Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Seregris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 22, 2002 12:02 pm

pn cze 27, 2005 12:22 pm

Oto odpowiedzi na kilka z wielu poruszonych tu tematow:

Darklighter pisze:
Biorąc pod uwagę słowa Qui Gona z RotS na chwilę obecną max. na co można pozwolić Sithom, to przywiązanie duszy do miejsca przesyconego Ciemną Stroną.

Dokladnie - "duch" Exara Kuna przestaje istniec wraz ze zniszczeniem jego posagu na Yavin 4.

Filio pisze:
"Potężny jak mistrz Windu [w domyśle - w szermierce], mądry jak mistrz Yoda" [w domyśle - we władaniu Mocą], czy coś w ten deseń.

Zgadza sie - Mistrz Mace Windu byl powszechnie uznawany za najlepszego szermierza zakonu Jedi (wspominaja o tym takze podreczniki do SWRPG). Najwieksza z calej rady madroscia (czyt rozumieniem mocy) odznaczal sie Yoda, glownie dlatego, ze jako jeden z nielicznych potrafil "na zawolanie" przewidywac przyszlosc (czyt. sciezki mocy). Oczywiscie nie oznacza to ze byl nieomylny.

Ricko pisze:
Co do twarzyczki Sidious'a to w episodzie II, podczas walki Obi-wana z Dooku, widzimy jak Pioruny Mocy neutralizują się po zetknięciu z ostrzem miecza świetlnego, więc Imperator nie mógł sobie usmażyć twarzyczki, gdy zmagał się z Mace Windu.

Obi wan po prostu nie odbil blyskawic tak jak zrobil to Mace Windu (Force power: Lightsaber Combat - system SW 2ed mechanika d6). Co do tego czy w owym starciu ujawnila sie prawdziwa twarz Palpatnia czy moze zostala "spalona" przez owe odbite blyskawice - to nie dowiemy sie poki nam Lucas nie wyjasni.

Punisher pisze:
...Luke został najpotężniejszym Jedi w historii

Zdania fanow sa podzielone :D Poza tym jaka kategoria mierzymy jego potege? Pod jakim wzgledem porownujemy go do innych? Byl najmadrzejszy? Najlepiej poslugiwal sie moca? Najlepiej wladal Lightsabrem? He?
Na pewno byl poteznym Jedi - jedym z czolowki Najpotezniejszych.

A na koniec moja opinia do tematu - wg mnie to Luke prrzywrocil rownowage - pokonal obywdu Lordow Sith nie zabijajac bezposrednio ani jednego ani drugiego. Nie ma czegos takiego jak przewaga umownego "dobra" (czyli jasnej strony), dlatego, ze jak wspomnial juz "Mroczna zapalniczka" 8) Jedi sa straznikami (a przynajmniej w zamysle mieli byc) rownowagi - "There is no passion - there is serenity". Wraz z upadkiem Imperatora i przejsciem na jasna strone, a pozniej smiercia Anakina - Luke po prostu zostal jedynym (ostatnim/pierwszym z nowych) szerzej znanym w galaktyce straznikiem owej rownowagi.
Dark Side kojarzony jest z negatywnymi emocjami, ktorych w galaktyce pelno. Zlosc, nienawisc, strach to nie tylko Dark Jedi czy Sithowie - to dotyczy calej Galaktyki. Jedi mieli stac na strazy aby Dark Side nie opanowala Galaktyki, tak jak stalo sie to podczas Imperium Galaktycznego - rzady strachu i terroru, a co za tym idzie - dlatego tez Jedi pomagali i stali na strazy Republiki bo jako jedna z nielicznych organizacji politycznych zapewniala "moralne" = "dobre bo nienarzucajace sila swych przekonan" prawo oraz poszanowanie zycia i godnosci.
Konkludujac - w mojej opini wraz z upadkiem "zlego" Imperium przywrocono rownowage - a dokonal tego LUKE.

EDIT:

Darklighter pisze:
Zasada do Lightsaber Combat powinna być zmieniona. Nie można odbić błyskawicy, widać to w AotC, gdzie Obi "wchłania" ją na klingę miecza.


A Yoda co - w chwile pozniej "wchlania" blyskawice na reke? Absorb/Disspate Energy zrobil, tak?
Wiec dlaczego twierdzisz, ze nie mozna blyskawicy odbic? I czemu zasada Lightsaber Combat powinna byc wg. Ciebie zmieniona?

Wedlug mnie to slaby argument - moge uzyc podobnego: Mozna odbic blyskawice, widac to wyraznie w RotS, gdzie Mace odbija blyskawice w Palpatine'a.

EDIT 2:

Co do tego jak blisko Mace trzymal miecz przy twarzy Palpatine'a to sie nie wypowiem - film widzialem na razie raz. Mnie jeno skojarzylo sie z ujeciami filmow "plaszcz i szpada" kiedy przeciwnicy krzyzuja ostrza twarza przy twarzy i probuja sie silowac (wiesz co mam na mysli?). Ostrzem Mace'a byl lightsabre a ostrzem Palpatine'a blyskawice. Jednak Mace nie "wchlonal" z tego co pamietam blysklawic na miecz - one "odblily sie" w kierunku Palpatine... Na tym opieram moje twierdzenie, ze Mace odbil blyskawice.

Darklighter pisze:
Nie, nie zrobił absorb energy lecz block. To samo zrobił Vader na Bespin. Widać w wersji szerokoekranowej, że strzały nie były wchonięte, lecz odbite, gdyż zostawiły ślady na ścianach.

To moze Mace tez zrobil Block? I czy Block odbija energie czy nie (przeciez Yoda nie odbil blyskawic w starciu z Dooku - za pierwszym razem tak, ale za drugim nie)?
Heh - tak naprawde nie moge powymieniac pogladow bo nie znam mocy block (btw -badz mily i powiedz gdzie obadac ten power? Bo nie ma takowego ani w d6+dodatki, ani w podreczniku glownym D20), wersji szerokoekranowej nie ogladalem wiec nie wiem czy strzaly odbijaly sie od scian czy nie. Dla mnie jedno i drugie wygladalo jak Absorb/Dissipate Energy (z mechaniki d6) - nie mozesz byc pewien (ja tez zreszta nie) JAKIEJ MOCY uzyl/uzyli (chyba ze masz wejscia u Lucasa? :D).
Jesli opis Block jest zgodny z tym co widzialem na ekranie - wtedy wszystko ok - przyznam Ci racje, a do tego czasu obstaje przy swoim.
Zastanawiam sie takze czy roznica zdan nie wynika z tego, ze ja mysle "w systemie d6" gdzie nie bylo czegos takiego jak Block a byla Absorb/Dissipate Energy, a Ty bardzdziej "w D20" (nie wiem czy jest tam Absorb/Dissipate Energy?)...

Aha - nie odpowiedziales mi czemu Lightsaber Combat nalezaloby zmienic...
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn cze 27, 2005 5:42 pm

<!--QuoteBegin-Seregris+-->
Seregris pisze:
<!--QuoteEBegin-->

Heh - nie moge powymieniac pogladow bo nie znam mocy block (btw -badz mily i powiedz gdzie obadac ten power? Bo nie ma takowego ani w d6+dodatki, ani w podreczniku glownym D20), wersji szerokoekranowej nie ogladalem wiec nie wiem czy straly odbijaly sie od scian czy nie. Dla mnie jedno i drugie wygladalo jak Absorb/Dissipate Energy (z mechaniki d6)- nie mozesz byc pewien CO zrobil :D (chyba ze masz wejscia u Lucasa?).
Jesli opis Block jest zgodny z tym co widzialem na ekranie - wtedy wszystko ok - przyznam Ci racje, a do tego czasu obstaje przy swoim....

Absorb/Dissipate nie pozwala odbijać. Yoda odbija za pomocą block błyskawicę. Na d6 to wystarczy dodać sense do brawling parry zamiast do lightsaber.

<!--QuoteBegin-Seregris+-->
Seregris pisze:
<!--QuoteEBegin-->Aha - nie odpowiedziales mi czemu Lightsaber Combat nalezaloby zmienic...

Chodziło o opcję redirect attack. Skoro na mieczu Obiego zatrzymywało się wyładowanie błyskawicy, a nie rykoszetowało na ściany, sufit itd., oznacza to, iż nie mógł on wykonać opcji przekierowania błyskawicy na atakującego.
Opcjonalnie można dodać taką adnotację do opisu Force Lighting zamiast Lightsaber Combat.
 
Awatar użytkownika
Seregris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 22, 2002 12:02 pm

pn cze 27, 2005 6:02 pm

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Absorb/Dissipate nie pozwala odbijać. Yoda odbija za pomocą block błyskawicę. Na d6 to wystarczy dodać sense do brawling parry zamiast do lightsaber.


Dobra, zgadzam sie - w koncu nie jestem MG znajacym zasady od podszewki, a jedynie fanem (ale nie maniakiem:D) SW, z wiedza (pewna) na temat swiata SW.

Ponawiam prosbe o wskazanie miejsca opisu mocy Block. Aha - a czy w d6 mozna w ten sposob (sense do brawling parry) odbijac strzaly blasterow (w ten sposob na d6 powstanie "moc" Block)?
(PRZEPRASZAM - WIEM ZE TO FORUM D20!!! - WYBACZCIE :D)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn cze 27, 2005 7:53 pm

Seregris pisze:
Ponawiam prosbe o wskazanie miejsca opisu mocy Block. Aha - a czy w d6 mozna w ten sposob (sense do brawling parry) odbijac strzaly blasterow (w ten sposob na d6 powstanie "moc" Block)?
(PRZEPRASZAM -  WIEM ZE TO FORUM D20!!! - WYBACZCIE :D)

Zacytuję wersję z SW FAQ:
Block
This is a modified version of deflect that allows the Jedi to deflect a ranged attack without the use of a lightsaber. If the Jedi does not have some sort of protective gear (such as an armored gauntlet), or an item that can withstand the ranged attack (such as an energy shield or suitably dense material), the Jedi must spend a Force Point to use this ability.
(Force Points spent in this way do not add the usual bonus dice to d20 rolls that the Jedi makes in the subsequent round.) Block doesn't allow the Jedi to extend the defense beyond the Jedi's position, and all other rules concerning deflect (defense) and deflect (attack) apply.

oraz z Jedi Counseling 66:
Q: In the Clone Wars cartoon series, while fighting Durge on Muunilinst, Obi-Wan Kenobi parries a barrage of bullets as well as a flamethrower blast using only the Force. What ability is this? Force Strike? Move Object?
Obrazek  
A: Actually, it's just Block. That lets him add his Deflect (defense) bonus to his Defense even without using a lightsaber. This works against a flame projector, too; the ones listed in the Arms & Equipment Guide make a ranged attack, just like a blaster.

Jest to zdolność specjalna, którą Jedi otrzymuje na określonym poziomie.
Luke dość mocno oberwał, ale w korpus

Nie tylko. Błyskawice poszły po całym ciele, także przez głowę, aż mu się ząbki świeciły.

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości