Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pt lip 15, 2005 11:04 am

Otóż zastanawiam się, czy mając chowańca który zapewnia atut czujność (jednak tylko wówczas gdy jest nie dalej niż 1,5km) mogę wybrać klasę prestiżową Harper Mage, która to klasa ma ów atut w wymaganiach wstępnych. Oczywiście zakładając że spełniam pozostałe warunki Czy można w tym wypadku zastosować zasadę o tzw atutach zastępczych?

Cóż, jak na moje oko nie. Musisz mieć atut czujność. A gdy masz chowańca otrzymujesz ten atut tylko wtedy gdy chowaniec jest w zasięgu ręki. Jeśli by się zgodzić że możesz nie brać tego atutu, tylko mieć go z chowańca, i zrobiłbyś poziom w tej Prc.... wszystko fajnie, tylko jak Ci zabiją tego chowańca to nie możesz przez rok (czas do przywołania kolejnego) wziąć poziomu w tej Prc.
No i nie zawsze masz chowańca w zasięgu ręki. Więc jak dla mnie musisz normalnie wziąć Czujnoś.

P.s: też znam ten ból, atut słabiutki... ale też musiałem go wziąć by moja postać mogła zostać Harper Mage'm
Pozdrawiam.
 
Ziben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: sob maja 10, 2003 9:19 pm

pt lip 15, 2005 8:08 pm

Zgadzam sie z przedmowca, nawet z tym ze atut jest taki sobie(jak kazdy atut dajacy plusy do umiejetnosci).
Jednak zeby go troche podpakowac, pozwalam czarodziejowi ktory ma wziety atut czujnosc kumulowac go z atutem od chowanca(tez czujnosc, razem masz +4 zauwazanie i nasluchiwanie).
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt lip 15, 2005 10:24 pm

Cóż, jak na moje oko nie. Musisz mieć atut czujność. A gdy masz chowańca otrzymujesz ten atut tylko wtedy gdy chowaniec jest w zasięgu ręki. Jeśli by się zgodzić że możesz nie brać tego atutu, tylko mieć go z chowańca, i zrobiłbyś poziom w tej Prc.... wszystko fajnie, tylko jak Ci zabiją tego chowańca to nie możesz przez rok (czas do przywołania kolejnego) wziąć poziomu w tej Prc.
Czyli w sumie może,tylko jak straci chowańca to straci na jakiś czas właściwości klasowe tej prestżówki dopóki nie wskrzesi chowańca co np.w edycji 3.5 nieźle przetrzebie po kieszeni 8).Jako wyrozumiali M.G :mrgreen: powinniśmy interpretować niejasności przepisów na korzyść graczy-wyjątek Cp 2020.
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

sob lip 23, 2005 5:43 pm

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na mój wcześniejszy post ?
 
Owca__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: pt maja 17, 2002 12:46 pm

pn lip 25, 2005 11:47 am

Pytanie 3.5
Wracam do tematu z samego pocz±tku :), a chodzi o Close-Quarters Fighting. S± potwory, które maj± improved grappling i w momencie udanego ataku np. paszcz±, chwytaj± ofiarê (krokodyl, behir, czy inny tyranozaur). Jak to dzia³a? Atakuj±cy odrazu próbuje schwytaæ przeciwnika i za ka¿dym jego atakiem, w tym wypadku paszcz±, mogê wykonaæ atak okazyjny, czy tylko wtedy gdy mnie trafi? Wydaje mi siê, ¿e przy ka¿dym ataku, ale mogê siê myliæ.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

ndz lip 31, 2005 11:46 pm

1* Czy featy Exceptional Artisan, Extraordinary Artisan, Legendary Artisan (z "Eberron Campagin Setting") działają przy używaniu feata Craft Construct :?: W końcu konstrukty wedle mechaniki to nie obiekty już...
2* Jak sprawić by konstrukty tworzone za pomocą Craft Construct miały więcej niż średnią liczbę HP (a najlepiej jak podbić ją do maksimum) :?:
 
Coup de grace
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 25, 2005 6:42 pm

Atak z doskoku(spring attack)

pn sie 01, 2005 11:03 pm

Czy podczas akcji pe³nego ataku postaæ posiadaj±ca atut atak w przelocie mo¿e przej¶æ swoj± szybko¶æ , bo zgodnie z opisem atutu:

"(...)kiedy atakujesz broni± wrêcz(odpowiednia akcja) ,mo¿esz poruszyæ siê przed jak i po ataku zak³adaj±c, ¿e ca³a poknana odleg³o¶æ nie p[rzekracza twojej szybko¶ci(...)"
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

pn sie 01, 2005 11:09 pm

Nie mo¿e. Chodzi tylko o to, ¿e mo¿esz podzieliæ dostêpn± Ci w danej akcji szybko¶æ na dwie czê¶ci (przed i po ataku). Podczas akcji pe³nego ataku dostêpna szybko¶æ to 5 stóp (a wiêc nawet nie warto jej dzieliæ)

Od takich pytañ jest temat "Pytania o zasady w d20" (i "Pytania o atuty", zdaje siê).

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

śr sie 03, 2005 2:40 pm

Trzy pytanka (wszystkie do 3.0):
1. Czy jeśli np. Oburęczność wymaga ZR 15, a ja mam ZR 13, to jak będę miał rękawice zręczności, to będę mógł go wziąć (oczywiście nie będę mógł go używać, jeśli zdejmę rękawice)?
2. Czy efekty atutu Epickie zogniskowanie broni kumulują się, czy nakładają na zwykłe zogniskowanie? Niby z opisu wynika, że się kumulują, ale nigdzie nie jest to podane wprost.
3. Atut epicki Jątrząca się rana. Jeśli łotrzyk zada w rundzie kilka ataków ukradkowych, to od wszystkich może zadać dodatkowe obrażenia?

Do notki poniżej: Dzięki, Rend. Niestety, pomóc ci nie mogę, bo Craft Construct to zdaje się z 3.5 i religia mi zabrania się w tym babrać :wink: , więc nie wiem.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr sie 03, 2005 3:01 pm

1* Tylko z przemiotem.
2* Kumuluje się.
3* Tak.

Przypominam o moich poprzednich pytanaich co do featów usprawniajacych tworzenie magicznych przedmiotów w połączeniu z Craft Construct.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sie 04, 2005 3:48 pm

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->1* Czy featy Exceptional Artisan, Extraordinary Artisan, Legendary Artisan (z "Eberron Campagin Setting") dzia³aj± przy u¿ywaniu feata Craft Construct? W koñcu konstrukty wedle mechaniki to nie obiekty ju¿...
2* Jak sprawiæ by konstrukty tworzone za pomoc± Craft Construct mia³y wiêcej ni¿ ¶redni± liczbê HP (a najlepiej jak podbiæ j± do maksimum)?

1. Od strony mechanicznej te atuty dzia³aj± na Item Creation feats, a Craft Construct jest atutem tego typu. Ostatecznie mo¿na to zostawi¶ pod interpretacjê MG.
2. Wydaje mi siê, ¿e widzia³em jaki¶ atut lub PrC, która na to pozwala (ale musia³bym poszperaæ w pamiêci i swoich materia³ach).
 
Awatar użytkownika
Eyertreter
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 30, 2003 5:49 pm

czw sie 18, 2005 5:37 pm

Przybylem tu w poszukiwaniu odpowiedzi. Podobno Wasza organizacja slynie z niezwyklych czlonkow i ich bezcennej wiedzy. Ostatni raz kiedy bylem w tych krainach spotkalem pewna gnomke o imieniu Ricci, ale tak opowiem o tym moze nieco pozniej. Tak wiec przechodzac do sprawy...
Czy musze byc postacia epicka, aby wybrac epickie atuty ?
Podrecznik nie wyjasnia tego w 100%, poniewaz z jednej strony napisane jest, ze bohater dostaje atuty na 21 poziomie i na trzech kolejnych, a z drugiej zas pisuja, ze bohater moze wybrac atut epicki na tym samym poziomie, na ktorym spelni warunki wstepne. Czy postac 10 levelowa, ktora ma odpowiednie atuty, umiejetnosci itp. nie moze ich wziac ?
Z gory dziekuje za odpowiedz. A do tej gnomki to jeszcze wroce. Musze przyznac ze miala piekne oczka ...hehe 8)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sie 18, 2005 5:47 pm

<!--QuoteBegin-Eyertreter+-->
Eyertreter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy musze byc postacia epicka, aby wybrac epickie atuty ?

Tak, musi byæ epicka (mieæ EPP/ECL 21+). Nie musi mieæ koniecznie 21 poziomów w klasach postaci. Jej epicko¶æ mo¿e wynikaæ z sumy rasy i poziomów w klasach, a czasem nawet z samej rasy (dotyczy to g³ównie "potworów" powy¿ej 15 KW i zdolno¶ci rasowych widuj±cych ich EPP na 21+).
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt sie 19, 2005 8:33 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Eyertreter+-->
Eyertreter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy musze byc postacia epicka, aby wybrac epickie atuty ?

Tak, musi byæ epicka (mieæ EPP/ECL 21+). Nie musi mieæ koniecznie 21 poziomów w klasach postaci. Jej epicko¶æ mo¿e wynikaæ z sumy rasy i poziomów w klasach, a czasem nawet z samej rasy (dotyczy to g³ównie "potworów" powy¿ej 15 KW i zdolno¶ci rasowych widuj±cych ich EPP na 21+).

Jeste¶ tego pewien Darklord? Przed sob± mam plik "Main35FAQv05272005.pdf" i pytanie "When is a monster character considered epic level?". W odpowiedzi pisze, i¿ "A monster becomes epic-level when it's character level hits 21. A monster's character level is equal to it's racial Hit Dice + class levels", a zaraz potem "A monsters ECL has no effect on when it becomes and epic character".
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sie 19, 2005 11:02 pm

Moja regu³ka jest prawdziwa dla 3.0. W sumie powinienem to zaznaczyæ :( (ale akurat mia³em go¶ci i musia³em znikaæ z netu). Zak³adam czêsto, ¿e standardowo ludzie pytaj± o 3.0 je¶li wyra¼nie nie wychodzi na to, ¿e pytanie jest dla 3.5.
Na poparcie tego cytat z ELH:
<!--QuoteBegin-Epic Level Handbook+ strona 25-->
Epic Level Handbook pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]a creature witn a level adjustment of +5 who is also a 136h-level fighter/3rd-level blackguard is ECL 21 and eliglible to select an epic feat[...]
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

śr sie 24, 2005 6:25 pm

racial Hit Dice + class levels

Czyli LA się nie wlicza do możliwości brania atutów epickich?

Poza tym czy atut Truebond z DMG2 zapewnia zdolność z tylko jednego rytuału, czy każdego odprawionego?
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr sie 24, 2005 6:28 pm

[quote=Mortis]
racial Hit Dice + class levels

Czyli LA się nie wlicza do możliwości brania atutów epickich?

Poza tym czy atut Truebond z DMG2 zapewnia zdolność z tylko jednego rytuału, czy każdego odprawionego?[/quote]
LA się wlicza.
Każda następna korzyśc jaką daje rytuał zastępuje poprzednią, więc i tak można mieć naraz tylko jedną korzyśc z TrueBond.
 
Panzerigel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 25, 2005 11:21 pm

Likantropy i jeden atut...

czw sie 25, 2005 11:44 pm

Wstêp: prowadzê dru¿ynê, która od pierwszego poziomu awansowa³a a¿ na 15. Prze¿yli ju¿ naprawdê sporo i zaczyna mi brakowaæ dla nich oryginalnych przeciwników. Dlatego te¿ postanowi³em wys³aæ przeciw nim nietypowego BN (barbarzyñca/szalony berserker, a przy tym likantrop)

Problem: ze wzglêdów fabularnych owy barbarzyñca musi byæ likantropem naturalnym. W podrêczniku stoi bykiem, ¿e takowy mo¿e otrzymaæ premiowy atut Poprawiona kontrola kszta³tów. Niestety, choæ tekst odwo³uje siê do ramki, w tej jest jedynie umiejêtno¶æ Kontrolowanie Kszta³tu.

Pytania: Je¶li ten atut naprawdê istnieje (a nie jest to jedynie pomy³ka t³umaczy), to w jaki sposób dzia³a (domy¶lam siê, ¿e wp³ywa w jaki¶ sposób na "wchodzenie" b±d¼ "wychodzenie" w zwierzêc± formê)? Je¶li takowego atutu nie ma, czy mo¿na przyj±æ (nie popadaj±c w manczkinizm), ¿e dla likantropa naturalnego, zmiana jest zdolno¶ci± nadnaturaln± i jako taka mo¿e siê zaczynac i koñczyæ "at will"?

Koñcz±c: sam nie mam jasno sprecyzowanej opinii, tote¿ proszê o odpowied¼.

Dodane:
Dziêkujê za szybk± odpowied¼ :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sie 26, 2005 12:00 am

Panzerigel, wspomniany atut daje pe³n± kontrolê nad przemian± (nie trzeba wykonywaæ testów Kontrolowania kszta³tu i ogólnie nie trzeba posiadaæ tej umiejêtno¶ci).
 
Awatar użytkownika
Eyertreter
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 30, 2003 5:49 pm

ndz wrz 04, 2005 7:13 pm

jest podobno atut z wladcy dziczy ktory dodaje wiecej hp<+6 pkt. podobno> ale cz on nie wymaga on jakiegos przed tym atutu? :evil:
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

ndz wrz 04, 2005 7:26 pm

Nie trzeba posiadać żadnego atuty wcześniej, ale posiada inne wymagania które trzeba spełnić, a w SRD i Epic Level Handbook jest atut który daje nawet 30 HP i nie ma żadnego wymagania poza tym, że trzeba być postacią epicką. Epic Toughness = +30HP.

EDIT:
Ha! Miałem najlepszą inicjatywę! :D
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

ndz wrz 04, 2005 7:27 pm

jest podobno atut z wladcy dziczy ktory dodaje wiecej hp<+6 pkt. podobno> ale cz on nie wymaga on jakiegos przed tym atutu?

Jest kilka atutów, dają +6,+9 i +12 hp. Nie wymagają żadnego atutu, mają za to wymaganą minimalną wartość bazowego rzutu obronnego na wytrwalość.
 
Zalathorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr maja 25, 2005 11:35 am

ndz wrz 04, 2005 7:28 pm

<!--QuoteBegin-Eyertreter+-->
Eyertreter pisze:
<!--QuoteEBegin-->jest podobno atut z wladcy dziczy ktory dodaje wiecej hp<+6 pkt. podobno> ale cz on nie wymaga on jakiegos przed tym atutu?  :evil:


Tak istnieje istniej± równie¿ atuty daj±ce wiêcej HP. Nie pamiêtam nazw. A co do wymagañ To trzeba mieæ Bazowy Rzut Obronny +5 (do tego atutu).
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

czw wrz 08, 2005 2:37 pm

Mam pytanie dotyczący atutu szybki strzał.Czy postać mająca bazową premię +10/+5 wykorzystując go ma dodatkowy strzał ztn. +8/+8/+5?.Czy kara obejmuje też 2 atak czyli +8/+8/+3?.A może nie można go wykorzystać przy 2 atakach oraz dotakowo czy atut nieczysta gra liczy się do każdego ataku np jak się ma trzy ataki?
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

czw wrz 08, 2005 2:55 pm

Nieczysta gra wpływa na atak tylko wtedy, gdy wykorzystujesz akcję całorundową, żeby go wykonać. Możesz więc korzystać z niego tylko raz w rundzie. (tak przynajmniej ja to rozumiem)
W przypadku szybkiego strzału w opisie jest dość wyraźnie zaznaczone, że ponosisz karę -2 do wszystkich ataków, co sugeruje, że w twoim przykładzie mamy premię +8/+8/+3. Jeśli postać posiada więcej ataków, je także obejmuje kara.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

czw wrz 08, 2005 3:34 pm

Właśnie naszło mnie jeszcze jedno pytanie-czy można połączyć go z atutem wielokrotny strzał zakładając tą dodatkową karę -2?
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

czw wrz 08, 2005 3:48 pm

As a standard action, you may fire two arrows at a single opponent within 30 feet. Both arrows use the same attack roll (with a -4 penalty) to determine success and deal damage normally (but see Special).

Jeśli znajdziesz sposób, żeby w jednej rundzie zmieścić 6s + akcja standardowa, to nie widzę przeciwwskazań.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

czw wrz 08, 2005 5:05 pm

Jakim atutem wielokrotny strzał? Skąd go wziąłeś? Bo nie ma go nawet w wykazie atutów na stronie forumowej.
Jeśli chodzi ci o Manyshot, czyli Wiele pocisków (według polskiego wydania PPE), to nie wiem, co miał na myśli mergan, ale z tego, co widzę, to zastępuje on szybki strzał.
Chyba, że wiesz coś, czego ja nie wiem, albo chodzi o 3.5.

Do postu poniżej: Przepraszam, masz rację. W zbyt dużym stopniu kierowałem się pamięcią, w zbyt małym podręcznikiem.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

czw wrz 08, 2005 6:56 pm

Havelock, chodzi o atut Manyshot. Nie da się go połączyć z Rapid shot (Szybki strzał). Pierwszy wymaga akcji standardowej, a drugi całorundowej. Da się użyć obu atutów w jednej rundzie na przyspieszeniu z 3.0.
 
Dark Wolf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: ndz kwie 11, 2004 10:12 pm

sob wrz 10, 2005 11:16 am

pamietam, ¿e istnia³ taki atut, pozwalaj±cy na uznanie pewnej umiejêtno¶ci jako klasow±. Gdzie mozna go znale¼æ w materia³ach do 3.5?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości