Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

[Warszawa] Szukam poważnej drużyny

pn sie 29, 2005 1:45 pm

Witam,

Znudziły mi się długie miesiące nie-grania, dlatego postanowiłem zapostować ogłoszenie :). Szukam mianowicie warszawskiej drużyny, do której mógłbym dołączyć. Preferuję poważnych (i w miarę doświadczonych) graczy i MP, u których można nie tylko się pośmiać, ale także porządnie pograć - nieważne w co (mogę grać zarówno w dungeon crawle, jak i w znacznie bardziej skomplikowane przygody). Dysponuję podręcznikami do ed. 3.0, ale mogę też bezproblemowo grać na 3.5.

Chwilowo nie mam ochoty prowadzić, ale jeśli drużyna będzie mi odpowiadać, to chętnie na kilka sesji wezmę na siebie rolę MP :).
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob wrz 10, 2005 12:28 pm

Witaj,

Kilka miesiêcy temu wróci³em do Polski i jestem w podobnym stanie. Od d³u¿szego ju¿ czasu poszukujê powa¿nej dru¿yny, z któr± bêdê móg³bym spêdziæ chwilê szaleñczego ¶miechu, ale tak¿e pe³nego zaanga¿owania i wczucia siê w grê. Mia³em pewne problemy z poprzedni± dru¿yn±, dlatego teraz poszukujê ludzi, z którymi móg³bym systematycznie graæ w RPG. Nie tylko w D&D, ale tak¿e inne systemy. Mam wystarczaj±ce do¶wiadczenie w D&D, jednak ca³y czas uczê siê nowych rzeczy i do¶wiadczam innowacyjnych pomys³ów. Od niedawna, zainteresowa³em siê Eberronem, dlatego postanowi³em zebraæ wszelkie podrêczniki do tego ¶wiata i zorganizowaæ przysz³e sesje w tym nowym settnigu. Jestem graczem, wiêc nie mam wiêszego do¶wiadczenia w prowadzeniu sesji...
Je¶li jako¶æ gry jest dla Ciebie wa¿niejsza od pewnej ró¿nicy wiekowej, prosi³bym o szybki kontakt i omówienie dalszych spraw.

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob wrz 10, 2005 10:46 pm

Różnica wiekowa mi nie przeszkadza - bynajmniej. Dobrze by było jednak znaleźć jeszcze ze dwie chętne i poważne osoby.

Co do systematyczności grania, to jak najbardziej, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że na pewno nie będę mógł grać co tydzień - uczelnia, Poltergeist, życie osobiste i inne tego typu sprawy dają się weznaki ;).
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob wrz 10, 2005 11:18 pm

Masz racjê. Nie pozna³em jeszcze zbyt wielu osób chêtnych do powa¿nej systematycznej gry , jednak znam dwóch (:wink:) m³odzieñców (mój wiek), którzy tak jak ja poszukuj± pozytywnej przysz³o¶ci w RPG'ach.
Powiedz mi co tym my¶lisz, a mo¿e nied³ugo spotkamy siê w Centrum, aby móc siê lepiej poznaæ i obgadaæ szczegó³y.

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob wrz 10, 2005 11:25 pm

Ok. W takim razie pytanie: kto mistrzuje? Ja na razie kompletnie nie mam ochoty, bo chciałbym wreszcie pobiegać, pogłówkować i powymachiwać mieczem/czymkolwiek innym. W tej grupie (ty + dwóch "młodzieńców") jest ktoś, kto byłby chętny prowadzić?
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob wrz 10, 2005 11:40 pm

Jest taki problem, poniewa¿ ci dwaj te¿ nie s± nastawieni na mistrzowanie, jednak napewno bêdzie mo¿na znale¼æ jeszcze jedn± osobê z inspiracj± chêtn± do prowadzenia przygód.
Mo¿e ty kogo¶ znasz?

P.S. Mo¿esz siê odedzwaæ na GG?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz wrz 11, 2005 12:27 am

Mój problem jest taki, że przez długi czas grałem w tylko jednym gronie, z którego teraz już niestety nikogo nie da się wyciągnąć :(.

Co do GG - już wrzuciłem Cię na moją listę kontaktów, więc możemy bez problemu się porozumiewać :).
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt wrz 13, 2005 12:29 pm

My też szukamy gracza, bo Dzidek został ojcem i odpadł.
Trzeba pociągnąć jego postać, jak Cię interesuje granie z takim ograniczeniem, to napieraj.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

wt wrz 13, 2005 2:49 pm

Witam,

Chcia³bym tyklo powiedzieæ, ¿e te dwa m³odziany o których mówi³em nie s± zbyt skorzy do regularnej gry (wogóle s± dosæ nies³owni i nieodpowiedzialni), jednak proponujê, aby¶my spotkali siê w Bastionie/Trafficu i porozmawiali o szczegó³ach i bli¿ej siê zapoznali.
Czekam na odpowied¼.

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz paź 02, 2005 3:17 pm

Ok - sprawa wygląda tak, że z jednego gracza zrobiło się dwóch poszukujących CONAJMNIEJ dwóch kolejnych, w tym conajmniej jednego ewentualnego MG. Mowa o mnie i Filio :).

Szukamy ludzi z doświadczeniem (2-3 lata gry starczą), którzy chcą na serio pograć, a nie tylko się powygłupiać.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

ndz paź 02, 2005 10:08 pm

No co jest? Nie ma nikogo takiego w ca³ej Warszawie? :shock:
Obiecujemy, ¿e nie bêdziemy biæ na sesjach :wink:
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

pn paź 03, 2005 2:53 pm

Hmmm

Powazni ludzie sa sa ^^ Ale czemu odrazu D&D? Jakos powaga z D&D malo mi sie kojarzy ^^ moze to przez wyrobienie sobie pewnej opini przez schematycznosc i głupote niektorych sesji dedekowskich jakie grałem ^^ Ale dedeki kojarza mi sie raczej z gra w stylu <tak wiec podrozujac ciemnym korytazem nagle słyszycie ciche szranie stalu o pozadzke.. zblizajac sie dzwiek staje sie coraz wyrazniejszy, powoli przed wami wylania sie mroczna postac rzucajaca długi cien zwienczony dwojgiem olbrzymich rogów.. bestia odwrocona jest od was, zauwazacie grupe futro....> w tej chwili BG przerywa MG.. "eeee tam to minotaur.. ma tylko 80 HPków.. przy moich minimalnych obrazeniac 23 zabijemy go na poczatku 2 tury nie ma co sie bac"... ^^

Moze jakis inny system? na kochanego Warhamerka mozliwe ze bym sie pisal ^^
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 03, 2005 4:12 pm

Err... Gdybyśmy chcieli grać w WFRP, to chyba byśmy napisali.

Szukamy poważnego gracza i MP do D&D, niezależnie od tego, czy Ci się dedeki z powagą kojarzą czy nie. Widać nie grałeś nigdy porządnej dedekowej sesji :).
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

pn paź 03, 2005 5:32 pm

Hmmm

Grac gralem nie jedna ale mowie z czym mi sie kojarzy... Lody mi sie kojarza na pierwszy rzut oka z Pistacjowymi bo to moje ulubione i je jem najczesciej co nie znaczy ze nie jadlem w zyciu czekoladowych. ^^

Btw Ani w temacie ani w 1 poscie tematu nie ma uzytego słowa "Dungeons" ani "D&D". Jest tylko MP co by sugerowalo ze mowa o D&D :P ale musze sie do czegos przyczepic ^^

Powodzenia w szukaniu :]
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pn paź 03, 2005 5:59 pm

No to nie bêdziesz z nami gra³? Nie spróbujesz nawet? :cry:
My naprawdê potrzebujemy solidnego team'u do D&D.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr paź 05, 2005 9:20 pm

Wygląda na to, że mamy kolejnego gracza :). Powinien zgłosić się tu lada chwila :).
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr paź 05, 2005 9:40 pm

A ja tylko powiem, ¿e ten gracz co chcia³ graæ to ju¿ nie chce graæ :wink:
Ale MG nadal jest chêtny, dlatego dzisiaj do niego napiszê. Zobaczymy jak to bêdzie, ale ja to ju¿ widzê w pozytywnych kolorach :)
 
Awatar użytkownika
satti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 28, 2004 3:38 pm

wt paź 11, 2005 11:44 am

hej - odswieze watek, mam dwóch graczy/MG i szukam kolejnych dwóch-trzech osób do grania i prowadzenia.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr paź 19, 2005 7:27 pm

Nadal poszukujmey porz±dnego i chêtnego do dosyæ systematycznej gry MG :!:
Prosimy was, zmi³ujcie siê nad wzorowymi, aczkolwiek samotnymi graczami :wink:

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr paź 19, 2005 7:55 pm

A - tak ;). Oczywiście zapomniałem napisać ;).

Tak - mamy już komplet graczy - poszukujemy teraz tylko MG, który jednak ma zagwarantowane zastępstwo :).
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

śr paź 19, 2005 9:01 pm

Nie wiem. Wakacje były dla mnie dość intensywną szkołą prowadzenia, a teraz z przyjemnością bym sobie pograł, najchętniej druidem :) Poza tym, nie będę aż do listopada (w najlepszym razie) miał podręczników.
Jednak, z drugiej strony, najgorszym MP nie jestem, podszkoliłem się przez wakacje i chciałbym przetestować kilka pomysłów, których raczej nie mógłbym pokazać mojemu regularnemu zespołowi.
Mam 3 corebooki (3.0), srd psioniki, settingi do greyhawka (org.) i FR (PL). FR mam raczej dość, i mógłbym spróbować z autorskim albo nawet sieciowym settingiem (nie Wolsungiem :) Określiłbym siebie jako w 60% gamista, w 40% storyteller.
 
Andre__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 20, 2002 7:55 pm

śr paź 19, 2005 10:43 pm

Witam!

Pilnie poszukujê dru¿yny, która by³aby w stanie graæ co najmniej trzy razy w tygodniu, w dowolne dni oprócz soboty.
Mogê prowadziæ od pi±tku 21 pa¼dziernika, najchêtniej u siebie w domu (mieszkam na Bemowie).

Aby nie robiæ ba³aganu, zg³oszenia ¶lijcie mi na email: [email protected] .
Je¶li tworzycie ju¿ zgran± dru¿ynê graczy i dogadacie siê wszyscy ze sob±, wystarczy ¿e jedna osoba prze¶le mi w imieniu wszystkich - tak bêdzie szybciej:

- ilo¶æ osób w dru¿ynie i imiê/login ka¿dej z osób

- preferowany poziom postaci (1. 2. lub 3. - wszyscy powinni mieæ taki sam)

- terminy, które bêd± pasowaæ wszystkim (dni i przedzia³y godzin, w których mog³aby odbywaæ siê sesja)

- oraz czy zgadzacie siê graæ u mnie (mieszkam na Bemowie, przedostatni przystanek tramwaju 12). Nie przewidujê prowadziæ d³u¿ej ni¿ do 21.00, je¶li kto¶ woli nie wracaæ pó¼no.

Do jutra odpowiem na ka¿dy email, wybieraj±c termin, który pasuje wszystkim osobom i zapewniaj±cy 4-6 osób na sesji.

Ka¿dy graj±cy powinien stworzyæ sobie przed pierwsz± sesj± postaæ korzystaj±c wy³±cznie z podstawowych podrêczników (Core Book) w. 3.0, uprzednio zapoznawszy siê z materia³ami o settingu:

Wstêp: http://strony.aster.pl/d20/inne/Saga_gr.pdf
Mapa: http://strony.aster.pl/d20/inne/Mapa.gif
Opis najwa¿niejszych lokacji: http://strony.aster.pl/d20/inne/Opis.pdf
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

czw paź 20, 2005 8:38 pm

Powiem dwie rzeczy:
- Jako bardzo zró¿nicowana (jednak dosyæ zgrana :wink:) i zapracowana dru¿yna, nie mo¿emy graæ w tydoniu. A do tego trzy razy w tygodniu! Bêdziemy w stanie graæ tylko w weekend i ¶wiêta. Nie jeste¶my hardcore'owymi graczami. Chcemy spêdziæ trochê wolnego czasu w ¶wiecie fantasy, uciekaj±c na chwilê od codziennej monotonii. Wspomnê tak¿e, ¿e ka¿dy z nas ma swoje prywatne ¿ycie i pewne wypadki typu "nag³y przypadek" bêd± siê prawdopodobnie zdarza³y.
- Je¶li zgodzi³by¶ siê na powy¿sze wymogi, jest jeszcze jedna rzecz. Nie chcemy graæ w ¶wiecie autorskim. Wolimy gotowe, porz±dne, sprawdzone settingy, do których ka¿dy posiada³by szybki i ³atwy dostêp.

Pozdrawiam
Filio
 
Andre__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 20, 2002 7:55 pm

czw paź 20, 2005 9:05 pm

Ale przecie¿:

- Deranmaar to tylko dok³adny opis jednego kraju, który móg³by byæ czê¶ci± Greyhawka. Nie ró¿ni siê realiami od takiej np. Furyondy/Tarczowych Ziem. Niemal wszystko, co istnieje w Greyhawku, mo¿e siê pojawiæ w Deranmaarze.

- Oto dajê Wam kompletny opis settingu potrzebny graczom do stworzenia postaci, ka¿dy mo¿e sobie przeczytaæ parê stron i bêdzie ju¿ wiedzia³ wiêcej o ¶wiecie, ni¿ o dowolnym kraju z dowolnego opublikowanego settingu po przeczytaniu oficjalnego podrêcznika. W opisach lokacji zamie¶ci³em nawet plotki s³yszane w poszczególnych osadach - gotowe zahaczki na przygody!

Nie prowadzê w klasycznym Greyhawku, bo jego kraje s± bardzo oszczêdnie opisane, zero inspiracji do przygód. Innych settingów natomiast nie znam na tyle, aby je prowadziæ.

Co do czasu - ok, niedziele mog± byæ. Je¶li naprawdê nie znajdziecie ¿adnego popo³udnia w tygodniu (choæby pi±tek?)... ale w takim razie uprzedzam - zagramy dwie, mo¿e trzy sesje w najbli¿szym miesi±cu, i na tym pewnie bêdzie koniec.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

czw paź 20, 2005 9:16 pm

Zastanowiê siê nad ¶wiatem. Poczytam i je¿eli bêdzie dosyæ dobry, to mo¿e spróbujemy. Je¶li komu¶ nie bêdzie pasowa³o, poleci. Jednak czy by³by¶ w stanie poprowadziæ w FR?
Co do czasu - ok, niedziele moga byæ. Je¶li naprawdê nie znajdziecie ¿adnego popo³udnia w tygodniu (choæby pi±tek?)... ale wtedy uprzedzam - zagramy dwie, mo¿e trzy sesje przez najbli¿szy miesi±c, i na tym pewnie bêdzie koniec.

¦wietnie. Mo¿emy graæ tak¿e w soboty, a wieczorne pi±tki by³yby specjalne. Albowiem wtedy planujemy urz±dziæ nocne sesje :wink:
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw paź 20, 2005 11:32 pm

Jeśli chodzi o regularność grania, to, przynajmniej ze mną, może byc problem. Nie planowałem raczej regularnych sesji, a bardziej dwóch, maks. rzech w miesiącu - głównie z racji tego, że mam po prostu ochotę trochę pograć, a nie wkręcać sie w coś na maksa. Mam na głowie studia, kobietę, stronę i masę innych rzeczy, więc jeśli milibyśmy grać często i długo, to ja niestety odpadam.
 
Andre__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 20, 2002 7:55 pm

pt paź 21, 2005 12:15 am

No to po prostu umówmy siê na jedn± sesjê i nie planujmy niczego wiêcej. Potem siê zobaczy.
Forgottenów nie poprowadzê, bo ich prawie nie znam. Jedyne co wiem to to, ¿e magia jest czêsto spotykana i potê¿na, i s± ró¿ne dziwne rasy... ;P
A to mnie bardzo zniechêca do tego settingu.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt paź 21, 2005 12:20 am

Hmm. To akurat jakoś można obejść, choć ja osobiście bardzo lubię różnorodność Forgottenów :).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości