Zrodzony z fantastyki

 
Dysfolid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:05 pm

Gadżety używane przez was na sesjach.

pn wrz 12, 2005 8:34 pm

Obrazek

Jestem ciekaw czy używacie na swoich sesjach/ wasi mistrzowie używają pomocy innych niż podręczniki. Mam na myśli mapki, figurki, lub inne "gadżety". Ja na przykład jestem początkującym MP, i staram się jak na razie urozmaicać sesje tego typu przedmiotami, czasami rysuję rzeczy które BG widzą, podaje graczom do rąk rzeczy które ich postacie znajdują itp. Powyżej zamieszczam list oparty na języku Liaenaa, jednej z moich autorskich ras. Wklejajcie swoje pomysły, czekam na wasze opinie.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pn wrz 12, 2005 9:08 pm

Tak. Mój MG kseruje sobie ró¿ne mapy z oficjalnych przygód i podpala je, aby wygl±da³y tak jak wy¿ej pokazana karta. Figurki oczywi¶cie s±, a mapy "kratkowe" s± poprostu rysowne przez MG na bierz±co.
Tutaj pozwolê sobie podaæ kilka kolejnych ¶wietnych pomys³ów na rozmaicenie sesji RPG.
Projektor + Laptop = Sesja Idealna? w jêzyku angielskim, jednak obrazki bardzo przejrzy¶cie pokazuj±, o co tak naprawdê chodzi autorowi.
Nowa zabawka dla fanów D&D w jêzyku angielskim.

Pozdrawiam
Filio
 
Dysfolid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:05 pm

pn wrz 12, 2005 10:16 pm

Nie wiem czy to tylko moja wybujała ambicja ale wpadłem ostatnio na pomysł kodowania tajnych raportów, przesyłanych między wrogimi dla BG oddziałami. Kożystam ze świetnie znanego wieloalfabetycznego szyfru vigenere'a. Dekryptaż tych notatek był głównym priorytetem graczy przez dobrych kilka sesji. Dodam że samo odszyfrowywanie po uzyskaniu już klucza i tablicy kodowej było niezłą zabawą. Nie zapomne ich min gdy słowo po słowie odkrywali prawdę :lol:

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

pt wrz 16, 2005 12:06 am

Jeśli chodzi o gadżety, to czasem zdarzy mi się wydrukować jakiś list gończy albo i lokalną gazetkę, żeby gracze wiedzieli, co znowu narozrabiali, komu podpadli i za ile można sprzedać kompanów :twisted: .

Do posta poniżej:
<!--QuoteBegin-Bafomet+-->
Bafomet pisze:
<!--QuoteEBegin-->również używam figórki

Miałeś na myśli "ogórki", prawda? :lol:
 
Bafomet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 11:48 am

pt wrz 16, 2005 3:00 pm

Ja jako MP najczê¶ciej u¿ywam gad¿etów w stylu klimatowych map jak ta kartka ukazana wy¿ej.równie¿ u¿ywam figórki , listy goñcze itp. Moim zdaniem takie ¿eczy fajnie klimatyzuj± siê do gry.
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

pt wrz 16, 2005 8:38 pm

Ja po wymy¶leniu mojej postaci do Cthulhu wydrukowa³em jej dokumenty ze strony www.cthulhulives.org - a za pomoc przy poprawianiu legitymacji NKWD mam ju¿ obiecany pe³ny zestaw nastêpnej edycji "papierów".
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pt wrz 16, 2005 8:43 pm

Kto¶ ma mo¿e jakie¶ ¼ród³o/przyk³ad wygl±du "papierów" w Eberronie?

Pozdrawiam
Filio
 
Uther_pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 18, 2005 12:14 pm

pn wrz 19, 2005 6:06 pm

Ja uzywam garbowanej skóry (serio!) jako paperu :D wygląda bajecznie... tylko palić nie można... bo taki dziwny zapaszek sie unosi? Pieczona skórka krowia? <lol>
 
Dysfolid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:05 pm

wt wrz 20, 2005 9:16 pm

fantastyczna sprawa! Gdzie można kupić taki wyrób? Mam nadzieje że nie jest to własna robota ;] pozdrawiam
 
An-Nah__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 22, 2005 4:06 pm

pt gru 23, 2005 6:44 pm

Mapki, listy, szyfry, wizualizacje - norma...

Z rzeczy mniej typowych:

Tarot: prowadzê "Maga: Wstapienie" i jestem w posiadaniu talii WoDowego traota. Zwykle przed sesj± przygotowujê karty, które mog³yby wyci±gn±æ postaci, gdyby przys¿³o im do g³owy wró¿yæ - to taka zakamuflowana wskazówka od MG, oczywi¶cie nie mówiaca za wiele... Ostatnio jedna z postaic ci±gle wyci±ga kartê ¶mierci - biedaka ¶ledz± wampiry ^^

Pierwsza strona gazety. Potrzebne: Zeskanowana pierwsza strona wybranej gazety, odpowiednia grafika (fotka, rysunek) oraw Photoshop. Za pomoc± Photoshopa fabrykujemy gazetê, na przyk³ad jakie¶ plotkarskie pismo, donosz±ce, ¿e s³ynny aktor Fei Long, krêc±cy w Polsce swój nowy serial, zarêczy³ siê z pocz±tkuj±c± Polsk± aktork±, swoj± partnerk± z planu. Poczym informujemy wy¿ej wymienionych, ¿e widz± swoje zdjecie na pierwszej stronie - i podajemy im wydruk.

Ciasteczka z Wró¿b±: Dru¿yna ugania³a siê po Chinatown za jendym go¶ciem, który jednak ci±gle im umyka³... kiedy wreszcie postanowili odsapn±æ i zje¶æ obiad, pod±³am im po ciasteczku z wró¿b±... Do jendnego z nich wsune³am wcze¶niej dodatkow± karteczkê z informacj± "Spotkajmy siê w Chiñskim ogrodzie o pó³nocy"...

Podejrzewam, ¿e nie bêd± to ostatnie rekwizyty w mojej karierze.

...jak tylko wykombinujê sk±d¶ pude³eczko i klocki na uk³adankê typu "piêtnastka"...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości