Zrodzony z fantastyki

 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

Fistandantilus

pt paź 10, 2003 10:39 pm

Witam <br /> <br />Chcialbym aby w tym temacie byly prowadzone rozmowy na temat Fistandantilusa i wasze opinie na jego temat (ja sam czytam dopiero 1 tom legend , wiêc z opini± na temat tego maga troche poczekam)
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

sob paź 11, 2003 8:38 pm

Fistandantilus to by³ kawa³ niez³ego czarodzieja. Sta³ siê jeszcze godnym mego podziwu, gdy (SPOOOILER!!!) sta³ siê "jednym" z Raistlinem. Teraz juz wiemy, ¿e Raistlin i Fistandantilus to "oficjalnie" ta sama osoba. Je¶li siê mylê to proszê, niech kto¶ mnie poprawi. Ostatni± ksi±¿kê z serii Dragonlance przeczyta³em cztery lata temu...
 
Zagubiony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 10, 2003 12:03 pm

wt lis 11, 2003 5:22 pm

Witam jesli mnie pamiec nie myli to w 2 czesci trylogii braci Raistlin przenosi sie w czasie aby zabic Fistandantilusa. I udaje mu sie to wiec mi sie wydaje ze od tego czasu nie mozna juz mowiæ o Raistlinie i Fistandantilusie jako o jednej osobie. - taka jest bynajmniej moja opinja [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img] pozdrawiam
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

pn lis 17, 2003 10:30 pm

Z tego co wiem to Raistlin nie zabil Fista... pokonal go i owszem ale tamtego nie przyjeto do "piekla" :) i sie kreci w otchlani, a poniewaz obaj zawarli pakt podczas proby Raistlina to to go trzyma wciaz blisko Krynnu...:)
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

wt lis 18, 2003 3:28 am

Tzn... to by³o tak, ¿e Raist pokona³ Fistandantilusa w magicznym pojedynku, ale wch³on±³ jego "energiê", i naprawdê sta³ siê z nim jedno¶ci±. Zachowa³ swoj± osobowo¶c, ale moc Fistandantilusa p³onê³a mocnym ogniem. Od tego momentu naprawdê sta³ siê w³adc± Przesz³o¶ci i Tera¼niejszo¶ci (Raist po Wojnie Lancy i Raist jako Fistandantilus po Katakli¼mie). Tak mi siê wydaje, i tyle wywnioskowa³am z ksi±¿ek i innych materia³ów. Niech kto¶ mnie poprawi, je¶li siê mylê (Edo, Darklord..?)?
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

pt lis 21, 2003 11:33 am

Cóż, Fistandantilus i Raistlin według mnei faktycznie stali sie jednoscia, gdy ten drugi wchłonął moc tamtego po pojedynku. Ale z drugiej strony, to wchłonął TYLKO jego MOC, więc moze nie tak to powinno byc rozpatrywane...
 
Infernus__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 17, 2004 5:40 pm

sob sty 17, 2004 5:59 pm

Raistlin wch³on±³ moc Fistandantilusa w ten sam sposób co Fistandantilus wch³ania³ moc i energiê ¿yciow± swoich uczniów. Wiêc moim zdaniem Raistlin i Fistandantilus stanowi± jedn± osobê W³adcê Przesz³o¶ci i Tera¼niejszo¶ci co by³o przepowiedziane.
 
Dark Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 21, 2004 12:56 pm

śr lip 21, 2004 7:33 pm

Byl tam w legendach taki mniej wiêcej fragment-"najpier bylo tak:Fistaszek* przyszed³ by staæ siê Raistlinem, który stanie siê Fistaszkiem a terez jest tak:Fistaszek przyszed³ by staæ siê Raistem,który stanie siê Fistaszkem który stanie siê Raistem"Ale jednak ten "ostatni" <br />Raist by³ jeszcze troszeczke opêtany prze Fistandan tilusa,a prawdziwym Raistem stal sie gdy wyszed³ z otch³ani i straci³ moc. <br /> <br /> <br /> <br /> <br /> <br /> <br /> <br /> <br />*-Fistandantilus,nie lubie teego imienie(zad³ugie)
 
Keare
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:27 pm

pn lut 07, 2005 8:36 pm

Mi siê zdaje ¿e Raist sta³ siê w³adc± przesz³o¶ci i tera¼niejszo¶ci wcze¶niej i wtedy wszed³ do wie¿y magii w Palanthas gdzie przebywa³ od tej pory. Dopiero pó¼niej cofn±³ siê w czasie by zg³adziæ Fistandantilusa. Je¶li sie mylê to proszê ¿eby kto¶ mnie naprostowa³. Co to tego, ¿e Raist poch³on±³ Fistandantilusa ka¿dy ma pewno¶æ ale co do tego ¿e s± jedno¶ci± to bym siê zastanowi³. Po pierwsze Raist wch³on±³ Fistandantilusa za pomoc± krwawnika, którego u¿ywa³ wcze¶niej F. Je¶li przyjmiemy, ¿e dziêki temu stali siê jedno¶cia, to oznacza ¿e Raist sta³ siê rónie¿ jedno¶ci± z tymi wszystkimi adeptami, których wch³on±³ Fistandantilus. (trochê to zawi³e :? )
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

pn mar 28, 2005 8:55 pm

mnie sie wydaje ze to by³o tak:
Raistlin by³ panem przesz³o¶ci i tera¼niejszosci odk±d wyszed³ z Próby, poprostu nieodrazu o tym wiedzia³ to wysz³o najaw dopierow w 3 tomie kronik.
Gdy raist cofn±³ sie do czasu kataklizmu i pokona³ fistaszka nie stali sie jedno¶cia tylko Raistlin by³ traktowany jak Fistandtalius poniewaz niewszyscy wiedzieli o walce magów a Raistlinowi by³o to akurat na rêke.

teraz Fistandtalius. gdy zosta³ pokonany, w³snowolnie uwiêzi³ swoj± dusze w Próbie ( potraktowa³ j± tak jak lich traktuje relkwiarz) i tam czeka³ na kogo¶ wystarczaj±co silnego; kogo¶ kto móg³by pomóc mu wyrwac sie z Próby. Doczeka³ sie Raistlina. Od tej pory byli traktowani jak jedno ( ale nikt oprócz magów o tym niewiedzia³). i tak ko³o sie zamyka...
mam nadzieje ze pomog³em a nie zrobi³em jeszcze wieksze zamieszanie
 
Merlin222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 21, 2005 9:42 pm

wt cze 14, 2005 12:28 pm

Fistendantilus -
Najd³u¿ej ¿yj±cy cz³owiek w historii Krynnu. Mag, który zaczyna³ sw± karierê jako Czerwona Szata, obsesyjnie poszukiwa³ sposobu na nie¶miertelno¶æ. Z tego w³±¶nie powodu przeszd³ na ciemn± stronê mocy i sta³ siê wyznawc± Nuitari oraz Takhisis. Przez wiele lat przed³u¿a³ swój ¿ywot wysysaj±c ¿yciodajn± energiê ze swoich najzdolniejszych uczniów. Mimo, i¿ zosta³ zabity podczas krasnoludzkiej wojny (Dwarfgate War), jego duch przetrwa³, znjduj±c schronienie w Raistlinie Majere. Pomaga³ mu przetrwaæ w nadziei, ¿e w przysz³o¶ci bêdzie móg³ zaw³adn±æ cia³em m³odego maga. Rasistlin przechytrzy³ jednak starego czarodzieja i ostatecznie dokona³ jego eksterminacji.

?ród³o: Dragonlance Nexus
T³umaczenie i redakcja: Merlin222
Dostêpne równie¿ pod adresem: http://www.dragonlance.pl/forum/index.php?showtopic=19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości