Zrodzony z fantastyki

 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

ndz lip 24, 2005 6:18 pm

có¿, bêdê "ambytny" i powiem ¿e muzyka której s³ucham zbyt wiele dla mnie znaczy by zamykaæ j± w jaki¶ dziwnych kategoriach.
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

ndz lip 24, 2005 7:30 pm

Crap! Zapomnia³em dopisaæ do typowanej przeze mnie listy "Victory" Terrego Brittena! Pamiêta kto¶ magazyn "Morze"? ;)
"Raise the flag of piracy, sing the song of victory ..."
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 24, 2005 8:57 pm

[LIST]
I jeszcze "Gollum's Song" z Lotra, ewentualnie" Force Theme" i pierwsze nuty nokturna chopinowskiego w E minor, Opus 72
-Utwór monumentalny - "End of all things" (Lotr), "No Leaf Clover", "Battle of Heroes", "Anakin vs. Obi-wan", "Ride of Walkyries"
-Motyw przewodni z filmu - Main theme z Dziewiątych wrót, "Batman Theme", "Pink Panther Theme"
-Utwór dynamiczny - "Furious Angels"
-Utwór mrrroczny - Nie byłbym sobą gdybym nie podał. 3-cia część Sonaty fortepianowej Chopina, NR 2 Opus 35. Utwór znany pod jakże pospolitą nazwą "marsza żałobnego".
-Najlepsza solówka - Imperial March "Leviathan Mix" - link
-Najlepszy teledysk - "Keine Lust" Rammsteina. [LIST]

Reszta później..

EDIT
Solówka na gitarze w okolicach 1.45 min.
 
.:' Oźmin ':.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 10, 2003 8:03 pm

ndz lip 24, 2005 10:17 pm

<!--QuoteBegin-The Prophet+-->
The Prophet pisze:
<!--QuoteEBegin-->
-Najlepsza solówka - Imperial March "Leviathan Mix" - link

ja tutaj nie s³yszê ¿adnej solówki :|
proponujê pos³uchaæ wszystkim solówki z utworu 'Back to shalla-bal' - Satrianiego
a¿ mnie dreszcze przechodz± jak tego s³ucham :D
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

ndz lip 24, 2005 10:29 pm

-Ballada - oczywiście Ballada g-moll Chopina
-Utwór monumentalny - Hymm "Veni Creator Spiritus" z I części VIII Symfonii Gustava Mahlera
-Motyw przewodni z filmu - Le Portrait de petite Cossette main theme,
-Utwór dynamiczny - GO!GO! 7188 - Rock, II część X Symfonii Dmitriego Schostakowitscha
-Utwór mhrrroczny - mhrrrrok to nie moja działka, chociaż z utworem mhrrrrocznym kojarzy mi się utwór Doll House z OSTa GitS
-Najlepsza solówka - solówka fortepianiu z IV Symfonii Lutosławskieg :lol:
-Najlepszy teledysk - nie wiem, nie znam, nie oglądam

trudno odpisać na taki ranking, bo nie do końca wiem jak kto rozumie "utwór dynamiczny". Dla niektórych dynamiczny może być mejn tim ze Star Warsów, a dla innego to przy tym można zasnąć. Pomijając fakt, że generalnie lubię wszystko, co mi się podoba ;) a duże tego jest. Próbowałem dawać jak najmniej przykładów z klasyki, bo nie jest ona popularnie znana/lubiana. Jednak od kilku nie mogłem się powstrzymać.
Pozdrawiam,
mergan
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

ndz lip 24, 2005 10:37 pm

trudno odpisaæ na taki ranking, bo nie do koñca wiem jak kto rozumie "utwór dynamiczny".

No oczywi¶cie - ale przecie¿ robimy tylko i wy³±cznie subiektywne rozpiski, które MO¯E zachêc± niektórych do zapoznania siê z ciekawymi utworami. A podzia³ jest taki, a nie inny, bo to JA go robi³em :P - interpretacjê tych kategorii pozostawiam Wam.
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

pn lip 25, 2005 12:39 am

poniewa¿ jak widzê wszyscy dowalaj± po ile¶tam utworów w ka¿dej kategorii a ja siê staralem ograniczaæ do 1-2 wiêc teraz zmodernizowana i szersza lista bardziej odpowiednia i lepiej iliystrujaca moje upodobania :mrgreen:

- ballada - Guns N Roses - November Rain, Patience, Metallica - The Unforgiven, One, Pearl Jam - Black, Immortality, Alice In Chains - Down In a Hole
- - utwór monumentalny - Iron Maiden - Clansman, Therion - To Megatherion
- - motyw przewodni z filmu - t.Jones - Last of Mohicans Main Title, Danny Elfman - Batman Theme, Jerry Goldsmith - Home Coming (First Blood), Brad Fiedel - Terminator Theme, John Williams - Imperial March, Basil Poledouris - Robocop theme...and many more
- utwór dynamiczny - Pearl Jam - State Of Love And Trust, Metallica - Master, Iron Maiden - The Wicker Man, Guns N Roses - You Could Be MIne, Paradise City
- - utwór odprê¿aj±cy: Loreena Mc Kennith na przyk³ad - Mummers Dance oraz soundtracki (np Braveheart) i rózne kawa³ki Clannad
- utwór mrrroczny: Jerry Cantrell - Psychotic Break, mertallica - One i Fade To Black
- - najlepszy tekst: Metallica - One, Pearl Jam - Jeremy
- - najlepsza solówka - Metallica - Master, Guns N Roses - Sweet Child O'Mine
- - album muzyczny: Pearl Jam - Ten, Velvet Revolver - Contraband, Alice In Chains - Dirt, Temple Of The Dog - Temple Of The Dog
- teledysk: November Rain (GNR), Pearl Jam - Do The Evolution, Nick Cave & The Bad Seeds - The Weeping Song :wink:
-- cover: Guns N Roses - Knockin On Heaven's Door

no teraz ju¿ lepiej
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

pn lip 25, 2005 11:51 am

To ja te¿ siê przy³±czê i zarzucê swoj± amatorsk± opini± (hehe, nie znam siê na muzyce).

Utwór dynamiczny: Hmm, mo¿e Lato (Vivaldi), a konkretnie jego ostatnia czê¶æ? Sporo tych utworów dynamicznych jest... ten siê wyró¿nia hehe...
Utwór monumentalny: Dies Irae (Mozart), ¦wiêta Wojna oraz Dolinami i Wzgórzami (w wykonaniu Chóru Aleksandrowa), koñcówka The Treason of Isengard (LotR), muzyka od 1 min 24 s czwartego trailera Wojny ¦wiatów (dlaczego nie dali tego w samym filmie? ech), Ride of Walkyries (Wagner), d³ugo by wymieniaæ...
Utwór odprê¿aj±cy: Mnie najbardziej odprê¿a Band of Brothers Opening Theme.
Motyw z gry: Ostatnio najbardziej podoba³a mi siê muzyka z Call of Duty, przede wszystkim dlatego, ¿e jest idealnie dostosowana do napiêcia gry. Poza tym niez³e kawa³ki s± te¿ w Desert Rats vs. Afrika Corps, oraz rzecz jasna w Europa Universalis 2.
Najlepszy tekst: Generalnie piosenki Kazika, ewentualnie Rammsteina. Przyk³ady z pierwszego: Cztery Pokoje, Mars Napada, Idol, Nasza Kompania, koñcówka George W. Bush Kocha Polskê ;), Na lewo most, na prawo most. Przyk³ady z drugiego: Amerika, która wbrew pozorom ma ca³kiem ciekawy tekst, a tak¿e Laichzeit z jego intryguj±cymi s³owami ;) . A, bym zapomnia³ - i rzecz jasna te¿ Schnappi w wersji Rammsteinowej :lol: .
Najlepsza solówka: Heh, z pewno¶ci± jest to solówka na skrzypce w Locie trzmiela (Rimski-Korsakow).
Najlepszy teledysk: Polska P³onie Kazika.


Tyle narazie, mo¿e co¶ sobie jeszcze przypomnê...
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pn lip 25, 2005 12:57 pm

<!--QuoteBegin-mergan+-->
mergan pisze:
<!--QuoteEBegin-->-Najlepsza solówka - solówka fortepianiu z IV Symfonii Lutos³awskieg  
Pogratulowaæ gustu. Lutos³awski z pewno¶ci± jest jednym z najbardziej "groundbreaking" kompozytorów na ¶wiecie. Mo¿e nie mój ulubiony, ale napewno godny uwagi.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

pn lip 25, 2005 1:41 pm

No to i ja dorzucê moj± playback-listê:

[LIST];
[*]Utwór monumentalny: Europe - The Final Countdown (Rocky Soundtrack), Rammstein - Mein Herz Brennt;
[*]Motyw przewodni z filmu: "Queen Of The Damned", ca³kiem ca³kiem jest muzyka z LoTR, Pul Fiction Theme :lol:
[*]Utwór dynamiczny: Metallica - Whiskey In The Jar
[*]Utwór odprê¿aj±cy: Liquido - Narcotic (chyba ka¿dy to zna z reklamy "Opycha"; mo¿e i niezbyt spokojny, ale bardzo mnie relaksuje)
[*]Utwór mrrroczny: Apocalyptica - Hall Of The Mountain King
[*]Najlepszy tekst: Coma - Leszek ¯ukowski;
[*]Najlepsza solówka: Trivium - Like Light To The Flies (Growl jest ¶redni, za to g³os w refrenie... mniam); Cradle Of Filth - Fear of the Dark
[*]Najlepszy teledysk: Sweet Noise - Bruk, jakbym mia³ sobie ¿artowaæ: Blink 182 - All The Small Things[LIST]
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

pn lip 25, 2005 2:06 pm

Odrazu mówie ze podane propozycje są podawane na podstawie tej chwili ;) za kilka dnimoze byc wszystko innaczej

- ballada: hm... Welcome Home Metallici - dla mnie to balladka :P taka thrashowa balladka ;)

- utwór monumentalny: Frontside - Krwawy deszcz oczyszczenia

- motyw przewodni z filmu: Queen of the Damned

- utwór dynamiczny: duzo tego ;) Throwdown - Forever, Machine Head - Davidian, DevilDriver - Hold Back The Day, Stampin Ground - Bear The Scars, As I Lay Dying - Confined, Heaven Shall Burn - The Wepon They Fear, The Agony Scene - We bury our dead at dawn, Still Remains - The worst is yet to come; Middlefinger - Do it Again i mogłbym wymieniać jeszcze więcej :)

- utwór odprężający: hm.... Offspring ogólnie i KoRn, zdecydowana wiekszosc ich pisenek.

- utwór mrrroczny: nie wiem :roll:

- najlepsza solówka: Bullet for my valentine - Hand in blood - za tą melodyjność :)

- najlepszy tekst: Middle Finger - Do it again [ to przez to ze idealnie pasuje do mojej ostatniej sytuacji niestety :( ]

- utwór melodyjny: hm... Dead poetic - New Medicines, Emery - Walls [a co? :P]

- utwór humorystyczny: ametria - Czterej pancerni ;)

- najlepszy album: KoRn - KoRn; Killswitch Engage - Alive or just Breathing; Frontside - Zmierzch Bogów;

- najlepszy teledysk: za dużo tego

- najlepszy cover: hm.... Sweet Dreams w wykonaniu Mansona,

- najlepsza muzyka z gry komputerowej: Tony Hawk Pro Skater 2
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn lip 25, 2005 6:56 pm

Podobnie jak Ezy slucham chyba zbyt wiele muzyki (może nawet więcej niż mergan ;) ) aby móc wybrać "te najlepsze". Zresztą... nawet jakbym mógl, nie umialbym chyba. Skoro jednak ten wątek może slużyć poszerzeniu muzycznych horyzontów postanowilem nieco utrudnić sobie zadanie, a przy okazji, być może coś ciekawego wnieść do dyskusji.
Po pierwsze więc, będę podawal utwory jedynie z bardzo szeroko pojętej muzyki elektronicznej.
Po drugie, postaram się unikać tuzów tego gatunku: Jean Michelle Jarre, Tangerine Dream, Vangelis, Chemical Brothers, Fat Boy Slim czy np. Faithless.
Po trzecie, w każdej kategorii postaram się podać naprawdę króciutkie resume z wrażeń, jakie wywarl na mnie utwór.
Po czwarte, postaram się nie powtarzać niczyich typów - bezskutecznie ;)

Ballada:
Deine Lakaien - The Game - spokojny, prawie nieelektroniczny utwór, bardzo wzruszający, przynajmniej mnie. Glos wokalisty przypomina troszkę polączenie Nicka Cave'a i lidera Depeche Mode.
Craig Armstrong - Wake up in New York - kolejna, nieplastykowa ballada. Smyczki, delikatne miksy, świetny, męski wokal.

Utwór melodyjny:
Aphex Twin - Outside kick ass violin solo - bardzo zakręcone skrzypeczki (a na koniec też organy hammonda) plus drumm'n'bassowy bicior ;)
Goldie - What You wan't do for love - niemal newjazzowy kawalek. Polecam, świetny wokal, saksofon i mnóstwo elegancko podanej elektroniki.

Utwór monumentalny:
Future Sound of London - My Kingdom
Niesamowity utwór z chórkami, świetnym beatem, fajnymi, bardzo przestrzennymi aranżacjami, odrobinę hipnotyczny, jak na "monument" dość spokojny.
Emperor - Opus a Satana (sic!) - quasiklasyczna aranżacja innego "przeboju" Norwegów zatytulowanego "Inno a Satana". Bardzo mroczny, monumentalny (jak na instrumenty z pudelka) utwór. Naprawdę niezwykly.

Motyw przewodni z filmu:
K-Pax - przepiękna, melodyjna aranżacja, delikatna, niemal "żywa" perkusja. Zmienny, nowoczesny ale w przeważającej części spokojny motyw.
The Ghost in the Shell - a co! Ambientowo, mangowo, trochę mrocznie, trochę tajemniczo. Świetnie!

Utwór dynamiczny:
Wszystkie miksy Technical Itch - ciężka, sprawiająca wrażenie chaotycznej, muzyka. Szybkie, z lekka drumm'n'bassowe rytmy. Zmienne, jakby "plywające", choć z drugiej strony bardzo surowe. Dla koneserów 'techno' ;)
Joe Satriani (wiem, znów się powtarzam - ale to akurat bardzo elektroniczny utwór) - Attack (z plyty Engines of Creation) - kojarzycie może dokonania solowe gitarzysty Rage against the Machine (Audioslave)? Te charaktersytyczne zgrzyty i "jęki"? I przeladowanie efektami wbudowanymi w gitarkę? Tutaj jest podobnie, tylko szybciej, bardziej elektronicznie i trudniej ;)

Utwór odprężający:
Ambient nights - Brighton Beach CD - ponad godzinny set. Bardzo urozmaicony ambient, pojawiają się gitary, niemal soulowe wokale, prawie rockowe wstawki (oczywiście bardzo delikatne).

Utwór mroczny:
of silence - That old Song About Dragon - powiem tyle, przerażające.

Najlepszy tekst:
Ulver - Themes from William Blake's: The Marriage of Heaven and Hell - powtarzam wykonawcę po Wandererze ale naprawdę trudno o lepszy tekst-sluchowisko. Lektura jednego z dziel Williama Blake'a dokonana przez tuzów norweskiej sceny blackmetalowej (prawie bez growli)

Najlepsza solówka:
Axiom Ambient - Peace - piętnastominutowe solo na gitarze wplecione w bardzo spokojny stricte ambientowy sound.

Najlepszy teledysk:
Wlaściwie nie oglądam. Nie znam się ;)
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

wt lip 26, 2005 9:09 am

No to jedziemy z tym koksem, nie bede wypisywał pojedyńczych tytułów, bo do każdej kategorii mam po kilka typów...

[LIST];
[*]Utwór monumentalny: co mam przez tę kategorię rozumieć??;
[*]Motyw przewodni z filmu: he, he, he... tu wszystkich zaskocze: Myslovitz - Polowanie na Wielbłąba z filmu "Duże zwierze";
[*]Utwór dynamiczny: Therion - Baal reginon (live), Black rose (live), Ginnugagap...
[*]Utwór odprężający: Therion - Asgard, Schwartzablenheim
[*]Utwór mrrroczny: oj, sporo tego, ale specyficzny klimat jest w Mithotyn - Gather around the oaken table - In the clash of arms;
[*]Najlepszy tekst:
[LIST]
[*] Cradle of Filth - Cthulhu Dawn - ...z naszymi odwodnionymi torsjami... , ...piętno obumarłego bydła... , ...roztrzaskiwać szklarnie, w której duchy oddychają przykrym zapachem z ust duszy...
[*] Therion - prawie wszystko - Wojno, zabij moich wrogów, uczyń ich tonącymi w ich własnej krwi...
[*] KAT - Porwany obłędem, Śpisz jak kamień, Diabelski dom I i II - ciężko mi przytoczyć jakiś obrazujący fragment do zacytowania
[LIST]
[*]Najlepsza solówka: jak przesłucham choć 50% swojej płytoteki to wybiorę coś i dopiszę...
[*]Najlepszy teledysk: tyle co znam to [i]Rammstein - America i Keine Lust
[LIST]

To tyle moich spostrzeżeń na chwilę obecną, listę tą postaram się uaktualnić, jak przypomne sobie co ciekawsze kawałki...

Pozdrawiam

Stary Metal nie rdzewieje !
 
L337m4st3r
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:28 pm

wt lip 26, 2005 3:32 pm

- ballada: nie przepadam za balladami w jakimkolwiek wydaniu, ale móg³bym wskazaæ Supertramp i ich utwór "Oh Darling".
- utwór monumentalny: *shrug*
- motyw przewodni z filmu: koñcowy utwór z filmu Blues Brothers.
- utwór dynamiczny: Drowning Pool - Bodies (Let the bodies hit the flooooor!) :D
- utwór odprê¿aj±cy: Spyro Gyra - East Lake Shuffle, móg³bym tego s³uchaæ na okr±g³o...
- utwór mrrroczny: US3 - The Darkside
- najlepszy tekst: Spearhead - Everyone Deserves Music
- najlepsza solówka: pierwsze co mi przychodzi na my¶l, to ¶wietne i wpadaj±ce w ucho solo Herbiego Hancocka na pianinie w utworze Driftin'.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

wt lip 26, 2005 8:30 pm

[LIST]-"Love and Marriage", Frank Sinatra (Czyli znany motyw przewodni ze "Świata wg Bundy'ch")
Najlepszy tekst - "Deszcze Niespokojne" ;)
Utwór melodyjny - "Quite Bitter Beings" zespołu CKY, "Freak on a Leash" KoRna (Ten drugi ewentualnie łapie się pod dynamiczny)
Kolejny utwór monumentaly - "Malak's Theme" z KotOR część 1.
Ballada - "Jedi Theme" z KotOR'a cz. 2.[LIST]
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

śr lip 27, 2005 11:18 am

Utwór humorystyczny - "Elvenpath" Nightwish
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

śr lip 27, 2005 11:37 am

Utwór humorystyczny - Type O Negative - We Hate Everyone ;)
 
Grumfer S.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn lip 25, 2005 10:10 am

śr lip 27, 2005 11:39 am

- ballada: Manowar "Master of the Wind"
- utwór monumentalny: tego... ¿e co??? Je¶li chodzi o orkiestrê to: Carl Orf "Carmina Burana"
Star Wars - "Marsz Imperalny"
- motyw przewodni z filmu: koñcowy utwór z filmu "Ostatni Mochikanin"(nie wiem czy dobrze napisa³em)
- utwór dynamiczny: Manowar "The Power of the Sword" Behemoth "Decaide of Therion"
- utwór odprê¿aj±cy: Pink Floyd. P³yta 'The Division Bell' "High Hopes"
- utwór mrrroczny: Star Wars - Powrót Jedi "Revenge of the Sith" (to ta melodia przy Imperatorze)
- najlepszy tekst: KoRn "I'm Done"
- najlepsza solówka: Dire Straits "Sultans of Swing"
 
Bazil__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: pn lut 10, 2003 10:06 am

wt paź 04, 2005 6:39 pm

- ballada: "The Magic Of The Wizard's Dream" Rhapsody (jak s³ucha³em pierwszy raz to pomy¶la³em ¿e w³a¶nie ten utwór pu¶ci³bym swojej dziewczynie przy kolacji :D )
- utwór monumentalny: "And Then There Was Silence" Blind Guardian (do tej pory pozstaje moim numerem 1 w ca³ym dorobku muzyków od epoki kamienia ³upanego :lol: )
- motyw przewodni z filmu: przede wszystkim "Duel Of The Fates" ze Star Wars, motyw g³ówny z "Crimson Tide", ca³y soundtrack z LOTR
- utwór dynamiczny: tego jest duu¿o... zw³aszcza ¿e s³ucham du¿o power metalu, ale nasuwa mi siê "Eagleheart" Stratovariusa i koniecznie "Know Why The Nightingale Sings?" Nightwish
- utwór odprê¿aj±cy: no ba... trudne... mo¿e "Dragonland Rivers" Rhapsody? (na koñcu jest mo¿e mocny chór, ale...)
- utwór mrrroczny: "Total Consecration" Samaela(spróbujcie kiedy¶ wywo³aæ diab³a :lol: )
- najlepszy tekst: "The Spell" Kamelot (niedawno odkry³em, totalna rewelacja!!!) i "And Then There Was Silence" Blind Guardian(Troja, Troja, Troja!!!)
- najlepsza solówka: popis pary panów Turilli/Staropoli w "Shadows Of Death" Rhapsody(nie ma co jak gitara i klawisze wsparte orkiestr±)
- album muzyczny: "Symphony Of Enchanted Lands II - The Dark Secret" Rhapsody(super brzmienia, prawie nic do wymiany, podoba mi siê ok 97% albumu, a to sukces)
- utwór melodyjny: "Children Of Decadence" Children Of Bodom, wiele kawa³ków Edguya i Rhapsody
- utwór humorystyczny: "Mr Sandman" Blind Guardiana(ogólnie nie lubiê takich utworów)
- teledysk: niewiele widzia³em, ale chyba najbardziej podoba³ mi siê "Hearts On Fire" Hammerfalla
- cover: "Hymn" Edguya(wcze¶niej Ultravox), "Phantom Of The Opera" i "Over The Hills And Far Away" Nightwish[/quote]
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

wt paź 04, 2005 7:51 pm

U mnie to akrat dość ubogo...
- ballada- Metallica- One
- utwór monumentalny Star Wars Imperial March
- motyw przewodni z filmu Star Wars Imperial March (no bo nie Go Go Power Rangers! :D )
- utwór dynamiczny Metallica- Fuel
- utwór odprężający Black Sabbath- The Wizard (jak dla mnie)
- utwór mrrroczny Type O Negative- Paranoid (cover, gdzieś słyszałem to było dobre)
- najlepszy tekst nawet dobre jest Iron Maiden- Fear of the Dark
- najlepsza solówka Metallica- Master of Puppets
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

wt paź 04, 2005 8:06 pm

Type O Negative- Paranoid
Peter Steele ¶piewaj±cy "Paranoida"?! Sorry, Dave Mustaine albo Rob Halford to jeszcze, ale Steele...? :lol: Lolactwo maksymalne.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

pt paź 07, 2005 8:39 pm

A to dlaczego "lolactwo"? A s³ysza³e¶ chocia¿ ten cover?
 
Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:39 pm

ndz paź 23, 2005 9:58 pm

Buehehehehe... Wywalili Tarjê z Nightwisha :D Bardzo lubiê NW, ale nie mogê przestaæ siê ¶miaæ z tego powodu :] Zw³aszcza, ¿e Tuomas i spó³ka ¶wiêcie wierz±, ¿e wyjdzie to zespo³owi na dobre...
http://www.powermetal.pl/index.php?do=news&a_id=1196
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

wt paź 25, 2005 3:30 pm

Zwłaszcza, że Tuomas i spółka święcie wierzą, że wyjdzie to zespołowi na dobre...

Byłem na ich koncercie w ramach Mystic Festival i stwierdziłem, że jedyną dobrą rzeczą u nich był śpiew Tarji.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

sob lis 19, 2005 12:22 pm

Pytanie zielonego melomana (trochę odbiegające od tematu, ale co tam...) :
Jakie polecilibyście zespoły (najlepiej rockowe/metalowe) z wokalem w raczej mało popularnym języku? Najpierw oczarował mnie Rammstein, który ze swoim niemieckim po prostu poraził, potem po Kuolema tekee taiteilijan odkryłem, że to badziewie o nazwie "angielski" nie nadaje się do słuchania ;).
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

sob lis 19, 2005 12:41 pm

Tak z marszu idąc...

Stahlhammer - dla fanów Rammsteina, niemiecki oczywiście.
Dimmu Borgir - pierwsze albumy są wyryczane ;) po norwesku.
Therion - szwedzki, niemiecki, staroegipski itd. itp. ;) (częściej jednak angielski)
Orphaned Land - hebrajski (+angielski)
Misanthrope - francuski (+angielski).
Dunwich - włoski.

Mniej rockowe:
Dead can dance - język wymyślony przez wokalistkę zespołu na potrzeby poszczególnych kompozycji.
Deep Forest - wiele różnych, bardzo egzotycznych języków: suahili, macedoński itd. Poza tym, francuski.
 
Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt mar 05, 2004 8:35 am

sob lis 19, 2005 2:17 pm

Stahlhammer - dla fanów Rammsteina, niemiecki oczywiście.

Dla fanów Rammsteina mówisz :> W takim razie spróbuję się do tego dorwać bo to dla mnie pozycja obowiązkowa ;) R+ rządzi ;P

A tak oprócz tego oczywiście deklaruję swą miłość do Nightwisha (co do wywalenia Tarji z Nightwisha to raczej nie jest powód do śmichu :(). Przynajmniej do niektórych kawałków :]
Oraz bardzo lubię słuchać Within Temptation.

To z tych metalowych, żeby nie było, że tylko tego słucham. Ale zazwyczaj tylko to słychać, że słucham (jednak metal skądś ta nazwę ma ;))
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

sob lis 19, 2005 6:09 pm

Jakie poleciliby¶cie zespo³y (najlepiej rockowe/metalowe) z wokalem w raczej ma³o popularnym jêzyku?
XIII Stoleti! XIII Stoleti! "Candyman" wymiata! :D
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

sob lis 19, 2005 11:01 pm

w mało popularnym jezyku? polecam polską kapelke Psychotropic Transcendental - oni spiewają w wymyslonym przez siebie jezyku, brzmi troche jak arabski, tzn mi sie z tym kojarzy[txty maja tłumaczenia na ich stronie], ogólnie ich muza taka lekko psychodeliczna, słychac orientalne inspiracje :)

tu ich www: http://www.psychotropic.pl/main_pl.html
 
Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt mar 05, 2004 8:35 am

ndz lis 20, 2005 8:28 am

XIII Stoleti! XIII Stoleti! "Candyman" wymiata!

Jak mogłem zapomnieć! Oczywiście - również polecam z całego serca. Czeski gotyk to jest to ;)

Edited:
Dzięki za przypomnienie ! :) Właśnie Stoleti trafiło na moja playlistę. Teraz tylko muszę odpalić Diablo ][ i znów zacząć grać wilkołakiem... bo właśnie takie chore skojazrenia mam jak słyszę ten zespół ;D )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości