Zrodzony z fantastyki

 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

Herosi wracaj±!!

sob kwie 23, 2005 8:41 pm

Ju¿ na ¶wiêta wielkanocne 2006 zobaczymy now± ods³onê Heroes of the might and magic, tym razem z numerkiem V.

Oto jeden z pierwszych screenshotów:

Obrazek

Tak tak to nie pomy³ka! To s± wbrew pozorom herosy.

Pomimo, ¿e dla wielu herosy 3D to profanacja, to i wymagania s± dla wielu zabójcze:

P4 2.5Ghz CPU (lub odpowiednik).

512MB RAM.

128MB karta graficzna (ATI 9000 i wy¿ej, GF 4, FX i wy¿ej)

2GB placu na dysku twardym.

Co s±dzicie o tej grze??

Pozdrawiam
StiM

Linkownia:
Jaskinia Behemota- Najwiêkszy polski serwis HoMM
Oficjalna Strona Bohaterów Mocy i Magii V
Pierwsza polska zapowied¼ HoMMV na 'onecie'
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob kwie 23, 2005 8:54 pm

Co ja s±dzê?
My¶lê ¿e gra bêdzie ¶wietna, i napewno j± spróbuje!
I owszem, wymagania s± "ni czego sobie" :wink:
Brawo za bardzo szybko informacjê!

Pozdrawiam
Filio
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

sob kwie 23, 2005 8:58 pm

Onet jest opó¼niony. Na Neostradzie by³o to juz tydzieñ temu, albo dalej. (A wziêli z gry-online)

A ja z przyzwyczajenia kupiê pewnie, bo co Heroes to Heroes.

parê dodatkowych screenków

http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiad...i/825406265.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiad...i/825406343.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiad...i/825406328.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiad...i/825406312.jpg

Ciekawe ile po¿yj± :roll:
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

sob kwie 23, 2005 9:06 pm

Sam nie wiem dok³adnie, co my¶leæ. Obawiam siê, ¿e silnik gry zabije to, co w niej by³o najpiêkniejsze: pro¶ciutki, intuicyjny edytor map i kampanii, którym pos³ugiwa³o siê jak klockami lego (Mówiê oczywi¶cie o HoMM3, nie o tej pomy³ce czwórce, przez któr± upad³o 3DO).

Co ciekawe, jak pisze siê w zapowiedzi na onecie, bêdzie prawie 130 jednostek (dodatek ma zwiêkszyæ jeszcze t± liczbê)

6 zamków * 6 poziomów jednostek *2 poziomy (podstawowy+ ulepszony)= 72...

Tak wiêc czeka³o by na nas oko³o 60ciu jednostek neutralnych. To dziwnie du¿o. Czy¿by trójstopniowy system ulepszeñ??

Pozdrawiam
StiM
 
Awatar użytkownika
Anomer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: sob lip 16, 2005 10:11 pm

sob kwie 23, 2005 9:23 pm

Heros V ma czerpać dużo z Disciples II. Kto grał wie, o co chodzi. A w skrócie chodzi o to, że jeśli ulepszysz ożywieńca na zombi, to nie będziesz mógł ulepszyć go w co innego równoległego. Takie drzewko ma koło 6 kondygnacji i często się rozszczepia dając nam około 20 potworów z jednego. Tyle ja słyszałem.
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

sob kwie 23, 2005 9:23 pm

Przyznam siê szczerze, ¿e z pocz±tku by³em sceptycznie nastawiony do tego projektu. Do gry w czwórkê skutecznie zniechêci³a mnie koszmarna grafika, zupe³nie inny system zamków ni¿ w poprzednich czê¶ciach i brak tego klimatu. No, ale jak widze grafika w 5 wygl±da nie¼le (szkoda, ¿e nie na mój sprzêt rodem z epoki kamienia ³upanego ;)) i nie przypomina cukierkowatej z Warcrafta 3, inne szczegó³y te¿ wydaj± siê ciekawe. Po¿yjemy zobaczymy.
A póki co, jak dla mnie nic nie przebije trzeciej czê¶ci.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

sob kwie 23, 2005 9:29 pm

Jeśli wymagania sie sprawdzą, to chyba jeszcze nie ma komputera zdolnego udźwignąć to bydle na wszystkich detalach.

Jeśli jednak (jak wskazują zapowiedzi) będzie to coś w rodzaju taktycznego Spellforce, to całość wygląda co najmniej strawnie. Sądzę jednak, że należy się wstrzymać z co radykalniejszymi opiniami. Po screenach i, jak zawsze, skromnej ilości przecieków (z których 99% jest co najmniej niepewnych) naprawdę nie można wiele wywnioskować.


[quote=StiM]Mówię oczywiście o HoMM3, nie o tej pomyłce czwórce, przez którą upadło 3DO[/quote]
Jednak szkoda, że o gustach się nie dyskutuje ;).
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

sob kwie 23, 2005 9:33 pm

Wiem, ¿e to szczegó³, ale mam nadziejê ¿e jednoro¿ec bêdzie wzorowanym na trójkowym, a nie czwórkowym- jezus maryja, jak zobaczy³em jednoro¿ca jak z Barbie, to p³ytka z gr± by prawie polecia³a przez okno :wink:

Pozdrawiam
StiM

PS Jak my¶licie, jakie zamki bêd± w HoMMV?? Dok³adnie takie, jak w trójce, czy jednak inne?? Ja stawiam na:

zamek- dok³adnie jak zamek/przystañ- rycerze, mnisi, ale wróc± gryfy
nekropolis- ¿yczy³bym sobie wampiry i czarnych rycerzy znów
inferno- to ju¿ widzieli¶my na screenach
zamek magów- magowie, dziny, przerazy, chochliki i parê magicznych bestii
zamek in¿ynierów- jak ostatecznie nie wprowadzone Forge- golemy, smocze golemy, gargulce no i mog³aby to byæ twierdza krasnoludów w rodzaju Morii.
Las- jak w trójce- elfy, drzewce, centaury

za barbarzyñcami nie têskniê
Pozdrawiam
StiM

Do notki powy¿ej:
Nie ukryjesz faktu, ¿e sprzeda¿ tego *** by³a tak niska, ¿e 3DO zbankrutowa³o...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob kwie 23, 2005 9:37 pm

Jeśli wymagania sie sprawdzą, to chyba jeszcze nie ma komputera zdolnego udźwignąć to bydle na wszystkich detalach.
Jak to nie: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ead.php?t=53037 :wink:

Żeby nie było całkowicie OT, to wolałem czwóreczkę ze względu na nie-biernych bohaterów i brak ulepszania jednostek. Sorrka, ale największą porażką HM&M3 jest ulepszanie jednostek. Np. podstawowe szkielety, zombie, krasnoludy, drzewce itd.... Strata miejsca na płycie.
 
Avaraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 11:42 am

sob kwie 23, 2005 9:37 pm

Osz! ;)
Siê naczeka³em na IV, sobie z 3 dni pogra³em, na 5 czekaæ zacz±³em... I czy¿by moje b³agania do losowo wybranych bogów siê sprawdzi³y? My¶la³em o przej¶ciu do 3D al'a Dawn of War (ale mniej mroczne, to w koñcu gra ba¶niowa...) i mam! Mam nadzieje, ¿e autorzy dadz± wiele nowych jednostek i (co najwazniejsze) jak±¶ sensown± kampaniê.
Sama grafa wygl±da piêknie i pasuje do tego, co przedstawi³a nam genialna 3 czê¶æ gry (o IV nie wspominam, jakie¶ nieporozumienie...). Mam nadzieje, ¿e nikt nie bêdzie chcia³ zrobiæ rewolucji i z turówki z domieszk± RPG nie zrobi wy¶cigów konnych kranoludów po³±czonych z symulatorem walk goblinów... Czyli oczekuje czego¶ podobnego do Herosa III, z nowymi "zamkami", ciekaw± kampani± i wieloma jednostkami ;).
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

sob kwie 23, 2005 10:01 pm

Proponujê nie schodziæ na temat co by³o lepsze: III v IV, bo to tylko spowoduje niepotrzebne konflikty, k³ótnie, a nawet, bo ka¿dy wie, jak bardzo jest to dra¿liwy temat, rêkoczyny (bo w tej sprawie warto pojechaæ x-set kilometrów by komu¶ spu¶ciæ lanie :wink: )

Zajmijmy siê lepiej strikte spekulacjami nad Pi±tk±...

Pozdrawiam
StiM

PS Phobos, ile razy mam powtarzaæ: jestem StiM, z dwóch du¿ych na peryferiach i trzech ma³ych w centrum literek :wink:
 
Awatar użytkownika
Anomer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: sob lip 16, 2005 10:11 pm

sob kwie 23, 2005 11:06 pm

Mam informacje z pewnego źródła co do zamków:
Zostaną: Zamek i Leśna osada. Miasta umarłych i demonów zostaną ponownie rozdzielone. Będzie więcej żołnierzy np. elf łucznik, piechur itd.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz kwie 24, 2005 9:52 am

Oto i le¶na osada:

Obrazek

i byæ mo¿e zamek:

Obrazek

Pozdrawiam
StiM
 
Stong
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt paź 12, 2004 9:42 pm

śr kwie 27, 2005 11:09 pm

No, ale jak widze grafika w 5 wygl±da nie¼le (szkoda, ¿e nie na mój sprzêt rodem z epoki kamienia ³upanego ) i nie przypomina cukierkowatej z Warcrafta 3

Co?! Z tego co widzê to w³a¶nie w Herosach V jest grafika tak cukierkowata, ¿e niejeden cukrzyk pewnie wykituje przed ekranem! Szczerze mówi±c to mam do¶æ sceptyczne nastawienie je¿eli chodzi o V. Je¿eli to ma byæ jak Disciples II to kiepsko to widzê. Disciples by³o zbyt statyczne, monotonne, mia³o powoln± akcjê - s³owem: nuda. A co do Herosów IV to muszê sie wypowiedzieæ bo nie wytrzymie :lol: . Czwórka by³a tak beznadziejna, ¿e g³owa ma³a. Ch³am, ki³a i mogi³a, podaczka jakich ma³o. Beznadziejna grafika, zero tamtego klimatu, grywalno¶c zerowa. Nie! Co ja gadam! Ujemna! Du¿o lepsza jest jedynka!A piszê to dlatego, ¿eby pokazaæ, ¿e Herosi niestety podupadaj±. Czuje, ¿e to ju¿ nie bêdzie to. Ale pewnie i tak zagram (raczej u kumpla bo mój komp nie wyci±gnie tych wymagañ), ¿eby siê przekonaæ. Obym siê myli³, niech ta V bêdzie dobra!
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

śr kwie 27, 2005 11:55 pm

<!--QuoteBegin-StiM+-->
StiM pisze:
<!--QuoteEBegin-->
i byæ mo¿e zamek:

Obrazek


To w koñcu maj± byæ herosi czy Bambi bo po tym rysunku mam w±tpliwo¶ci.... pro¶ciej mówi±c "Jeleñ musi odej¶æ!"

Pardon, nie mog³em siê powstrzymaæ.
 
Inglorion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob gru 13, 2003 6:45 pm

czw kwie 28, 2005 11:21 am

Czy ja wiem czy z tymi ulepszeniami w 3 to by³ taki beznadziejny pomys³... ale niewa¿ne, mi pomys³ z drabink± wyboru jednostek w Disciples 2 bardzo siê podoba³ jak i ca³a gra...
W koñcu co¶ co zape³nia³o dziurê po trójce (bo tego kolorowego badziewia zwanego czwórk± oczywi¶cie nie liczê 8) )
Sporo jednostek z trójki zabrak³o w czwórce i mam nadziejê, ¿e wróc± kosztem smoczych golemów i takich tam (têczowej grzywy jednoro¿ca te¿ ;) ). Poza tym w czwórce, mimo ¿e by³a mo¿liwo¶æ wyboru jakie jednostki "budowaæ" w zamku to i tak w ka¿dym by³o tego za ma³o (chyba tylko 5 je¶li mnie pamiêæ nie myli)
No i mam nadziejê, ¿e rozdziel± Inferno z Nekro...
Fajnie by by³o znów zobaczyæ zwyk³y bastion, lochy czy zamek magów...
Choæ mogliby te¿ wprowadziæ nowe jednostki, ale te¿ np. dodaæ kilka nowych rodzajów starych jednostek (jak np. krasnoludy i elfy, jak u ludzi - kusznicy i hlabardierzy)
 
Arte__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:32 pm

czw kwie 28, 2005 3:34 pm

 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw kwie 28, 2005 4:09 pm

<!--QuoteBegin-Artemis Entreri+-->
Artemis Entreri pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Kolejne miasto  

Pozdrawiam
Arte


Nie jestem pewien czy to miasto. Wydaje mi siê ¿e to nowa lokacja- garnizon nawodny. Nazwa pliku mo¿e byæ zwodnicza, jednak nadana zosta³a przez adminów serwera, tak wiêc nie mo¿na byæ pewnym, co przedstawia ten szkic. Poczekamy, zobaczymy :wink:

Pozdrawiam
StiM
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw kwie 28, 2005 6:59 pm

T³umaczone z niemieckiego Gamestar :
-Bêdzie zupe³nie na nowo opracowany ¶wiat w heroes V ... wiêc znani nam herosi nie pojawi± siê ..
-potwierdzone frakcje : ludzie , demony, nieumarli
-elfy i orki pojawi± siê , ale nie wiadomo czy bêd± oddzielnymi frakcjami czy nie .

GRYWALNO¦æ -
nowy system w taktycznych walkach - Albo gramy tak jak w homm1-4, albo element czasu rzeczywistego (limit czasu wczasie walki na turê ... )

- herosi nie walcz± na polu bitwy ale mog± rzucaæ czary
-wiele jednostek ma swoje w³asne czary (np anio³ uzdrawiaj±cy sojuszników)

HISTORIA -
-Smoki odgrywaj± g³ówn± rolê , Bêd± w religii i astronomii jak i w mitach i legendach .. Ka¿da rasa jest po³±czona ze smokami , albo bezpo¶rednio lub niebezpo¶rednio .
- "Fanatyczni ludzie z imperium gryfa" czcz± Smoka ¶wiat³a i poluj± na heretyków swoimi armiami rycerzy i potê¿nych anio³ów
- "siódmy smok" legendarny czarodziej wygna³ demony do innego planu astralnego

ale powróc± w h5
-Historia rozpoczyna siê tak : Demony zabijaj± niedawno ukoronowanego króla ludzi Nicolai , którego ¿ona Isabel szuka zemsty .. By pokonaæ demony wchodzi w sojusz z nieumar³ymi .... fatalna decyzja
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 
Arte__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:32 pm

czw kwie 28, 2005 10:02 pm

<!--QuoteBegin-STiM+-->
STiM pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie jestem pewien czy to miasto. Wydaje mi siê ¿e to nowa lokacja- garnizon nawodny. Nazwa pliku mo¿e byæ zwodnicza, jednak nadana zosta³a przez adminów serwera, tak wiêc nie mo¿na byæ pewnym, co przedstawia ten szkic. Poczekamy, zobaczymy  


Masz racjê. Na jednej stronie mo¿e byæ napisane tak, a na drugiej inaczej.
Ja powy¿sze szkice znalaz³em na tej stronki.
Natomiast na tej stronce, mo¿ecie zapoznaæ siê z nowymi szkicami.

Pozdrawiam
Arte
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

czw maja 19, 2005 6:55 pm

Trailer HoMMV

Do wyboru zobaczenie lub ¶ci±gniêcie...

Wypowiadajcie siê, jak siê podoba...

Ja powiem jedno: BOSKIE!!

Pozdrawiam
StiM
 
Awatar użytkownika
SuCHaR
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: sob lis 01, 2003 11:30 pm

czw maja 19, 2005 7:35 pm

Taaa to bnbędzie coś pięknego ;] sam już sie nie moge doczekać powrót do korzeni herosów w takim stylu :D i znowu nocki nie przespane :wink:
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

czw maja 19, 2005 7:44 pm

Ten efekt a la matrix wymiata ;). Chociaż nieco banalny trailer, to jednak ogląda sie z przyjemnością. Da się zauważyć nawet podtekst - sojusz ludzi z nieumałymi przeciwko demonom.
 
Arte__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:32 pm

czw maja 19, 2005 9:10 pm

Panowie zatka³o mnie…pozytywnie :)
Wspania³e, po prostu wspania³e. Teraz pozostaje mi czekaæ z niecierpliwo¶ci± na ukazanie siê gry.
 
Zantax Holyshield
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 12:38 pm

pt maja 20, 2005 3:26 pm

Pomimo, ¿e dla wielu herosy 3D to profanacja, to i wymagania s± dla wielu zabójcze


Czujê siê martwy :?

A tak wogóle
- jako nowa gra - zapowiada siê ciekawie.
- jako nowy Heros - zabieram zabawki i idê do domu :? (i nie wychodzê przez najbli¿sze 200 lat)
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

sob maja 21, 2005 5:14 pm

Czy mo¿e kto¶ wie co¶ o roli Le¶nych i Barbarzyñców w HoMMV??

Pozdrawiam
StiM
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

sob maja 21, 2005 9:47 pm

StiM, niestety ja nic o tej roli nie wiem... zreszt± nie o tym chcia³em pisaæ, tylko o trailerze. Niestety nie wywar³ na mnie jakiego¶ pora¿aj±cego wra¿enia... oczekiwa³em raczej jakiej¶ wielkiej bitwy, a nie pojedynku jeden anio³ vs. jeden diabe³. No i kiepsko w moich oczach wygl±da³o to przy¶pieszenia podczas zadawania ciêæ przez anio³a. Za to ¶wietny by³ ten motyw muzyczny na koñcu - naprawdê wspania³y, rekompensowa³ wcze¶niejsze braki trailera.
 
teraw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 10:41 pm

ndz lip 10, 2005 1:25 pm

sory za odświeżanie starego tematu
ale te screeny z oficjalnej strony
bardzo ale to BARDZO przypominaja mi
warcraft 3, a w szczególności
filmiki miedzy misjami w tej grze.
jeśli Heroes V bedzie wyglądał podobnie do w3
a przy tym bedzie strategią turową
to rozważam nawet wydatek na nowy komputer żeby w to pograc :)
jeżeli fabuła będzie przemyślana i nie odtwórcza
to przewiduje dla tej gry duży sukces.
aha, wstępne wymagania sprzętowe bywają sporo zawyżone.
przed wydaniem gry producent troszke zoptymalizuje
a po wydaniu okaze się, ze po wyłączeniu bajerów i obniżeniu rozdzielczości
gra chodzi na kawał słaszym sprzęcie
(tak jak było z doom 3 - początkowe wymagania przerażające,
a po obcięciu tego i tamtego chodz na średnim sprzęcie całkiem grywalnie)
pozdro
teraw
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

ndz lip 10, 2005 3:40 pm

Trailer niez³y, choæ nie rewelacyjny. Jako¶ tak Warcraftem podje¿d¿a... I jeszcze to solo diab³a z anio³em...
O wiele bardziej podoba³ mi siê trailer Oblivion (prawie wszystkie animacje s± z samej gry).
Ale i tak IMO szczytem mistrzostwa jest trailer Defiance. Po prostu masakra...
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

ndz lip 10, 2005 11:58 pm

OT
szczytem trailersztuki jest zapowiadany na PS3 Killzone.
/OT

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości