Zrodzony z fantastyki

 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

F.A.J.E.E.V. [Nabór]

wt lis 29, 2005 3:05 pm

No.
Og³aszam nabór do sesji w Fajeev.
 
WindDrake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 12, 2005 6:52 pm

wt lis 29, 2005 6:18 pm

A co to jest?
 
BOOMER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 6:55 pm

wt lis 29, 2005 6:24 pm

W³a¶nie co to za system :?: bo ja nie znam :(
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

wt lis 29, 2005 6:28 pm

Jierdan kiedyś opisywał na tym forum swój własny świat, który tak właśnie nazwał. Chętnie się zgłoszę, tylko proszę o podanie kilku szczegółów mechanicznych i fabularnych. Pozdrawiam.
 
Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 31, 2005 2:37 pm

wt lis 29, 2005 6:31 pm

S³u¿ê pomoc±.
Ogólnie. Magia. Galeria s³aw.

Pozdrawiam,
Joey
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

wt lis 29, 2005 6:38 pm

Lada dzieñ podamy (tzn. Jay poda) wiêcej szczegó³ów. Powiem tylko ¿e setting jest utrzymany w konwencji low-magic zawadiacko-heroicznej z odrobin± mistyki.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

wt lis 29, 2005 6:39 pm

<!--QuoteBegin-Kejmur+-->
Kejmur pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jierdan kiedy¶ opisywa³ na tym forum swój w³asny ¶wiat, który tak w³a¶nie nazwa³.

Poprawka: mój i Ezy'ego. I to on wymy¶li³ nazwê.
A ¿e ja o nim pisa³em na forum, a jemu siê nie chcia³o... ;)

Mechanicznych za³o¿eñ nie ma - czysty storytelling.
Je¶li natomiast chodzi o fabu³ê, nie mogê siê zdecydowaæ na który¶ z pomys³ów. A gdzie by¶cie chcieli zagraæ? :D

<span style='color:indigo'>Jak Jierdan sam wspomnia³, poni¿sza sesja nie ma nic wspó³nego z "Weso³kami", wiêc pozwoli³em sobie przenie¶æ seriê poni¿szych notek do spammerowni. - Antara </span>

<span style='color:red'>Whoa... Antara, nie szalej, bo bêdê Ci musia³ daæ upomnienie za nadu¿ywanie uprawnieñ moderatorskich. - Jierdan</span>

<span style='color:blue'>Tak to jest jak moderator siê napije. - Ezy</span>

<span style='color:red'>Tobie te¿, Ezy, za zabawy z edytowaniem cudzych notek i natrz±sanie siê z pracy moderatorów. S±dzê, ¿e przekraczasz swoje kompetencje. - Jierdan</span>
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

śr lis 30, 2005 1:25 am

Chcia³bym zauwa¿yæ ¿e Jierdan wyra¼nie nadu¿ywa koloru czerwonego, który przecie¿ jest symbolem re¿imu i dyktatury moderatorni.





<span style='color:red'>...ale przynajmniej nie edytuje cudzych notek - Jierdan</span>

<span style='color:blue'>Czy¿by? - Ezy</span>

<span style='color:red'>O sorry, wymskne³o mi siê - Jierdan</span>

<span style='color:blue'>¯adne sorry, za karê poskar¿ê siê moderatorom! - Ezy</span>

<span style='color:red'>I Ty brutusie? - Jierdan</span>
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

śr lis 30, 2005 1:31 pm

Możecie mnie uznać za zgłoszonego. A czy można uzywać szablonów?

Do postu poniżej:
Szablon to nie tylko mechanika. Co prawda jest nią w większości, ale nie do końca, np. półniebianin ma skrzydła dzięki którym może latać także poza storytellingiem. Ja osobiście myślałem o szablonie symbiota jeżeli tylko uda mi się w nim zmienić pare rzeczy. Szablon jest z tąd.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw gru 01, 2005 12:44 pm

Zaczynacie w Wolnym Mie¶cie Surat, zwanym kolokwialnie Metropoli±. Miasto le¿y na po³udniowym brzegu Dominium, w zatoce, zajmuj±c okrag³± wyspê o ¶rednicy mniej wiêcej o¶miu kilometrów i tereny na wybrze¿u. Doskonale widaæ, ¿e stworzone zosta³o przy u¿yciu potê¿nej magii, choæby ze wzglêdu na po³o¿enie na sztucznej, idealnie okr±g³ej wyspie, czy te¿ sam± zabudowê. Miasto bowiem podzielone jest szesnastoma wielkimi kana³ami, rozchodz±cymi siê kuli¶cie od centralnego placu, oraz szesnastoma wielkimi alejami, wychodz±cymi z centrum miasta jak promyki s³oñca. Jest to jedyne takie miasto na ¶wiecie. W³adze s± nastawione na handel, wiêc Surat jest ca³kowicie niemal apolityczne. Stanowi kulturaln± i naukow± stolicê ¶wiata (lub raczej stanowi³oby, gdyby nie z³owieszczy cieñ Dominium Ko¶cielnego rozci±gaj±cego siê na pó³noc do bram miasta). W Surat znajduje siê Suracka (jak¿e by inaczej) Akademia, najlepsza szko³a w Starym ¦wiecie. To tu mieszka wielka s³awa Starego ¦wiata, Kastor de la Fere i jego nies³awna grupa Ksi±¿±t.

Je¶li potrzebujecie wiêcej informacji, piszcie.
Asmy, napisa³em, ¿e czysty storytelling, bez mechaniki. Jak wiêc chcesz na³o¿yæ szablon na nieistniej±c± mechanicznie postaæ? O jakim szablonie mówisz?
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw gru 01, 2005 3:26 pm

Eee... Tego... Czy Ty chcesz graæ spidermanem?

:roll:





ROTFL
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

czw gru 01, 2005 4:09 pm

Nie dokładnie, ale szablon mi się podoba. A spidermana też kiedyś lubiłem. Będę miał bardzo ciekawą postać> Nie sądzisz?
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pt gru 02, 2005 11:18 am

Wiesz... Jak by Ci to powiedzieæ...
Wiem, ¿e ostatnio moja dzia³alno¶æ na forum nak³ania do przypuszczeñ, ¿e setting, który wspó³tworzê, jest wype³niony X-Menami i Digimonami, geograficznym centrum ¶wiata jest Stumilowy Las z Chatk± Puchatka, który jest potê¿nym le¶nym liszem a Pikachu walczy o wolno¶æ dla Indian - niemniej takie za³o¿enie jest b³êdne.
Setting jest powa¿ny, du¿o bardziej ni¿ bzdurny FR czy GH.
Nie anga¿ujemy Spidermana, Batmana, Pikachu, Son Goku, Hellboya, ¯wirka i Muchomorka, itp.
Jestem na NIE.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

pt gru 02, 2005 11:28 am

A strażak Sam? Jego też wykluczacie? Napisałem już świetną historię, szablon, tylko że musiałbym zacząć od poziomów epickich... :?
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pt gru 02, 2005 12:26 pm

Stra¿ak Sam, Bob Budowniczy... :roll:
Wy¶lij mi tê historiê na PW, to zobaczymy.

Disclaimer:
To ma byæ powa¿na sesja.
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

pt gru 02, 2005 3:28 pm

Dobrze niech ci będzie, chociaż jak ktoś umie grać to i czymś takim można grać poważnie. To bardiej zależy od gracza niż od postaci, ale skoro tak twierdzisz to proszę bardzo, żadnych szablonów. Wyślę ci jakąś poważną postać.

P.S.
Postaram się do końca weekendu.

P.S. 2
To jest kampania dla dobrych postaci czy złych?

Do postu poniżej:
Rozumiem o co ci chodzi i przyznaję rację dlatego jak już powiedzialem stworze postać bez żadnych szablonów itp.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pt gru 02, 2005 3:48 pm

To nie jest Gotham City.
Przez ka¿d± powa¿n± postaæ rozumiem postaæ, która ma rêce i nogi, a nie lata w pelerynie po dachach i ratuje ¶wiat, a za dnia jest milionerem/ranczerem/dziennikarzem/fotografem/kimkolwiek.
Postacie? Raczej zbli¿one ¶rodka osi dobro-z³o. Jak w ¿yciu ;)
 
peyo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 4:18 pm

pt gru 02, 2005 5:56 pm

Je¿eli bêdzie wzoroweane na D&D (najlepiej 3.0) to mo¿e zagram Dwarf Fighterem / Human Knightem. Jakby co , to napisze Kartê
 
Awatar użytkownika
LouisQuatorze
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 8:54 pm

sob gru 03, 2005 3:39 pm

Też bym się chętnie zapisał:]

Wysyłam historię bohatera do Jierdana. Mam nadzieję, że nie zostanie uznany za szablon :P
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

sob gru 03, 2005 9:07 pm

Ja też jużwysalłem postać. A tak właściwie to w ilu będziemu grali?

Do postu poniżej:
Na to wygląda. Ile mu dajemy czasu, by się odezwał? Proponuję 3 dni. Jak nie, to nie ma na co liczyć z tą sesją. Jeżeli się nie odezwi to znaczy, że temat przestał go interesować i olewa on graczy i ich wysiłki.
 
Awatar użytkownika
LouisQuatorze
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 8:54 pm

pt gru 09, 2005 9:46 pm

Chyba Jierdan o nas zapomniał ;)
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pt gru 16, 2005 12:55 pm

Proszê moderatorów o zamkniêcie tego tematu.
Poniewa¿ spam i rozmowy o spidermanie trochê odwiod³y uwagê od tego, co jest istotne, zak³adam nowy temat.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości