Zrodzony z fantastyki

 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

Soundtracki

pt cze 24, 2005 2:48 pm

<span style='color:darkblue'>Notki wydzielono z tematu Gieferga.</span>

to ja dodam od siebie ze absolutnie najwa¿niejszym sountrackami do filmów s±:
Lost Higway
Old Boy

po za tym niezla jest te¿ muzyka w
Control ( Kontrolerzy )
Sin City
 
Awatar użytkownika
malahaj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 10:59 pm

pt cze 24, 2005 2:53 pm

-Robin Hood - Prince Of Thieves


Gdy to wymieniłeś to coś mi się przypomniało. Kiedyś, dawno, dawno temu w TV leciał serial o Robin Hoodzie. Żeby była jasność nie mówię o tej chale z Polsatu. To było tak dawno a ja wciąż pamiętam muzykę. Myślę ze na twojej liście spokojnie znalazła by swoje miejsce. Niestety nie pamiętam wykonawcy ani tytułu. Ktoś może wie o czym mówię?
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pt cze 24, 2005 2:55 pm

Niestety nie pamiętam wykonawcy ani tytułu. Ktoś może wie o czym mówię?


Clannad "Legend"

d.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt cze 24, 2005 6:55 pm

Ja korzystam z soundtracków gier, często zawierają wybitne kawałki wspaniale nadające się do sesji.
Wśród ulubionych pozycji znajdują się:

Dune - Space Opera (Soundtrack z gry Dune wydanej bardzo dawno temu na Amigę i PC)
Emperor - Battle for Dune
Obydwa soundtracki Command & Conquer: Red Alert
Warcraft III z dodatkiem

A z soundtacków filmowych:
Queen of the Damned
Once upon a time in Mexico
13th Warrior
We were soldiers

PS: Czy wie ktoś gdzie można zdobyć soundtrack z gry C&C: Renegade? Lub jak go wyciąć z gry?
PPS: Temat przesunięto do odpowiedniego działu.
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

pt cze 24, 2005 9:04 pm

Je¿eli chodzi o soundtracki z filmów to wg. mnie mistrzostwem ¶wiata jest ten z "Requiem For A Dream" zrobiony (chyba) przez Kronos Quartet.
Wiêkszo¶æ utworów jest wprawdzie zbyt "mocna" do sesji, ale s± dwa-trzy kawa³ki, które nadadz± siê do gry.
BTW: Polecam wszystkim ten film :wink:
 
Regis.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 19, 2003 9:57 pm

pt cze 24, 2005 11:37 pm

To ja dodam kilka, Gieferg jeszcze ;)

- Wojna ¦wiatów.
- Forrest Gump "... where the skies are so blue..." ;)
- The Childrens of Sanches (chyba tak siê pisze)
- The Wall
- Neverhood (genialne!)
- Król Lew :)
- lubiê Skrzypka na dachu :)
- du¿a wiêkszo¶æ filmów osadzonych w Wietnamie. Chodzi o stylowe piosenki :)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

sob cze 25, 2005 6:06 pm

Lubię muzykę z musicali, czyli "Skrzypka na dachu" też lubię. A utwór o ich wiosce, gdzie śpiewają "Anatefka, Anatefka", przekształca mi się ostatnio w główce w "Anathema, Anathema" ---> za dużo "Exalted" :D.

Bardzo lubię słuchać muzyki Vangelis'a, a że przy okazji można go posłuchać w kilku filmach ("Blade Runner" chociażby), jest więc git.

Ghost in the Shell - Stand Alone Complex ---> o ile serial mnie nie zachwycił, to soundtrack jak najbardziej.
 
Mawet__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 01, 2005 11:35 am

pt lip 01, 2005 8:59 pm

Ja osobiscie spotkalem sie z opinia ze soundtrack z Diablo II moze byc calkiem ciekawy...
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

pt lip 01, 2005 10:07 pm

Ja polecam szczególnie:
Lord of the Rings - wszystkie części - ponad 3 godziny idealnej muzyki na sesje
Matrix - przede wszystkim pierwsza część, ale pozostałe również
Neon Genesis Evangelion (anime) - płyta Air jest po prostu boska :)
Ostatni Samuraj
Black Hawk Down
patriotycznie: Finding Neverland Jana A.P. Kaczmarka
i muzyka ze Star Warsów - szczególnie Imperial March

Tyle na tę chwilę. Jak coś mi się przypomni, to dopiszę :D
Pozdrawiam
Seadragon
 
cisu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 27, 2005 10:00 am

wt lip 26, 2005 11:30 am

Lord Of The Rings- WSZYSTKIE CZęŚCI
Warcraft III i Frozen Throne
Star Wars- Również wszystkie części szczególnie Duel of The Fates z jedynki oraz Anakin vs obi wan z trójki
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

wt lip 26, 2005 12:09 pm

Wybrane kawałki z płyt Secret of the Runes i Theli Theriona pasują idealnie do tworzenia klimatu sesji... Przy zwiedzaniu mrocznych ruin ponurego zamczyska w burzową noc polecam At the Gates of Midian->Cthulhu Dawn od Cradle of Filth, muzyka z gry Knights and Mearchants jest wprost przeznaczona do akcji prowadzonej w mieście przy dobrej pogodzie i humorze, ale do >dużej bitwy polecam Mithotyn, zwłaszcza In the Clash of Arms, gdzie koło 3' w tle słychać dźwięk oręża i odgłosy walki. przy spokojnym spacerowaniu po lasach/równinacz polecam Seawinds by Therion, zawsze MG może coś zaimprowizować na gitarze ;D

PZDR
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

wt lip 26, 2005 12:50 pm

Do sesji kowbojskich obowi±zkiem jest oczywi¶cie muzyka Ennio Morricone (najbardziej znane kawa³ki: The Good, the Bad and the Ugly, For a few dollars more, The Man with the harmonica ...)
Do sesji detektywistycznych polecam soundtrack z serialu Twin Peaks (Angelo Badalamenti) - szczególnie takie kawa³aki, jak Audrey's dance i The bookhouse boys). Fire Walk With Me te¿ siê nada, ale tylko wybiórczo.
Discworld Noir - ¶wietna muzyka z gry (dostêpna tylko z gr±, w postaci plików z dziwnym rozszerzeniem, odczytywanych jednak przez Winampa). Momentami dosyæ humorystyczna i wiele motywów siê powtarza, ale i tak pozwoli wype³niæ ¶ledztwo odpowiednim podk³adem.
Nox - o muzyce z tej gry pisa³em ju¿ chyba parê razy, jednak jest to na tyle dobra pozycja, ¿e wspomnê jeszcze raz. ¦wietne kawa³ki zarówno do dark fantasy, jak i momentów sielankowych. Nie maj± jakich¶ bardzo wpadaj±cych w ucho motywów, wiêc nie odwracaj± uwagi graczy. Forma: pliki wav na p³ycie z gr± (w jakiej¶ taniej serii na pewno mo¿na dostaæ).
Diablo I i II oczywi¶cie s± bardzo przydatne. Ich zalet± jest to, ¿e wiêkszo¶æ plików mp3 mo¿na legalnie pobraæ ze stron po¶wiêconych serii (chyba nawet na stronie CD-Projektu s±).
Riven - mnóstwo monotonnych kawa³ków do sesji onirycznych, nastrojowych, mrocznych... Znowu bez jakich¶ rozbudzaj±cych i odwracaj±cych uwagê fajerwerków, wiêc MG musi dbac o to, by gracze przy tej muzyce nie zasnêli ;) P³yta normalnie dostêpna w EMPiKach (nawet nie wiem, czy to soundtrack z filmu, czy z gry :/ ).
Donnie Darko - (muzyka z filmu - zdaje siê, ¿e godnego polecenia, ale nie ogl±da³em :P ) dobra do detektywistyczno-mrocznych sesji.
Soul Reaver (i w ogóle ca³a seria Kaina i Raziela) - bardzo nastrojowy dark ambient. Mp3 dostêpne tutaj.

To na razie tyle, ¿eby¶cie nie mieli za du¿o zbierania ;)
Pozdrawiam!
 
Anonim_1

wt lip 26, 2005 2:54 pm

Do sesji kowbojskich obowiązkiem jest oczywiście muzyka Ennio Morricone

Do wymienionych przez Ciebie utworów dorzuciłbym nieśmiertelne Extasy of gold - godne polecenia zarówno w oryginale, jak i symfonicznej aranżacji zaprezentowanej przez Metallicę.

Na tą chwilę, ze względu na ograniczone możliwości wykorzystania sprzętu grającego, na sesjach korzystam jedynie ze ścieżek do "The Chronicles of Riddick" oraz "Van Helsing". Pierwszy z wymienionych soundtracków to kawał dobrej, rzemieślniczej roboty - przygrywa w tle, nadając klimat (nieco mroczny) zaś drugi całkiem charakterystyczny, bardzo dobrze nadaje się jako podkład pod ważniejsze sceny przygód.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości