Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

[d20] Suppression fire

ndz lip 03, 2005 1:34 pm

Moi gracze wymyślili ostatnio, że będa używać Suppression fire. W opisie tej techniki zawartym w Heroes Guide występuje jakby pewna niejasność:

"Zapierający" ma wykonać atak przeciwko miejscu (DC10, na forum poprawione na DC 5 z powodu Dexa - o ile pamiętam).

Niemniej atak musi być wykonany za pomocą "broni, która posiada tryb multi lub autofire". Ale nie jest wcale napisane, że jest to atak całorundowy ani nie pisze, że wiąże się on z oddaniem strzału.

Więc mam pytania:
1. Czy ten atak - wg Was musi być całorundowy ?
2. Czy ten atak wiąże się z oddaniem strzałów, czy jest to tylko wycelowanie w obszar, podobnie jak touch atak przy aimingu ?
3. Jak wyglądają późniejsze ataki okazyjne, których wykonanie ten atak umożliwia (jeśli jest udany). Teoretycznie może być ich maksimum 1en przeciwko 1mu przeciwnikowi (niezależnie od posiadanego feata Combat Reflexes), zatem jeśli pojedynczy atak = pojedynczy strzał, to nie da się wykonać suppression fire przeciwko jednemu przeciwnikowi za pomocą Heavy Repeating Blaster.

To jest dziwne. To jakby niespójne jest. Na WotC szukałem i nie znalazłem a na forum też szukałem i znajduję tylko wzmianki a nie wytłumaczenia.

P.S. Pytam oczywiście w kontekście "zwykłych" zasad nieoświeconych przez SWD20_floatered ;)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Suppression fire

ndz lip 03, 2005 5:32 pm

<!--QuoteBegin-Floater+-->
Floater pisze:
<!--QuoteEBegin-->Więc mam pytania:
1. Czy ten atak - wg Was musi być całorundowy ?

Wydaje mi się, że tak. Inaczej można by wykonać ogień zaporowy z broni nie posiadającej opcji muti czy autofire.
<!--QuoteBegin-Floater+-->
Floater pisze:
<!--QuoteEBegin-->2. Czy ten atak wiąże się z oddaniem strzałów, czy jest to tylko wycelowanie w obszar, podobnie jak touch atak przy aimingu ?

Jest to oddawanie strzałów. Oto fragment z FAQ:
<!--QuoteBegin-Floater+-->
Floater pisze:
<!--QuoteEBegin-->3. Jak wyglądają późniejsze ataki okazyjne, których wykonanie ten atak umożliwia (jeśli jest udany). Teoretycznie może być ich maksimum 1en przeciwko 1mu przeciwnikowi (niezależnie od posiadanego feata Combat Reflexes), zatem jeśli pojedynczy atak = pojedynczy strzał, to nie da się wykonać suppression fire przeciwko jednemu przeciwnikowi za pomocą Heavy Repeating Blaster.

Nie jest tak, że 1 atak= 1 bolt (skoro jest to full round action). Sypie się serią i któryś z boltów trafia potem nasz cel. Szkoda, że w suppression fire nie podano ile amunicji się żużywa po takim ataku, jak to jest podane w przypadku area fire(przy okaji tej opcji można używać zamiast suppression fire).
 
Kazeite
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:51 pm

ndz lip 03, 2005 8:13 pm

Hm... to jak? Jeżeli strzelam w stronę jednego przeciwnika zmuszając go do schowania głowy, to on ma atak okazyjny względem mnie? Czy może kto inny?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz lip 03, 2005 8:37 pm

<!--QuoteBegin-Kazeite+-->
Kazeite pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hm... to jak? Jeżeli strzelam w stronę jednego przeciwnika zmuszając go do schowania głowy, to on ma atak okazyjny względem mnie? Czy może kto inny?

Atakujący ma prawo do AoO. Jeśli obok wykonującego suppression fire znajdowałby się ktoś z bronią do walki wręcz, wówczas strzelajcy byłby narażony na AoO. Gostek znajduący się pod ostrzałem, uzbrojony w broń zasięgową nie ma prawa do AoO.
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

pn lip 04, 2005 8:10 pm

A ile strzałów musi być minimum ?

Czy całą rundę poświęcić trzeba na ostrzeliwanie tego miejsca, czy może też wystarczy oddać 2 strzały w to miejsce a resztę rozdysponować inaczej (w końcu nawet przy użyciu autofire mamy 3 strzały do dyspozycji nie mówiąc już o atakach klasowych i rapid shot).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn lip 04, 2005 9:17 pm

Floater pisze:
A ile strzałów musi być minimum ?

Czy całą rundę poświęcić trzeba na ostrzeliwanie tego miejsca, czy może też wystarczy oddać 2 strzały w to miejsce a resztę rozdysponować inaczej (w końcu nawet przy użyciu autofire mamy 3 strzały do dyspozycji nie mówiąc już o atakach klasowych i rapid shot).

Wydaje mi się, że wszystkie "ataki" powinny być poświęcone na ten manewr, w końcu jest to akcja całorundowa (co oznacza, że nie można wykonać w tym czasie żadnych innych akcji). Dodatkowo, IMHO, powinno się dodać opis taki jak przy area fire, określający dokładnie ile amunicji się na to poświęca. Inaczej mamy sytuację, gdzie amunicję odpisujemy wyłącznie podczas AoO, a reszta serii jest "wirtualna".

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości