Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt cze 28, 2005 9:19 pm

To już jest mniej związane z sesją ale czy ktoś mógłby podac tytuł jakiejś dobrej ksiązki historycznej przedstawiającej Europę w pierwszej połowie XVI wieku? Chciałbym się przygotować na sesję.

Ja szczerze mówiąc nie znam. Nie lubie wertować książek historycznych (chociaż historię samą w sobie lubię). Co do wydarzeń, będę tworzył własne (jakoś subtelnie powiadomię graczy w poście) Albo modyfikował te prawdziwe. Ja sobie troche przez wakacje poczytam. Ale nie gwarantuję nawet 60 % zgodności historycznej. :)
Pozdrawiam.

Edit:
EDIT: a nie, magia pojawiła sie już w wieku XIII! tak więc Elvin, byłbyś łaskaw przedstawić sytuacje polityczną w świcie gry? Oraz historię, oraz wpływ magii i innych ras na społeczeństwo? I czy na dalekim wschodzie, afryce rózwniez istnieje magia?I skąd w ogóle jest ta magia? Kiedy wydasz podręcznik opisujący świat?

O świecie wszystko napiszę TU, postaram się w tym tygodniu. :wink: Będę pisał dość ogólnie. Więc o szczegóły i tak będzie trzeba pytać. Do co do przeszłości... gdybyktoś wiedział skąd się wzieła magia to by został ogłoszony geniuszem. Niewiadomo. Pojawiła się w ciągu paru tygodni. A w ciągu roku została wymieciona przez kościół (Jedynie daleki wschód i afryka zachowały magię jako taką) Jednak magia nie zniknęła. Była praktykowana w podziemiu, zdala od wścibskiego kościoła. Wydarzenia normalnie mijały zgonie z historią. Od czasu do czasu tylko złapano czarownicę/czarnoksiężnika. Dopiero niedawno okazało się że magowie są. I szykowali się długo by powrócić :twisted: I tak rozpętałem I wojne światową (HA !! "nasza" pierwsza byłaby u mnie w kampani II :mrgreen: )
Mam nadzieję że narazie wystarczy :)
Pozdrawiam.
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

wt cze 28, 2005 9:25 pm

Zobacze postać, lub chociaż zarys to ustalimy  Wszystko będzie dobrze
Nie trzeba. Już koncepta zmieniłem(znaczy zobaczyłem datę powstania tej organizacji, ale o tym ciii...)
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt cze 28, 2005 9:27 pm

Nie trzeba. Już koncepta zmieniłem(znaczy zobaczyłem datę powstania tej organizacji, ale o tym ciii...)

Ok, Ok jak sobie chcesz :mrgreen:
A i do powyższych, edytowałem posta, tam są odpowiedzi.


A i pamiętajcie że wiedza postaci o świecie też nie stoi na takim poziomie jak u nas. Nie chcę się zbytnio zagłębiać w tajniki naszego pięknego XVI wieku :wink:
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

wt cze 28, 2005 9:29 pm

A co z nielud¼mi? Tez siê ukrywaj±?
I jaki point buy?
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt cze 28, 2005 9:34 pm

A co z nieludźmi? Tez się ukrywają?  
I jaki point buy?

Nie nie ukrywają się. Ale interesuje się nimi inkwizytorium. Że tak powiem są pod obserwacją.
Point Buy 32
P.s
W tym tygodniu założę temat z sesją. Tam będzie najpierw opis świata (krótki, ogólnikowy) ras. Regulamin sesji. Później, gdywróce z wakacji, zamieszczę skróconą wersję sesji już rozegranej. I później notka wprowadzająca.... i zacznie się. Może tak być ?
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

wt cze 28, 2005 9:37 pm

jasne ¿e moze. dobry pomys³ z tym skrótem poprzedniej sesji.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt cze 28, 2005 11:04 pm

Ymir, mi jeszcze wspomniał o magicznych klamotach. Tychże niestety nie ma :wink: Co do broni: możecie mieć masterworki. Co do zbroi: dozwolone są nadzwyczajne materiały (mithril, adamantyt) więc możecie je wykożystać. Postacie mają 18.000 gp na ekwipunek. Jeśli ktoś gra magiem i ma atuty... i zmieści się w kasie to prosze bardzo. ale tego typu rzeczy łatwo wykryć :wink:
Chociaż w sumie.... niech wam będzie JEDNA broń +1. I to wszystko. :wink:
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

wt cze 28, 2005 11:40 pm

broń +1.
A może oprócz tego mieć jakieś cechy np: migbłystalność?
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt cze 28, 2005 11:47 pm

A może oprócz tego mieć jakieś cechy np: migbłystalność?

Nie bardzo rozumiem :?
Przecież wszelkie cechy broni mają koszt umagicznienia. O ile pamiętam vorpal (migbłskalny) ma +5. Może broń mieć każdą cechę która mieści się w +1. Ale wtedy już nie ma +1 z umagicznienia do ataku i obrażeń :wink:
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

wt cze 28, 2005 11:56 pm

Przecież wszelkie cechy broni mają koszt umagicznienia. O ile pamiętam vorpal (migbłskalny) ma +5. Może broń mieć każdą cechę która mieści się w +1. Ale wtedy już nie ma +1 z umagicznienia do ataku i obrażeń
A jak zatem wyjaśnisz, że np: Alusair Obarskyr(ta od Cormyru) według FR:CS ma miecz migbłystalny +3?
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

śr cze 29, 2005 12:14 am

bo ma własciwość tą i do ataku i obrażen +3 [ w sumie to umagicznienie +8]
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

śr cze 29, 2005 11:56 am

[ w sumie to umagicznienie +8]
...liczone tylko w celu obliczenia ceny. I o to mi chodzi.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

śr cze 29, 2005 6:44 pm

Jak w polowie sierpnia, to na mnie mozesz liczyc. Tylko bede musial sie z toba skonsultowac o strone mechaniczna :D.
 
Awatar użytkownika
Zel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob maja 26, 2007 5:29 pm

śr cze 29, 2005 7:17 pm

Dużo ludzi już się pozgłaszało, ale co tam. Także mam ochotę na jakąś dobrą sesję, a to się zapowiada bardzo interesująco. Więc jakoś na dniach wyślę postać.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

śr cze 29, 2005 8:37 pm

Zel,
Dużo ludzi już się pozgłaszało, ale co tam. Także mam ochotę na jakąś dobrą sesję, a to się zapowiada bardzo interesująco. Więc jakoś na dniach wyślę postać.

Ja już pisałem, zapisać się może i 40 osób. Ja sobie wybiore kto ma grać, a kto odpadnie. Wszystko zależy od tego jak bardo mi się postać spodoba, i jakoś histori, którą dla niej spiszecie. :wink:

Kejmur
Jak w polowie sierpnia, to na mnie mozesz liczyc. Tylko bede musial sie z toba skonsultowac o strone mechaniczna

Może wyjdę na osobę ni przejmującą się innymi. Ale ja Kejmurze nawet nie brałem pod uwagę możliwości, że zabraknie Davida. :wink:

Dziś miałem jeszcze zamieszanie z podaniami do LO, i zasiedziałem się przy gierce. Dziś zaczę rozpisywać świat. Jutro wieczorem powinienem skończyć najważniejsze rzeczy. I spisywać stare sesje. Jak skończe (8 lipca mam wyjazd dopiero) to pojawi się temat w sesjach.
I tu jedna sprawa, ale zastrzegam że nie proszę się o to (bo dam sobie rade tyle że później). Jeśli ktoś chciałby mi pomóc w rozpisywaniu tego wszystkiego, to na gg :wink:
Pozdrawiam.
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

śr cze 29, 2005 9:03 pm

Ja jeszcze kończę swoją postać. Najdalej "jutro" prześlę ją. Historia prawie skończona, a mechanika praktycznie też prawie. Mam nadzieję, że postać podobać się będzie(w końcu drugi dzień ją robię).

Pozdrawiam, Loozak.
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

śr cze 29, 2005 9:22 pm

mozxe ja bym ci pomógł :P ale zobaczymy jak tam z czasem bedzie odezwij sie na gg ;)
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

śr lip 06, 2005 1:17 pm

Małe info:
Nie jadę do warszawy :wink: więc wszystko pojawi się wcześniej. Za to w sierpniu będę tam 2 tygodnie. Więc sobie pomyślałem że zaczniemy, jak już wszyscy będą gotowi :)
Narazie mam 3 postacie (Cristofa, Kejmura i Loozaka), i czekam na resztę. Chciałbym do końca lipca mieć postacie.... muszę wymyślić pare rzeczy dla nich (wprowadzenia, specjalne questy itp) Więc proszę o następne postacie.
I żeby nie było że się lenię, a wam każe coś robić (cos - postacie) to jutroo zabieram się za pisanko... a będzie tego dużo :).
Pozdrawiam.
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

śr lip 06, 2005 3:32 pm

Na mnie nie liczcie odnośnie sierpnia. Jest szansa, że dopiero w ostatnim tygodniu lipca wyjadę. Jakby co, to we wrześniu będę dostępny, choć nie codziennie.

Pozdrawiam, Loo.
 
CHICK-en__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 21, 2004 11:08 am

ndz lip 10, 2005 1:07 pm

No to ja te¿ siê zapiszê i wogóle, bêdê ca³y czas. Chyba ¿e pierwszy tydzieñ sierpnia :) Je¶li kochany Elviniu¶ siê zgodzi...
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt lip 12, 2005 7:10 pm

Uwaga.... :twisted: MG ma coś do powiedzenia, prosze o cisze :twisted:

No więc tak piszę sobie, piszę... i dla odmiany czasem piszę (pomijam to że gram w Lineage 2 dla odmiany a nie piszę, ale ciii 8) ) i doszedlem do wniosku, że streszczenie z sesji skrócę do bardzo małych rozmiarów. Powodem jest to że jak bym skończył to zapewne zastała by mnie matura, a wy stracilibyście ochotę do gry, i poszlibyście siekać w Warcrafta X na kompie ( :P ). Tak więc streszczenie będzie bardzo krótkie. Będzie to naisane z perspektywy wróżbity, obserwującego co się ciekawego w świecie dzieje. Tak więc, o ile wyrobię się w czasie z opisem świata (wybaczcie, ale też nie będzie długi, jak o czymś ważnym zapomnę, to wrzucę to dyskretnie jakoś w sesji). I jeśli się wyrobię to w poniedziałek ukażą się posty zawierające opowiadania (nie związane z postaciami, ale warto byście się z nimi zapoznali). W poniedziałek też pojawi się opis świata, a także kilka słów o występujących postaciach (nie BG, raczej BNach). I we wtorek pojawią się posty wprowadzające dla postaci które już otrzymałem (narazie tylko Loozaka). Co do Kejmura i Cristofa, akcja dla pozostałych postaci nie nawiąże zbyt szybko do nich, więc wątek związany z Deven i Davidem pociągne dopiero wtedy, gdy obaj gracze będą mogli już grać spokojnie (żadnych wyjazdów itp).
Ja skończyłem już "Wezwanie Magii", teraz jestem w połowie "Egzekucji de Molaya i jej następstw", pozostały mi juz tylko "Śmierć szlachcianki", "Za plecami królowej", "Ostatnie zebranie Siódemki" (to tytułu tych pseudoopowiadań są mi potrzebne, warto byście się z nimi zapoznali, ich treść ujawni nieco tajemnic z gry :wink: )
I teraz jeszcze jedna rzecz, prosze Loozaka o kontakt na gg w sprawie jego postaci.
To tyle co mam narazie do powiedzenia.
Pozdrawiam.
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

śr lip 13, 2005 6:26 pm

Ja grac mogê od 2 sierpnia.
Przpraszam ze jeszcze nie zrobi³em mapy ale okaza³o sie ¿e nie tylko debilna klasa Elvina jeszcze baluje :wink:

Postac prze¶lê w ci±gu nastêpnych paru dni.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

ndz lip 24, 2005 1:03 pm

Mam jedną małą prośbę do osób które będą robić postacie:
1. Wysyłajcie mi je na PW, nie meilem, bo potem zapomnę gdzie je mam ( rzadko zaglądam do poczty)
2. Możecie pisać to wszystko w WordPadzie, lub notatniku ? Bo jak z worda coś dostaje to w wielu miejscach widze #8221 itp :?

To tyle, czekam na postacie, wykańczanie początku idzie dobrze i sprawnie, więc już niedługo zaczniemy... :D

Pozdrawiam.
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

ndz lip 24, 2005 10:13 pm

Elvin mam pytanie, czy budka z zapisami jest jeszcze otwarta?
Je¶li tak to postaram siê wys³aæ postaæ najpó¼niej do wtorku :D
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pn lip 25, 2005 12:09 am

Elvin mam pytanie, czy budka z zapisami jest jeszcze otwarta?  
Jeśli tak to postaram się wysłać postać najpóźniej do wtorku

Nigdzie nie napisałem że zamykam rekrutację :wink:
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

ndz lip 31, 2005 11:02 pm

w³a¶nie robiê postaæ i tak siê zastanawiam czy na terenie Anglii nieludzie (np. aasimar ) mo¿e posiadaæ tytu³ szlachecki?
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

śr sie 03, 2005 3:08 pm

właśnie robię postać i tak się zastanawiam czy na terenie Anglii nieludzie (np. aasimar ) może posiadać tytuł szlachecki?

Wszędzie mogą, są częścią społeczeństwa, tylko się troszke krzywo na nich patrzy :mrgreen: ( oprocz angli, tam to zupelna normalność :) )
Pozdrawiam.


Dodano dziś:
Póki co kończymy pisać pierdoły do sesji. Zaczniemy naprawde niebawem, osatnie wydarzenia mnie troszke przybiły i odebrały ochote na wszystko.
Narazie zamieszczam liste graczy, których postacie dostały akceptację (mało ich dostałem, może i dobrze)

[LIST] - piękna, zielonooka córka bogatego hiszpańskiego kupca, ktora ma w życiu tyle szczęścia co i pecha.
David <nazwisko?> [Kejmur] - niebieskooki były inkwizytor, teraz służy swoimi unikalnymi zdolnościami Koronie.
Harald Bjornson [Urko] - dziki wędrowiec z północy, ostoja dzikich duchów natury.
Loki Santino Tattagia [Aerion] - włoski dyplomata, który przybył do Angli aż z Neapolu.
Bastian Herebe [Ymir] - niezwykle utalentowany muzyk angielski, o szlacheckim rodowodzie.
Henrik Arlaband [Loozak] - Tajemniczy (k/t :wink: )upiec handlujący wełną, pochodzący z Francji, którego przeszłość pozostała w cieniach..
Jonatan MacPherson [Lightfencer] - zagubiony szermież o słabej pamięci i przeszłości, której sam nie pamięta[LIST]

To tylko na chwilę obecną. miejsca naturalnie są i jeszcze długo bedą, Ci którzy nie przysłali mechaniki ( i warstwy fabularnej) nich to zrobia w ciągu tego tygodnia :wink: Aaa i ci którzychcą dołączyć, też niech przysyłają postacie.

P.s: Ifryt, tak, wiem, pamiętam, przyślesz postać jak ruszy przygoda :)


Edit:
Kejmur, Cris, może biorąc pod uwagę wydarzenia z sesji, to może dajcie sobie odrazu wspólne nazwisko :lol: :wink:

Pozdro.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pt sie 05, 2005 6:58 pm

Miałem nazwisko Lynch. Umknęło ci pewnie w archiwach. Postaram się jak najszybciej dosłać statystyki. Pozdrawiam.
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

pt sie 05, 2005 7:05 pm

OT:
<!--QuoteBegin-[b+-->
[B pisze:
<!--QuoteEBegin-->Elvin[/b]][ciach!] Tajemniczy tupiec handlujący [ciach!]

:evil: Ja Ci dam tupca... ( :lol: )
/OT

Pozdrawiam, Loo.
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

pt sie 05, 2005 7:16 pm

dziki wêdrowiec

Tajemniczy tupiec handluj±cy we³n±


Rozumiem ze Ci dwaj panowie nie s± szlacht±? bêdzie zabawnie... :>


Zaczynajmy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości