Zrodzony z fantastyki

 
Słupek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 21, 2003 10:22 pm

wt cze 22, 2004 4:34 pm

ju¿ 5  lat
<br />No patry, to od 2002 ju¿ 5 lat? I don't think so! Dla mnie to jedyne (poza tym forum) zrodlo informacji. A musze przygotowac sie do netowej sesji. Dla mnie PlaneScape jest strasznie pokrêcone, a sigil kojarzy mi sie z kolorem pomaranczowym (duzo go na pudelku).
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

wt cze 22, 2004 8:11 pm

No pierwszy raz spotka³ siê ze sferami za pomoc± Tormenta. Musze przyznaæ, i¿ gra jest przewspania³a i jako jedyna z wiêkszych gier cRPG zawiera tak wiele opisów!
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

wt cze 22, 2004 8:46 pm

Witam. <br />Z całym szacunkiem dla Słupka. <br />P:T powstał w 1999 roku, a więc jednak 5 lat temu :wink: <br /> <br />http://www.classicpcgames.com/?p=game&ei=P...nescape+Torment <br /> <br />A co Planescape'a... Cóż... Zabawę z Płaszczyznami rozpocząłem ok. 6 lat temu, a więc jeszcze przed pojawieniem się gry, myślę jednak, że doskonale oddaje ona (jak na warunki "komputerowe") główną ideę świata i może stanowić doskonałe wprowadzenie dla każdego zainteresowanego pokrętnym Wieloświatem :) <br />Pozdrawiam.
 
Calmal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 03, 2003 11:22 am

Mój Torment

śr cze 23, 2004 12:28 pm

Uwa¿am, ¿e Torment jest ¶wietn± bram± (a mo¿e raczej portalem :mrgreen: ) wprowadzaj±cym do ¶wiata Planescape. Moja przygoda z PS równie¿ zaczê³a sie od tej w³a¶nie gry. Pamiêtam to jak dzi¶ jak wgi±³ mnie trailer jaki mo¿na by³o zobaczyæ na p³ytce z Baldur's Gate. Wtedy jeszcze nie mia³em pojêcia czym Planescape by³. Szkoda, ¿e dowiedzia³em siê o nim tak pó¼no... Mo¿e mó³bym kupiæ podrêczniki, które teraz nie s± ju¿ wydawane. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img]
 
0k0
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:14 pm

sob cze 26, 2004 3:03 pm

Ja też swoją przygodę z PS zacząłem od Tormenta. IMO to najlepsza gra cRPG, która została do tej pory wydana. Żadna inna nie ukazuję klimatu świata, tak jak Torment.
 
Murdoc__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: sob maja 08, 2004 12:05 pm

sob lip 03, 2004 12:50 am

Takk.. kompletnie siê zgadzam. <br />PT to najlepsza gra cRPG'a moze nawet jest w 1-ej dziesi±tce najlepszych gier na ¶wiecie ( pod wzglêdem fabu³y i grywalno¶ci). Jedyna jej wada - jest liniowa [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]. Tak tak s± 2 czy 3 zakoñczenia ale.. tylko to jedyne jest najelpsze..gdy je wspominam zawsze mi ³ezka w oku siê krêci. nie bêde nic mówi³ po prostu - przejd¼cie sami. Polecam. Nie straciæe <br /> <br />A w RPG PT nie gra³em :/ trudno
 
Marduk__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 22, 2003 1:49 pm

sob lip 03, 2004 9:10 am

Ja jako jedyny chyba siê wy³amiê... <br />...Tormenta jako gry w ¿yciu na oczy nie widzia³em... historie Bezimiennego znam zaledwie troche z ksi±¿ki. <br />Fakt osoby, które gra³y w tego (zapewne) znakomitego cRPG'a mog± mieæ nieco dok³adniejsze wyobra¿enie o tym ¶wiecie ni¿ osoby znaj±ce ten ¶wiat tylko z podrêczników... <br />...ale przy tym pozbawi³y siête¿ nieco w³asnego wyobra¿enia... <br />...przyjmuj±c za swój widok twórców na owy ¶wiat...
 
Shaman__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn lut 23, 2004 5:56 pm

sob lip 03, 2004 7:12 pm

Marduk: Z calym szacunkiem, ale nie wiesz o czym piszesz - gro informacji o wieloswiecie otrzymuje sie nie z jakis tam lokacyjek, czy obrazkow, ale z DIALOGOW z NPC - a opisy maja to do siebie, ze sa mniej narazone na "wizjonerstwo" autorow gry. <br />To fakty o budowie planow i ich wzajemnych korelacjach wlozone w usta napotykanych NPC.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

sob lip 03, 2004 7:58 pm

Oprócz tego, ¿e to dziêki Tormentowi pozna³em Planescape, to dowiedzia³em siê wiele o ró¿nych innych rzeczach, nie zawsze mocno powi±zanych z tym ¶wiatem, m.in. dowiedzia³em siê o Wojnie Krwi, o demonach i diab³ach i wiele, wiele wiêcej... P:T i saga BG nale¿± do moich ulubionych gier (faktycznie klimatem i fabu³± wygrywa P:T :mrgreen: )
 
Marduk__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 22, 2003 1:49 pm

wt lip 06, 2004 5:52 pm

Dobrze, ale ja pisa³em ju¿, ¿e w Tormenta nie gra³em. Poza tym chodzi³o mi np. o to jak wygl±da³y miejsca, w których rozgrywa³a siêakcja, a nie o opisy innych planów, które zapewne s± zgodne z tym co mo¿na znale¼æ w ksi±¿kach/podrêcznikach.
 
Thornis Kyrgee__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 24, 2004 9:27 pm

wt lip 06, 2004 10:16 pm

Planescape: Torment niew±tpliwie uplasowa³by siê na pierwszym miejscu metod poznawania wielo¶wiata, ale tylko u tych ludzi, którzy mogliby sobie to uniwersum wymysleæ. Czyli dla tych o bujnej fantazji, którzy zrozumiej±, albo przynajmniej pojm± naturê sfer i planów. jednak z gry wynios³em, ¿e sfer nie da sie obj±æ umys³em, ale ja ci±gle próbujê :mrgreen:
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

ndz lip 25, 2004 8:59 pm

Torment to (moim zdaniem) najlepsza gra wszech czasów, i co za tym idzie, najlepsze z mo¿liwych wprowadzenie do Planescape'a. Je¶li komu¶ nie spodoba³ siê klimat gry, to na pewno nie bêdzie czu³ siê dobrze w Wielo¶wiecie.
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

pt sie 20, 2004 11:59 am

Planescape: Torment to gra w rzeczy samej genialna- zawiera w sobie wiele niesamowitych i g³êbokich tre¶ci, zw³aszcza jak na program komputerowy. Ponadto nie oddzia³uje w a¿ tak wielkim stopniu na nasze postrzeganie Wielo¶wiata, gdy¿ nie mo¿e- wszak jest to ¶rodowisko, które zmienia siê co dzieñ w magicznie nierealnym stopniu, wiêc przynajmniej nie ma gro¼by zarzucenia MG, ¿e "co¶ robi nie tak, bo tu pisa³o tak b±d¼ tak". <br /> Najwa¿niejsz± jednak zalet± i wp³ywem Tormenta na postrzeganie Planescape jest fakt, ¿e mimo idei ci±g³ych zmian gra ta zawiera w sobie mnóstwo ¼ród³owego materia³u dotycz±cego tego uniwersum NIE WYKRZYWIONEGO WYOBRA?NI? TWÓRCÓW GRY. Za³o¿ê siê, ¿e inne dzie³o oparte na tym ¶wiecie nie by³oby tak tolerancyjne wzglêdem Klatki- mo¿na by wykluczyæ istnienie pewnych frakcji, zmieniæ dogmaty innych, z³agodziæ wp³yw Pani w Sigil... Wmieszaæ po³owê miasta w jak±¶ niemo¿ebn± aferê lub zignorowaæ zakaz wkraczania istot boskich czy prowadzenia walk miêdzy stronnictwami Wojny Krwii w Mie¶cie Drzwi... Ale graj±c w Tormenta mamy pewno¶æ, ¿e czegokolwiek siê dowiemy ze ¶wiata gry mo¿emy to powiedzieæ na g³os przy starym wyjadaczu tego uniwersum i nie narazimy siê na jego mia¿d¿±ce spojrzenia...
 
Kras__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:25 am

wt sie 31, 2004 4:43 pm

Fajna gra, ale nie wszystko, co tam jest zawarte jest w 100% zgodne z kanonem Planescape. Wystarczy popatrzyæ na niektóre z pytañ i odpowiedzi na tym forum...
 
Awatar użytkownika
Maedhros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 2:54 pm

pn wrz 20, 2004 1:47 pm

P: T jest idealne jako "elementarz" dla tych, którzy chcą grać w tym systemie. Po obeznaniu się z nim o wiele łatwiej chwycić za inne podręczniki (= Że już nie wspomnę o nauce pożytecznych wyrażeń, takich jak "szpicuj się, ty tępy skurlu" (;
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

ndz paź 30, 2005 6:03 pm

Tia... dołączony do oryginału gry słowniczek slangu Sigil powinien być po odpowiednim rozszerzeniu uznany za jeden z podstawowych podręczników.
Sama gra jest genialna ze względu na fabułę, klimat, postaci. Pokazuje taką panoramę świata i sądzę, że można ją zaakceptować jako źródło wiedzy o świecie. Za to z pewnością jest świetnym magnesem, ściągającym nowych graczy do świata.
 
L00mbago
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 11:11 am

czw kwie 27, 2006 2:25 pm

<!--quoteo(post=126568:date=Jun 22 2004, 10:38 AM:name=Silidan)-->
Silidan pisze:
<!--quotec--><br />Zastanawiam siê jak postrzegacie wp³yw cRPG Planescape: Torment na wiedze graczy na temat sfer. Ja sam pierwszy raz sie z nimi zetkn±³em w³a¶nie za po¶rednictwem owej gry. Czy stanowio ona wiaygodne ¼rud³o informacji, bo przystêpne z pewno¶ci±. Co do samej gry, która ma ju¿ 5 :!: lat i wci±¿ jest warta uwagi, gdy¿ do dzi¶ jest jeszcze wiele nieodkrytych tajemnic i sekretów...<br />
<br /><br />Tak dla mnie Torment by³ bezpo¶rednim bod¼cem do zaintersowania sie tym ¶wiatem. W grze ¶wietnie oddano klimat gry, który odbiega od utartych schematów, to sprawo³o, ¿e zacz±³em interesowaæ sie tym ¶wiatem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości