Zrodzony z fantastyki

 
Ishar Laoverith__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 10:55 am

pt lis 18, 2005 7:42 pm

Racja. Sk³adanki liter takie jak : Th, Fh, Onh, i Mras s± bardzo wygodne i u¿yteczne przy tworzeniu imion wszelkiego rodzaju, bez wzglêdu na rasê. Sam czêsto ich u¿ywam.
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

pt lis 18, 2005 7:59 pm

Ja natomiast bardzo czêsto przy tworzeniu imion u¿ywam koñcowych liter
- es Urtes
- is Nuriss
- us Zinus
- ni Lieni

Generalnie nie stosuje ¿adnych zasad przy tworzeniu imion, po prostu co mam na my¶li to mówiê, piszê... Nigdy nie mia³em wiêkszych trudno¶ci z tworzeniem imion. Wiadomo, ¿e s± nie pisane zasady np. imiê pó³orka musi brzmieæ jak jakie¶ odchrz±kniêcie, musz± brzmieæ twardo (ghall), Imiê elfa musi by¶ bardzo d¼wiêczne (Lutriê, Qaskus)

Podobny temat pojawi³ siê ju¿ tutaj.
 
Cadael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: śr mar 02, 2005 7:14 pm

pt sty 06, 2006 4:00 pm

Podanym wcze¶niej sposobem utworzy³o mi siê imiê Kamaka. Kiczowate, prawda? Ale wystarczy zmieniæ na Camaekh'a i ju¿ jest nawet nie¼le. Mój nick powsta³ równie¿ w szkole - przerabiali¶my obraz "Wie¿a babel" z Babel zrobi³o siê Gadel, z Gadel ewoluowa³o na Gadael, a z tamt±d by³o prosto do dzisiejszego.

Fajne imiona s± w¶ród nas: Pilsner Urquell, Izrael (a co), Ghondola (¿eñskie), Dakar- rozej¿yjcie siê!
PS. Ale Filemon albo Bonifacy to przesada:D
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

pt sty 06, 2006 5:11 pm

Fajne imię to takie które spodoba się je noszącemu. Nie ma sposobu/algorytmu którym możnaby wynajdywać fajne imiona. Po prostu to musi przyjść samo. Mi na przykład imię Bonifacy się podoba i chętnie nazwałbym tak moją postać. To żadna przesada.
Radzę zassać jakiś darmowy generatorek, kliknąć na wyśwetlanie iluśdziesięciu imion na raz i wybraćto, które akurat pasuje nam "fonetycznie" - słowem: jest fajne.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pt sty 06, 2006 5:45 pm

Wmy¶li³em fajny sposób na stworzenie sobie imienia w grze mo¿e byæ cos takiego bierzemy 2 pierwsze litery (bêdê wzorowa³ sie na sobie) Ma, nastêpnie 2 ostanie litery drugiego imienia sz a na koniec pierwsz± i ostatni± literê nazwiska b, i, nastêpnie je ³±czymy i powstaje nam... Mizbas.

Wed³ug mnie, to poprostu ¦WIETNY sposób na stworzenie imienia... ale dla hobbita lub gnoma. Poniewa¿ wychodz± imiona w stylu: Fiolsi (to mój), Mizbas (Amras), Mildpi (Ishar Laoverith), Japadi (Jan Pawe³ Drugi :D) itd.
Chyba zgodzicie siê ze mn±, ¿e te imiona brzmi± tak "hobbicko" :?

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pt sty 06, 2006 5:59 pm

Wedle tego wzoru: Kuajwk.

To już wiem skad pochodzę :D

Ja, gdy muszę wybrać jakieś imię korzystam ze... Słowników obcojęzycznych. Polecam www.slowniki.onet.pl - angielski to raczej kiepski wybór, ale niemiecki, francuski czy hiszpański (w zależności od konceptu postaci) to już konkretniejszy wybór. Sam gram w realu postacią... Wahrheit das Gewitter - archiwista człowiek, PZ (do graczy z mojej sesji TW - nie, nie jest to w żadnym wypadku jakikolwiek wyznacznik... ;) ). Naturalnie niemiecki, jakże by inaczej ;). Ale, jak już zaznaczyłem, wszystko zależy od postaci.

Do postów poniżej: na usta aż ciśnie mi się komentarz, ale się powstrzymam ;). Powiem tylko - nie wiecie, co tracicie :D
 
Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 10, 2004 8:28 pm

pt sty 06, 2006 8:35 pm

Ja z kolei gdy tworzê imiê dla bohatera szukam po s³ownikach elfickich, drowich, krasnoludzkich etc. Tak te¿ powsta³ mój nick IMO "fajny" :wink:

Drolnar w jêzyku drowów to Assasin-Zabójca, inny przyk³ad te¿ z drowiego to Killain co oznacza miecz :wink:. Wg mnie fajny pomys³, o ile nie przeszkadza ci, ¿e drowy rozpoznaj± ciê jako Zabójcê, czy te¿ Miecz :P

P.S.

Do postu powy¿ej:

Nienawidzê jêzyka niemieckiego :wink:
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

pt sty 06, 2006 8:40 pm

http://www.behindthename.com/ - aż dziwne, że jeszcze nikt tego żródła nie wymienił.
Zwłaszcza irlandzkie mi się podobają.

PS: Też nie znoszę niemieckiego.
 
Szumo__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 04, 2006 5:44 pm

sob sty 07, 2006 7:56 pm

Albo spojrzyj na pó³kê z ksi±¿kami i popatrz na nazwiska autorów. Zapisz je sobie na kartce. Pomieszaj pomieszaj i co¶ ci wyjdzie. ;) Mi np wysz³o takie co¶ z czym gra³em d³ugi czas: Bronte (to imiê jakiego¶ pisarza niezmienione) Invic (a to nazwisko Vinci z poprzestawianymi literami ;)).

Pozdrawiam
 
Dragonnec__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 4:09 pm

sob sty 07, 2006 11:52 pm

No cu¿... nie stosujê ¿adnych metod tworzenia metod, IMO jest to zbyt schematyczne(chocia¿ wcale takie nie jest ;)).

Imiona zazwyczaj tworzê sam, na poczekaniu, a musi jedynie podobaæ mi siê jego brzemienie. Jak dotychczas moje ulubione postacie (3) nosi³y imiê Thoriviel, co do którego ju¿ sam nie jestem pewny, czy jest mojego autorstwa(zacz±³em je u¿ywaæ wieki temu i ju¿ nie pamietam)...

Bardzo spodoba³o siê mi imiê Amras(pozdrawiam!), tak te¿ nazwa³em ostatnio swego paladyna.

Inne u¿ywane imiona: Amrothlin(z³ama³em zasadê i pobra³em z sagi o Paksenarrion ¶wietne imiê dla elfa), Lathuander(¶miesznie wymiane przez 'f' fajnie brzmi), Horven(pasuje do barbariana oraz zatwardzia³ego woja).

No to wracamy do tematu:
Wymy¶lanie imion, choæ wyczyn ma³y, rado¶ci przysporz(¿?)yæ mo¿e oraz satysfakcji. Potrzebujesz lekkiego obycia w literaturze fantasy, a wszystkie imiona bed± przychodzi³y niezwykle ³atwo. I ot, ca³a afera...

Pozdrawiam!


//edit
Amras-> tak, moim zdaniem wy¶mienicie wspó³gra z t± klas±, a nawet sam± mentalno¶ci± paladyna(chocia¿ z innymi klasami te¿ siê nie gryzie) :).

Jednak¿e ja zazwyczaj mistrzujê, czasami tylko pogrywam u jednego z moich graczy, którego miasta, przygody i postacie przecz± wszelakim podstawowym zasadom i logice(a do tego brak pomys³ów na fabu³ê i wydarzenia), lecz dobre odgrywanie postaci mo¿e wynie¶æ na wy¿yny ka¿d± przygodê(a ja jak zawsze pe³en uwielbienia ;))...
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

ndz sty 08, 2006 12:30 am

Dzięki za pozdrowienia i również pozdrawiam Dragonnec :), (a tak na serio to naprawdę tak nazwałeś swojego Paladyna? :P Bo tak sie składa że większości sesji D&D jestem właśnie Paladynem :D )
Przepraszam za ten offtopic ale nie mogłem sie powstrzymać, ale żeby nie było do rzucę coś sensownego do tematu :)

Czasem, jeżeli sie niema pomysłu warto poszperać w książkach do Histy tam nie raz można spotkać ciekawe imiona. Nie mówię o Rzymskich czy Greckich ale raczej z poza tych kultury bo większość z nich jest ,,obstawiona" oczywiście nie wszystko ale wiemy jak to czasem bywa :P a my sie musimy postarać przede wszystkim oto by sie wyróżniało spośród bardzo wielu np. dziś znalazłem imię Szapur zmieńmy to trochę zamiast z wstawmy h i powstaje nam Shapur idealne imię dla Orka :) tak możemy robić z każdym imieniem Najpierw znaleźć potem wystarczy nawet żeby zmienić jedną literkę a od razu może to zmienić wiele na lepsze :)
 
Ishar Laoverith__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 10:55 am

ndz sty 08, 2006 12:24 pm

Racja. W ksi±¿kach od historii mo¿na znale¼c wiele ciekawych imion. Ewentualnie mo¿na je poprzekszta³cac. Nawet niemieckie imiona nie s± takie z³e. W Warhammerze wiêkszo¶c ludzi ma w³a¶nie niemieckie imie( oczywi¶cie chodzi tu o ludzi z Imperium). Japoñskie imiona te¿ nie brzmi± najgorzej.
 
Tomo__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:05 pm

pn sty 09, 2006 5:31 pm

Wiesz ja prawie nigdy nie kozystam z przyk³adowych imion. Zazwyczaj to mieszam fajniejsze imiona w zlepek i powstaj± jeszcze lepsze imiona 8) . Z tym jest jeszcze lepsza zabawa bo czasem te¿ powstaja fajne mieszanki liter, polecam ten sposób bo mozna spu¶cic ze smyczy wyobraznie 8)
PS. je¶li wyst±pi³y w tym po¶cie bledy to przepraszam
 
Naturalista
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 13, 2006 6:17 pm

pt sty 13, 2006 9:07 pm

A ja lubie wymyslac wlasne imiona. Nawet wymyslilem dwa takie naprawde, co jestem ciekaw czy przyjeliby w urzedzie gdybym mial dziecko i poszedl podac jego imiona: Sadyslaw, Masomir.
Sa one zgodne z jakimis tam normami - mozna odroznic plec. Pytanie,czy urzednik by uznal ze rzeczywiscie nie sa przesmiewcze...

Mozna tez byc bardzo sprytnym i czerpac z laciny, ktora moze brzmiec ladniej niz inne jezyki. Na przyklad Valetudo, rozpisane na dowolne sposoby (Valetudo "na raz", albo rozbic na "Vale Tudo"), co oznacza po lacinie "zdrowie", moze pasowac do jakiegos lekarza. Celowo nie pisze "kaplana", bo to wlasnie zawod lekarza najwiecej mowi o postaci.
 
rzepiduch
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 601
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:56 pm

sob sty 14, 2006 2:28 pm

A ja my¶le ¿e przyda³oby siê na forum zrobiæ temat w którym podaj siê porz±dne nazwy dla bohaterów, miast, wiosek, fortecy. BO wymy¶liæ imiê dla swojego bohatera do jedno. Ale zrobiæ mapê na której musisz nazwaæ 20 wiosek i 4 miasta, lub nazwaæ normalnie 10 BNów to drugie. Czasami bycie MG bywa trudne.
P.S.
Nie wiem jak wy uwa¿acie, ale na mój gust to imiê rzepiduch tragicznie psuje klimat. Wiêc zamiast u¿ywaæ swojego loginu, lepiej ju¿ chyba nazwaæ siê w grze swoim prawdziwym imieniem, jak siê nie ma ¿adnych pomys³ów.
 
Anonim_1

sob sty 14, 2006 2:57 pm

A ja myśle że przydałoby się na forum zrobić temat w którym podaj się porządne nazwy dla bohaterów, miast, wiosek, fortecy.

Po co?
Imiona bohaterów - www.behindthename.com
Nazwy własne - otwórz zwykły atlas geograficzny i szukaj nazw po indeksie.
 
Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 10, 2004 8:28 pm

ndz sty 15, 2006 4:45 pm

A propos imion znalaz³em przez przypadek stronkê, gdzie podane s± drowie pre- i suffixy oraz wyt³umaczenie co one znacz±, s± te¿ t³umaczenia prefixów oraz suffixów domów co jest dosyæ interesuj±ce np. Baen- oznacza blessed by, a -rae - fell powers, inny przyk³ad - Despana - victors of night je¶li ma siê czas i chêci to mo¿na posk³adaæ z tego fajne imiona nie tylko dla drowów :wink:

Pozdrawiam,

Drolnar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości