ umowê o zaprzestaniu dalszych wojen na Krynnie, ka¿da z boskich rodzin stworzy³a dziecko b³ogos³awi±ce magiê na ¶wiecie. Solinari, syn ¶wiat³o¶ci, zaopiekowa³ siê cich±, konstruktywn± magi±. Lunitari, córka Neutralno¶ci, objê³a pieczê nad iluzj± i magi± przekszta³cania. Syn ciemno¶ci, Nuitari, dosta³ we w³adanie magiê zniszczenia i dominacji. Ka¿dy z nowych bogów obj±³ jako swój symbol jeden z ksiê¿yców Krynnu.

Bogowie magii pomagaj± dzikim magom uciec przed gniewem ludno¶ci Ansalonu. Ofiarowuje magom odosobnienie w dziczy. Przez prawie sto lat trenuj± ich w dyscyplinie magicznej. W miêdzyczasie zostaj± stworzone prawa rz±dz±ce trzema Zakonami Magii (Orders of Magic). Po ukoñczeniu nauk zbieraj± innych magów i buduj± piêæ bastionów magii - Wie¿e Wysokiej Magii (Towers of High Sorcery).

Swoja drog± to takiej wspania³ej kroniki DL chyba nawet Weis z Hickmanem nie maj± :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

czw lut 03, 2005 3:13 pm

O ile dobrze pamiętam w FR (nie jestem pewien), pewien bezimienny mag odnalazł starodawne woluminy w dziwnym języku...

Kaeralonowi chodzi chyba o zwoje z Nethrilu (FR)....

Nie, nie chodzi o zwoje Netherilu, te zwoje są pozostałościami po Imperium. Mag o którym wspomniał Kaer faktycznie istniał, a te pisma prawdopodobnie wzioł/znalazł z miejsca gdzie rządziła Rasa Stwórców, o których można troche przecztać na stronie forumowej, coś o nich powinno też być w Serpents Kingdoms.

A co do pierwszego zaklęcia to myślę że opracowała je Rasa Stwórców, mieli oni chyba wrodzone talenty magiczne, więc mogli poprzez kształtowanie swoich mocy opracować pierwsze zaklęcie. Byli bardzo potężni i bawili się magią, więc czary to pewni ich zasługa.

Pozdrawiam
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

czw lut 03, 2005 7:05 pm

Dok³adnie o to mi chodzi³o! Nie mog³em sobie przypomnieæ o tej rasie stwórców. Rzeczywi¶cie to by³y zwoje- pozosta³o¶æ po tej tajemniczej rasie.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6448
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pt lut 04, 2005 10:21 am

[quote=Inglorion]Swoja drog± to takiej wspania³ej kroniki DL chyba nawet Weis z Hickmanem nie maj± :mrgreen:[/quote]

Nie z Hickmanem, a Hickman - Tracy Hickman jest kobiet±. Jak Kopernik :wink:

Edit: Posypujê g³owê popio³em, wpe³zam do mysiej dziury, uprzednio kajaj±c siê i p³aszcz±c przed Darklordem, który wyprowadzi³ mnie z mroków ignorancji wprost w ¶wietlisty blask prawdy. Kurczê, naprawdê zawsze my¶la³em, ¿e Tracy Hickman to kobieta...

Pozdrawiam,
Czepialski Adam
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lut 04, 2005 11:38 am

[quote=Adam Wa¶kiewicz][quote=Inglorion]Swoja drog± to takiej wspania³ej kroniki DL chyba nawet Weis z Hickmanem nie maj± :mrgreen:[/quote]

Nie z Hickmanem, a Hickman - Tracy Hickman jest kobiet±. Jak Kopernik :wink:

Pozdrawiam,
Czepialski Adam[/quote]
Hehe, trafny filmowy cytat :D :wink: .

Ju¿ rozwiewam ten problem zwia¿any z autorami DL-owych powie¶ci - zapraszam do liinków: Margaret Weiss i Tracy Hickman.

I jeszcze ma³a fotka wspólna:
Obrazek
Weiss & Hickman

Przepraszam za OT, ale s±dzê, ¿e warto rozwiewaæ w±tpliwo¶ci.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości