Zrodzony z fantastyki

 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

Lataj±ce miasta!!! Sk±d, jak i gdzie!!!

ndz gru 29, 2002 11:53 pm

No w³a¶nie. Jaka jest ich historia jaka rasa je stwo¿y³a ,jaka zniszczy³a ,dlaczego upad³y ,gdzie i ile ich by³o??? Wiem ¿e du¿o pytan jak na jeden raz ale ostatniego czasu sie nimi zafascynowa³em ,a nie wiem o nich prawie nic. Jak musia³a byc potê¿na magi by utrzymac ca³e miasto w powietrzu. Innymi s³owy chce o nich wiedziec wszysko. Prosze o strony na których jest opis tych miast mapy itp. najlepiej w jezyku plskim choæ inne te¿ tolerowane. A i jak sie nazywaja i w jakim podreczniku moge znalesc opis miast i rasy. I mam prosbe nie wyczerpujcie swojej wypowiedzi tylko na tym ¿e podac adresy i jaka ksi±¿ka !!! <br /> <br />Mam nadzieje ,¿e ten temat za szybka nie wygasnie !!!
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pn gru 30, 2002 12:03 am

Lataj±ce miasta zosta³y stworzone przez lud Netheril, staro¿ytnego narodu, który zreszt± siê skoñczy³. Wznios³y siê w powierrze, by ludzie je zamieszkuj±cy mogli prze¿yc, kiedy ich niegdy¶ wspania³y kraj zamienia³ sie w ogromn± pustyniê Anauroch. Jedno po drugim, te miasta i tak wymiera³y, jedyne jakie ocala³o znajduje siê obecnie na Anauroch, a to dlatego, ¿e "wysz³o" z Shadow Plane'u, gdzie ukry³o siê wieki temu przed zag³ad±. Opisa³am to w du¿ym skrócie i bez du¿ych szczegu³ów. Mo¿na o tym przeczytaæ w "Forgotten Realms Campaign Setting" i w "Magic of Faerun". Mo¿na te¿ zaj¿eæ na oficjaln± stonê Wizardów. www.wizards.com/forgottenrealms
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn gru 30, 2002 12:15 am

Dodam tylko jeszcze, ¿e dok³adny opis Netherilu i jego historii mo¿na znale¼æ w darmowym teraz akcesorium do 2E (zasady nie zosta³y skonwertowane, wiêc mo¿na je wykorzystaæ jako ¼ród³o wiedzy historycznej) Arcane Age: Netheril - Empire of Magic (8.44 MB ZIPed PDF). Zainteresowanych odsy³am do lektury w jêzyku angielskim. W przysz³o¶ci postaram siê wiêcej napisaæ po polsku.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn gru 30, 2002 12:55 am

Dodam od siebie i¿ zdobywcy krainy Maztica-s³uszeli pog³oski o lataj±cym mie¶cie na pó³nocy(potomkowie Netheril?).Poza tym jest jeszcze jedno lataj±ce miasto -Shade-miasto Cieni.
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pn gru 30, 2002 5:16 am

Molobo, przecie¿ to o tym mie¶cie powiedzia³am, ¿e "wysz³o" z Shadow Plane'u... Chodzi³o o Shade...
 
Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2003 2:25 pm

sob wrz 27, 2003 6:59 pm

Odgrzebujê strasznie stary temat, ale mam pytanie co do tego lataj±cego miasta Shadów. <br />Ostatnio czyta³em (jak sobie przypomnê gdzie to napiszê), ¿e to miasto spad³o na ziemiê gdzie¶ na terenie Cormyru tworz±c ³adny krater. Czy to jest prawdziwa informacja i czy co¶ wiêcej o tym wiadomo?
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob wrz 27, 2003 8:50 pm

To nie tak. Nie wiem do koñca jak to siê sta³o, ale cienie zniszczy³y miasteczko Tilverton (bed±ce pod protekcj± Cormyru), czego skutkiem ubocznym jest w³a¶nie owy krater.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

ndz wrz 28, 2003 10:43 am

Z tego co mi wiadomo to City of Shade wynurzylo sie z Demiplane of Shadow nad Anaurochem <br />Co zas sie tyczy zniszczenia Tilvertonu to jedyna "poszlaka" wskazujaca na Cienie jest panujaca w miejscu dawnego zamku nierozpraszalna ciemnosc
 
Thalojasjovjondol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 01, 2003 9:35 pm

ndz paź 05, 2003 9:51 pm

Night Elfie je¶li chcesz sobie pograæ w grê o lataj±cych miastach <br />NWN: Shadows of Undrentide. <br />oczywi¶cie jest to dodatek wiêc musisz mieæ wersiê orginaln±. <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Tylko mi tu nie rozwijajcie w±tku cRPGowego. - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

czw sty 29, 2004 10:32 pm

Jak przebiega proces tworzenia takich miast? Jak jest to rozpisane na mechanikê?
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

czw sty 29, 2004 11:16 pm

Pierwotnie trzeba by³o stworzyæ Mythall i za pomoc± czaru z 10poziomu wznie¶æ miasto. Obecnie czary powy¿ej 9poziomu s± niedostêpne i trzeba by³oby poszukaæ alternatywnych metod. Tym niemniej jest to ograniczenie tylko do FR. W innych ¶wiatach, Planach s± byæ mo¿e lewituj±ce ska³y, który to surowiec mo¿na by wykorzystaæ do budowy lataj±cego miasta. <br /> <br />Ja mam pomys³-potê¿ny mag na epickim poziomie przywo³a³a i zniewoli³ W³adcê Powietrza-Paragon Air Elemental. Korzystaj±c z jego mocy kontrolowanej przez artefaktyczn± magiê stworzy³ lataj±ce-miasto cytadelê, dziêki której chce sterroryzowaæ Faerun. Ma te¿ armiê oddaj±cych mu cze¶æ Gnomów Arteficierów, dysponuj±cych ró¿nego rodzaju mechanicznymi golemami, broni± paln±, mech-zbrojami napêdzanymi par± i takie tam. Warto wtedy stworzyæ klimat w rodzaju Bonda...
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw sty 29, 2004 11:48 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->stworzył latające-miasto cytadelę, dzięki której chce sterroryzować Faerun. ..
<br />Dokładnie taka jest fabuła Neverwinter Nights Shadows of Undrentide. <br /> <br />Zagadka: <br />Jaka jest różnica między gwiazdą śmierci w posiadaniu Imperium, a gwiazdą śmierci w rękach szaleńca chcącego sterroryzować Faerun?
 
iliphar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 1:37 pm

czw sty 29, 2004 11:51 pm

Pierwotnie trzeba by³o stworzyæ Mythall
Na mi³o¶æ Mystry :mrgreen:, ile razy mo¿na powtarzaæ ¿e to nie mythale tylko mythallary. Jak dalej bêdziecie to myliæ odpowiadaj±c innym forumowiczom, to nied³ugo polec± pytania "dlaczego elfy nie zbudowa³y lataj±cego Myth Drannor za pomoc± mythalu?" lub "Czy Evermeet mo¿e lataæ?" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: <br /> <br />W ramach uzupe³nienia. Dok³adny proces polega³ na zbudowaniu mythallara, który stanowi³ focus (nie wiem jak to przet³umaczono w polskiej 3 ed.) do czaru 10 poziomu o nazwie Proctiv's Move Mountain. Powodowa³ on oderwanie wybranej góry od ziemi (zostawa³a dolinka :) ) a nastêpnie nadawa³ tej oderwanej czê¶ci "zdolno¶æ" lewitacji (która pozwala³a magowi na obrócenie jej czubkiem w dó³, daj±c miejsce pod budowê) na okres oko³o 2 tygodni, aby miasto pozosta³o w powietrzu nale¿a³o na jego terenie umie¶ciæ mythallar. Po dokonaniu owych zabiegów pozostawa³o jedynie znale¼æ chêtnych do zamieszkania, co w owym okresie nie stanowi³o wiêkszego problemu.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

czw sty 29, 2004 11:54 pm

Mój mag ma szalony kult gnomów u¿ywaj±cych nap±dzanych par± zbroi wspomaganych, miotaczy p³omieni, oraz du¿ych czarnych gogli z darkvision. Gnomy maj± fantazyjne ubrania i mówi± z niemieckim akcentem. Maj± te¿ jednosobowe mini-zeppeliny ze ¶mig³ami którymi dokonuj± nalotów na Waterdeep. <br />Imperator tego nie mia³. <br /> <br />Jak siê ponudze dalej to wymy¶le, ¿e mag to Konstrukt w kszta³cie g³owy na paj±czych odnó¿ach. <br /> <br />PS:Dratzz! To by³o w Masce !
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt sty 30, 2004 12:03 am

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gnomy mają fantazyjne ubrania i mówią z niemieckim akcentem. <br />Imperator tego nie miał.
<br />Gnomy - rasa niższa (wzrostem :) ) i do tego o semickich rysach - mówią z niemieckim akcentem. <br />Zapewne żywioł powietrza paragon ma na imię Ariel, a na nazwisko Sharon? <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Rozmowa jest ciekawa i nie warto tu wchodzić z nożyczkami :wink: . Może chcecie nowy temacik? - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

sob sty 31, 2004 9:57 pm

Gdzie mo¿na znale¼æ wiêcej informacji o lataj±cym mie¶cie Pomroków o dziwnej (polskiej) nazwie Pomrok(:wink:)? Od niedawna interesuje mnie wszystko zwi±zane z Cieniem :evil: <br /> <br />do notki poni¿ej: <br />Przepraszam :oops: , chcia³em tylko upewniæ siê czy faktycznie nie ma innych ¼róde³ (sam wiesz, ¿e wszêdzie jest o tym napisane bardzo ma³o :? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] ) Obiecujê, ¿e siê poprawiê i nie bêdê ju¿ tak natarczywy... Jeszcze raz przepraszam :oops:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lut 01, 2004 12:29 am

<!--QuoteBegin-Dark Dar+-->
Dark Dar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gdzie mo¿na znale¼æ wiêcej informacji o lataj±cym mie¶cie Pomroków o dziwnej (polskiej) nazwie Pomrok(:wink:)? Od niedawna interesuje mnie wszystko zwi±zane z Cieniem  :twisted:
<br />To staje siê irytuj±ce... Pisa³em ju¿ o tym: Lords of Darkness i Races of Faerun...
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

śr maja 12, 2004 10:57 pm

Pierwotnie trzeba było stworzyć Mythall i za pomocą czaru z 10poziomu wznieść miasto. Obecnie czary powyżej 9poziomu są niedostępne i trzeba byłoby poszukać alternatywnych metod. Tym niemniej jest to ograniczenie tylko do FR. W innych światach, Planach są być może lewitujące skały, który to surowiec można by wykorzystać do budowy latającego miasta. <br />
Niby są niedostępne a tu i uwdzie opisane są NPC którzy mają do epickich czarów dostęp (w forgottenach oczywiscie). Np w Player's Guide to Faerun jest epicki czar Proctiv's Move Mountain, i jego to wlasnie uzywa(ło) się do przerobienia wierzchołka góry na podstawę latającego miasta.
 
CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:18 pm

wt cze 07, 2005 9:12 am

Stary temat ale mam pytanie jeśli ktoś wiedziałby gdzie pod Anauroch znajduje sie jedno z miast i wie gdzie jest mythal a nie mythral to czy jak w tym miescie uruchoomi mythal to czy ono sie uniesie????????? bo miedzy mythalem a mythryalem jest róznica no nie ???
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt cze 07, 2005 10:52 am

Z miast zosta³y ruiny. wiêc trzeba by je w pe³ni odbudowaæ (w tym czary pozwalajace im lataæ). Wymaga³oby to du¿ych nak³adów pieniêdzy oraz si³y ¿yciowej (punktów do¶wiadczenia) epickiego/-ich maga/-ów - a to dlatego, ¿e trzeba by je odtwarzaæ za pomoc± magii epickiej (a ona do tanich nie nale¿y).
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

wt cze 07, 2005 11:52 am

Wydaje mi się, że jedynym ocalałym i w miare latającym miastem starożytnego Netherilu jest Temple in the Sky. Była to twierdza nieznanego pochodzenia, używana przez Zhentarimów; w niej to zasiadał Głos Bane'a - potężny beholder. Temple in the Sky była przymocowana wieloma łańcuchami do Flaming Tower - została odcięta podczas ataku Rycerzy Myth Drannor na placówke Czarnej Sieci. Jej dalszy los jest nieznany.
 
Przedwieczny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 10:01 am

sob lis 26, 2005 2:22 pm

Podobno pojawienie siê miasta Pomroków strzaska³o barierê Sharnów ?
Czy s± na ten temat OFICJALNE informacje ?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob lis 26, 2005 2:54 pm

Podobno pojawienie się miasta Pomroków strzaskało barierę Sharnów ?
Czy są na ten temat OFICJALNE informacje ?
Nie do końca w ten sposób to było, aczkolwiek Pomroki miały wpływ na strzskanie/przebicie bariery (opis fanularny w książkach, potwierdzenie w PGtF).
 
Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob maja 31, 2003 2:26 am

wt lis 29, 2005 3:52 am

Książki = "Powrót Arcymagów"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość