Zrodzony z fantastyki

 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

śr lip 27, 2005 12:51 am

sprostowanie:
<!--QuoteBegin-Hekatonpsychos+-->
Hekatonpsychos pisze:
<!--QuoteEBegin-->w Dzikich Polach Bajarza itd. itp.

w dzikich Polach by³ "Starosta" czy te¿ "Starosta gry", bajarz jest w wied¼minie :mrgreen:
 
Jullius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 23, 2005 11:29 am

śr lip 27, 2005 5:36 pm

ale czy do gry wystarczy mi podrencznik gracza ,ksienga potworów, przewodnik mistrza podziemi i ko¶ci taki tam zestawik 7 bo nie wiem

a do wiedzmina wystarczy tylko podrencznik wiedzmin :gra wyobra¼ni
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

śr lip 27, 2005 6:04 pm

Do gry w DnD wystarczy Ci (to minimum) Podręcznik Gracza, kości, odrobinę wyobraźni (może być pożyczona z W: GW ;) ), być może pomysly z Forum i... tyle.
Pozdrawiam.
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

śr lip 27, 2005 6:11 pm

Jullius napisa³
ale czy do gry wystarczy mi podrencznik gracza ,ksienga potworów, przewodnik mistrza podziemi i ko¶ci taki tam zestawik 7 bo nie wiem

Na pocz±tek ma³a pro¶ba (ponowna): Proszê naucz siê pisaæ po Polsku :?.

Tak, do gry w D&D potrzeba 3 podrêczników:
1. Podrêcznik Gracza
2. Przewodnik Mistrza Podziemi
3. Ksiêga Potworów

Ponadto musisz posiadaæ specjalne ko¶ci do gry, które mo¿esz nabyæ TU, b±d¼ w sklepach Empik.

Do gry w np. Wied¼mina potrzebujesz za¶ tylko jednego podstawowego podrêcznika i kilka najzwyklejszych w ¶wiecie kostek (k6).

To tyle, ca³a filozofia.

EDIT:
O Hekato by³ szybszy.
Co¶ siê strasznie ¶limaczê ostatnio...

Do postu poni¿ej:
Niestety D&D ma to do siebie, ¿e (nie bójmy siê tego powiedzieæ) jest to system z³odziejski. Musisz wybuliæ kupê kasy na poszczególne podrêczniki. Na szczê¶cie ju¿ sama satysfakcja z zabawy z DeDe jest jak dla mnie nieporównywalnie wiêksza ni¿ ta, któr± oferuje Wied¼min.
Ponadto Wied¼min ma to do siebie, ¿e jego najwiêksz± zalet± s± realia wykreowane przez Sapkowskiego. Dlatego, aby móc "poczuæ" ten system w pe³ni, trzeba by siê uzbroiæ w dwa tomy opowiadañ i 5 sagi Sapka. A to jest ju¿ du¿y wydatek :mrgreen:.

Podsumowuj±c Call of Cthulhu rz±dzi! :wink:

Pozdrawiam!
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

śr lip 27, 2005 6:20 pm

<!--QuoteBegin-Jullius+-->
Jullius pisze:
<!--QuoteEBegin-->ale czy do gry wystarczy mi podrencznik gracza ,ksienga potworów, przewodnik mistrza podziemi i ko¶ci taki tam zestawik 7 bo nie wiem  

<!--QuoteBegin-Hekatonpsychos+-->
Hekatonpsychos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Do gry w DnD wystarczy Ci (to minimum) Podrêcznik Gracza, ko¶ci, odrobinê wyobra¼ni (mo¿e byæ po¿yczona z W: GW  ), byæ mo¿e pomysly z Forum i... tyle.  


a ja ci powiem troszkê dok³adniej.
W DnD niby mo¿e wystarczec sam tylko podrêcznik gracza i kostki ale:
-nie masz wtedy opisów potworów
-nie masz opisu ¶wiata
-musisz sam sobie to wymy¶laæ a jesli jeste¶ pocz±tkuj±cy to nie bêdzie to takie ³atwe
Je¶li chcesz mieæ wskazówki dla prowadz±cego potrzebny jest ci Podrêcznik Mistrza (czy jakos tak), jak chcesz mieæ potwory to potrzebujesz ksiêgi potworów, a jak chcesz mieæ jeszcze opisany ¶wiat to potrzebna ci jest jeszcze jedna ksi±zka (np forgotten realms)

W Wied¼minie potrzebny ci jest tylko jeden podrêcznik - jest w nim wszystko choæ du¿o mniej dok³adnie opisane ni¿ w DnD - tzn ¶wiat jest opisany ogólnie ale jest (jest te¿ mapa), potwórów jest mneij ni¿ w DnD ( i to du¿o mniej ale mnie np wystarczy³y jak na razie na 3 lata grania i jeszcze trochê zosta³o), do tego do wied¼mina potrzebujesz tylko 5 normalnych kostek a do DnD raczej zestawu z ka¿d± mo¿liw± kostk±.

i mniej wiêcej taka jest róznica
je¶li nie jeste¶ pewny czy bêdziesz chcia³ du¿o w to graæ albo czy znajdziesz ludzi do grania to ni poleca³bym wydawaæ kasy na stertê podrêczników do DnD. Mozna zacz±c od innego systemu (tañszego) i kiedy siê dojdzie do wniosku ¿e chce siê grac w co¶ bardziej rozbudowanego - wtedy mo¿na ewentualnie siê przerzuciæ na DnD (aczkolwiek wcale niekoniecznie :wink: )
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

śr lip 27, 2005 7:36 pm

Jak już jesteśmy w tej kwestii to powiem, że nie jestem zwolennikiem systemów opartych na książkach/powieściach, itp. Jakoś nie lubię koniecznie trzymać się stylu narzuconego mi przez kogoś innego. Ale to tylko moje skromne zdanie. Co zaś do samego "zaczynania" gry - to Wiedźmin jest z pewnością tańszy niż D&D, bo aby grać potrzebny jest tylko jeden podręcznik i tyle. Potem można dokupić dodatki, ale nie jest to konieczne.
 
Jullius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 23, 2005 11:29 am

czw lip 28, 2005 9:20 am

aha dzienki ale czy dla przsecientnego gracza w dnd wystarczy sam podrencznik gracza (a co jest potrzebne dla mistrza podziemi)
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw lip 28, 2005 9:48 am

Zasadniczo na początku wystarzy tylko PG czyli PHB (Players Hand Book). Tak mest opisana technika, która dotyczy gracza, opisy ras, klas, czarów, atutów i umiejętności. Statystyk potworków gracz nawet nie powinien znać, żeby widząć jakiegoś przerażającego potwora nie mógł ocenić, czy da sobie z nim radę.

Mistrz podziemi potrzebuje oprócz PHB obowiąskowo PMP (Podręcznik Mistrza Podziemi), w którym opisano więcej techniki, masę tabelek, kilka PrC, magiczne graty, przykłady sesji i jeszcze coś. Bez MM (Monster Manual) nie ma potworów, a bez potworów dla większości nie ma zabawy, więc jest on kolejną niezbędną książką.

Dodatkowo MP może, ale nie musi kożystać z książek typu: Podręcznik Psioniki, Księga Planów, Obrońcy wiary, Władcy Dziczy, Pięść i Miecz, Księga i Krew, FRCS (Forgotten Realms Campagin Setting - gotowy świat, jeżeli nie gracie w autorskim), Księga Plugawego Mroku i wiele, wiele innych, ale są one tylko dodatkiem. Księga planów przyda się raczej tylko MP, ponieważ zawiera oprócz informacji o planach statsy nowych bestyj, a książki typu Obrońcy wiary, Pieśń i Cisza są bardziej dla graczy, aby pokazac kilka sposobów odgrywania klas i zawierają PrC.

Można też kupić gotowe przygody, dokładnie opracowane, z wszystkimi potworami, BNami i gratami, ale nie ma to jak cieszyć się z własnej fabuły, w której gracze się trudzą o wypełnienie Celu.

PZDR ;)
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw lip 28, 2005 10:26 am

www.skasujtęnotkę.org.pl
względnie:
www.przeczytajpobierznieforumzanimzadaszpytanie.pl
a ostatecznie:
www.toniejestgrakomputerowa.net

Pozdrawiam.
Idę po kindżal (już naostrzony :lol:)
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw lip 28, 2005 11:07 am

Na jaką strone mam weść by się zarejerstrować ,a może trzeba coś instalować

Jedyne co musisz mieć zainstalowane oprócz OSa, to przeglądarkę internetową (np IE). Aby się zarejestrować musisz mieć adres e-mail, na który dostaniesz maila zwrotnego po rejestracji, która następuje po wypełnieniu formularza, który znajduje się pod przyciskiem "Rejestruj" na górze okna forum.

To chyba tyle...

Hekatonpsychos, wstydź się! Jesteś zbyt ostry względem Nowoforumowych! Za karę 10 batów!
 
Jullius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 23, 2005 11:29 am

czw lip 28, 2005 12:14 pm

a czy w przygodzi s± wszystkie statystyki potworów jakie tam spotykamy co? no i czy jest konieczne ¿eby mistrz podziemi mia³ pmp a ko¶ci to dla kogo s± potrzebne dla gracza czy dla mistrza
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

czw lip 28, 2005 1:16 pm

Jullius napisa³:
a czy w przygodzi s± wszystkie statystyki potworów jakie tam spotykamy co?

Statystyki potworów s± w Ksiêdze Potworów...

no i czy jest konieczne ¿eby mistrz podziemi mia³ pmp

Je¿eli chcesz graæ w DnD - to tak wszystkie 3 podstawowe podrêczniki s± Ci potrzebne. Ile razy mamy to jeszcze powtarzaæ?

a ko¶ci to dla kogo s± potrzebne dla gracza czy dla mistrza

Dla mistrza i dla gracza. Bez kostek - ani ruszysz prawdziwe DnD.

Polecam Ci te¿ kupno Podrêcznika Gracza - tam masz wszystko dok³adnie wyja¶nione.

Canthir napisa³:
Hekatonpsychos, wstyd¼ siê! Jeste¶ zbyt ostry wzglêdem Nowoforumowych! Za karê 10 batów!

Dla "nowoforumowych" i potrzebuj±cych niedobrym byæ nie mo¿na - to prawda.
Co innego, je¿eli chodzi o t³umoków...

Zreszt± Canthir, wstyd¼ siê! Dla Redforów nale¿y siê szacuneczek, a ty chcesz katowaæ Hekatonpsychosa... :wink:

Pozdrawiam!
<span style='color:indigo'>R.</span>
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6447
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

czw lip 28, 2005 1:41 pm

[quote=Rish][quote=Rish][quote=Rish]
a ko¶ci to dla kogo s± potrzebne dla gracza czy dla mistrza

Dla mistrza i dla gracza. Bez kostek - ani ruszysz prawdziwe DnD. [/quote]

A tu zgadzam siê w ca³ej rozci±g³o¶ci - najlepiej, je¿eli ka¿dy z uczestników rozgrywki posiada w³asny komplet kostek.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

czw lip 28, 2005 1:49 pm

A ja się z przedmówcami nie zgadzam ;)
Jeśli wiesz co to jest RPG (uczestniczyleś w sesji, bądź idea tej gry zostala Ci dokladnie przedstawiona) i znasz podstawowe zalożenie gry fantasy (np. to, że istnieją tam smoki, które są potężne i zieją ogniem ;) ) to do gry w DnD może być Ci potrzebny tylko PHB (Podręcznik Gracza) - no i kostki.
Dlaczego?
Po pierwsze (malo istotne - proszę się do tego nie odnosić, nie warto, tylko przeczytać punkt drugi), w starych PHB do 3 ed. jest śladowy bestiariusz.
Po drugie, rozdzial poświęcony kreacji Bohatera pozwala na analogicznej podstawie tworzyć potwory. Można też grać w świecie pozbawionym monstrów - jedynie z podstawowymi rasami zamieszkującymi świat.
Po trzecie, klasy prestiżowe nie są obowiązkowym elementem gry, można bez nich spokojnie grać.
Po czwarte, wszystkie podstawowe zasady zawarte są już w Podręczniku Gracza. Zaś wszystkie ozostale podręczniki do DnD, niezależnie od polityki marketingowej WotC posiadają reguly i rozwiązania dla samej gry opcjonalne.

Oczywiście, nie mam zamiaru twierdzić, że gra na podstawie samego Podręcznika Gracza nie będzie od strony mechaniki uboższa. Bo będzie! Tak samo jak gra bez Complete Warrior, Races of Eberron, czy jakiegokolwiek innego dodatku zawierającego mechanikę ;) My jednak staramy się odpowiedzieć na pytanie, z czym jest możliwa gra w ogóle, a nie pelna/rozbudowana gra ;)
Pozdrawiam.
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

czw lip 28, 2005 2:42 pm

Adam Wa¶kiewicz napisa³:
aby graæ nie potrzeba ¿adnych podrêcznikw

Mo¿e jestem ciemny, ale nie wiem jak mo¿na graæ w DnD nie maj±c ¿adnych podrêczników?
Wydaje mi siê, ¿e potrzebny jest przynajmniej Podrêcznik Gracza, w którym spisane s± podstawowe regu³y :|.
Mylê siê?

Dopisane pó¼niej:
Aha, ju¿ rozumiem.
To tylko moje MG'owe przyzwyczajenie.
Gracz nie musi posiadaæ PG, ale musi mieæ swojego MG, które go posiada i zna regu³y gry w nim spisane 8).

Hekatonpsychos powiedzia³:
Po drugie, rozdzial po¶wiêcony kreacji Bohatera pozwala na analogicznej podstawie tworzyæ potwory.

Oczywi¶cie, ¿e mo¿na tworzyæ w³asne potwory. Ja mogê, Ty mo¿esz, ale ju¿ taki Jullius mia³by chyba troszkê trudno¶ci.

Tak czy siak - muszê przyznaæ, ¿e mo¿na graæ w DnD tylko za pomoc± PG. Rozwi±zania tego jednak nie polecam pocz±tkuj±cym graczom.

Tak samo jak nie polecam D&D jako systemu dla ¿ó³todziobków.
Naprawdê lepiej jest zacz±æ od czego¶ ³atwiejszego...

Do postu poni¿szego:
Nikt do niczego Ciê nie zmusza.
Zrób jak uwa¿asz Jullius.
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

czw lip 28, 2005 4:30 pm

Grajcie w D&D. A w razie jakichkolwiek pytañ, niespodzianek, kontrowersji zagl±dajcie na to forum - proste!
A co do niezbêdnych akcesoriów: najlepiej chyba jednak mieæ od pocz±tku komplet podrêczników podstawowych (Podrêcznik Gracza, Przewodnik Mistrza Podziemi, Ksiêga Potworów) i jeden-dwa zestawy ko¶ci. Trochê wolnego czasu, chêci i wyobra¼ni. Dobrze te¿ mieæ za sob± np. grê w Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights etc. (pozwala zrozumieæ podstawy mechaniki - podzia³ na rasy, klasy, wspó³czynniki itp., oraz kluczowe informacje o ¶wiecie). Mo¿ecie te¿ dodatkowo nabyæ jedn± z oficjalnych przygód (o tym, które s± warte kupienia, by³a ju¿ dyskusja na tym Forum - poszukaj za pomoc± Wyszukiwarki).
Pozdrawiam!
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

pt lip 29, 2005 1:13 am

[quote=Jullius]czyli mam zaczoñæ do czego wiedzmina czy czego jak ja ju¿ kumpli namówi³em na dnd to oni do mnie teraz ¿e wiedzmin to dupa[/quote]
trzeba by³o ich namawiac po prostu na RPG :P
a poza tym skoro nic nie wiedz± ani o jednym ani o drugim systemie to takie s±dy sobie mog± wiadomo gdzie wsadziæ :twisted:
Jak chcesz to kupuj podrêczniki do DnD (najlepiej od razu piêæ + 2 zestawy kostek, myslê ¿e zmie¶cisz siê w 300 z³) tylko uwa¿aj bo mog± ci powiedziec ¿e "to dupa" :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lip 29, 2005 1:24 am

Dlaczego mam wrażenie, że powtarzamy ten sam schemat: W DnD potrzebujesz wszystkie podręczniki do dobrej zabawy, a w W:GW tylko jeden? :roll:

Ja polecam Podręcznik Gracza i przygody w miastach. Na początek idealne.

Jeśli spodoba się wam i będziecie chcięli grać dalej, dokup Księgę Potworów.

Jeśli będziesz chciał tworzyc własne klasy/rasy/atuty itp, koniecznie zapoznaj się z Podręcznikiem Mistrza Podziemi, żebyś nie tworzył bubli. W innym wypadku, podręcznik jest w zasadzie zbędny (w zasadzie, ponieważ ma jeden rozdział, który początkowi gracze mogą uznać za ciekawy: magiczne przedmioty).
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

pt lip 29, 2005 2:37 am

Gieferg, chiałbym wysilić sie na jakąś celną formę wypowiedzi (np. epitafium), która dobrze oddawałaby mój stosunek do prezentowanego przez Ciebie stylu rozgoryczenia względem D&D, ale mój obecny stan empato-intelektualny utwierdza mnie, że najlepszym komentarzem będzie:
<span style='color:red'>
<cenzura></span>
:evil: *(do moderatora patrz poniżej).

<span style='font-size:16pt;line-height:100%'>Na temat (doh): uczestniczylem zawsze w sesjach D&D jako gracz i na początkowych na prawde wystarczyło mieć podręcznik gracza i go przeczytać... (funny ain't it :?: :wink: ) Jeśli komuś sie spodoba to kolejne pozycje są wymienione już w postach powyżej. </span>



*jeśli mój post jest niezgodny z regulaminem, to prosiłbym tylko o usunięcie z niego ewentualnych obraźliwych treści <span style='font-size:14pt;line-height:100%'>(np. na "wypij pół litra piwa przez słomke w 7.23sekundy")</span>. Dziekuje :x-mas:
 
Jullius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 23, 2005 11:29 am

pt lip 29, 2005 9:47 am

czyli mam zaczoñæ od wiedzmina
ale z moim kumplem mór³bym sie z³o¿yæ na jeden podrencznik i zobaczyæ co to jest
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

pt lip 29, 2005 9:56 am

OT:
Delta napisa³:
mój obecny stan empato-intelektualny utwierdza mnie, ¿e najlepszym komentarzem bêdzie:

<span style='color:red'><cenzura></span>
?le Ciê utwierdza, niestety.

1. Obra¿anie innych forumowiczów jest w regulaminie zabronione.
2. Takie zachowanie utwierdza nas w wierze, i¿ jeste¶ jeszcze osobnikiem niedojrza³ym (co mo¿e byæ dla Ciebie krzywdz±ce).
3. Brak tu jakiejkolwiek argumentacji. Polegaj±c tylko na swoim "stanie empatio-intelektualnym" wyda³e¶ nawet nie zarzut, a po prostu przekleñstwo (jakkolwiek g³upio to brzmi).

Szanujê zdanie innych, dlatego rozumiem to, ¿e mo¿esz mieæ jakie¶ urazy do Pana Gieferga. Sprawy takie jednak najlepiej za³atwiaæ poza forum.

Nie chcia³bym pokazywaæ tutaj swoich "wielkich manier" (mo¿e dlatego, ¿e w moim wypadku takich nie u¶wiadczycie :wink:), ale musze powiedzieæ, ¿e jestem troszku zniesmaczony :|.

PS. Delta napisa³:
Pelen mrokness & darkness moderator mtg.polter.pl

No to mam na polterze przer±bane :wink:.

PSS. Sorry za OT.

Do postu powy¿ej:
czyli mam zaczoñæ od wiedzmina

Mo¿esz te¿ zaczoñæ :wink: od DnD.
Twój wybór.
ale z moim kumplem mór³bym sie z³o¿yæ na jeden podrencznik i zobaczyæ co to jest

No mór³by¶, mór³by¶. Dobry pomys³ :mrgreen:.

Pozdrawiam
<span style='color:indigo'>R.</span>
 
punisher__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czw maja 19, 2005 4:25 pm

pt lip 29, 2005 10:46 am

Widzê, ¿e toczy siê tu burzliwa dyskusja na temat DnD... W³±cze siê wiêc.
1. Tak jak zosta³o wy¿ej powiedziane najlepiej kupiæ podrêcznik gracza a tak¿e ksiêgê potworów. Kiedy kupi³em podrêcznik MP by³em zaskoczony, ¿e tak ma³o rzeczy jest w nim przydatnych. Najbardziej podobaj± mi siê ostatnie strony z artefaktami i magicznymi przedmiotami jednak te mo¿na bez problemu samemu wymy¶liæ. Odradzam wiêc kupno tej ksi±¿ki w zupe³no¶ci.
2. Proszê te¿ pamiêtaæ po zakupie DnD, ¿e istnieje na ¶wiecie jeszcze mnóstwo RPG, które s± lepsze lub gorsze... Nie zak³adajcie sobie klapek na oczy po kupnie produktu WotC bo nie warto... ja swoj± przygodê z RPG zacz±³em w³a¶nie od wspomnianego DnD a skoñczy³em na wielu innych gdy¿ mi siê one bardzo spodoba³y np: Warhammer (1 ed.) czy Neuroshima.
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

pt lip 29, 2005 11:39 am

<!--QuoteBegin-Jullius+-->
Jullius pisze:
<!--QuoteEBegin-->czyli mam zaczoñæ od wiedzmina  
ale z moim kumplem mór³bym sie z³o¿yæ na jeden podrencznik i zobaczyæ co to jest

albo jakiegokolwiek systemu ktory pozwala na grê bez ponoszenia du¿ych kosztów
<!--QuoteBegin-delta+-->
delta pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gieferg, chia³bym wysiliæ sie na jak±¶ celn± formê wypowiedzi (np. epitafium), która dobrze oddawa³aby mój stosunek do prezentowanego przez Ciebie stylu rozgoryczenia wzglêdem D&D,

akurat w tym momencie nie wystepuje przeciwko DnD - a jedynie podkre¶lam (co jest faktem) ¿e s± inne systemy, ktore zawieraj± w jednej ksi±¿ce zaróno wszystko co potrzebne do stworzenia postaci, jak i bestiariusz, opis ¶wiata itd, czyli wszystko co by siê przyda³o pocz±tkuj±cemu MG (jasne ¿e mozna pograæ na samym podrêczniku gracza w DnD ale jak siê jest pocz±tkuj±cy to mog± byæ problemy z improwizowaniem wszystkiego czego tam nie ma - mylê siê?) nie wiem gdzie w tym temacie wyczyta³e¶ jakie¶ rozgoryczeniewzglêdem DnD, raczej wyczuwam rozgoryzenie wzglêdem kogo¶ kto sobie pozwala przekonywaæ jakiego¶ pocz±tkuj±cego ¿e nie powinien zaczynac od DnD (w dodatku na forum DnD) - przeczytaj ten temat i zobacz kto jeszcze pisal to samo co ja, bo wygl±da na to ¿e równiez czê¶c DDekowców jest tego samego zdania. Proponujesz zeby kupiæ sam podrêznik gracza - tyle ¿e nei wygl±da mi na to ¿eby Jullius mial do dyspozycji jakiego¶ o¶wiadczonego MG z wszystkimi ksi±¿kami, poza tym- wiekszo¶c systemów w ktore gralem nie wymaga³a od gracza kupowania czegokolwiek poza kostkami (a w W:GW nawet tego problemu nie ma bo zwyk³e k6 prawie ka¿dy w domu ma)
a tak w ogóle - zarejetrowa³e¶ siê specjalnie po to ¿eby mnie zjechaæ? czuje siê zaszczycony :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

pt lip 29, 2005 2:54 pm

a tak w ogóle - zarejetrowałeś się specjalnie po to żeby mnie zjechać? czuje się zaszczycony :mrgreen:

Miałybyś życzenia urodzinowe, ale nie wyszło... :P
Mój głos wewnętrzny mnie podpuścił...
Dodatkowo mylisz sie w stwierdzeniu w swoim obecnym poście, ale jestem tu na występach gościnnych i nie będę tego kontynuował.

?le Cię utwierdza, niestety.
1. Obrażanie innych forumowiczów jest w regulaminie zabronione.

Ooo, to też macie regulamin? :wink: ok nie będę już tego robił.

2. Takie zachowanie utwierdza nas w wierze, iż jesteś jeszcze osobnikiem niedojrzałym (co może być dla Ciebie krzywdzące).

Who cares? I'm a helicopter. 8)
3. Brak tu jakiejkolwiek argumentacji. Polegając tylko na swoim "stanie empatio-intelektualnym" wydałeś nawet nie zarzut, a po prostu przekleństwo (jakkolwiek głupio to brzmi).

Eh, co też internet oraz dobry polski krupnik robią z ludzmi... :lol:
Poza tym jakkoliwek słowo mogło zostać odebrane jako obraźliwe (przekleństwem nie było) to naprawde rani moje serce usunięcie tańczących bananków :cry: 3 minuty ich szukałem...
No to mam na polterze przerąbane :wink:.

Bo ja wiem, tam też ostantio pojawiam sie gościnnie :P, poza tym zajmowałem się częścią M:tG - ostatnio odchodze jakoś od tego hobby. Ale jeśli macie takich wszystkich moderatorów to musicie mieć fajny klimat na forum.

Niestety mój attempt zapisania sie dla potomności w sekretnych archiwach dnd.pl sie nie powiódł :? nawet ostrzeżenia nie dostałem... ale nie będę próbował :wink:
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lip 29, 2005 5:09 pm

Odnoszę wrażenie, że mam deja vu, ale może się mylę. Chyba co drugi post powtarzane jest, że trzeba 3 podręczniki, kostki, itp. Może by tak już koniec? Po co się powtarzać :D .
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

sob lip 30, 2005 11:32 am

Przede wszystkim to chyba trzeba mieć ochotę i przynajmniej odrobinę wyobraźni.
 
Jullius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 23, 2005 11:29 am

wt sie 23, 2005 11:00 pm

ok mam podrencznik gracz co mam teraz zrobiæ kupiæ kastki ale tubke z 7 czy oddzielnie bo pisze ze sie przydadzo 4 k6 no i 2k4 co mam robic
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

wt sie 23, 2005 11:06 pm

A mo¿e warto by³oby pisaæ czasami z du¿ymi literami i znakami interpunkcyjnymi?
<!--QuoteBegin-Julius+-->
Julius pisze:
<!--QuoteEBegin-->kupiæ kastki ale tubke z 7 czy oddzielnie bo pisze ze sie przydadzo 4 k6 no i 2k4 co mam robic

W sumie wystarczy jedna k6. Po prostu mo¿na rzucaæ ni± wielokrotnie, np. cztery razy dla 4k6. Ale je¶li chcesz nieco przyspieszyæ rozgrywkê to mo¿esz kupiæ kilka kostek tego samego rodzaju.
 
Ziben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: sob maja 10, 2003 9:19 pm

wt sie 23, 2005 11:26 pm

<!--QuoteBegin-Jullius+-->
Jullius pisze:
<!--QuoteEBegin-->ok mam podrencznik gracz co mam teraz zrobiæ kupiæ kastki ale tubke z 7 czy oddzielnie bo pisze ze sie przydadzo 4 k6 no i 2k4 co mam robic

Polecam wy³o¿enia pieniêdzy na ca³y komplet. Bo w D&D urzywa siê wszystkich ko¶ci, a nie tylko k6 i k4 :roll:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości