Zrodzony z fantastyki

 
Shadowhunter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob sie 20, 2005 8:29 pm

Nocne Elfy

wt gru 06, 2005 5:39 pm

Nocna Elfy

Obrazek
Obrazek

„Zaczęła się bitwa. Pół-orki rozpoczęły natarcie. Salwa strzał wystrzeliła, kilka pół-orków padło. I następna salwa i znów kilka padło, lecz to praktycznie nic nie znaczyło w obliczu ich liczebności. W końcu dotarli do pierwszego rzędu tarczowników, ich wielkie topory zaczęły jedną za drugą niszczyć tarcze, było ich zbyt wielu i tak cud że udaje nam się tak długo ich powstrzymywać. – Twój oddział na przód – usłyszałem głos dowódcy. Wiedziałem że pójdę na pewną śmierć, ale co robić – Miecze w dłoń!! – krzyknąłem – Na przód!! –. Chwyciłem miecz w dłoń i zacząłem biec w kierunku wrogów razem z mym wiernym oddziałem. O dziwo udało nam się sforsować pierwszy szereg pół-orków, które ustawiły się naprzeciw nam by nas powstrzymać. Nadchodził zmierzch, dzielnie się utrzymywaliśmy lecz wiedziałem że już nie długo – Gdzie to wsparcie – pomyślałem. Po kilku godzinach krwawego boju wrogowie zaczęli nas spychać. Przegrywaliśmy . Było ciemno, tylko kilka gwiazd oświetlało pole bitwy. Wtedy zobaczyłem coś dziwnego, ujrzałem lecące strzały w tyły wroga, po chwili ujrzałem setki sylwetek, długie uszy, włosy i brwi, lekko fioletowa skóra, pojawili się znikąd po chwili część zamieniła się w różne zwierzęta i ruszyła na pół-orki, łuczniczki, jak się spostrzegłem, wciąż oddawały celne i skuteczne salwy, niedźwiedzie i inne postacie miażdżyły wroga swymi celnymi ciosami. – Nocne Elfy, w końcu – usłyszałem za plecami."

Historia : Mówią, że Nocne Elfy narodziły się nie długo po Elfach. Podobno pierwsze Nocne Elfy miały postać duszków, zrodzonych z drzew, które zamieniały się w postacie humanoidalne o lekko brązowych bądź fioletowych barwach skóry. Legendy głoszą, że to oni są opiekunami lasów, i nie dziwota że szybko zaznajomiły się z magią natury, a ich umiejętności najlepiej sprawdzały się w nocy, może to ze względu na ich ubarwienie, albo nadzwyczajną moc dzięki której potrafią, dosłownie zniknąć sprzed oczu. Ich wzrok doskonale się wyostrzył i przystosował do półmroku jaki panował w tamtejszych puszczach. W późniejszym okresie nauczyli się przyjaźni do elfów którzy także zamieszkali w lasach.

Wygląd: Nocne Elfy, mają lekko brązowawą bądź fioletową skórę, długie(ok. 20cm) uszy, zwykle czarne, brązowe włosy oraz zielone bądź czarne oczy. Mają długie brwi, które u mężczyzn wyglądają prawie jak jakieś krzaki. Są wysocy, szybcy, roztropni i przy tym dobrej postury. Zwykle noszą jakieś, proste lecz ułatwiające maskowanie szaty.

Rozmiar:
Bazowy wzrost(cm) Modyfikator wzrostu Bazowa waga(kg) Modyfikator wagi
Mężczyzna 180 +5k4 50 +5k4
Kobieta 170 +5k4 40 +5k4

Charakter i osobowość: Jest to tajemnicza i zamknięta w sobie rasa. Polegają zwykle na sobie i swych braci. Są bardzo przywiązani do natury i drażni ich kiedy ktoś, bez żadnego powodu niszczy ich dom. Są zwykle obojętni na wojny innych ras, chyba że w grę wchodzi walka o las. By go bronić potrafią zrobić wszystko. Czasem spotyka się jakiegoś nocnego elfa w miastach, lecz jest to rzadkość, a jeśli już taki jest to po to by przenocować. Nigdy jeszcze się nie przytrafiło by jakaś osoba z tej rasy na stałe osiedliła się w mieście.

Języki Automatyczne: Nocne Elfy, ze względu na ich odizolowanie się od świata, posługują się tylko językiem leśnym i elfim, ze względu na jedyny kontakt ze światem jakim są elfy, nie znają innych narzeczy.
Języki dodatkowe: Nocne Elfy mogą wziąć każdy inny język(oprócz tajemnych).

Religia: Rasa ta zwykle wierzy w bóstwa natury takie jak Elohnna czy Obad-Hai, choć też zdarzają się co wierzą w Corellona Larethiana.

Imiona: Zwykle posiadają imiona co i ich towarzysze elfy.

Relacje: Nocne Elfy są sceptycznie nastawione do innych ras poza elfami. Spotykały czasem w lasach gnomy, lecz ich poczucie humory nie robiło najmniejszego wrażenia, niziołki uważają za zbyt chciwe i rozrzutne, krasnoludy za zbyt nie okrzesane, ludzi za dziwne istoty i nadal zastanawiają się jak ich krótka żywotność pozwala na dominującą rasę, a pół-orków nie na widzą za ich barbarzyństwo i brak szacunku dla drzew.

Wiek: Nocne Elfy żyją bardzo długo ich wiek dojrzewania osiągają w wieku 200lat. A najstarsze Nocne Elfy mają po 1300lat.

Rasa:Dojrzałość Łtr,Czr,Brb;Brd,Wjk,Pal,Trp;Kpł,Mnich,Drd,Cza
Nocny Elf 200lat +5k6 +8k6 +14k6

Średni Wiek Stary Sędziwy Maksymalny wiek
Nocny Elf 350lat 535lat 825lat +5k%

Poszukiwanie przygód: Niektórzy z rasy Nocnych Elfów, czują zew przygód i poszukują ich zwykle po to by ujrzeć inne lasy, bądź by zdobyć wystarczającą moc by móc uchronić swój dom od wszelkich niebezpieczeństw, zwykle są to druidzi bądź tropiciele, lecz zdarzają się także inne klasy.

Cechy rasowe:
- Zr +2, Bd +2, Rzt +4, Cha – 2, Nocne Elfy wiedzą jak i kiedy się zachować, są niezwykle zwinne i mocno zbudowane, lecz zamknięte w sobie
- Widzenie w słabym świetle, Nocne Elfy potrafią widzieć 3x dalej niż ludzie w świetle gwiazd, pochodni bądź innych słabych źródeł światła, potrafią przy tym normalnie odróżniać kolory
- + 4 do testów ukrywania w ciemności bądź gęstym zalesieniu, Nocne Elfy doskonale potrafią ukrywać się w ciemnościach i kamuflować w lesie
- Ukrywanie się na widoku w ciemności bądź gęstym zalesieniu, rasa ta doskonale opanowała sztukę ukrycia w takich warunkach i potrafią dosłownie zniknąć z oczu
- Rozmawianie z roślinami, Nocne Elfy zżyły się z roślinami i posiadając co najmniej Rzt 13 potrafią raz dziennie rzucić ten czar
- Żywodąb, ponieważ rasa ta została stworzona przez drzewa potrafią wykorzystać ich moc i posiadając Rzt co najmniej 16 raz na tydzień mogą rzucić ten czar
- Ulubionymi klasami tej rasy: są druidzi dla mężczyzn i kapłanki dla kobiet(Selune w FR)

ECL: +4, Nocne Elfy są potężniejsze od innych ras i wolniej awansują

Proszę o krytyke, rozsądną krytyke :wink:

Pozdrawiam:
Leandor Shadowhunter
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 7:51 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt gru 06, 2005 5:48 pm

Rasa ta zwykle wierzy w bóstwa natury takie jak Elohnna czy Obad-Hai, choć też zdarzają się co wierzą w Corellona Larethiana.

Strasznie niezgrabne zdanie.

Zwykle posiadają imiona co i ich towarzysze elfy.

Podobnie jak to.

Widzenie w słabym świetle, Nocne Elfy potrafią widzieć 3x dalej niż ludzie w świetle gwiazd, pochodni bądź innych słabych źródeł światła
A jak z kolorami w takich warunkach? Rozpoznają?

Zwykle noszą jakieś, proste lecz ułatwiające maskowanie szaty.
Kolejne niezgrabne zdanie.

Nigdy jeszcze się nie przytrafiło by jakaś osoba z tej rasy na stałe osiedliła się w lesie.
A nie powinno być "w mieście"?

Czy ECL nie jest zbyt wysokie?

Odnoszę wrażenie, że rasa została zrobiona strasznie na siłę... jest moim zdaniem absolutnie nieciekawa. Nic odkrywczego.
I te uszy a'la słonik Dumbo :lol:

EDIT:
Czy zamierzasz zgłosić tą rasę do Konkursu ?

Powinno być "tę" rasę (O tym, czy pisze się "tą" czy "tę" pisał kiedyś na forum Terai)
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

wt gru 06, 2005 5:49 pm

Czy zamierzasz zg³osiæ t± rasê do Konkursu ?

Pozdrawiam
Filio
 
Shadowhunter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob sie 20, 2005 8:29 pm

wt gru 06, 2005 5:58 pm

Czy zamierzasz zgłosić tą rasę do Konkursu ?
Nie wiem, chyba nie a co??

Nigdy jeszcze się nie przytrafiło by jakaś osoba z tej rasy na stałe osiedliła się w lesie.
A nie powinno być "w mieście"?
Racja pomyliło mi się już poprawiam.

Czy ECL nie jest zbyt wysokie?
Właśnie nie byłem pewien co do ECL jakie proponujecie

Widzenie w słabym świetle, Nocne Elfy potrafią widzieć 3x dalej niż ludzie w świetle gwiazd, pochodni bądź innych słabych źródeł światła
A jak z kolorami w takich warunkach? Rozpoznają?
Tak rozpoznają.

Pzdr
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 7:52 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt gru 06, 2005 6:08 pm

Zapachniało WoW'em :wink:
Fajne, ale TO już było. Tez oparte na Warcrafcie, ale inne wymaganie. ECL dość wysokie, porównaj to z innymi istotami o ECL +5, ale myślę, że jest nieźle.
Ładne.
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

wt gru 06, 2005 6:13 pm

Ja mam swoje własne Nocne Elfy lekko podobne ale nie umieszczone na tym forum gdyż wiele osób ma inne sposoby myślenia do tej rasy ale wszystkich łaczy to że mają fioletową skóre i że są niewidzialene w nocy :) A po co taki duży ECL? Rozmiem niewidzalność ale bez przegięć,
Nic więcej nie podpowiem bo wtedy ujawnie fragmenty swoich nocnych elfów ;)
 
Shadowhunter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob sie 20, 2005 8:29 pm

wt gru 06, 2005 6:44 pm

ECL stąd takie wysokie ponieważ może rzucić czar rozmawianie z roślinami i żywodąb, ale jesli serio myślicie że LA +2 jest jeszcze wysokie to mogę obniżyć.

pzdr
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 7:53 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt gru 06, 2005 6:46 pm

Eee, co najmniej +3-4. Teraz z kolei za mało. Porównaj z Fafkulcami[autoreklama], stworami o ECL +4, i ich moce do mocy Nocnych Elfów..
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt gru 06, 2005 9:10 pm

Shad, czy nie sądzisz że
- + 4 do testów ukrywania w ciemności bądź gęstym zalesieniu, Nocne Elfy doskonale potrafią ukrywać się w ciemnościach i kamuflować w lesie  
- Ukrywanie się na widoku w ciemności bądź gęstym zalesieniu, rasa ta doskonale opanowała sztukę ukrycia w takich warunkach i potrafią dosłownie zniknąć z oczu

to masło maślane, i na dodatek to drugie jest nieporównywalnie potezniejsze? Wiec jak będzie, +4 czy ogólne?
 
Arisa Sellure
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 9:42 am

śr gru 07, 2005 8:42 am

Sama gram elfem nocnym, ale rasa zosta³a nieco inaczej skonstruowana :P Pomys³ ca³kiem niezy³y, ale jednak wolê pozostaæ przy moim projekcie :P
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

śr gru 07, 2005 8:52 am

A widziałaś lepszą klase na mnicha? +4 roztropność, +2 budowa i zreczność- gdybym chciał coś fajnego na monka, nie zastanawiałbym się ani chwili...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr gru 07, 2005 9:17 am

Czy ECL nie jest zbyt wysokie?
+4 to Rzt, jest wystarczayjącym powodem, by zasanawiać się nad LA +2 - +3. W połączeniu z pozostałymi plusami (zręczność i budowa), dodatkowymi czarami i (troszkę ograniczoną) zdolnością klasy prestiżowej (Shadowdancer). Sam zdecyduj.
Czy zamierzasz zgłosić tą rasę do Konkursu ?
Może przypomnę regulamin, który sam napisałeś:
2. Nadsyłane prace będą oceniane przez bezstronną komisję złożoną z trzech osób (Filio, Rend i steenan). Gotowy projekt rasy/szablonu należy wysłać via PW do wszystkich członków komisji. Wspólna ocena odbędzie się wg. następujących kryteriów:
a) oryginalnego i zgrabnie zrealizowanego pomysłu,
?
A widziałaś lepszą klase na mnicha? +4 roztropność, +2 budowa i zreczność-
Lepszy byłby z niego kapłan niż mnich.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

śr gru 07, 2005 9:25 am

Tak? Dla kapłana i dla Mnicha te trzy cechy sa ważne, więc Kapłanem też może zostać ale... +4 do roztropności to marzenie każdego mnicha. I praktycznie daje więcej mnichowi niż kapłanowi(albo i nie), budowa to +PŻ dla monka, czyli dłuższe życie, a zręczność to +KP dla mnicha, chodzącego bez zbroi... IMHO, każda klasa o umiejętnosciach opartych na roztroponości z pewnością polubi tą rasę :) .
 
Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 31, 2005 2:37 pm

śr gru 07, 2005 9:34 am

K.D. Of Mithost pisze:
Shad, czy nie sądzisz że
- + 4 do testów ukrywania w ciemności bądź gęstym zalesieniu, Nocne Elfy doskonale potrafią ukrywać się w ciemnościach i kamuflować w lesie
- Ukrywanie się na widoku w ciemności bądź gęstym zalesieniu, rasa ta doskonale opanowała sztukę ukrycia w takich warunkach i potrafią dosłownie zniknąć z oczu
to masło maślane, i na dodatek to drugie jest nieporównywalnie potezniejsze?
Jeśli mnie pamięć nie myli to to dwie różne sprawy - premia do testów sprawia, że lepiej się ukrywasz, natomiast ukrywanie się na widoku daje Ci możliwość ukrywania się nawet wtedy, gdy jesteś obserwowany.

Niby okej, niby fajnie, ale to już było. Nie podoba mi się LA - tylko +3 za takie zdolności? K.D. Of Mithost już mówił - dla mnicha idealne. Jeśli w jakiś sposób udałoby się nam zdobyć coś sneakowatego to w ogóle wypas.

I tabelki są "be". I brakuje mi tu chociażby rozmiaru czy też szybkości. Ale opis ogólnie jest dobry.

Pozdrawiam,
Joey
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 7:54 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

śr gru 07, 2005 9:43 am

No, może nie masło maślane, ale i tak dziwne. Po co mu +4 do testów, skoro może się ukrywać na widoku? I to jeszcze w tych samych miejscach? Nie sądzisz?
 
Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 31, 2005 2:37 pm

śr gru 07, 2005 9:48 am

Ale to nie jest ze sobą powiązane! Opis Ukrywania się na widoku z PrC Tancerz Cieni(objęte OGL): "Tancerz cieni może użyć umiejętności Ukrywanie nawet będąc widocznym. Dopóki znajduje się w odległości 3 metrów od jakiegoś cienia, może schować się na otwartej przestrzeni, nie mając tak naprawdę nic, za czym mogliby się skryć." U Nocnych Elfów wygląda to podobnie, ale może się ukryć także w innych warunkach(tj. obszar zalesiony, cień oraz noc).

Premia do Ukrywania nie ma tu nic do rzeczy. Baa! Bez niej to by dopiero było moim zdaniem nielogiczne...

Pozdrawiam,
Joey
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 7:55 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
The Fallen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:25 pm

ndz gru 11, 2005 4:37 pm

Gratuluje rasy. Sam siê zabiera³em by zrobiæ nocnego elfa leczjak widaæ zosta³em ju¿ wyprzedzony. :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości