Zrodzony z fantastyki

 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

[Grand Chessboard Arena] Wielki Turniej

pt sie 05, 2005 9:54 pm

Ok, mam b³ogos³awieñstwo Antary na za³o¿enie tego w±tku.

Wszystkim tym, którzy próbowali swoich si³ na arenie, a tak¿e tym, którzy do tej pory nie mieli okazji walczyæ na ubitym piasku chcia³em zaproponowaæ Wielki Turniej Grand Chessboard Areny, ¿eby jasno i klarownie wy³oniæ najlepszego wojownika. Turniej, rzecz jasna, odbêdzie siê zgodnie ze wszelkimi zasadami panuj±cymi w GCA, jego format zale¿y od liczby uczestników. ECL po konsultacji z uczestnikami zosta³o ostatecznie ustalone na 10.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zg³aszania siê w tym temacie.
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

pt sie 05, 2005 10:08 pm

Zg³aszam swoj± kandytaturê na turniej!
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

pt sie 05, 2005 10:19 pm

I ja siê zg³oszê.
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

pt sie 05, 2005 10:54 pm

Ja także nie omieszkam się zgłosić.
 
Mortifer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:40 pm

pt sie 05, 2005 11:03 pm

A zatem i ja siê zg³oszê :)

Tylko ma³e pytanko czy bêd± jakie¶ dodatkowe zasady (np. opcjonalne) czy tylko te opisane w GCA?
 
Awatar użytkownika
Al-Sufi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: czw mar 22, 2007 10:23 pm

pt sie 05, 2005 11:20 pm

Zgłaszam chęć udziału w Wielkim Turnieju.

Pytanie jak jest z niewidzialnością, bo jeszcze nie grałem na arenie (właśnie zaczynam) a zostałem poinformowany, aby jej nie używać. Oczywiście jest to umowa dźentelmeńska, czy jest tak w zasadach Wielkiego Turnieju?
 
Awatar użytkownika
Erlebrion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 357
Rejestracja: ndz gru 21, 2003 6:29 pm

pt sie 05, 2005 11:26 pm

Czy postacie będą awansować w czasie turnieju?
Czy można grać postaciami czarującymi, czy mile widziani są jedynie wojownicy?
Contingent spell-e są dozwolone?
Można walczyć na "niestandardowej" arenie?

Zgłaszam się 8)
 
Anonim_1

pt sie 05, 2005 11:36 pm

Hmmm... wstępnie chciałbym zgłosić "kandydaturę", lecz w przypadku wyjątkowo niedogodnych terminów lub braku możliwości opanowania zasad rządzących GCA będę zmuszony się wycofać.

Jak na tą chwilę - bardzo chętnie, ECL 9 jest okej.
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

pt sie 05, 2005 11:46 pm

Tylko ma³e pytanko czy bêd± jakie¶ dodatkowe zasady (np. opcjonalne) czy tylko te opisane w GCA?

Pytanie jak jest z niewidzialno¶ci±, bo jeszcze nie gra³em na arenie (w³a¶nie zaczynam) a zosta³em poinformowany, aby jej nie u¿ywaæ. Oczywi¶cie jest to umowa d¼entelmeñska, czy jest tak w zasadach Wielkiego Turnieju?

Contingent spell-e s± dozwolone?
Mo¿na walczyæ na "niestandardowej" arenie?

Panowie, powtarzam raz jeszcze. Ca³y turniej bêdzie rozgrywany zgodnie z zasadami Grand Chessboard Arena, które mo¿na przeczytaæ w pierwszej notce tego w±tku w dziale sesje (bezpo¶redni link jest w mojej pierwszej notce) - ¿anych ale i ¿adnych odstêpstw.

Czy postacie bêd± awansowaæ w czasie turnieju?

W tej chwili odpowied¼ na to pytanie brzmi nie. Ale jest to kwestia to przedyskutowania i ostatecznego ustalenia.

Czy mo¿na graæ postaciami czaruj±cymi, czy mile widziani s± jedynie wojownicy?

Ka¿da klasa, która pojawi³a siê w dozwolonych na GCA podrêcznikach jest dozwolona. To od was zale¿y jak± taktykê walki przyjmiecie swoj± postaci±.

Hmmm... wstêpnie chcia³bym zg³osiæ kandydaturê, lecz w przypadku wyj±tkowo niedogodnych terminów lub braku mo¿liwo¶ci opanowania zasad rz±dz±cych GCA bêdê zmuszony siê wycofaæ.

Có¿, nie mam zamiaru (w ramach mo¿liwo¶ci) ustalaæ twardych terminów. Wszystko zale¿y od tego jak umówisz siê z przeciwnikiem i arbitrem.

Póki co naliczy³em Was siedmiu, ale mam nadziejê, ¿e to nie koniec chêtnych.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

sob sie 06, 2005 7:18 am

Wstêpnie siê zg³aszam, mam jednak pytanie - kiedy bêdziemy ujawniali statystyki naszych postaci? Dopiero po pora¿kach, czy jak do tej pory po ka¿dej walce?
 
Awatar użytkownika
Al-Sufi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: czw mar 22, 2007 10:23 pm

sob sie 06, 2005 8:30 am

Będą jakieś grupy, a może "drzewko pucharowe" ?

(ECL 9 to dobra propozycja)
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

sob sie 06, 2005 10:12 am

Oho, to i ja się zgłoszę.
PS. Szkoda, że ECL 9, zdecydowanie lepsze byłoby 20, mógłbym zagrać Arcymagiem ;)
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob sie 06, 2005 10:48 am

mam jednak pytanie - kiedy bêdziemy ujawniali statystyki naszych postaci? Dopiero po pora¿kach, czy jak do tej pory po ka¿dej walce?

Dopiero po pora¿kach. Nie widzê powodu, ¿eby ujawniaæ statystyki kiedy ma siê jeszcze przed sob± walkê.

Bêd± jakie¶ grupy, a mo¿e "drzewko pucharowe" ?

To zale¿y od ostatecznej liczby chêtnych.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

sob sie 06, 2005 12:07 pm

Ja równie¿ siê zg³aszam - to, ¿e zbiorê bêcki w pierwszej walce, nie zmienia mojej decyzji. Zapowiada siê przednia zabawa :D
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

sob sie 06, 2005 12:43 pm

Ja też się zgłoszę.

Mam pytanie: z tego co rozumiem turniej polegał będzie na serii walk ta samą postacią, co będzie się działo z jednorazowymi przedmiotami wykorzystanymi w walca, będą się odnawiały pomiędzy pojedynkami czy trzeba będzie to rozplanować tak aby starczyło na wszystkie walki?
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

sob sie 06, 2005 1:13 pm

Ja proponuję drugą opcję - dzięki niej pozbędziemy się kontingentów i Gatlingów.
 
Awatar użytkownika
Malek Deneith
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob paź 09, 2004 1:56 pm

sob sie 06, 2005 1:45 pm

Tam do kata - skoro Mortifer i AGrzes się zgłosili to ja też się (wstępnie) zgłosze - pewnie odpadne na starcie ale co mi tam (Ale podobnie jak ShadEnc, zastrzegam ze mogę odpaść w wyniky niedogodnych terminów - w sumie mam czas wolny ale różnie to bywa jak rodzice cos wymyślą :roll: )
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob sie 06, 2005 2:59 pm

z tego co rozumiem turniej polega³ bêdzie na serii walk ta sam± postaci±, co bêdzie siê dzia³o z jednorazowymi przedmiotami wykorzystanymi w walca, bêd± siê odnawia³y pomiêdzy pojedynkami czy trzeba bêdzie to rozplanowaæ tak aby starczy³o na wszystkie walki?


My¶le, ¿e zrobimy tak jak zaproponowa³ mergan.

Póki co do turnieju zg³osili siê:
Dalamar Velkyn, Demoon, Master Joshu, Mortifer, Al-Sufi, Erlebrion, ShadEnc, Haer'dalis, mergan, Jierdan, AGrzes i Hastur. 12 osób, proponuje poczekaæ na szesnastkê - ewentualne dalsze zg³oszenia trafi± na "listê rezerwowych" gdyby kto¶ mia³ siê wycofaæ z turnieju.
 
Anonim_1

sob sie 06, 2005 3:08 pm

Poczekajmy lepiej do standardowego, pucharowego składu. Będzie ciekawiej :)

Przy okazji mam pytanie: jaki rodzaj oświetlenia panuje na GCA? Czy jest to światło słoneczne, półmrok, czy coś innego? Pytam w ujęciu np. wampirów, shadowów i drowów. Przepraszam, jeśli odpowiedź na to pytanie się już pojawiła, przebrnąłem przez 14 strona tematu głównego, ale nie natknąłem się na nie...

Rozumiem, że przyjmujemy standard 32 point buy i ekwipunek wg levelu (ale tabelki NPC czy bohaterów graczy?).
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob sie 06, 2005 3:21 pm

Poczekajmy lepiej do standardowego, pucharowego sk³adu. Bêdzie ciekawiej :)

Ale przecie¿ 16 to do¶æ standarowy sk³ad. Potem losowanie, drabinka i walki - chyba, ¿e masz inn± wizjê turnieju, chêtnie wys³ucham.

Przy okazji mam pytanie: jaki rodzaj o¶wietlenia panuje na GCA? Czy jest to ¶wiat³o s³oneczne

Pewnie jest to kwestia ustalana przed ka¿d± walk±. Na potrzbey turnieju proponowa³bym jednak ¶wiat³o s³oneczne.

Rozumiem, ¿e przyjmujemy standard 32 point buy i ekwipunek wg levelu (ale tabelki NPC czy bohaterów graczy?).

Point buy 32, tabelka graczy.
 
Anonim_1

sob sie 06, 2005 3:40 pm

Ale przecież 16 to dość standarowy skład.

Chodziło mi właśnie o czekanie aż się pojawią 4 kolejne osoby :)
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

sob sie 06, 2005 3:45 pm

Ja co prawda nie zg³aszam siê do turnieju, ale jako zapalony widz jestem zdecydowanie przeciwko opcji odnawiaj±cego siê ekwipunku, contingentów etc. Zamiast jednorazowych munchkinów wola³bym wreszcie zobaczyæ w akcji postacie przewiduj±ce, nastawione na kilka pojedynków... Jedyne, co mog³oby siê odnawiaæ, to Hp, sloty na czary, punkty psioniczne i ilo¶æ dziennych u¿yæ ka¿dego przedmiotu/zdolno¶ci - co Wy na to? Ewentualnie zwyciêzca mo¿e zabraæ ekwipunek pokonanego. No i oczywi¶cie wprowadzamy punkty do¶wiadczenia...
 
Awatar użytkownika
Erlebrion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 357
Rejestracja: ndz gru 21, 2003 6:29 pm

sob sie 06, 2005 4:18 pm

Wanderer mnie ubiegł, chciałem napisać dokładnie to samo ;).
Jestem całkowicie za, a nawet przeciw :D
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

sob sie 06, 2005 4:21 pm

Z którego koszyka bêdê losowany? Chcê walczyæ z Haerem :P
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

sob sie 06, 2005 4:26 pm

Koncept postaci ju¿ mam :) teraz to rozpisaæ. Kiedy zaczynamy? :D
 
Awatar użytkownika
Al-Sufi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: czw mar 22, 2007 10:23 pm

sob sie 06, 2005 4:34 pm

Wanderer, ma całkowitą rację. Będzie bardziej realnie, bez odnawiania jednorazowych rzeczy. Tylko jeszcze wrócę do sprawy charakteru otoczenia. Jeżeli ten przykładowy wampir będzie walczył a my mamy światło słoneczne to długo nie pożyje. Kto ustala warunki na arenie? Jeśli zmienimy, że jest np. noc to ułatwiamy wampirowi, a jeśli pozostawimy to chyba będzie to bardziej niestronnicze, bo gracz wybierający wampira musi się liczyć z otoczeniem. Podobnie z Drowami (jak już ktoś wspomniał), gracz musi się liczyć, że bez atutu dającego zredukowanie kar za światło będzie miał trochę trudniej kosztem swoich mocy. Chyba, że gracze natkną się, tak że będą chcieli obaj zmiany warunków i tylko wtedy proponuję zmianę warunków.

Już swoją postać kończę, od dawna czekała na aktywowanie. Jeszcze tylko kosmetyczne poprawki. :twisted:
 
Awatar użytkownika
Malek Deneith
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob paź 09, 2004 1:56 pm

Re: [Grand Chessboard Arena] Wielki Turniej

sob sie 06, 2005 5:16 pm

<!--QuoteBegin-Pedro Alvarez+-->
Pedro Alvarez pisze:
<!--QuoteEBegin-->ECL wstępnie ustalone zostało na 9, ale jeśli uczestnicy będą chcieli to może ulec zmianie.


Jako że jest już nas sporo to może ustalimy czy wszyscy zgadzają sie na ECL 9 czy może wolimy wieksze? No i pytanie do kogo i do kiedy wysyłamy postacie.
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob sie 06, 2005 5:30 pm

Z którego koszyka bêdê losowany? Chcê walczyæ z Haerem :P


Jak ju¿ przy tym jeste¶my to mam dwie propozycje co do wariantów losowania.
Pierwsza - zupe³nie losowa, najpierw przydziele ka¿demu z Was numer po czym kto¶ na gg bêdzie te numery (bez wiedzy o tym kto siê za nimi kryje) ustawia³ w pary.
Druga - Podobna do pierwszej z tym ¿e zastosowane zostan± dwa "koszyki" :). W pierwszym znajd± siê Ci wy¿ej w rankingu areny (ergo bardziej na niej do¶wiadczeni).
Losowanie planuje robiæ przed ka¿d± rund±, ¿eby ¿aden z was nie wiedzia³ kogo siê spodziewaæ.

Kiedy zaczynamy? :D

Ciesze siê, ¿e okazujesz taki entuzjazm ;). Brakuje jeszcze czterech chêtnych, zróbcie reklamê tematu to mo¿e szybko siê pojawi±.

Chyba, ¿e gracze natkn± siê, tak ¿e bêd± chcieli obaj zmiany warunków i tylko wtedy proponujê zmianê warunków.

Je¿eli obie strony pojedynku bêd± chcia³y wprowadziæ np. zmianê o¶wietlenia to wtedy mo¿na siê na to zgodziæ.

No i pytanie do kogo i do kiedy wysy³amy postacie.

Do momentu og³oszenia drabinki trzymajcie je u siebie. Kiedy bêdzie ju¿ wiadomo kto z kim walczy postacie trafi± do mnie a ja zadbam o ich dalsze przekazywanie, je¶li zajdzie taka potrzeba.
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

sob sie 06, 2005 5:41 pm

Z opwodu groźby zabraknięcia miejsc rezerwuję 13 lokację wśród zgłoszonych do wielkiego turnieju. Będzie wiele uciechy jak sądzę :D.

ECL 9 i kwestia wyposażenia jednorazowego - podzielam zdanie mergana :D.
 
Awatar użytkownika
Amoen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 246
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:25 pm

sob sie 06, 2005 6:04 pm

To i ja się wstępnie zgłosze.
ECL i propozycja Wanderera, mnie odpowiada.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości