Zrodzony z fantastyki

 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

Podrasy Orków

pn wrz 19, 2005 11:51 pm

Często mówimy O Podrasach, Elfów, Krasnoludów, Niziołków, Gnomów...itp. Oni wszyscy mają swoje pod rasy, Ale co z Orkami? czy to możliwe że nigdy nie było żadnej specyficznej podrasy? Czy macie jakś wiedze na ten temat? A może wy sami macie pomysł na jakieś podrasy Orków? W każdym razie czekam na wasze wypowiedzi i pomysły :)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt wrz 20, 2005 1:00 am

Mamy jakąś wiedzę na ten temat. Podrasy orków znajdują się w RoF. Są to:
Mountain Orc
Gray Orc
Orog
 
Zalathorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr maja 25, 2005 11:35 am

Rozmowy ogólne (i szegó³owe) o Orkach

pn wrz 26, 2005 8:30 pm

S± tematy (podobne) o elfach i krasnoludach ale nie ma o orkach. Wiêc zak³adam i pytam a konkretniejk prosze.<br />Oto moja pro¶ba.<br />Czy kto¶ z was ma dostêp do s³ownika orczo- polskiego albo angielskiego? Potrzebuje tego jak najszybciej gdy¿ zaczynam graæ pó³orkiem kap³anem (do¶æ wybuchowym i odwa¿nym) i musze mieæ jakie¶ odzwyki, którymi postaci graczy bêde obra¿a³ i wogule (oni nie znaj± orczego <lol>:P). Wiêc jak pomo¿ecie?<br /><br />-Nie s³yszê pomo¿ecie??<br /><br />Edit:<br />Nie mogê te¿ znale¼æ fajnego obrazka dla owego pó³orka. czy pomo¿ecie mi równie¿ z tym "problemem"??
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pn wrz 26, 2005 8:54 pm

Orki?
Hmmm.... bezmy¶lne, brzydkie, u³omne maszyny do zabijana, którymi ka¿dy mo¿e siê wyrêczaæ. Taki pó³-ork w dru¿ynie to typowy "silnorêki".
Nie chcê, ¿eby¶ przez moj± wypowied¼ siê zniechêci³ do tej rasy, jednak to jest moje zdanie.
pó³orkiem kap³anem

Jakiego boga? Charakter? Stosunki do innych ras? Czym walczy? Bêdzie czarowa³? Bêdzie czarowa³! :shock:
(do¶æ wybuchowym i odwa¿nym)

To chyba typowe w orczej krwi...
orczo- polskiego albo angielskiego

:lol: W±tpiê, ¿eby kto¶ chcia³ marnowaæ swój cenny czas na takie "cu¶" :lol:
oni nie znaj± orczego <lol>

I ty niby go znasz :wink:
O! I w³a¶nie dlatego prosisz nas o polsko-orczy s³owniczek :lol:

Pozdrawiam :wink:
Filio
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn wrz 26, 2005 9:35 pm

<!--QuoteBegin-Filio+-->
Filio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Orki?  
Hmmm.... bezmyślne, brzydkie, ułomne maszyny do zabijana, którymi każdy może się wyręczać. Taki pół-ork w drużynie to typowy "silnoręki".
Nie chcę, żebyś przez moją wypowiedź się zniechęcił do tej rasy, jednak to jest moje zdanie.
półorkiem kapłanem

Jakiego boga? Charakter? Stosunki do innych ras? Czym walczy? Będzie czarował? Będzie czarował! :shock:

Filio, przykro mi ale myślisz stereotypami... I to tak, że chyba bardziej są stereotypowi paladyni "świętoszki", ze ślubami czystości etc...
Polecam Ci tematy Orki - Wunder Waffe, Półork, Półork- kałan Pelora?, Paladyn, a rasa.
A tak dla Twojej wiadomości. Ja od długiego czasu gram kapłanem Korda, pół-orkiem... I wychodzi fajnie. Czaruje, a jakże... Nie pamietam, by półorki miały jakieś kary do Wisdoma.
Zalathorm, może przejrzyj galerie portretów. Może coś Ci to pomoże :?:
 
Eglish Azeleh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 10:45 am

pn wrz 26, 2005 9:43 pm

Ogólnie mi, jak chyba większości, Orki, Półorki kojażą się stereotypowo. Jednak jest coś, czego nie wiem jak opisać, co bardzo lubię.
Mimo iż częściej moja drużyna walczy z orkami, niż się z nimi sprzymieża czy choć rozmawia, to mają one to coś, co jest godne polecenia każdemu graczowi.

Uważam, że Ork Szaman to dość mądra postać, która ciekawie mogła by dać się prowadzić. Jednak do tego potrzebny jest raczej stały pobyt w jednym miejscu, bo szaman kojaży mi się z "wioskowym" doradcą.

Jednak mimo wszystko jak dla mnie orki i ich odmiany najlepsze są do noszenia miecza czy innego oręża przy pasie. Ich natura jest taka, że wręcz stworzone są do walki. Uważam jednak że półork wychowany w dobrej rodzinie [czy to możliwe, hehe?] mógłby bardzo racjonalnie myśleć, czy nawet stać się bardzo mądrym, który byłby szanowany niczym prawdziwy człowiek na przykład burmistrz miasta.
 
Zalathorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr maja 25, 2005 11:35 am

pn wrz 26, 2005 10:03 pm

Dziêkujê za ten wyk³ad ale i tak mam pomys³ na kap³ana musze tylko wybraæ bóstwo bardzo ciekawy ale to dotyczy innego tematu. A tak wogóle to czy kto¶ odpowie na pytania z 1 postu??

Co do twojego opisu:
<!--QuoteBegin-[b+-->
[B pisze:
<!--QuoteEBegin-->Eglish Azeleh[/b]]Dru¿yna w jakiej "mistrzujê" to:  
*Czarodziej[PZ], Druid[N], Tropiciel[CD], £otrzyk[N], Kap³an[ND], Wojownik[CN], Wojownik[PD]  
¦wiat: Forgotten Realms


To nie chcia³bym ale musze zapytaæ jak PD dogaduje siê z PZ i to jeszcze woj i czarodziej o tak przeciwnych charakterach??
 
Reinhardt_Wyrd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: sob sie 14, 2004 8:21 pm

pn wrz 26, 2005 10:27 pm

Black Speech - Czyli jêzyk orków autorstwa Tolkiena:

http://www.uib.no/People/hnohf/blackspeech.htm
 
Zalathorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr maja 25, 2005 11:35 am

wt wrz 27, 2005 9:28 pm

Dziêki za pomoc. I zachêcam do wypowiedzi na temat tej, daj±cej du¿e pole fabularne, rasy. i waszych styczno¶ci z ni±.

Pozdrawiam Zalathorm
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

śr wrz 28, 2005 11:10 am

Akurat orki kojarz± mi sie jak wiêkszo¶æi forumowiczom - stereotypowo. Spowodowane jest to ogólnym charakterem tej rasy - brutalnych, bezmy¶lnych wojowników ¿±dnych krwii i ³upów. Nie ma u nich miejsca dlas³abych czy odmieñców. Je¿eli ork posiada jednak nieco wiêcej krztyny rozumu ni¿ swoi pobratymcy, mo¿e staæ siê ich wodzem (nie tylko si³a jest do tego potrzebna). Naprawdê bystre orki wystêpuj± nieczêsto, ale zajmuj± wysokie pozycje - szamanów czy nielicznych orczych królów (jako, ¿e ta rasa jest zbyt dzika aby stworzyæ trwa³e królestwo).
Pó³orki to ju¿ nieco inna sprawa. Naturalne, ¿e je¿eli wychowuj± siê w¶ród orków to najczê¶ciej dziedzicz± ich charakter i s± najczê¶ciej barbarzyñcami, natomiast ci wychowani w¶ród ludzi to ju¿ zupe³nie inna sprawa. S± rozs±dniejsi od swoich dziko wychowanych braci, dlatego wed³ug mnie takie pó³orki mog± byæ przedstawicielami praktycznie ka¿dej klasy (je¶li oczywi¶cie jest do tego odpowiedniouzdolniony).
Gracze kieruj± siê stereotypami bo tak jest wed³ug nich pro¶ciej i sensowniej - ³atwiej odegraæ wed³ug nich pó³orka barbarzyñcê idiotê ni¿ pó³orka czarodzieja. Ale niestety rasa na tym wiele traci, bo ludzie sp³ycaj±jej mo¿liwo¶ci.
Osobi¶cie bardzo lubiê pó³orki i czêsto nimi gram - w pamiêci utkwi³y mi jednak dwie szczególne postaci - mnich i wojownik (Fowler forever ;)).
 
Robam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt sie 31, 2004 3:25 pm

czw wrz 29, 2005 12:40 am

<!--QuoteBegin-Filio+-->
Filio pisze:
<!--QuoteEBegin-->W±tpiê, ¿eby kto¶ chcia³ marnowaæ swój cenny czas na takie "cu¶"


Nie rozumiem tego - to znaczy ,¿e skoro Orki maj± kary do Int to od razu s± gorsze?Przyjrzyj siê mowie elfów.Uwa¿am ,¿e orcza mowa jest równie ciekawa jak mowa "szpiczastouchów"(czyt. na niiej te¿ mo¿na po³amaæ sobie jêzyk=) ).Przecie¿ tak jak powiedzia³ Zalathorm, ta rasa daje bardzo du¿e pole do popisu. Odgrywanie takiej postaci to nie jest hack&slash w stylu: Ja i¶æ ,zgnie¶æ ,zabiæ. Przecie¿ pó³-ork równie¿ ma szanse staæ siê kim¶ wspania³ym ,inteligentym.Nie jest z góry skazany na bycie u³omn± maszyn± do zabijania.Je¶li jednak tylko na h&s ma polegaæ ta gra to obawiam siê ¿e ¶wiat schodzi na psy.

Co do rysunku, to mo¿e ten osobnik? (Jest do¶æ "stereotypowy" ,ale w/g mnie wygl±da ca³kiem ca³kiem).

<!--QuoteBegin-Filio+-->
Filio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Bêdzie czarowa³? Bêdzie czarowa³!

I to jest ¶wietny przyk³ad na to ,¿e pos³ugujemy siê stereotypami. Gdyby nie to ,¿e ¿yjemy w miarê normalnym ¶wiecie to nazwa³bym to istnym rasizmem;]. Spellcasterzy orkowie byliby mo¿e nawet troszkê "lepsiejsi" niz ich inno-rasowi odpowiednicy ,a to dziêki swojej premii do si³y ,która czasem bardzo siê przydaje =).

To nie chcia³bym ale musze zapytaæ jak PD dogaduje siê z PZ i to jeszcze woj i czarodziej o tak przeciwnych charakterach??


Przeczytaj parê odcinków Order of the Stick =].

Pozdrawiam i przepraszam za kolejny chaotyczny text,
Robam
 
The Fallen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:25 pm

czw paź 27, 2005 9:33 am

ehem zapomnia³e¶ dodaæ o Tanarukk (orki-demony)
 
Pampeluna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr mar 09, 2005 7:21 pm

wt lis 22, 2005 1:15 am

w moim swiecie mam jeszcze orki miejskie i stepowe.
te pierwsze są słabsze i mniejsze od zwykłych-nieco podobne do półorków
te drugie z kolei są wieksze ubierają się jak mągołowie(mają fikuśne długie wąsiki) i dosiadają ogromnych bojowych rumaków-tworząc ich wzorowałem się na tatarach.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt lis 22, 2005 3:40 pm

U mnie natomiast orki to starożytna rasa od której zaczęło sie prawie wszystko związane ze światem. Denerwuje mnie robienie z orków mięsa armatniego, dopiero w grze Gothic zrozumiałem ich potęgę, i postanowiłem stworzyć potwora :) .
Orki sa podzielone na klany, np. Klan Łabędzia, zniewolony przez złych bogów, Klan Konia, który za patronów miał bogów Dobra oraz Psy, czyli Klan Wilka, który dostał się bogom Wagi(czyt. neutralności). Jest tego więcej, ale wszystkie prawie są równie mistyczne i tajemnicze co smoki przysłaniaj.ące niebo błoniastymi skrzydłami... Są też słabsze, ale to i tak wyzwanie dla drużyny. Podobnie jak wspomniane smoki nie są pospolite, i podobnie jak one żyją w różnych miejscach(Łąbędź na przykład zajmuje teren Lodowego Jeziora, lodowca wielkości Chin znajdującego się na południu świata).
wiele z nich para się magią, a ponieważ w mojej grze nie ma czegoś takiego jak mechaniczny kapłan(mechaniczny tzn. taki, który miałby jakies specjalne moce: to po prostu odpowiednik księdza) i nie ma podziału na magie(czarów będzie b. dużo) można powiedzieć, że są multiklasowcami, w jednej osobie kapłanem, czarodziejem i druidem. Ogólnie wie się o ich istnieniu, ale w dalekiej od dużego miasta wiosce są uważani za bajki, a dla żołnierzy na froncie, którzy walczą z tym razem już bardziej pospolitą ich odmianą, Orkhe, są niespecjalnie miłą rzeczywistością. Orkhe to natomiast zdegradowani członkowie Klanu Czapli, który bardzo chciał wejść w łaski Zła, ale był to kubek jednorazowy: wypijesz, wyrzucisz. Wypici(wysączeni z "człowieczeństwa") i wyrzuceni(zostaniewni na wieczna tułaczkę po pustyniach Wschodu, mroźnych lasach Północy i innych miejscach) zmienili się w agresywnych, bardzo terytorialnych brutali. Nie są źli, ze wstrętem myślą o czasach "picia" przez Złych, ale inne cywilizacje dały się im we znaki i zaczęliby być oni nieufni wobec "reszty". Reszta to zarówno inni orkowie, jak i wszystkie inne rasy. Mają w porównaniu do kuzynów spory przyrost naturalny i są równie długowieczni, dzięki czemu nie wyginą, przynajmniej jak na razie.
W D&D stosuję tylko jedne orki: zielone :D , czyli te opisane w Bestiariuszu, i prawdopodobnie z lenistwa nie bawię się w tworzenie innych podras.
 
Ander
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 6:42 pm

pt lis 25, 2005 9:12 pm

Ja wspomniał bym to tak że o hobgoblinach w moim świecie jest to połączenie (magiczne) orków i goblinów. Stwożone przez złego czarodzieja. Więc poniekąd można by było zaliczyć ich jako podrase:)
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

sob lis 26, 2005 12:25 am

No to ja od siebie dorzucê sugerowanie siê Warcraftem tam jest genialna rasa orkó przedstawiona jakoo inna a nie z³a. Tacy samurajowie i inidanie. Od sibie nbieco badziej polecam Orków z Bran-O-Kor czyli Róniny krwii(konfrontacja siê k³ania) s± to orki stworzone przez alchemików którzy chciali stworzyæ idealnego ¿o³nierza. Wysz³o i m za dobrze bo orki zbunotwa³y sie i uciek³y kryj±c na njabardziej niego¶cinnym miejscu ¶wiata - Róninie Krwii. Tam zainteresowa³ siênim Bóg - Szakal który jest ich patronem. Orki preprezentuj± z grubsza indiañski klimat(wiecej danych jak kto¶ siê zg³osi:D)
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

sob lis 26, 2005 4:07 pm

Orki z Warcrafta maj± jeszcze jedn± zaletê - s± przedewszystkim inteligentniejsze i lepiej zorganizowane ni¿ te z D&D. Maj± w³asn± rozwiniêt± kulturê i cywilizacjê - ot, wystarczy popatrzeæ na ich konstrukcje z II czê¶ci. Ich wygl±d te¿ jest bardziej imponuj±cy - co¶ na wzór Uruk-hai z "W³adcy Pier¶cieni" - przypominaj± wysokich i muskularnych ludzi, ale maj± swoje typowe orcze cechy (zieloni gór±! :mrgreen:). Nijak ma siê to do przypominaj±cych ma³p stworków, które znamy z Monster Manuala.
Podrasy orcze raczej ma³o mnie interesuj±, a to z tego wzglêdu, ¿e oprócz paru punkcików statystyk przestawionych tu i tam nie reprezentuj± sob± niczego ciekawego. No, mo¿e oprócz tannaruków z Monsters of Faerun, ale one mi siê podobaj± bardziej ze wzglêdów fabularnych.
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

sob lis 26, 2005 4:13 pm

Lucyferze, a widzie³¶ konfrontacyjne Orki?? Po wzglêdem fabularnym, przyapd³yby Ci do gustu bardzo mocno my¶lê, Pare s³ów o nich napisa³em wprawdzie ale jakco¶ to moge wiêcej srobn±æ bo naprawde s± ciekawi(ciekawsi chyba od Warcraftowych)
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

pn lis 28, 2005 8:39 pm

Qendi : Nie, nie s³ysza³em dotychczas o tego typu orkach. Dlatego by³bym wdziêczny gdyby¶ napisa³ jakie¶ szczegó³owe informacje na ich temat ¿ebym móg³ siê z tym zapoznaæ (a taki fan uruków jak ja nie mo¿e przegapiæ ¿adnych ciekawych nowinek ;)).
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

pn lis 28, 2005 11:11 pm

Lucyferze opuszczasz siê:D.

Orki z Bran-O-Kor

Krainom Aarklash nie dany jest pokój, mo¿na na niego zas³u¿yæ i wywalczyæ go przez cierpienie i rozlew krwi. I owe cierpienie jest wiernym towarzyszem, który przez d³ugi czas zwi±za³ siê z przeznaczeniem Synów Szakala. Od stworzenia swej rasy, orkowie musieli walczyæ. Walczyæ, aby wyzwoliæ siê spod jarzma swych stworzycieli, Alchemików Dirz, którzy chcieli stworzyæ ¿o³nierzy idealnych.. Walczyæ, by przetrwaæ w ja³owych i dzikich krainach Bran-O-Kor. Ponownie walczyæ o utrzymanie wolno¶ci, któr± okupili ogromn± cen±. Jednak krew wci±¿ nie przesta³a siê laæ, gdy¿ lud orków urós³ w si³ê. Jest silniejszy, wytrzymalszy i bardziej zdeterminowany ni¿ kiedykolwiek. I przede wszystkim znalaz³ swojego boga. Teraz s± dzieæmi Szakala i maj± do¶æ ucieczki przed wrogiem i ukrywania siê na ich w³asnej ziemi. Mo¿e nie s± zbyt liczni, lecz ka¿dy z ich wojowników ma si³ê dwóch ludzi i determinacjê stu. Opanowali wojenne rzemios³o i wytrenowali dzikie zwierzêta by zmieni je w przera¿aj±ce wierzchowce. S± gotowi do ostatecznej bitwy, która bêdzie nowym pocz±tkiem ich rasy, lub zag³ad± dla ich ludu. Nie, orkowie nie lubi± wojny, ale wojna prze¶ladowa³a ich odk±d pamiêtaj±. Dzi¶ s± gotowi stawiæ jej czo³o bez nienawi¶ci i okrucieñstwa. Lecz ich wrogowie nie powinni oczekiwaæ od nich ¿adnej lito¶ci!

notka: Orkowie Bran-O-Kor prezentuj± z indiañskie klimaty razem z szamanami , skórami zwierz±t, totemami i wierzchowcami z gatunku brontopsa (co¶ a’la nosoro¿ec) :D. Tyle z rzutu okiem jak co¶ wiecej to mówiæ co konkretnie
 
Mrocznowładca__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 08, 2006 12:32 pm

śr lut 08, 2006 8:56 pm

Hm chcia³bym tutaj napisaæ o panuj±cym problemie. Nikt nie docenia orków. Gdzie siê nie ruszê tam tylko podrasy elfów, ewnetulanie krasnoludów z ¿adsza innej podrasy. Rozumiem, ¿e przedewszystkim elfy siê graczom podobaj± - piêkne, inteligentne i zwinne có¿ wiêcej trzeba postaci:) Idealne wrêcz na bohaterów. Dlaczego nikt nie doceni chamskiego, wulgarnego, ¶mierdz±cego orka? Czy kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ dlaczego orki s± nielubiane? Wszak¿e rembaj³o idealne z niego:) :razz: <br /><br />Przekopiowa³em to z zamkniêtego tematu.<br />Doceniam to, ¿e s± ludzie, którzy doceniaj± orki. Zaznaczam, ¿e to nie ejst moja ulubiona rasa, ale denerwuje mnieg gdy np. w 5 osobowej dru¿ynie 3 to elfy.<br />Ja mia³em w swym ¶wiecie tak jak mówi³ kto¶ z was orki - ala mongo³ - uwa¿am, ¿e to ich odzwierciedla tylko, ¿e s± "ciut" wiêksi.
 
Amoniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:37 pm

czw lut 09, 2006 12:05 am

<!--quoteo(post=230015:date=Sep 20 2005, 12:00 AM:name=Malaggar)-->
Malaggar pisze:
<!--quotec--><br />Mamy jak±¶ wiedzê na ten temat. Podrasy orków znajduj± siê w RoF. S± to: <br />Mountain Orc<br />Gray Orc<br />Orog<br />
<br />Czy móg³bys pokrótce opisaæ czym te podrasy siê specjalizuj±?<br />Szarzy orkowie s± "stworzeni" do kap³añstwa, natomiast praktycznie nic nie wiem o Orogach oraz Górskich Orkach. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/huh.gif[/img]
 
Mrocznowładca__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 08, 2006 12:32 pm

czw lut 09, 2006 12:31 pm

Amoniak móg³by¶ rozwin±æ skrót podrêcznika ?? - nie znam siê na angielskim, co najwy¿ej na neimeickim :)
 
Amoniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:37 pm

czw lut 09, 2006 1:50 pm

<!--quoteo(post=259520:date=Feb 9 2006, 12:31 PM:name=Mrocznowładca)-->
Mrocznowładca pisze:
<!--quotec--><br />Amoniak mógłbyś rozwinąć skrót podręcznika ?? - nie znam się na angielskim, co najwyżej na neimeickim :)<br />
<br />Ja tylko cytowałem wypowiedź Malaggar'a gdzie ten skrót się znajduje, ale jeżeli się nie myle RoF to races of fearun. Z tego co się orientuje te podrasy się tam znajdują niestety nieposiadam dostępu do tego podręcznika więc trudno mi to potwierdzić. <br />Szukam "jakiś" orków którzy byli by zdolno do stworzenia cywilizacji, lecz niestety stereotypowi orkowie posiadają raczej naturalny pociąg do chaosu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/unsure.gif[/img] , co raczej uniemożliwia stworzenie cywilizacji conajwyżej ogromne hordy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/dry.gif[/img] . Mam pytanie czy jest możliwe rozmnażanie się półorków tak by mogli stworzyć mniejszą lub większą społeczność ? <br /><br /><br />PS. rozumiem że moge tworzyć do woli, w końcu to gra fabularna, i to ja tworze świat(jestem MG), lecz moja idea ma za cel stworzenie nadrasy orków, zdolnej do prowadzenia cywizalicji, a np w czasie wojen zdolnej do zgromadzenia watach/klanów orczych i prowadzeniu działań taktycznych(przy założeniu że istnieją "stereotypowi orkowie, które by Ci "nadorkowie" kontrolować) :) . Chcę aby orkowie snuli intrygi, prowadzili kampanie itd. Coś na wzór Uruk Haiów z Kryształów Czasu.
 
Mrocznowładca__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 08, 2006 12:32 pm

czw lut 09, 2006 2:36 pm

PS - zabrzmia³ nazizmem i filozofi± Nitztego - ale luz<br />Owszem w rasach Faeurunu te¿ tego nie widzia³em. <br />Je¶li chodzi o pó³orki - to mog± siê spokojnie rozmna¿aæ - nigdzie nie by³o napisane, ¿e s± bezp³odne - to nie jest mu³.
 
Amoniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:37 pm

czw lut 09, 2006 3:31 pm

Co do Mountain(górskich) oraz Gray(Szarzy) to na pewno znajduj± siê w Races of Fearun, znajomy na MSN'ie mi odpowiedzia³ :-). <br /><br /><br /><!--quoteo(post=259534:date=Feb 9 2006, 02:36 PM:name=Mrocznow³adca)-->
Mrocznow³adca pisze:
<!--quotec--><br />PS - zabrzmia³ nazizmem i filozofi± Nitztego - ale luz<br />
<br />Rzeczywi¶cie, jednak¿e takowy wróg móg³by byæ niebezpieczny na tle kampanii [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/unsure.gif[/img] .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości